Rok 2013 w 12 odsłonach ze zjadliwym komentarzem

Wszystkie moje notatki urozmaicam graficznym komentarzem. Dzisiaj proponuję sytuację odwrócić. Przedstawiam 12 autorskich obrazków, które opatrzone są komentarzem słownym. Każda grafika odzwierciedla jakieś ważne wydarzenie z poszczególnych miesięcy ubiegłego roku. A komentarz? Jak zwykle - pełen jadu.                                                                                                                                                                                                      

 

Styczeń 
Sędzia   Igor   Tuleya porównał metody działania CBA za czasów rządów PIS do metod stalinowskich.

- Taktyka organów ścigania w sprawie dr. Mirosława G. może budzić przerażenie. Budzi skojarzenia nawet nie z latami 80., ale z metodami z czasów największego stalinizmu - powiedział.  Przykład głupich wypowiedzi idzie z góry. Najlepszy od 1000 lat premier podczas rozmowy o reformie wydłużającej wiek emerytalny powiedział: - Dłuższa praca to przyjemność. Skąd może o tym wiedzieć facet, którego weekend trwa pół tygodnia?

Luty
Kampania Przeciw Homofobii rusza ze społeczną akcją pod hasłem "Rodzice, odważcie się mówić". Jej celem jest przekonanie rodziców gejów i lesbijek, aby sami "wyszli z szafy". "Z szaf powychodzili" m.in. znani  aktorzy, których dzieci są gejami lub lesbijkami.

 

Marzec
Poseł Stefan Niesiolowski proponuje nakarmić głodne dzieci szczawiem i mirabelkami. Zresztą sam w dzieciństwie stosował taką dietę. I na jakiego zucha wyrósł, nieprawdaż?
 

Kwiecień
W kraju obchody kolejnej rocznicy tragedii smoleńskiej. Premier jedzie świętować do... Nigerii. Tego faktu nie da się komentować. Nawet zjadliwie.
 

Maj

Pierwszy boeing 787 dreamliner należący do PLL LOT udaje się do centrum serwisowego Boeinga w... Etiopii na wymianę akumulatorów. Sprawa dotyczy samolotu, który od ponad trzech miesięcy był uziemiony na lotnisku w Chicago. A w PLL Lot S.A. (Warszawa, Polska) mówi się o zwolnieniach pracowników obsługi lotniska.

Czerwiec
Nieszczęścia chodzą parami. Kontuzje kończyn dolnych prezydenta i premiera.Solidarni i zgodni we wszystkim. Jak nowoczesne - genderowe małżeństwo Nie ma co.
 

Lipiec

Wizyta prezydenta na Ukrainie. Goście witają głowę naszego państwa jajeczkiem.Tradycyjnie prezydent bagatelizuje takie fakty. "Jaki prezydent, takie przywitanie" - chciałoby się powiedzieć.

Sierpień

Sezon ogórkowy. Brak wiadomości o sukcesach rządowych. Już nikt w Polsce nie wierzy w cuda gospodarcze. Za wyjątkiem Renaty Rudeckiej Kalinowskiej, oczywiście.

 

Wrzesień

Premier informuje społeczeństwo, że w Polsce nie było kryzysu czym powoduje zamęt na światowych giełdach. Niektórzy nazywają to "bareizmem".

Październik

Wybory do władz dolnośląskiej PO.Nie matura lecz chęć głosowania na Protasiewicza może ustawić cię na całe życie. Trzeba być jeszcze członkiem tamtejszych struktur PO, ale to nie problem. Fachowcy potrafili członkami "przewodniej" czynić ludzi, którzy już od dawna opuścili ten łzawy padół.

Listopad

Premier nieoczekiwanie odwiedza pewną płocka rodzinę. Blady strach padł na inne województwa. Miasta ma obrabiać premier Tusk, wioski - Janusz Piechociński.

Grudzień

Powstaje nowa partia, której symbolem jest zielone jabłuszko. Wcześniej była marycha, szczaw, mirabelki. Moją propozycją na roślinne logo Platformy Obywatelskiej jest OGÓREK KIWANO. Po pierwsze istnieje naprawdę, podobno smaczny, a i nazwa adekwatna.

 

https://vimeo.com/eniknochal
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tadeusz.K

01-01-2014 [12:11] - tadeusz.K | Link:

-Fantastyczne!
W sumie jednak odnoszę wrażenie, że budzi to raczej sympatię dla tych nieszczęśników.

Obrazek użytkownika Enik Nochal

01-01-2014 [13:30] - Enik Nochal | Link:

Moją największą "sympatię" budzi niezwykle sympatyczny Niesiołowski Stefan :)
A tak na poważnie. Jeśli chodzi o tych nieszczęśników  poostało nam tylko strząsnąć pył z sandałów. Ja nie widzę już dla nich żadnej nadziei.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Basia

01-01-2014 [14:05] - Basia | Link:

Oj dzisiaj znowu dostanie się "moim" znajomym wyborcom platfusów!!! Grilowanie bez litości!!!