Rosyjska Cerkiew za zbrojną interwencją na Ukrainie

Powstrzymywałem się od pisania ponieważ zdecydowanie brakuje mi teraz czasu oraz dzieje się tak dużo rzeczy, tak oczywistych że mój komentarz tutaj był raczej zbędny.
Jednak... Pewna informacja z dnia dzisiejszego zbulwersowała mnie na tyle że jestem tutaj i piszę.

Rzecznik patriarchatu moskiewskiego Wsiewołoda Czeplina twierdzi że zbrojna interwencja Rosji na Ukrainie to tak naprawdę "misja pokojowa" czym daje namaszczenie Putinowi na krzywdzenie ludzi, wdzieranie się do suwerennego państwa pod śmiesznym i niesamowicie nieprawdziwym powodem jakim jest stabilizacja sytuacji na Ukrainie i obrona mniejszości rosyjskiej.

Ale to nie wszystko. Rzecznik rosyjskiej cerkwi przypomniał oświadczenie Światowego Rosyjskiego Soboru Narodowego, który uznał rosyjski naród za "nację rozdzieloną na swoim historycznym terytorium, mającą prawo do zjednoczenia w jednym organizmie państwowym". Co oznacza jasno i wprost że cerkiew rosyjska, za nic ma suwerenność narodów będących nigdyś w rosyjskiej strefie wpływów, takich narodów jak na przykład Polska.

Demonstranci, a w zasadzie mniejszość rosyjska na Ukrainie zgodnie wypowiada się że Ukraina tak naprawdę nie chciała wychodzić, oddzielać się od Rosji, a za to że tak się stało winni są Amerykanie i zachodnia Europa. Przyznam szczerze że czytając takie wypowiedzi robi mi się niedobrze. Naród Rosyjski zawsze był zakłamanym gniazdem agentów FSB, nawet Rosjanie mieszkający w granicach innego kraju nie potrafią uszanować tego że nie są u siebie i pozwalają sobie nie tylko na takie wypowiedzi, ale też na rękoczyny.
Pragnę zwrócić uwagę że na rosyjskich demonstracjach chociażby w Charkowie połamani i zakrwawieni są ludzie młodzi a tłucze ich naród rosyjski, nie wiem dlaczego do tej pory Ukraina nie zrobiła z tym syfem w Charkowie porządku, nie podoba się u nas na Ukrainie, tłuczecie naszych ludzi, wypad do mateczki Rosji, ona was przygarnie.

Wyobrażacie sobie żeby nagle mniejszość rosyjska albo jakakolwiek inna zaczęła nagle bić Polaków? Gdziekolwiek w Polsce?
Sam zostawiłbym dom, komputer, prace by chociaż na jeden weekend podjechać tam gdzie sobie gnoje na coś takiego pozwalają by ku własnej uciesze chociaż kilku z nich spuścić taki wpier... po którym do swojej ojczyzny wracaliby białym samochodem na sygnale. Jak patrze na tych młodych Ukraińców w Charkowie lanych przez Ruskich zastanawiam się gdzie jest 45 milionowy naród... Że to będzie prowokacja na którą Putin czeka?

Czy wszyscy już do końca zdurnieli? Jaka prowokacja? Obcy naród zajmuje bazy wojskowe w kraju, Rosjanie biją Ukraińców i mówi się o prowokacji którą miałaby być odpowiedź na te zdarzenia?
To co Putin musi zrobić żeby lud ukraiński mógł zareagować? Podpalić Kijów?
Pani Ashton oraz Pani Merkel są głęboko zaniepokojone, a Obama potępia interwencję Rosyjską...tyle w temacie.

Ocenę tego bagna pozostawiam wam

Zapraszam do wzięcia udziału w akcji: LECHU WAŁĘSO. ODZYSKAJ HONOR
 

Polub nas na
Śledź nas na

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-03-2014 [10:35] - NASZ_HENRY | Link:

będzie taka, że kamień na kamieniu nie POzostanie ;-)

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

02-03-2014 [12:22] - Jan Własnowolny | Link:

Rosja gdyby miała mądrego przywódcę, ze światłymi wokół siebie ludźmi,

mogłaby być najbogatszym państwem wszechczasów

i szczycić się dobrobytem swoich obywateli.

Tymczasem jest to kolos na karłowatych nóżkach,

gdzie większość ludności żyje jeśli nie w nędzy,

to w głębokiej biedzie, a młode dziewczyny rosyjskie

muszą po polskich lasach uprawiać najstarszy zawód świata.

Noblista Albert Einstein - niemiecki fizyk - powiedział
w roku 1947:

"Nie wiem jaką bronią będzie się walczyć w czasie III wojny światowej,
ale IV będzie wojną na kamienie i maczugi"

Obrazek użytkownika xena2012

02-03-2014 [12:43] - xena2012 | Link:

takie miłe pokojowe z obietnicą współpracy między Cerkwią Rosyjską,a przedstawicielem Episkopatu.

Obrazek użytkownika tagore

02-03-2014 [16:56] - tagore | Link:

W południowo wschodnich obwodach Ukrainy dominuje ludność
Rosyjska i wcale się nie dziwię ,że przy takich ,a nie innych
rozmiarach kraju rząd Ukraiński trzyma karty przy orderach
i swoją około 100 tyś. armię nie rozprasza próbując bronić
wszystkiego aby mieć szansę obrony linii Dniepru.
Przecież nikt nie kwapi się do militarnego wsparcia Ukrainy
,a propozycje gospodarcze nadal opierają się na wymuszeniu
obniżenia konkurencyjności Ukraińskiego eksportu ,czyli likwidacji
znacznej części gospodarki.

tagore