Pozdrawiam cię, Ukraino...

Jeszcze kilka dni, a może tylko kilka godzin – i wszystko się wyjaśni. A potem.....
A potem, jeśli się uda, jeśli wytrzymają na Ukrainie, jeśli poskutkują modlitwy, jeśli sami wybierzemy mądrze, to zaczną się spełniać wszystkie dobre przepowiednie, także  dla Polski.
Przed nami niewiarygodna okazja - Polska, Ukraina, Węgry to razem ponad 90 mln ludzi. To potężny i bogaty obszar.  Międzymorze.*
To szansa na pojednanie i wybaczenie, rozliczenie win i zadośćuczynienie ofiarom, to nareszcie szansa na normalność!
Naprawdę módlmy się o to, prośmy o wstawiennictwo naszego już niedługo Świętego, wielkiego Papieża Polaka, wspominając Jego słowa :
„...Pozdrawiam cię, Ukraino, odważny i zdecydowany świadku trwania przy wartościach wiary. Jak wiele wycierpiałaś, aby potwierdzić, w czasach trudnych, wolność wyznawania tej wiary!
Przypominają mi się słowa Apostoła św. Andrzeja, który, według tradycji powiedział, iż ujrzał chwałę Boga świecącą jasno na wzgórzach Kijowa. I tak właśnie stało się wieki później, w momencie chrztu księcia Włodzimierza i jego ludu.
Ale wizja Apostoła nie dotyczy tylko waszej przeszłości, jej światło jaśnieje także ku przyszłości waszego kraju. Oczyma serca, w rzeczy samej, dostrzegam już, jak się wydaje, nowe promienie rozchodzące się nad tą błogosławioną ziemią; promienie, które będą miały swe źródło w potwierdzeniu wyboru, dokonanego w odległym roku 988, gdy Chrystus przyjęty został przez naród ukraiński jako Droga, Prawda i Życie  (J 14,6)....”

Jan Paweł  II, fragment przemówienia na lotnisku w Kijowie, 23 czerwca 2001
 
 
 
* http://naszeblogi.pl/43914-ukrainska-wirowka

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-02-2014 [18:45] - Józef Darski | Link:

Przykład działa, a osłabienie Rosji powoduje zamieszanie w rosyjskiej agenturze sprawującej władzę w Polsce. To sprzyjający moment, ale Polacy już dawno wyzbyli się potrzeby wolności, a pojęcie godności przeklinają jako przeszkodę w życiu. Być służalcem - oto cel większości Polaków. Musieliby się zmienić. Mam wątpliwości czy nie jest już za późno dla niewolników z wyboru podyktowanego tchórzostwem. Przecież głosowanie na kogoś, kto nie jest obcym służalcem nie spodoba się Rosji i Niemcom i co wtedy, lepiej siedzieć cicho, najwyżej dzieci wyjadą do Londynu i git. No i jest wolność - wolno pluć na Kaczora i Polskę. Jest fajnie myślą zastępy karłów.

Obrazek użytkownika eska

22-02-2014 [20:43] - eska | Link:

I to widać także po komentarzach. Dlatego wynalazłam ten cytat z wypowiedzi JPII, niech myślą, może co pomoże, choć paru osobom....

Obrazek użytkownika TK

22-02-2014 [18:57] - TK | Link:

"zaczną się spełniać wszystkie dobre przepowiednie, także dla Polski."- a ja pani mówię, tak albo i nie, na dwoje babka wróżyła jeśli już ktoś lubi fusy, koniecznie od kawy. Jak się nie poprawi współczynnik reprodukcji kobitek to i tak wszystko to gumno.

Obrazek użytkownika gal

22-02-2014 [21:40] - gal | Link:

kierowanych do Polaków, gdzie one?! Episkopacie obudź się, pamiętaj o sądzie ostatecznym!

Obrazek użytkownika Szamanka

22-02-2014 [23:22] - Szamanka | Link:

Bo nagle pojawiają się "doradcy", eksperci, wszyscy żądni urzędów, zamiast najpierw nie pozwolić uciec sprawcom masakry!
Potem może być, jak w Polsce - przejęli ja ci sami, którzy rozdawali ostrą amunicją żołnierzom!
Pozdrawiam, esko!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2014 [08:16] - NASZ_HENRY | Link:

są nie do zaakceptowania przez Merkel. Podobnie jak 90 milionów Turków ;-)