Polska nie „wygrała” Ukrainy i nie wygra. Rzezie powrócą?

Polska była (już nieaktualne) w stanie nakierować Ukrainę ku Zachodowi, nawet wbrew Rosji. Teraz USA, czy się to komuś podoba, czy nie, zgodnie ze swymi globalnymi interesami mogą „przydzielić” Ukrainę Rosji, wbrew Polsce i Ukrainie.

Przedsmak sprawy mieliśmy przy okazji tzw. „tarczy antyrakietowej”, gdzie USA poświęciły interesy polskiego sojusznika w imię swych globalnych interesów. Tak się stało dla o wiele mniejszej stawki (czytaj ceny) za ustępstwo Rosji wobec USA, za które to ustępstwo Rosja została wynagrodzona.

USA i Rosja rywalizują ze sobą o strefy wpływów, a więc o pieniądze. Problem w tym, że do tej rywalizacji z sukcesami włączają się Chiny. Może to byłoby do zaakceptowania i dla Rosji i dla USA, ale jest pewne „ale”. Sami rosyjscy eksperci piszą, że Rosji grozi i to w perspektywie kilku lat, może nawet wręcz za kadencji Putina, rozpad. To samo eksperci amerykańscy, że Rosja ma apetyt na Zachód, a tymczasem z tyłu robi się jej żółto. Nie jest to aluzja do aspektów fizjologicznych, ale do rasy żółtej, której największym i najpotężniejszym przedstawicielem są Chiny.

Na Dalekim Wschodzie Rosji, głównie Syberia, narasta gniew i bunt wobec Moskwy. Wszystkie zasoby ropy i gazu sprzedawanego przez Rosję pochodzą z tego terytorium. Większość cennych innych surowców także jest z Syberii. Moskwa pławi się w luksusach, a mieszkańcy azjatyckiej części Rosji żyją w biedzie, często nawet głodują. Jedynym przysłowiowym światełkiem w tunelu są firmy z Chin, które dają pracę i godne życie. Rosja występuje w roli okupanta i złodzieja. To sprawia, że w części azjatyckiej wkrótce może wybuchnąć bunt o sile niespotykanego tsunami.

Sami mieszkańcy Syberii mogą zniszczyć instalacje wydobywcze, jeśli nie uda się im wygnać Rusków. Pierwsza opcja nie ma sensu, ale szanse na całkowite wygnanie potężnej armii też są nikłe. Nie trzeba jednakże wyganiać armii, jeśli Moskwę pozbawi się pieniędzy z eksploracji syberyjskiej kolonii. Na tak rozległym terenie nawet potężna armia nie ochroni instalacji przesyłowych. Bez tych pieniędzy Rosja sypnie się, jak przysłowiowy domek z kart. Po co więc wyganiać armię?

A może bunt w samej armii? Z rzadka pojawiają się w zachodnich, także polskich mediach informacje, że aresztowano kolejną grupę spiskujących oficerów. Rzecz w tym, że takie aresztowania nie są w Rosji rzadkością. Wystarczy, że tylko/aż jeden spisek dojdzie do skutku… Należy pamiętać, że w luksusie pławi się tylko Moskwa i parę innych „wysp szczęśliwych” na oceanie biedy. Dotyczy to także europejskiej części imperium, gdzie bieda jest podobna, jak za Uralem.

Kto będzie bronił upadające imperium? Może się wtedy wydarzyć wszystko. Należy podkreślić, że Chiny wcale nie będą musiały zdobywać Syberii, bo sami mieszkańcy mogą je poprosić o opiekę. Pamiętajmy o demografii, gdzie biała rasa poddaje się skrobankom (aborcji), a żółta oraz muzułmanie nie. Duża część mieszkańców Syberii ma skośne oczy i żółtą cerę, więc prośba do Chin o ochronę byłaby czymś naturalnym.

Istnienie Rosji jest ważnym składnikiem potęgi USA. Jej rozpad oraz wchłonięcie Syberii przez Chiny położyłoby kres potędze USA. Wchłonięcie Ukrainy przez Rosję, jeśli nawet nie zażegnałoby groźby upadku Rosji, to znacząco przesunęłoby ten moment w czasie i dałoby USA czas na przeciwdziałanie. Przykład tarczy antyrakietowej pokazuje, że dla relatywnie mało znaczących interesów idzie się na układy z Rosją, a cóż dopiero, gdy zagrożone są potęga i bogactwo USA? Wbrew kontrowersjom i to jest ten paradoks historii, dzisiejsza Rosja gwarantuje potęgę USA. Poświęcenie Ukrainy i zarazem Polski jest niską ceną za ten status quo.

Czy Polska może przemilczeć, a tym samym zaakceptować rzeź wołyńską i zaakceptować ludobójstwo? Czy możemy powiedzieć, „ukochani Ukraińcy, dobrze zrobiliście”. Tego nie zrobimy i nie możemy zrobić. Z drugiej strony, wyjdziemy na durni, bo trzeba pamiętać o aspektach globalnych i trójkącie USA-Rosja-Chiny. Druga sprawa, rzezie i podrzynanie gardeł obcym, to fakt historyczny obciążajacy Ukraińców. Trzeba pamiętać o powstaniu Chmielnickiego, kiedy to rżnięto Lachów. Przy okazji zarżnięto Chazarów, kilkaset tysięcy, reszta uciekła do Polski, którzy później w XIX w. nazwali siebie Żydami (por. http://www.eioba.pl/a/2zsk/zydzi-narod-wymyslony ). Dla Chazarów/Żydów był to pierwszy holocaust, o którym mówią oni półgębkiem, bo jak tu się przyznać, że jest się ludem niesemickim, wywodzącym się z dorzecza Wołgi i Donu, niemającym poza religią nic wspólnego z potomkami Chrystusa. O izraelskim profesorze S. Sand pozytywnie pisze się w poważnej prasie w Paryzu, Londynie, Nowym Jorku, a nawet w samym Izraelu. W polsce, gdy sie o tym wspomnie, natychmiast jest się chamem, antysemitą i nie wiadomo, kim jeszcze. Co z polską demokracją?

Zbrodnia nienazwana i nieukarana powraca, czego najlepszym dowodem są rzezie na Wołyniu. Jeśli będziemy rżnąć durnia i pisać, że były to „zbrodnie o znamionach ludobójstwa”, to te ludobójstwo znowu się powtórzy. Trzeba twardo żądać od ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, by w odniesieniu do Bandery i jego zwolenników używał określenia ludzi z piekła rodem, a nie jak dotychczas, miłosierni męczennicy za Ukrainę. Tego samego żądać od społeczeństwa Ukrainy. Zbrodnia nienazwana powraca i jeśli tego nie zrobimy, stada ukraińskich rezunów podejdą pod Kraków i Warszawę, bo takie były ich pierwotne zamiary, które polski opór zniweczył. Ale czy będą musiały?

Polska mogła za pomocą gestów coś ugrać ponad 10 lat temu, gdzie była jedynie rywalizacja USA-Rosja, a Chiny siedziały cicho. III RP, tak jak I Rzeczpospolita Szlachecka, wybrała opcję nie drażnić sąsiadów (upadek tej I Rzeczpospolitej zakończył się rozbiorami). Na stolcu w Warszawie ponad 10 lat temu siedział przez dwie kadencje prezydent, który mentalnie i kompetencjami nie dorósł do roli, którą pełnił. Ba, nawet nie ukończył studiów, a teraz wspiera osobę, z wykształcenia nauczyciela historii filozofii, dla którego najważniejszym problemem jest legalizacja narkotyków oraz związków homo. Mamy premiera, dla którego najważniejszą sprawą jest zaglądanie do alkowy i promocja związków homoseksualnych. Biada nam Lachom/Polakom, bo kolejne pokolenie Polaków jest wyganiane biedą na Zachód. Może się zdarzyć, że bo wrogowie nie będą miały kogo rżnąć?

Czy Polskę stać na stracone pokolenie? Podstawową sprawą jest brak jakichkolwiek miejsc pracy. Podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat przez Tuska sprawi, że te miejsca, które są, będą dłużej zajęte, a więc jeszcze więcej młodych Polaków wyjedzie. Tak więc Tusk, czy się to jemu podoba, czy nie, współpracuje z rezunami, aby wyczyścić teren z Polaków. Nie trzeba więc stad jakichś neobanderowców, aby zniszczyć Polskę. Wystarczy jeden Tusk i jego nieudolny rząd, aby wygnać całe przyszłe pokolenia.

Moim zdaniem Polski nie stać na stracone pokolenie i miast podnosić wiek emerytalny do 67 lat, należało wprowadzić system angielski, gdzie na emeryturę można przejść w wieku 55 lat, o ile zainteresowanemu będzie odpowiadała wysokość emerytury. Jeśli nie, można przejść na emeryturę w późniejszym, dogodnym momencie. I tu mamy skandal, bo Rostowski, główny promotor podniesienia wieku emerytalnego Polaków do 67 lat, przeszedł na swą angielską emeryturę w wieku 59 lat (por.: http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,Rostowski-miesiecznie-dostaje-17-400-zl-emerytury-i-16-700-pensji,wid,15497148,wiadomosc.html). Z tego przy następnych wyborach ani Tusk, ani Rostowski się nie wytłumaczą nam Polakom. To skandal i oszukanie wyborców.

Piotr Solis

PS. Oto ciekawa informacja o zdradzie Polski przez Amerykanów i pakcie Obama - Putin podpisanym w symboliczną datę paktu Libentrop - Mołotow. Zdrada Amerykanów została przypieczętowana w pakcie z 17.09.2009r., a kilka miesięcy później, 10.04.2010r. zginął Lech Kaczyński, główna przeszkoda Amerykanów i Rusków w realizacji zdradzieckiego, jak można domniemywać, paktu (por.: http://padre.info.pl/polityka/item/116-dlaczego-kaczy%C5%84ski-musia%C5%82-zgin%C4%85%C4%87,-czyli-jak-obama-sprzeda%C5%82-polsk%C4%99.html  ). Pisząc artykuł, nie wiedziałem o tym fakcie. Ocenę, czy to była/jest zdrada Amerykanów, zostawiam czytelnikom. O tarczy antyrakietowej wspomniałem wcześniej w artykule.

Jeśli powyższy link o pakcie Obama-Putin podpisanym w 2009r. w symboliczną datę 17 września jest uzasadnionym oskarżeniem o zdradę przez Amerykanów, to podsycanie waśni polsko-ukraińskich jest w interesie zdrajców, a które to waśnie mają ułatwić zadanie Putinowi. Należy ten fakt unaocznić nam Polakom, jak i stronie ukraińskiej. Potencjalną zdradę i plany ewentualnych zdrajców może pokrzyżować nasza zgoda. Jest o co walczyć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika PS

25-07-2013 [18:17] - PS | Link:

Zatem program ryzunów wydaje się kontynuować przynajmniej jeden z Ministrów, o ps."Radek". Chociaż podobno to miał być żart taki, ale czy w języku dyplomacji tak się żartuje?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [18:28] - piastolsztyn | Link:

PS, ależ to Radosławna nowina ... W woj. warmińsko-mazurskim jest kondominium ukraińsko-upa-litewskie. Wystarczy spojrzeć na obsadę urzędów, na nazwiska, na nazwiska tych uwłaszczających się na majątku, a wszystko jasne. Nie jestem rasistą, nacjonalistą, ale przynajmniej członkowie UPA i ich potomkowie winni być w ogóle wyeliminowani ze sfery publicznej, a uwłaszczanie na majątku winno być uczciwe. Może ktoś przekona mnie, że wątpię bezpodstawnie, ale czy aby na pewno?

Obrazek użytkownika PS

25-07-2013 [19:09] - PS | Link:

ale gdzieś czytałem, że poseł Sycz Miron (PO) - syn ukraińskiego bojownika z bandy UPA do 7 roku nie mówił po polsku. Czech z Gazety wyborczej podobno też z pochodzenia nie jest Czechem.

Ale nie wiem, czy nie przesadzamy z tym kondominium. Z drugiej jednak strony zauważmy, że podobno w domu premiera Tuska - nie tak aż daleko od warmińsko-mazurskiego - już nie mówiło się po ukraińsku.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-07-2013 [20:02] - Józef Darski | Link:

powinien mówić przede wszystkim po ukraińsku, a nie po polsku. A Pan mówi od urodzenia po rosyjsku i niemiecku?

Obrazek użytkownika PS

25-07-2013 [20:41] - PS | Link:

Ale nawet jakbym mówił po ukraińsku, to pewnie nie śmiałbym napisać czegoś takiego
"Ukraińska partia Swoboda zażądała od MSZ w Kijowie potępienia rekonstrukcji zbrodni wołyńskiej w podkarpackim Radymnie, a w odpowiedzi na uchwały Sejmu i Senatu w sprawie tej zbrodni przygotowała projekt własnej uchwały mówiącej o zbrodniach Polski wobec Ukraińców."
http://www.naszdziennik.pl/swiat/49001,swoboda-zada-potepienia-rekonstrukcji-zbrodni-wolynskiej.html

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [20:58] - piastolsztyn | Link:

Pan Darski się zagalopował z sobie tylko znanych powodów. Może zły dzień - bywa. Czy ktokolwiek sądzi, że widząc Ukraińca, zaraz coś niestosownego zrobię, powiem, chociażby w myślach? Zbrodnie, rzezie są faktem historycznym, ich sprawcy winni być odpowiednio nazwani, przede wszystkim poprzez ich rodaków. Od tego zaczyna się pojednanie. Historia uczy, że zbrodnia nienazwana, nieujawniona, powraca. Wyżej wkleiłem link do paktu Obama-Putin podpisanym w 2009r. w symboliczną datę 17 września. Jeśli oskarżenie o zdradę przez Amerykanów jest uzasadnione, to podsycanie waśni polsko-ukraińskich jest w interesie zdrajców, a które to waśnie mają ułatwić zadanie Putinowi.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-07-2013 [21:25] - Józef Darski | Link:

1. Sugeruje pan powrót rzezi, niby kto kogo ma mordować. Czy chodzi Panu także o odwetowe akcje polskie (np. Sahryń) i Polaków z istriebitielnych batalionów NKWD mordujących Ukraińców, choć później? Chce Pan licytować się mordami dla taniego poklasku? Nie tutaj.
2. Nie ma narodu, który mordowanie ma we krwi. Do tego w określonych warunkach zdolni są przedstawiciele każdego narodu.
3. Wszyscy obywatele mają równe prawa, jeśli Pan uważa inaczej, to ma to swoją nazwę. Chce Pan wprowadzić kategorię liszeńców, tyle że nie klasowych a narodowych? Bolszewicy byli pierwsi.

Na tym kończę dyskusję. Wybór czy pozostać tutaj należy do Pana. Przypominam, że na Ekranie może Pan wypisywać te dywagacje do woli i z poklaskiem.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [22:26] - piastolsztyn | Link:

Z Sachryniem kiepsko Pan trafił, bo sprawę znam z przekazów rodzinnych. Przyszła liczna banda Ukraińców mordować nielicznych już Polaków, a tu niespodzianka, polscy partyzanci, którzy rozstrzelali morderców, Ukraińców. Cóż nie udało się mordercom zamordować Polaków w Sachryniu, tak mi nie przykro!

Co do NKWD, to znajdował się tam różny element, który mordował prawie wyłącznie Polaków, chociażby w obławie agustowskiej, czy też w akcji mgła. Co do mordowania Ukraińców, to może warto przypomnieć, że formacje NKWD były tak ciemne, że pomyliły przyjaznych nam Łemków z Ukraińcami. NKWD było podporządkowane strukturom armii czerwonej i im podlegało, a nawet było dowodzone przez Rosjan. My Polacy oceniliśmy te jednostki jednoznacznie i używanie tego argumentu przez Pana jest co najmniej dziwne.

Punkt 2., już wyżej napisałem, że się zgadzam z Pańskim argumentem i zamiast o podrzynaniu gardeł, jako cesze narodowej, piszę już tylko i wyłącznie o podrzynaniu gardeł, jako fakcie historycznym obciążającym Ukraińców.

Punkt 3.Osobom służącym w UPA bądź w NKWD przypominam, że pojednanie zaczyna się od wyznania win ze strony sprawców, a nic takiego nie nastąpiło. W punkcie trzecim należy zacząć od prawdziwego pojednania, a dopiero oczekiwać od ofiar szacunku dla siebie. Nie mam nic przeciw szacunkowi dla tej kategorii osób, ale sprawcy niech zaczną od wyznania win i zwykłych przeprosin. Gdyby sprawcy spełnili powyższy warunek, to dopiero wtedy miałby Pan podstawy, by mnie oskarżać.

Co do karty anty ukraińskiej, proszę przeczytać zakończenie artykułu. Piszę o pojednaniu, które jest w interesie i Polaków i Ukraińców.

Na nowym ekranie, od czasu zmiany redakcji niczego nie piszę i nie będę pisał. Nie jestem nacjonalistą i nim nie będę. Bardzo życzyłbym sobie wzajemnego szacunku i argumentów merytorycznych.

Panie Józefie, proszę się na mnie nie denerwować, bo wszelkie Pańskie merytoryczne argumenty uwzględniam, co znajdzie Pan w artykule. Jednego jestem ciekaw, ale proszę już odpowiedzieć prywatną pocztą, dlaczego wspomniał Pan o Sachryniu? Na kresach zginęło w rzeziach trochę krewnych, może mniej, niż w powstaniach narodowych, ale jednak.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [22:26] - BHKaczorowski | Link:

... galopuje dalej ...niemiły wrogi komentarz , nie do konca majac racje ...
Nie bede wchodził w ten spór miedzy Panami , ale ten styl i ta nerwowosc P.Darskiego jest chyba nieuzasadniona .
Czy jest cos co za wszelka cene chce pan ukryc P.Darski ...?
Pisze Pan ze nie ma narodu , ktory ma mordowanie we krwi ... - dla mnie jest taki narod - to Niemcy ... i nie ma co tego uzasadniac , bo przykładow jest ..., własciwie cała historia Niemiec to krew ,krew i mordowane narody ...
Dzis wprawdzie nie wysyłaja bombowcow na Warszawe ... ale ... czy to co sie dzieje u nas , dzieje sie bez udziału niemcow ...?
Myli Pan i miesza pewne pojecia tylko po to "by miec racje"...
Np. - "istriebitielne" bataliony NKWD - to byli tacy "polacy" jak ci co stanowili ok.75% kadry oficerskiej Urz.Bez.Publ. czy KBW. a takze ci co nam budowali po 1944 roku panstwo polskie ,zakładajac PKWN ... w Moskwie , a wczesniej z armią Budionnego szli na Warszawe (np.Swierczewski)
Co do liszeńców no to ... przez litosc nie skomentuje ... to jest podły przykład uzyty przez Pana , szczegolnie w stosunku do Polakow.
Cos tu czuc P.Darski ...
Bardzo jest pan nerwowy .. jezeli przeszkadza Panu inne zdanie ... prosze wyjechac do siebie ... Polacy sa u siebie , u siebie P.Darski i chcą mieć prawo decyzji w swoich sprawach.

Jeszcze jedno - ostatnie Pana zdanie brzmi jak grozba ... mam nadzieje ze to nie Pan decyduje kto moze tu pisac.
Ostatnio bardzo ciezko jest tu cos umiescic , jesli chodzi o obrone Polski czy dobrego imienia Polakow.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [23:10] - piastolsztyn | Link:

Pan Darski decyduje, kto może tu pisać i rejestrując bloga, musiałem to zrobić za Jego pośrednictwem. Zauważyłem, że naruszyłem jakieś tabu Pana Józefa i spośród gradu zarzutów ujrzałem chyba ten właściwy? Dlaczego wymienił Sachryń? Do Sachrynia przyszła banda rezunów, by zamordować tam nielicznych, ocalałych z innych pogromów Polaków. Pytanie, kto był w owej bandzie rezunów, ponad 1000 chłopa? Nie liczę na publiczną odpowiedź, więc poprosiłem o prywatnego maila, a co za tym idzie, nikomu nie przekażę otrzymanej odpowiedzi. Takie są zasady przyzwoitości.

Kolejna sprawa, gdy napisałem o izraelskim prof. S. Sand, o której to osobie pisze się w poważnych mediach Paryża, Londynu, Nowego Jorku, a nawet w Izraelu. Tylko w Polsce jest się z tego powodu wyzywanym od niemytych chamów, nacjonalistów i nie wiadomo od kogo jeszcze.

Może Pan Darski odpowie, Kim jest, a jak nie napiszmy wszyscy internauci do redakcji szacownego czasopisma. Rozumiem, że o poziom wypowiedzi należy dbać, ale należy używać argumentów merytorycznych, a nie, jak bolszewicy i faszyści, ad personam. Wszędzie tam, gdzie Pan Darski użył przekonujących argumentów merytorycznych, dokonałem stosownych korekt. Niech jednakże nikt nie oczekuje ode mnie, ze wyprę się faktów historycznych i zaczne głosić jedynie słuszną prawdę, bo to jeśli nie byłby już, to byłby prawie faszyzm i bolszewizm. O takie zamiary Pana Darskiego nie podejrzewam, jednakże mam prawo oczekiwać odpowiedzi odnośnie Sachrynia, jak i izraelskiego profesora. Takie sa elementarne zasady uczciwości

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [23:45] - BHKaczorowski | Link:

i tak trzymac prosze Pana .
Ma Pan absolutnie racje.
Tu na tym blogu coraz bardziej nerwowa reakcja pewnych "kregow" na kłopotliwe pytania , wpisy.
Ataki "ad personam" to jedyne argumenty , madrosci ... niektorych tutaj ...
Nie zdziwie sie jak juz teraz całkowicie "zamilkne" na N.B.
"funkcjonariusze" i najzwyklejsi "pozyteczni idioci" poruszaja sie tu jak po lodowisku ... ci co Polske w sercu maja jakby po piasku ...
Jest tu "cos" budowane ... nowe rozdanie , to juz sie czuje ... swietny satyryk Jan Pietrzak pisze w jednym ze swoich ... ze on ma nosa ze to juz koniec tej wladzy ... przygladajmy sie zatem ... gdzie dzwonia ... bo ze dzwonia to juz słychac , widac i czuc.
dwa lata do wyborow ... mysle ze to mniej czasu bedzie ...
Pozdrawiam Pana - BHK

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-07-2013 [01:58] - Józef Darski | Link:

10 marca 1944 oddziały Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich przeprowadziły akcję odwetową na ukraińskiej ludności Sahrynia . Zdaniem polskich historyków z IPN ofiarą padło od 150–300 osób. Sprawa Sahrynia jest znana, opisana i udokumentowana, więc proszą nie wywracać kota ogonem. Chce Pan teraz licytować się kto ile mordował i wracać do XVIII wieku. To proszę, oddziały karne polskie masowo buntującym się chłopom obcinały prawą rękę i lewą nogę lub obie ręce i jedną nogę. Ale humanitaryzm.

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-07-2013 [01:53] - Józef Darski | Link:

piszę o IB w roku 1944-1945. Pan zaś nie ma pojęcia o historii.

Obrazek użytkownika gorylisko

26-07-2013 [01:05] - gorylisko | Link:

historia aż roi się od nacji które miały mrody i grabież we krwi...niektóre nawet osiągneły niezły poziom cywlizacyjny poczym zniknęły z areny dziejów...
np. Assyryjczycy, Hetyci, Filistyni...Scytowie...Połowcy, Piczyngowie Tajczuci...wcześniej Hunowie...
w Ameryce północnej...Apacze...
niedawno rozmawiałem z jedna panią która pochodzi z pogranicza polsko-ukraińskiego...pamięć u nich jest jeszcze żywa... i to co podkreślała...to niesamowite wręcz bestialstwo ukraińców... kompletnie niezrozumiałe... no bo jakie przesłanki każą ciąć ludzi piłami do drewna ?

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-07-2013 [02:07] - Józef Darski | Link:

okrucieństwem postępowali ostatnio Serbowie, Muzułmanie i Chorwaci. Czy chce Pan powiedzieć, że są mordercami z urodzenia?
Mogę wskazać także Turków i inne narody. Wiem, jedyni święci to Polacy, co nigdy nikogo nie skrzywdzili. Między negacją własnej tożsamości a kłamstwem jest normalne zachowanie.

Obrazek użytkownika gorylisko

26-07-2013 [11:20] - gorylisko | Link:

jezeli czerpał pan wiedzę z publikacji prasowych to dał sie pan zrobić w konia...miały być masowe groby...i... no własnie
o Turkach warto także wspomnieć... co do Polski i Polaków... od tej samej pani wiem, że nasi jak walczyli na Ukrainie to nie cieli ludzi piłami tudziez nie nadziewali dzieci na płoty...
nie twierdzę, że Polacy są świętym narodem... donosy na gestapu na to wskazują...ale masowych mordów Polska nie praktykowała z użyciem pił do drewna...
polecam panu postudiować historię Asyrii jest nader pouczająca...to taka ówczesna "rasa panów" idylliczny obrazek jednego z władców asyryjskich, ogród, dzieci, staw... i głowa jednego z władców umieszczona tak, że asyryjski pan ja dobrze widział...zniknęli z areny dziejów...
no i należy przypomnieć, że nkwd to formacje kraju rad a nie polskie... to że służyli w nich ludzie mówiacy po polski nie oznacza, że sa polskie...
a propos, czym się pan rózni od publikacji w sensie "polskie obozy śmierci" wkońcu te obozy były w Polsce nieprawdaż ?

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-07-2013 [11:40] - Józef Darski | Link:

1. Asyria - z wykształcenia i pierwszego zawodu jestem sumerologiem. Asyria - trzeba uściślić, że chodzi Panu o państwo nowoasyryjskie - rodzaj demokracji wojskowej.
2. Zawodowo zajmuję się Bałkanami i proszę mi tu serbskich bredni nie wciskać. Ostatnio sprawa grobów w Srebrenicy. Ludobójstwo zaplanowano w 1992, podział ludności zajętych terenów BiH na kat. A, B, i C jak Pan taki wiedzący, to powinien Pan orientować się czym one się różniły. Na początek radzę przeczytać prace Gowa i Little'a.  
3. Podstawowym błędem amatorów jest podejście ahistoryczne i traktowanie wydarzeń z np. 1 tys. pne lub XVII czy XVIII wieku tak jakby dokonywali ich ludzie z roku 2013.
4. NKWD oczywiście formacje sowieckie, ale po zajęciu Ukrainy na zachodzie służyli w nich zwykli Polacy, przez Sowietów używani do zwalczania, w tym palenia wsi, ukraińskiego podziemia. Sami po prostu mścili się za to co UPA robiło z Polakami wcześniej. I proszę o cytat, gdzie napisałem, że NKWD to formacje polskie. Na tym polega tragedia, że to Polacy w nich służyli na skutek akcji depolonizacyjnej UPA z 1943 r.
5. Czy będziemy eskalowali nienawiść i licytowali się krzywdami pod pretekstem: nam tylko chodzi o prawdę? Jak tak to za chwilę będą rekonstrukcje palenia cerkwi przez wojsko polskie w 1938 lub batożenia bab i chłopów przed cerkwiami przez to samo wojsko w 1935. Ludzie dokonali w przeszłości wystarczającą ilość zbrodni by tym żyć przez pokolenia, tylko po co? Chce Pan Polski w Rosji?

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-07-2013 [21:17] - Józef Darski | Link:

który popierał Unię, teraz PO, współpracował z SB, na Ukrainie kontaktuje się z mówiąc oględnie, orientacją prorosyjską, tylko o zasady. Zarzucanie nie-Polakowi, że nie mówił po polsku jest bezsensowne, a dlaczego miałby mówić, skoro nie jest Polakiem. Jeśli chcemy zachować własną tożsamość, musimy ją szanować u innych. każdy ma prawo do własnej tożsamości.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [21:22] - piastolsztyn | Link:

I tu się chyba wszyscy, mam nadzieję, zgodzimy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-07-2013 [19:59] - Józef Darski | Link:

Jest pan nie tylko nacjonalistą, ale idiotą, skoro twierdzi Pan, że mordowanie jest cechą jakiegoś narodu. A skoro uważa Pan, że potomkowie powinni ponosić odpowiedzialność za czyny ojców i obywatele polscy powinni mieć różne prawa w zależności od narodowości lub przeszłości przodków, to wystawia Pan tylko świadectwo sobie i stawia Pan sią poza nawiasem społeczeństwa cywilizowanego. Nie będzie tu miejsca do wezwać do nienawiści rasowej i narodowej i radzę przestać powtarzać brednie antysemitów o Chazarach. Lepiej się douczyć o chanacie.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [20:40] - piastolsztyn | Link:

Istotą chrześcijaństwa i przebaczenia jest uznanie własnej winy przez grzesznika, a ze strony Ukraińców nic takiego nie nastąpiło. Czy można przebaczyć komuś, kto mówi, że jest niewinny? O Chazarach napisał izraelski profesor i oparł to na faktach (zamieściłem w artykule stosowny link), a Pańskie insynuacje, argumenty ad personam nie zmienią tego faktu. Ja od siebie niczego nie dodaję. Jeśli już, to coś pozytywnego,że to mój dziadek po boju pod Iłżą, po upadku Polski wracał ze Wschodu do domu. To właśnie porządni Chazarowie/Żydzi ostrzegali go, by nie przechodził przez określone wioski zamieszkałe przez ich rodaków. Jak mniemam, ci uczciwi zostali wymordowani, ale pamięć i wdzięczność dla nich jest nawet u wnuków, u mnie. Proszę nie siać oskarżeń o moim antysemityzmie! Co do mordowania i to okrutnego poprzez podrzynanie gardeł i inne metody, mamy z tym do czynienia od czasów Chmielnickiego, aż po Wołyń, Lubelszczyznę w ostatniej wojnie i to są fakty historyczne. Rozumiem, że jest Pan uczestnikiem w nagonce na inscenizację zbrodni wołyńskich, czyż nie? Tak tylko pytam, bo może się mylę. Staram się nie obrażać i tego samego od Pana oczekuję. Jeden Pański argument uznałem i go skorygowałem. Nie piszę, że podrzynanie gardeł jest cechą narodowa Ukraińców, ale faktem historycznym ich obciążającym. Pańskie argumenty ad personam są niepotrzebne. Szanujmy się. Co do izraelskiego prof. S. Sand, to pisze się o nim pozytywnie w poważnej, nie brukowej prasie w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, ale jakoś dziwacznie tak sie składa, ze jak ktoś w Polsce napisze na ten temat, jest niemytym chamem, antysemitą - same argumenty ad personam, wyzwiska. Co sie z Panem i z polską demokracją dzieje? Proszę odpowiedzieć nie mnie, ale czytelnikom.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

26-07-2013 [00:33] - BHKaczorowski | Link:

Chyba Michnika słysze .... teraz rozumiem dlaczego na tym blogu zwolennikom PiS i JK. - jak pod górke ...

Obrazek użytkownika wandaherbert

03-03-2014 [22:55] - wandaherbert | Link:

zauwazylem ,ze ten Pan jest niezrownowazony i do tego multinacjonalista.Ignorować lub kasować te paskudne -nacjonalistyczne brednie

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [20:00] - piastolsztyn | Link:

Oto ciekawa informacja o zdradzie Polski przez Amerykanów i pakcie Obama - Putin podpisanym w symboliczną datę Paktu Libentrop - Mołotow. Zdrada Amerykanów została przypieczętowana w pakcie z 17.09.2009r., a kilka miesięcy później, 10.04.2010r. zginął Lech Kaczyński, główna przeszkoda Amerykanów i Rusków w realizacji zdradzieckiego paktu (por.: http://padre.info.pl/polityka/... ). Pisząc artykuł, nie wiedziałem o tym fakcie.

Obrazek użytkownika kat

25-07-2013 [21:45] - kat | Link:

dobry artykuł...popieram i pozdrówka

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

25-07-2013 [22:38] - BHKaczorowski | Link:

To dobry artykuł !!! ... zaraz nastapi atak ...
Pozdrawiam BHK

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-07-2013 [23:37] - piastolsztyn | Link:

W atak nie watpię. Nie specjalizuję się w polityce zagranicznej, ale w polityce gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że jako ceniony, bądź co bądź analityk, istotnych spraw nie przegapię. Zauważyłem nie tylko detale, ale powiązałem je z geopolityką i z możliwą zdradą ze strony Amerykanów, jako konsekwencje geopolityki. Już po opublikowaniu artykułu znalazłem na fejsie informację o pakcie Obama-Putin, zawartym dokładnie w datę paktu Libentrop-Mołotow. Cóż, jest to konsekwencja geopolityki.

Jeśli ktoś przeciw komuś spiskuje, to bardzo nie lubi, jeśli ten fakt zostaje obnażony. Gdyby Polska miała profesjonalnych polityków, to takie knowania i pakty zostałyby łatwo zniweczone. Trafiłem w bardzo czuły punkt geopolityki, bo Rosja walczy o przetrwanie, a USA o zachowanie potęgi, hegomonii i bogactwa. Nie chcę niczego sugerować, ale ś.p. Prezydent także niweczył te knowania i po paru miesiącach już nie żył.

Polska ma nieudolnych polityków z gabinetu Tuska, Ukraina chyba nie lepszych, więc raczej nie mam złudzeń, że zdołam obalić spisek. Zresztą, moim przodkom w Rzeczpospolitej Szlacheckiej, w ramach projektu Rzeczpospolita Szlachecka Babińska, czyli wyśmiewania warchołów także się nie udało. Atak nastąpi, bo chociaż bezsilny, ujawniam ważną sprawę, która miała być tajna. A tego się nie darowuje.

Obrazek użytkownika Sineus

26-07-2013 [04:20] - Sineus | Link:

Dla Rosji, Polska jak Uganda, i sprzeczając się z Ameryką z powodu polityki, głupio przykładać uwaga do opinię Ugandy. Nie obrażajcie się - lecz was prosto nie dostrzegamy.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

26-07-2013 [07:23] - piastolsztyn | Link:

Panie Darski, IPN podaje liczby, ale już nie to, że dokonano egzekucje rezunów, którzy autentycznie mordowali Polaków i inne nacje. Na tę okazję stworzono sąd polowy, aby oddzielić morderców od reszty. Takie są fakty. Nie biorących udziału w mordach zostawiono żywymi i to też są fakty. Historyka, Grzegorza Motykę, tego od opisywania ludobójstwa, znam, a nawet nieraz na imprezach studenckich wypiłem z nim nie jeden toast.