MARIAN KOWALSKI: "FORMUŁA MARSZU SIĘ WYCZERPAŁA!"

Na gorąco po Marszu Niepodległości 2013 rozmawiam z Marianem Kowalskim, jednym z liderów Ruchu Narodowego. W rozmowie pada zaskakująca ocena - "FORMUŁA MARSZU SIĘ WYCZERPAŁA!". Zapraszam do obejrzenia całości rozmowy na kanale idzpodprad portalu You Tube:

MARIAN KOWALSKI: "FORMUŁA MARSZU SIĘ WYCZERPAŁA!" - http://www.youtube.com/watch?v...

Felietony Mariana Kowalskiego ("Okiem narodowca") znajdziesz w każdym numerze miesięcznika "idź POD PRĄD" - jedynego prawicowego pisma protestanckiego w Polsce.

ipp 112

Zapraszam do siebie na Twittera:

Oto szczyt możliwości polskiego przemysłu obronnego pod nierządami PO - http://konflikty.wp.pl/kat,102... Pytanie tylko czy z tektury, czy z plastiku?

Aleksander Ścios: W 1980 władze PRL wytłumaczyły Ruskim gest Kozakiewicza "skurczem mięśni".Na szczęście Graś był wtedy za młody na rzecznika rządu.

@SciosBezdekretu A wmawiano nam, że jak wymrze pokolenie Jaruzelskiego i Urbana, to będzie normalnie. Zła nie zwycięża się w ten sposób...

Telewizja Republika: Zaatakowano polską ambasadę w Moskwie http://telewizjarepublika.pl/z...

@RepublikaTV Nie zdziwiłbym się, gdyby ataki w Warszawie i Moskwie inspirował ten sam oficer prowadzący...

Nowy sojusz przeciw Wolnemu Światu? Izrael musi mieć się na baczności! USA ustąpiło pola zmowie CHRL-CCCP... http://voiceofrussia.com/news/... 
 

***

Jak Polska może stanąć na nogi?

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika KRZYK

14-11-2013 [08:12] - KRZYK | Link:

Marian wzbudza podziw, mimo przeciwności z którymi styka się od lat w swej walce z tym systemem (i poprzednimi)On już ma nowe pomysły. Wielkie słowa uznania Panie Marianie, oby Pańska "moc" udzielała się Polakom, a walka zakończyła się sukcesem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [08:45] - Paweł Chojecki | Link:

i nie boi się powiedzieć prawdy niewygodnej dla swojego otoczenia - to wśród polityków ogromna rzadkość.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika uh

14-11-2013 [08:44] - uh | Link:

Nie wiem - ale myślę, że po ostatnich wydarzeniach widać co daje wychowanie bezstresowe, brak dyscypliny w domach i szkole, brak przede wszystkim zasad. Jak można krzyczeć Bóg, Honor, Ojczyzna i robić, albo nie zatrzymać tych co robią coś takiego? Dlaczego ludzie sami z siebie nie zatrzymali tych wandali? Polska sarmacka mi się przypomina. Grupa zwarta i jednomyślna nie tak łatwo wpadnie w tak banalne sidła prowokacji. Widać brak konkretnego celu w tym co ONR robi. Takie jest moje zdanie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [09:01] - Paweł Chojecki | Link:

już tradycyjnie przeróżnych zadymiarzy, dla których "sprawdziany uliczne" są główną atrakcją. Warszawscy organizatorzy Marszu nie mają pomysłu, jak ten problem rozwiązać.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

14-11-2013 [08:46] - dogard | Link:

obraza POLAKOW zapraszajac na mownice porebe 'grunwaldzkiego'--toc to stary komuszy ubek z kacapskim zapleczem .Taki madrala ,a do spoly z tuSSekiem rozwalili marsz...widac to wyraznie.Tym lepiej , bedziemy mieli marsze godniejsze i bez manipulantow sowietskiego chowu; tak jak w KRAKOWIE.GODNIE,SPOKOJNIE i RADOSNIE--bez kabaretowych zagran prowokatorkow.

Obrazek użytkownika kolo003

14-11-2013 [08:53] - kolo003 | Link:

Wreszcie ktoś to otwarcie powiedział! Ciekawe czy w tym roku znów podczas Marszu Marian Kowalski musiał robić dobrą minę do złej gry i łatać plamy organizatorów? M. Kowalski przynajmniej potrafi coś zrobić i zorganizować ludzi, a nie tylko występować w krawacie i przechadzać się ulicami Warszawy. pozdrawiam!

Obrazek użytkownika dogard

14-11-2013 [11:21] - dogard | Link:

organizatorem, z ramienia komorowskich neonarodowcow--zenada totalna tego kmiotka...wasiutynskiego tez oczywiscie...

Obrazek użytkownika Złotnick

14-11-2013 [15:39] - Złotnick | Link:

właśnie, pan Kowalski nie boi się działać "w realu" i potrafi przewidzieć pewne możliwe obroty spraw - wyprzedził marsz, gdy znaleźli się blisko ambasady rosyjskiej - widać, że przewiduje, gdzie może być potrzebny jako lider i nie boi się tam pójść. Przykre, że jak widać jest jakieś pęknięcie w organizacji - ludzie, którzy kwestionują możliwość wydawania poleceń przez MK na takim wydarzeniu.

Obrazek użytkownika Sizar

14-11-2013 [09:54] - Sizar | Link:

Brakowało mi przemówienia pana Kowalskiego na Agrykoli. Nie rozumiem dlaczego Ruch Narodowy nie skorzystał z najlepszego mówcy w swoich szeregach przy takiej okazji.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [11:04] - Paweł Chojecki | Link:

Kogo oni zatrudniają w tej "nowej" Rzeczpospolitej??? Co za bełkot i elementarne przekłamania: http://wiadomosci.wp.pl/kat,13...

Obrazek użytkownika Daf

14-11-2013 [11:05] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

ani marsze, ani przemowienia, ani rozne dyskusje nie rozwiaza przeciez dramatycznej sytuacji w Polsce. Kraj znajduje sie w stanie demontazu. Pisanie ksiazek, dziennikarskie proby manipulacji spoleczenstwa, narzekania w TV TRWAM, to droga do nikad.

Polsce potrzebne jest swiadome spoleczenstwo, samodzielnie myslace, zdolne do realizacji roznych celow. Takiego spoleczenstwa Polska nie ma.
Polsce potrzebny jest madry rzad, sluzacy spoleczenstwu i cieszacy sie uznaniem w swiecie.
Polsce potrzebne sa reformy - we wszystkich dziedzinach zycia spolecznego i politycznego, potrzebna jest deubekizacja/dekomunizacja. Wzory przeprowadzania takich zmian nalezy czerpac z krajow Eur.Zach. - bo przez ostatnie 24 lata Polacy sami NIC nie potrafili zrobic.
Polacy powinni wreszcie przestac klamac, przestac dac sie oklamywac przez "wladze" (to termin jedynie w Polsce uzywany - w swiecie cywilizowanym nie ma "wladania"!) i przestac sie zrec !
W przeciwnym przypadku zubozenie spoleczenstwa bedzie postepowalo i z tym zwiazane choroby,skrajna nedza i przestepczosc. Takze gwaltowne bogacenie sie kosztem wyzyskiwanego spoleczenstwa waskiej grupy ludzi.

Wyjazdy za granice Polakow to w 90 % porazka, kompromitacja Polski i Polakow, przestepczosc, balast dla krajow
w ktorych Polacy przebywaja.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Magdalena

14-11-2013 [12:49] - Magdalena | Link:

"Wzory przeprowadzania takich zmian nalezy czerpac z krajow Eur.Zach. - bo przez ostatnie 24 lata Polacy sami NIC nie potrafili zrobic." Tutaj to już zaczynają się bzdury. Od tych wzorców mdli bo ileż można porównywac do krajów, które miały do czynienia z komuną prawie że teoretycznie ...
================================================================
ale to "Wyjazdy za granice Polakow to w 90 % porazka, kompromitacja Polski i Polakow, przestepczosc, balast dla krajow w ktorych Polacy przebywaja."
To najzwyklejsze świństwo oraz chamstwo i pospolite kłamstwo.
Jak Pani nie wstyd. Choć z drugiej strony, fakt, ktoś taki jak Pani za granicą to prawdziwa zakała. Wyprze się zapewne wszystkiego, będzie udawać, że polskiego nie zna i udawać obywatelkę świata :)
Żałosne.

Obrazek użytkownika Daf

14-11-2013 [13:57] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zalosne jest Pani zachowanie - i to nie od dzis. Nic Pani nie rozumie, nie zna mnie Pani i nigdy mnie Pani nie pozna, czepianie sie to zwyczajna bezinteresowna zawisc i glupota.A oto przyklady zachowania sie Polakow za granica:

1. Dzis, o godz.13.00 w wiadomosciach TV podano, ze Polka ( o imieniu Bogumila, nazwiska nie zapamietalam, lat 52) zostala skazana na dozywocie przez sad w miejscowosci Krems za zamordowanie (otrucie zwiazkami arsenu - byla ekshumacja) dwoch osob i obrabowanie tych osob.
2. Przed kilkoma miesiacami Polka zostala skazana na dozywocie - zabila sasiadke butelka z winem i ukradla jej pierscionek !
3. W ciagu ostatnich kilku mies. zlapano dwie bandy Polakow - okradali domy, samochody. Wyrzadzili wielkie szkody (milionowe w euro). Na czele jednej z tych band stal "biznesmen" z Warszawy - juz siedzial w wiezieniu w Niemczech.
To tylko te najbardziej spektakularne przyklady, o ktorych informowala TV.
Wystarczy ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [16:32] - Paweł Chojecki | Link:

Od dawana stawiam tezę, że Polski nie odbudujemy od dachu - nie zmianami politycznymi. Musimy zacząć od fundamentów - od budowania uczciwości i standardów moralnych u zwykłych ludzi. To droga na lata, ale nie widzę innej.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

14-11-2013 [16:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Podzielam Pana opinie. Tak wlasnie budowano stabilizacje i zamoznosc w krajach, ktore bardzo dobrze, albo dobrze znam: Austria, Niemcy, Szwajcaria. Moge opowiedziec wiele historii, jak ludzie realizowali tam swoje plany i marzenia i budowali wielkie projekty od podstaw. Tylko ze w Polsce to nikogo prawie nie interesuje. Bo przeciez Polak potrafi !
Patriotyzm to w spoleczenstwach madrych szanowanie tego co wlasne, narodowe. W Polsce jest inaczej.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ela K.

14-11-2013 [11:29] - Ela K. | Link:

Formuła marszu się wyczerpała i można założyć,że w przyszłym roku wyglądałoby to podobnie albo prowokacji byłoby jeszcze więcej, zniszczenia większe jak też i oburzenie "aktami wandalizmu i barbarzyństwa" serwowanych na okrągło lemingom przez ich przewodników duchowych.
Od kilku lat wygląda to podobnie i nie napawa optymizmem na przyszłoroczny marsz w tej samej formule.

Dziwnie zabrzmiały dla mnie słowa Kowalskiego o przekazie w Polsacie, gdzie zestawiono "piękny i spokojny pochód p. prezydenta i piękny, spokojny, patriotyczny J.Kaczyńskiego" z burdami Ruchu Narodowego.
Chyba jednak takie zestawienie nie działa na korzyść PiS.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [16:44] - Paweł Chojecki | Link:

Marian Kowalski dziś u Pospieszalskiego o 22.30 - http://vod.gazetapolska.pl/563...

Obrazek użytkownika pst

14-11-2013 [18:43] - pst | Link:

Narodowcy wypromowali się przez te marsze i powinni pójść dalej. Teraz pan Kowalski mówi o innych formach, ale po tegorocznym marszu będzie trudniej. Media wyrobią "odpowiednią" opinię. To był chyba o jeden marsz za dużo.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [20:00] - Paweł Chojecki | Link:

Okazuje się, że organizatorzy Marszu poszli śladem rozumowania Mariana Kowalskiego i zapowiedzieli zmianę formuły Marszu:

http://wpolityce.pl/wydarzenia...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2013 [20:22] - Paweł Chojecki | Link:

Program J. Pospieszalskiego z M. Kowalskim został niestety odwołany. http://niezalezna.pl/48297-dzi...

Powód jakoś mnie nie przekonuje...

Paweł Chojecki