Jak uniemożliwić sfałszowanie wyborów 2015

Właśnie wkroczyliśmy w rok poprzedzający wybory parlamentarne 2015.

I trzeba powiedzieć otwarcie, że te wybory będą miały nadzwyczajną wagę dla przyszłych losów Polski, gdyż ich wynik zdecyduje de facto o społeczno politycznym modelu naszego państwa na całe dekady, jeśli nie za zawsze.
 
Bowiem tym razem przegrana Prawa i Sprawiedliwości będzie jednoznaczna z definitywnym końcem marzeń o Polsce hołdującej wielowiekowym tradycjom patriotyczno narodowo niepodległościowym. 

Zaś przegrana Platformy Obywatelskiej będzie dla tej partii oznaczała koniec bezkarnego dotąd zawłaszczenia Polski, a także weryfikację elit III RP i realne prawdopodobieństwo pociągnięcia do odpowiedzialności konstytucyjnej prominentnych działaczy partii Donalda Tuska.  
Dlatego zagnieżdżeni w PO post-komunistyczni beneficjenci okrągłego stołu zrobią wszystko by utrzymać władzę i nie można wykluczyć próby zafałszowania wyniku wyborów 2015. 

Konieczne jest tedy podjęcie przez „opozycję kontr-lewacką” stosownych działań prewencyjnych. Celowo używam terminu „opozycja kontr-lewacka”, gdyż pojęcie „opozycji prawicowej” zostało przez post-komunistów pokrętnie wypaczone i niejednoznacznie się kojarzy potencjalnym wyborcom. Zwłaszcza, że coraz bardziej realna staje się koalicja pseudo-prawicowej Platformy Obywatelskiej z pseudo-lewicowym SLD.

Aktualnie „opozycja kontr-lewacka” to środowisko opozycji patriotyczno narodowo solidarnościowej i częściowo kościelnej, a wiodącą partią w tym obozie jest bezsprzecznie Prawo i Sprawiedliwość. A więc to na partii Jarosława Kaczyńskiego spoczywa obowiązek zapobiegnięcia ewentualnemu zmanipulowaniu wyniku wyborów 2015 przez post-komunistów.

Jak wiadomo nowoczesne techniki generowania, przekształcania i udostępniania informacji wkroczyły również na pole obsługi systemów wyborczych. Mówiąc dokładniej, poza fazą ręcznego liczenia głosów przez obwodowe komisje wyborczye - dalsze zbieranie, przeliczanie, przekazywanie i interpretacja statystyczna wyników wyborczych będzie się tym razem odbywało w pełni drogą elektroniczną. 

Być może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że na dzień dzisiejszy nie ma pełnej jasności, co do możliwości monitorowania i kontrolowania przez opozycję procesu elektronicznej obsługi wyborów. 

Dlatego uważam, że Prawo i Sprawiedliwość w porozumieniu z wszystkimi mniejszymi partiami „kontr-lewackimi” (i ugrupowaniem Jarosława Gowina ???) powinno bezzwłocznie opracować i wdrożyć przed rokiem 2015 system skutecznej kontroli elektronicznej obsługi wyborów w fazach: okręgowej, gminnej, wojewódzkiej i centralnej.
  
Jest to bezwzględnie konieczne ze względu na pionierski charakter elektronicznej obsługi wyborów 2015, co niestety sprzyja możliwości dokonania przemyślnych manipulacji bazami danych oraz dobieraniu takich założeń i procedur kalkulacyjnych by uzyskać wynik w miarę najkorzystniejszy dla partii rządzącej. 

O ile tradycyjne procedury liczenia i przekazywania wyników wyborczych oparte były na już dawno wprowadzonych i sprawdzonych przepisach, o tyle nie posiadam wiedzy, czy takie same regulacje prawne i procedury kontrolne zostały opracowane i wdrożone w odniesieniu do elektronicznej obsługi wyborów?
  
Jeśli tak, to nasuwa się pytanie, czy te procedury są dostatecznie rzetelne i wiarygodne? A więc „opozycja kontr-lewacka” pod przewodnictwem PIS powinna bezzwłocznie zadbać o wprowadzenie pod obrady sejmu przejrzystych i jednoznacznych zasad kontroli elektronicznego systemu obsługi wyborów.
  
Dla przeciętnego obywatela bądź reprezentującego go w sejmie posła tajniki systemu elektronicznej obsługi wyborów to wciąż tabula rasa, a możliwości zmanipulowania wyniku wyborczego przez wyspecjalizowanych informatyków są praktycznie nieograniczone.

Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość powinno się niezwłocznie skontaktować z fachowcami od bezpieczeństwa teleinformatycznego, a następnie powołać zespół wysoce wykwalifikowanych i zaufanych ekspertów, którzy mieliby dostęp do centrów informatycznych obsługujących wybory 2015.
  
Eksperci ci powinni także posiadać uprawnienia do weryfikacji oprogramowania wyborczego i kodów źródłowych. A ponieważ są to zadania czasochłonne, owi zaufani eksperci informatyczni powinni zacząć działać jak najszybciej. Ważnym byłoby także, by Państwowa Komisja Wyborcza miała obowiązek dopuszczenia tych ekspertów do sprawdzenia sprzętu i oprogramowania elektronicznego systemu obsługi wyborów, a także sprawdzenia lokalizacji i konfiguracji serwerów z siecią elektroniczną PKW.

Piszę o tym, bo z tego, co wiem nadchodzące wybory będą obsługiwane przez wybrane firmy informatyczne, a wielokrotnie słyszałem od ludzi „z branży”, że większość takich firm jest naszpikowana ludźmi dobieranymi z klucza partyjnego.  
A więc Prawo i Sprawiedliwość powinno także powołać niezwłocznie odrębny zespół do spraw kontroli i weryfikacji procedur przetargowych stosowanych przy wyłanianiu firm informatycznych, które będą obsługiwały wybory 2015.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że podczas wyborów parlamentarnych 2011, PiS nie zdołał powołać na czas nawet części mężów zaufania” i w wielu obwodowych komisjach wyborczych nie miał swoich przedstawicieli, a zdublowanie danych wywieszanych obowiązkowo w komisjach obwodowych nie udało się.
  
Dlatego opozycja kontr-lewacka pod egidą Prawa i Sprawiedliwości powinna już teraz powziąć stosowne kroki, aby nie dopuścić do powtórzenia się sytuacji z roku 2011.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)   

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Daf

07-01-2014 [20:01] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

w roku 2011 wyborow w Polsce pilnowalo 25.000 mezow i zon zaufania z telefonami komorkowymi w garsciach, sluzacymi do fotografowania kazdego swistka i kazdej niejasnej sytuacji.
Kazda komiskja wyborcza musi wyslac do PKW kurierem wersje papierowa-te wersje papierowe byly przed wysylaniem ich do PKW FOTOGRAFOWANE przez w/ mezow i zony zaufania. Protokoly te sa obowiazujace dla ogloszenia wynikow wyborow.
Prawo Wyborcze, art.230 i 231.
W ostatnich wyborach nie bylo zadnych nieprawidlowosci.

PiS powinien juz dawno zaczac szkolic przyszlych obserwatorow wyborow. Organizacje terenowe PiS- u "odpedzaly" poprzednio Polakow, ktorzy chcieli pilnowac wyborow ! Czy PiS zadba o to, zeby sie ta kompromiracja nie powtorzyla ?
PiS powinien informowac dokladnie spoleczenstwo - dlaczego tego nie robi ?
Pozdrawiam Pana

PS: Znalazl Pan chwile czasu na przeczytanie PYTAN DO POLAKOW ???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

"PiS powinien juz dawno zaczac szkolic przyszlych obserwatorow wyborow. Organizacje terenowe PiS- u "odpedzaly" poprzednio Polakow, ktorzy chcieli pilnowac wyborow ! Czy PiS zadba o to, zeby sie ta kompromiracja nie powtorzyla ?
PiS powinien informowac dokladnie spoleczenstwo - dlaczego tego nie robi ?..."
--------------------------
No właśnie.

Pytania oczywiście przeczytałem. Ale dobrze byłoby gdyby Pani dodała stosowny link, by więcej osób przeczytało i się to tych pytań ustosunkowało.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

07-01-2014 [20:42] - Franek_Kimono | Link:

Dzis w radio mówili, że firma Polska Grupa Pocztowa wygrała przetarg na dostarczanie wezwań sądowych z ministerstwa (chyba) sprawiedliwosci, wart 500 mln zl, zamiast Poczty polskiej, firma nie ma swoich placówek w każdej gminie i te wezwania będą odbierane w kioskach!?. Ponadto Grupa ta jest polska tylko z nazwy, zarejestrowana na Cyprze, ciekawe czy ten wątek jest wart rozwiniecia przez jakiegoś dziennikarza śledczego.......

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję Panie Franku za wsparcie i serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika wandaherbert

07-01-2014 [20:53] - wandaherbert | Link:

to najwazniejszy problem dla opozycji prawicowej ,a szczegolnie dl PiS ,jak Pan nadmienil to może zadecydowac o dalszej przyszlości Polski i jej obywateli.Wedlug mnie jest to , w obecnym czasie, wazniejsze od ZP.A Macierewicza ,bo jak przegramy wybory to i ta komisja będzie przegrana -żadnej pomocy dla badan-bo dotacje daje rząd .Gdy wygramy wtedy dużo patologii mozna będzie wyjaśnic.Takze katastrofę smolenską.Mam nadzieję ,że na prawicy o tym myślą.Niech nie dadza się zaskoczyć nowa ustawą wyborczą na 3m-ce przed wyborami,ktora moze ułatwić manipulacje glosami Pozdrawiam i prosze ten problem naglasniac

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-01-2014 [09:05] - Sir Winston | Link:

Tak się stało na przykład w 2010 roku, parę tygodnin po Zamachu, kiedy to PKW własnym aktem wykonawczym nakazała ukrycie ksiąg wyborczych z I tury. Dlaczego? Wydaje się oczywiste, że w celu uniemożliwienia wykrycia fałszywego podpisu przez wyborców, którzy udali się tylko do II tury. To pierwszy taki przypadek w historii. Po wyborach rezydenta BK zdecydowano się przejść (w większym stopniu?) do wykorzystania narzędzi informatycznych.

Informatyka wyborcza daje reżymowi największy potencjał oszustw wyborczych.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Pozdrawiam i proszę ten problem nagłaśniać..."
------------------------
Tę samą prośbę kieruję do Pana i wszystkich Gości mojego blogu. Po to właśnie napisałem tę moim zdaniem bardzo ważną notkę.

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Ptr

07-01-2014 [21:35] - Ptr | Link:

Zespół parlamentarny na rzecz transparentności wyborów.
I prześwietlić te wszystkie poprzednie wybory.
Wszystko podawać do wiadomości publicznej.
Równolegle korpus społeczny do ochrony wyborów.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

Bardzo ciekawe propozycje. Tylko, czy je posłowie PIS przeczytają, a jeśli tak, to czy im się będzie chciało z nich skorzystać????

Pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Jozue

07-01-2014 [22:15] - Jozue | Link:

Oprócz tego co Pan proponuje należało by rozważyć jeszcze zatrudnienie dwóch grup ludzi dobrej woli.
Przeanalizowałem chyba prawie wszystkie aspekty i doszedłem do pewnego wniosku. Aby się zabezpieczyć przed oszustwem należy zatrudnić dwie grupy ludzi zaufania. Jedna do patrzenia na ręce komisji wyborczych. Od kiedy rządzi PO jest zbyt duża ilość głosów nieważnych. Co to za problem postawić na kartkach głosujących na PIS dodatkowej kreski, aby głos był nieważny.
Pierwsza grupa ludzi zaufania w komisjach sprawdza czy nie produkuje się głosów nieważnych lub dodatkowych. Następnie zbiera dane końcowe z każdej komisji i wysyła smsem lub inną formą do drugiej grupy informatycznej zatrudnionej przez PIS. Grupa taka przelicza głosy PISu, i dopiero w tedy gdy dojdzie do manipulacji, będą dowody do zgłoszenia o przestępstwie i przeliczania głosów w tradycyjny sposób lub ponowny informatyczny pod nadzorem.
Analizują rzeczywistość oraz dane z ostatnich kilku wyborów, mogę stwierdzić iż są pewne szanse aby PIS wygrał i samodzielnie rządził. Parametry są następujące, frekwencja poniżej 34% oraz to że, wejdą tylko trzy partie. Proszę zwrócić uwagę iż elektorat PIS jest na pewnym stałym poziomie (analiza kilku ostatnich wyborów do sejmu, senatu). Jest taka szansa, ponieważ z moich skromnych badań, na grupie młodych „wykształconych” głosujących na PO, którzy deklarują iż nie pójdą na wybory. Dlatego będzie duży nacisk do zmobilizowania tego „ptasiego” elektoratu (mam na myśli ptaka dudka) do pójścia na głosowanie. Zauważył Pan, iż stonowałem swój komentarz.
Każda inna wygrana w której trzeba sobie dobrać koalicjanta, skończy się zawsze syndromem okrągłostołowym. Zawsze znajdzie się grupa łajdaków których da się skusić kasą.
Rzeczywistość jest smutna. Niektórzy marzą o szerokiej koalicji prawicowej, która mogłaby wygrać.
Ale będzie to niesterowalne, chyba że przez płatnych łajdaków.
Moja dygresja : łatwiej i prościej rozmawia mi się językiem zero jedynkowym z komputerem niż z ludźmi.
Kiedyś na pierwszym miejscu był Bóg, Honor i Ojczyzna. Teraz jest brak wiary, brak honoru i kosmopolityzm.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję Panu za komentarz i mam nadzieję, że posłowie PIS również go przeczytają.

Pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika fritz

07-01-2014 [23:12] - fritz | Link:

przed rokiem 2015 system skutecznej kontroli elektronicznej obsługi wyborów w fazach: okręgowej, gminnej, wojewódzkiej i centralnej"

*** To jest niemozliwie po prostu. Fizycznie niemozliwe poniewaz nie beda mieli dostepu do sourcu programu liczacego glosy.

Natomiast jest mozliwe stworzenie rownologlego systemu liczenia glosow.
To jest proste i absolutnie skutczne.
Wymaga zaangzaowania duzej ilosci mezow zaufania poniewaz praktycznie w kazdej komisji powinny byc 2 teamy po dwie osoby. Nigdy jedna osoba nie jest w stanie zapobiec falszerstwem bezposrednio przy liczeniu i wpisywaniu glosow do komputera.

Musi powstac ruch spoleczny mezow zaufania pod agida PiS.

W PiS jest tylko jeden czlowiek cieszacy sie u ludzi powszechnym zaufaniem i umiejacym to robic: Antoni Macierewicz.

Ten ruch musi byc towarzyszony przez organizacja podsumowywujaca glosy.
To jest proste, z ta roznica, ze liczenie naplywajacych glosow nie bedzie online, tylko z opoznieniem 12 godzin.

Obrazek użytkownika misio

07-01-2014 [23:33] - misio | Link:

ale rzeczywistość jest taka, że w skali całego kraju komisji wyborczych jest więcej niż członków PiSu - obsadzenie wszystkich jest w tych warunkach zwyczajnie nierealne. Zapewne można natomiast wytypować obwody i okręgi kluczowe dla wyborczego wyniku i na nich się skoncentrować.
Za to pytanie podstawowe brzmi - jaka jest wartość prawna takiego dublującego systemu zliczania głosów. Bo obawiam się, że niewielka i nawet gdyby ujawniono gigantyczny przekręt to wiele z tego może nie wyniknąć, oprócz oczywiście natychmiastowego wyśmiania i nagonki medialnej na opozycję, która znowu "nie potrafi pogodzić się z przegraną".
A do tego zostają jeszcze choćby lotne grupy tuskobusowych wyborców głosujących na zaświadczenia, których nijak nie ma jak wyłapać.

Obrazek użytkownika fritz

07-01-2014 [23:48] - fritz | Link:

Dlatego musi powstac ruch spoleczny. Taki ruch probowala organizowac Ewa Stankiewicz. Zostal przez PiS w 2011 precyzyjnie i perfidnie odstrzelony.

Punktem uwiarygadniajacym dla poszczegolnych grup bedzie komitet organizacyjny PiS. Po doswiadczaniach z 2010 i 2011 struktury PiS nie ciesza sie zaufaniem. Natomiast zaufaniem cieszy sie obok JK, zalozyciel KOR i likwidatorw WSI Antoni Macierewicz, ktory posiada wlasnie wysokie umiejetnosci organizacyjne, talent organizacyjny.

Wartosc prawna jest bardzo duza, poniewaz policzene pod kontrola glosy sa zapieczetowane, tak ze mozna je jeszcze raz przeliczyc. Jezeli wiec oficjalny wynik nie zgadza sie z kontrolnym, zostaje zaskarzony i nastepuje porownanie wynikow z poszczegolnych okregow. Tam gdzie wystepuje niezgOdnosci nastepuje ponowne przeliczenie glosow.

Poza tym poslowie PiS w PE powinni byc bardzo aktywni i wskazywac na ciagle lamanie najbardziej podstawych zasad demokracji w Polsce i powolywac sie na to, jak PE Orbana tropil.
Rowniez powinna dazyc do przyslanie dodtkowych obserwatorow OECD.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Dlatego musi powstać ruch społeczny. Taki ruch próbowała organizowac Ewa Stankiewicz. Zostal przez PiS w 2011 precyzyjnie i perfidnie odstrzelony..."
--------------------------
Jeśli rzeczywiście tak było, to należy się zastanowić dlaczego. Aż się boję o tym myśleć. Ale widzę, że dobrze, iż napisałem tę notką, bo wywiązała się ciekawa dyskusja. Mam nadzieję, że posłowie PIS też wezmą w niej udział.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Za to pytanie podstawowe brzmi - jaka jest wartość prawna takiego dublującego systemu zliczania głosów. Bo obawiam się, że niewielka i nawet gdyby ujawniono gigantyczny przekręt to wiele z tego może nie wyniknąć, oprócz oczywiście natychmiastowego wyśmiania i nagonki medialnej na opozycję, która znowu "nie potrafi pogodzić się z przegraną"..."
-----------------------------------
No właśnie.

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Tak. Ciekawy pomysł. Tylko sęk w tym, że PIS nie "powinno" lecz musi i to czym prędzej taki projekt opracować i co najważniejsze wdrożyć w życie.

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika misio

07-01-2014 [23:24] - misio | Link:

ale wręcz ze 100% pewnością można założyć, że po raz kolejny będzie ona miała miejsce.
W razie przegranej tym ludziom grozi wieloletni kryminał i powinno być oczywiste, zwłaszcza dla opozycji, że zrobią oni wszystko by do tego nie dopuścić. Przy przestępstwach, które mają na sumieniu sfałszowanie wyborów to dla nich pikuś.
Niestety oprócz poruszonego przez Autora problemu przekrętów z samym zliczaniem głosów do dyspozycji reżimu jest całe mnóstwo innych instrumentów - od bezczelnego unieważniania nieprawomyślnych głosów w komisjach przez głosowania dowolną ilość razy "na zaświadczenia" (ich wydawania chyba nikt nie kontroluje) aż po odrzucanie protestów wyborczych przez rozgrzane sądy.
Oni będą grać na wszystkim, a jako ostatnią linię obrony znowu przygotują jakiś pretekst do unieważnienia wyborów gdyby coś im się nie udało (przypomnijmy - raz była to powódź, raz hucpa z JKM).
Problem jest bardzo poważny, po stronie opozycji już dawno powinien pracować ten sztab fachowców rozpracowujący wszystkie możliwe oszustwa i sposoby ich neutralizacji.
Najwyższa też pora aby się również zastanowić jak tą sprawę najlepiej i najskuteczniej nagłośnić na arenie międzynarodowej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Problem jest bardzo poważny, po stronie opozycji już dawno powinien pracować ten sztab fachowców rozpracowujący wszystkie możliwe oszustwa i sposoby ich neutralizacji.
Najwyższa też pora aby się również zastanowić jak tą sprawę najlepiej i najskuteczniej nagłośnić na arenie międzynarodowej...."
--------------------------------
Tak. Tylko rodzi się pytanie, czy podjęto już jakieś kroki w tym kierunku. Póki co, ja o niczym takim nie słyszałem. Stąd moja notka.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika emilian58

08-01-2014 [02:08] - emilian58 | Link:

Wydaje mi się że od początku powstania tego (PO) tworu mając na szczególnej uwadze (nie wszystkich) założycieli,PiS powinien być mocno czujny i zmobilizowany.Przecież od początku było wiadomo (katastrofa milleralna) dlaczego i po co ten zlepek tworzono!Miller już by RADY nie dał!Nawet po kursie u samego Rambo!A jak na czele tej ferajny ustawili krętacza z "Nocnej Zmiany" to już WSZYSTKIEGO ZŁEGO można było się zupełnie w ciemno spodziewać!I tylko ogromnie sfrustrowani "rycerze" znanego mebla potrafili przeflancować szyki i mocno bronić "dorobku"swojego.A teraz gdy w te szubrawe byty "nowy duch" wstąpił (i ten "nasz" i zagraniczny) to moje obawy są ogromne!Co nie znaczy że nie wierzę w lepszą przyszłość dla NAS.Bo jednak w ludzi wierzyć trzeba a dobrych LUDZI szczególnie.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję za komentarz dopełniający przekaz mojej notki i serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika tadeusz1965

08-01-2014 [08:36] - tadeusz1965 | Link:

A nie wystarczy, zeby maz zaufania - obecny w kazdej komisji wyborczej - sfotografowal liste z wynikami i przeslal ja w postaci elektronicznej do specjalnie powolanej centrali, ktora policzy glosy z calego kraju? Kontrola serwerow PKW bedzie bardzo trudna

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-01-2014 [09:00] - Sir Winston | Link:Chce Pan stworzyć, wypełnić i sprawdzić arkusz Excela tej wielkości?
Nie jest to niemożliwe. Ale bardzo trudne. To dlatego PKW ma odpowiednie narzędzie informatyczne, a nie batalion pań z kalkulatorami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

Każdy dobry pomysł się liczy.

Pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-01-2014 [09:13] - Sir Winston | Link:

Opozycja ma prawo do (udziału w) weryfikacji narzędzi informatycznych PKW.

Polecam wszystkim artykuł nt. raportu zespołu ś.p. prof. Jerzego Urbanowicza http://niezalezna.pl/32759-czy-rosjanie-sfalszowali-wybory-w-polsce (a także moją ostatnią notkę na ten temat).

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [10:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Informatyka PKW to bagno i mętna woda..."
--------------------------
No właśnie.

Dziękuję za link i serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika ba.a

08-01-2014 [11:11] - ba.a | Link:

Jest Pan dojrzałym,doświadczonym człowiekiem, więc dziwi mnie Pana apel o to, co niemożliwe. Tusk już kilka razy wypowiedział się na temat walki i znaczenia wygranej w przyszłych wyborach,a w jego głosie wyraźnie pobrzmiewała nuta prawie pewnej wygranej.Oni już to mają przygotowane,pomyslane tak,że nim się zorientujemy już wybory będą zatwierdzone.Proszę przyjrzeć się "twarzy" Tuska,gdy mówi o wyborach.Też Pan to zobaczy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [11:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Jest Pan dojrzałym,doświadczonym człowiekiem, więc dziwi mnie Pana apel o to, co niemożliwe..."
--------------------------
A więc mamy biernie czekać i potulnie podkładać łby pod topór? czy dobrze Pana zrozumiałem???

Pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika ba.a

08-01-2014 [13:14] - ba.a | Link:

Ależ nie.Nie Panie profesorze,tylko już tyle zdarzeń,tyle haniebnych faktów,dane nam było doświadczyć w tej kadencji rządu,tyle zdarzeń wymierzonych przeciwko ludziom. Jak wierzyć,że nie jedziemy w takim pociągu,którym ktoś inny kieruje i wybiera jedynie jemu potrzebne kierunki?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [18:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

"NIE LĘKAJCIE SIĘ!" Aż strach pomyśleć, że Polacy tak szybko zapomnieli to zawołanie Jana Pawła II.

A zapomnieli bo dali się złapać, na szczęście nie wszyscy, na haczyk przynależności do salonu (jaki to salon???) Trzeciej RP i bezrozumnie zgięli karki pod przed batogiem poprawności politycznej.

Mechanizm tej manipulacji był prosty:

Po upadku komuny wydawało się przez moment, że nastąpi odrodzenie prawdziwych polskich elit. Otóż nic bardziej złudnego, gdyż proces ten skutecznie storpedowali zbałamuceni przez pewnego redaktora wnukowie tych, których po wojnie przesiedlono do miast.
Po roku 1989 ten genetycznie służalczy, tym razem wobec post-komuny, materiał ludzki został wykorzystany po raz wtóry, trzeba przyznać sprytnie, przez pewnego redaktora poczytnej Gazety. Mechanizm był identyczny jak w okresie powojennym, czyli utwierdzenie ludzi w poczuciu społecznego awansu.

Mechanizm psychologiczny tej chytrej sztuczki jest następujący.
Otóż, jeśli garbatemu powiedzieć, że się prosto trzyma, to, choć wie, że tak nie jest, chętnie w to uwierzy. Jeśli szarej myszce ktoś powie, że wygląda jak hollywoodzka gwiazda też się nie oprze pokusie uwierzenia w tę oczywistą nieprawdę. Podobnych przykładów można mnożyć wiele.

I tu moim zdaniem leży tajemnica irracjonalnie wysokich notowań obecnie rządzącej partii, popieranej w znakomitej większości przez takich właśnie ludzi. Popierających bezkrytycznie, w obawie, że ewentualny upadek tej partii grozi weryfikacją elit, co dla nich oznaczałoby możliwość utraty społecznego awansu.

Tu jednak pragnę dobitnie zaznaczyć, że tych ludzi nie należy, broń Boże, społecznie dyskryminować. Jest to grupa niekwestionowanej inteligencji. Trzeba im tylko uświadomić, jak im zawrócono w głowach. Że dali się nabrać na blagę, iż przynależą do grupy społecznej, która jest bardziej światła, więc de facto "lepsza" od "gorszej" reszty.

Pozdrawiam serdecznie,
kp

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-01-2014 [13:52] - jazgdyni | Link:

Bardzo ważny artykuł. Bardzo.

Pokrótce rekapitulując powiem, że nie ma co wymyślać koła od początku. Wiele krajów takie systemy posiada. Powinniśmy kupić od najpoważniejszego kontrahenta i natychmiast utworzyć współpartyjny zespół specjalistów.
Ma Pan rację. Oni powinni już pracować od dzisiaj, jeżeli ma być gotowy na wybory.

To jeszcze jest możliwe do realizacji, jeżeli przypadkiem PiS ponownie nie zaśpi.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [18:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Cieszę się, że dostrzega Pan kluczową dla przyszłości Polski wagę problemu.

Żeby tylko prominenci PIS też to zrozumieli. A czas nagli i jutro może już być za późno.

Dziękuję za bardzo ważny komentarz i serdecznie Pana pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika epopeja

08-01-2014 [14:01] - epopeja | Link:

PiS i inne partie nadal nie nadają się do trwałego sprawowania władzy. Skoro PiS nie może w każdej komisji wyborczej umiejścoowić uczciwego człowieka opłaconego przez wybranych członków parlamentu świadzy o niskiej kulturzeorganizacyjnej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-01-2014 [18:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

W wolnej chwili zapraszam do lektury mojej notki pt. "Nie chcesz się uczyć PIS-ie!" - patrz:

http://salonowcy.salon24.pl/55...

Serdecznie pozdrawiam,
kp

Obrazek użytkownika Figurant

08-01-2014 [20:44] - Figurant | Link:

Tak naprawdę to zdecyduje kasa która jest uruchamiana na akcję wyborczą a że PO jest przy kasie to jest niewielka szansa żeby w sposób tzw."demokratyczny" zmienić układ rządzący.Większość o tym wie i dlatego nie bierze udziału w wyborach a tylko ten elektorat mógłby tych z kasą odsunąć od władzy

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

09-01-2014 [09:32] - patologiczny an... | Link:

Jestem przekonany, że najbliższe wybory będą w bardzo wielu kwestiach decydujące i rozstrzygające. Nie wierzę w to, że rządząca Polską quasi mafia i jawny jurgiel odda władzę przy wyborczej urnie. Nie mogą, bo to o ich życie idzie. Nie chcą spędzać długich lat w pierdlu. Także nasi "przyjaciele" ze Wschodu i z Zachodu zbyt dużo w Polskę "zainwestowali" by była taka, jaka jest, by dali się ograć za pomocą wyborczej kartki. Nie są bowiem idiotami. Uważam, że żadna realna zmiana nie jest już możliwa za pomocą mechanizmów demokratycznych. Ale to nie oznacza byśmy nic nie robili. Czekanie na mannę z nieba, w tym przypadku, jest czekaniem na Godota. Odwrotnie. Trzeba nam czynić co możliwe, byśmy im życia nie ułatwiali i nie oddawali im Polski w prezencie. I dlatego każda inicjatywa jest cenna.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2014 [17:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Ale to nie oznacza byśmy nic nie robili. Czekanie na mannę z nieba, w tym przypadku, jest czekaniem na Godota. Odwrotnie. Trzeba nam czynić co możliwe, byśmy im życia nie ułatwiali i nie oddawali im Polski w prezencie. I dlatego każda inicjatywa jest cenna..."
---------------------------
I właśnie dlatego napisałem niniejszą notkę.

Pozdrawiam serdecznie,
kp