A jesli faktycznie to jednak homo-geny?

Nadal nierozstrzygnietym pozostaje dylemat czy homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie, czy tez jednak kulturowo poprzez wplyw na wychowanie jednostki.
Jesli jednak zalozymy, ze faktycznie orientacja homoseksualna jest uwarunkowana genetycznie, to zastanowmy sie jakie z tego wyplywaja logiczne konsekwencje.
Po pierwsze, znane sa przypadki rodzicow, dla ktorych ewentualny homoseksualizm ich dziecka jawi sie jako osobista tragedia, jako ich osobista zyciowa porazka. Sa tacy ludzie, ja rowniez sie do nich zaliczam. Gdyby mialo sie kiedys okazac, ze moje dziecko jest gejem, to z cala pewnoscia nie byl bym z tego faktu zadowolony, wrecz przeciwnie. Skoro wiec homoseksualizm mialby byc uwarunkowany genetycznie, to domagam sie wprowadzenia, oczywiscie na koszt panstwa, genetycznych badan i poradnictwa rodzinnego aby przyszlych rodzicow ostrzec przed taka ewentualnoscia, ze ich potomstwo bedzie z ogromnym prawdopodobnienstwem homoseksualne. Tak aby swiadomie mogli zdecydowac o tym, czy chca, czy tez nie chca narazic sie na taka ewentualnosc.
Co wiecej, nalezaloby oczywiscie wprowadzic rowniez badania prenatalne w tym kierunku. Skoro sa rodziny  w ktorych mozna okreslic prawdopodobnienstwo wystapienia np. takich uwarunkowan genetycznych jak chociazby zespol Downa czy tez mukowiscydoza, to ja nie widze powodu, dla ktorego nie mielibysmy dac rodzicom mozliwosci wczesniejszego dowiedzenia sie o dziecku, z „niechciana” wszak przez nich odmiennoscia genetyczna.
Ktos powie- no tak, ale homoseksualizm nie jest choroba, a taki zespol Downa to i owszem. Mhm... nalezaloby zapytac czym w takim razie rozni sie taki czlowiek z Downem od homoseksualisty. Ktos powie, ze oczywiscie poziomem intelektualnym. A czy odrazu musimy zakladac, ze dziecko homoseksualne  bedzie geniuszem? Przeciez moze zdarzyc sie sytuacja, ze taki gej bedzie mial poziom inteligencji ponizej sredniej (zreszta chyba nie ma powodu zakladac, iz w tej kwestii grupa ta odstaje od rozkladu krzywej normalnej Gaussa?). Poza tym, ludzie z Downem tez maja rozny poziom inteligencji, znane sa przeciez przypadki osob z Downem, ktore radza sobie na studiach (http://www.naturheilt.com/Inha...). A czy bycie homoseksualista cokolwiek zwiazanego z poziomem intelektu gwarantuje ? Oczywiscie, ze nie.
Inna cecha, powie ktos, jest fakt, ze osoby z wadami genetycznymi sa bezplodne. Rozumiem, ze fakt niemoznosci posiadania potomstwa, niemoznosci rozplodu bedzie tutaj wykladnikiem chorobowej niepelnosprawnosci? Homoseksualisci podobnie, nie sa w stanie splodzic potomka, zakladajac, ze faktycznie sa homoseskualistami. Mam na mysli tutaj sytuacje, ze tak jak mnie napawa obrzydzeniem wyobrazenie, ze moglbym uprawiac seks z mezczyzna, tak samo homoseksualiste napawa obrzydzeniem wyobrazenie sobie, ze moglby uprawiac seks z osoba plci przeciwnej. W tej sytuacji homoseksualizm wyklucza posiadanie potomstwa, wynik jest dokladnie rowny nieplodnosci.
Osoby z obciazeniami genetycznymi zyja krocej. Okazuje sie, ze osoby homoseksualne i biseksualne rowniez zyja krocej niz srednia w populacji (http://factsaboutyouth.com/pos...).
Skoro nie mozna dopatrzec sie istotnych roznic miedzy osobami z wadami genetycznymi a osobami homoseksualnymi oraz zakladajac, ze homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie, to dlaczego nie wprowadzic poradnictwa genetycznego oraz badan prenatalnych w tej kwestii? 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Rybak

28-04-2013 [17:41] - Rybak | Link:

"Jesli jednak zalozymy, ze faktycznie orientacja homoseksualna jest uwarunkowana genetycznie"

Albo opieramy się na wiedzy, albo nie wyrośliśmy z wieku dziecięcego, w którym wierzy się w bajki!

Obrazek użytkownika MPJ 78

28-04-2013 [21:33] - MPJ 78 | Link:

Może to nie do końca geny w każdym razie nie tylko. Proszę zauważyć iż tendencje homo nasilają się zawsze przed końcem jakiejś epoki. Historycznie rzecz biorąc elity starożytnej Grecja przed zajęciem jej przez Imperium Rzymskie, arystokracja francuska tuż przed rewolucją, itd były ponadprzeciętnie homo w stosunku do wieków wcześniejszych i późniejszych. Wygląda więc, że homoseksualizm to mechanizm ewolucyjny za pomocą którego zdegenerowane elity są eliminowane z puli genetycznej. Czy to jest wyłącznie genetyka? Nie wiem może to po prostu jakiś uśpiony gen który normalnie nie powoduje zachowań homo, czyli jest nieaktywny. Natomiast w określonych sytuacjach uruchamia się powoduje przestawienie na preferencje homo. W takim przypadku mogłoby to oznaczać, iż badania genetyczne nie dadzą jednoznacznych wyników.

Obrazek użytkownika Thomaschek75

28-04-2013 [22:04] - Thomaschek75 | Link:

Oczywiscie jestem osobiscie zwolennikiem teorii wplywu wychowania a nie genetyki, ale poniewaz homosie czesto uzywaja "argumentu" genetycznego, to dlaczego nie wykazac im kompletnego absurdu ich propagandy?
Pozdrawiam. Dziekuje za ciekawy komentarz. Chociaz teoria "uspionego" genu jednak do mnie nie przemawia to sam pomysl niewatpliwie ciekawy.