Ojciec-bydlak, ojciec-gnój! A może poprostu chory człowiek?

Jako lekarz muszę powiedzieć panu Szejnfeldowi, że od dość dawna znana jest w międzynarodowej klasyfikacji chrób: choroba alkoholowa.
Zapewne nie przyszło panu posłowi do głowy, że rodzice tej biednej dziewczynki, o której mówil z takim zacietrzewieniem w TVN24, są poprostu osobami chorymi? No nie przyszlo, bo i skąd?
Wyzywanie człowieka od bydlaków i gnoju, choćby nie wiem jak nisko upadł, a już z całą pewnością człowieka chorego, to nie jest ta sama moralność, która od ponad tysiąca lat jest częścia naszej Tradycji, polskiej tradycji! Słyszal pan o moralności chrześcijańskiej?
Czy pan posel Szejnfeld reprezentuje tymi słowami tzw. moralność neutralną światopoglądowo? Pozostaje współczuć, bo z tego nic dobrego już nie będzie...

A co na słowa Szejnfelda pan minister Boni M.? W świetle słów Szejnfelda, proszę mi powiedzieć, gdzie są granice tej przez pana publicznie besztanej „mowy nienawiści”? Wyzywanie chorych ludzi od bydlakow i gnoju to jeszcze „mowa miłości”? Jakiej miłości pytam? Gdzie tu poszanowanie człowieka? Tu już nawet nie ma tolerancji! Za takie słowa prokurator powinien wszcząć postępowanie- z urzędu!
Wrzody wam się już od tego szczawiu na mózgach porobiły! Nie jedzcie już ani szczawiu ani śliwek! To widać szkodzi! Obawiam się, że wam zaszkodziło już nieodwracalnie...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Celarent

12-03-2013 [13:45] - Celarent | Link:

odnośnie PO jest chyba chybione. Ta opcja polityczna nie ma wiele wspólnego z Ewangelią i zasadami chrześcijanskimi a najmniej z moralnością. Prędzej do arbitrażu Boniego, który mową nienawiści wśród posłów własnej formacji nie zajmuje się z zasady. Szacunek dla osoby ludzkiej jest im zupelnie obcy. Nie ma co liczyć na przebłyski sumienia. Nawet ci, w tej patii, którzy zwą się konserwatystami i niby bronią chrześcijanskiego modelu np. rodziny, chrześcijańskich wartości nie bronią. Przeciwnie, rozmywają je w pomyjach lewackich. Czego zresztą wymagać od człowieka, który takimi argumentami walczy z głodem wśród dzieci. Czy dzieci z rodzin alkoholowych bedą od tego syte? Nie. Ale chodzi o odwrócenie uwagi. Szczaw nie pomógł. Nie pomogły apele o kulturę jedzenia śniadań (nie ważne, że z pustych talerzy). Dalej głodne? Trzeba pokazać winnego, by odwrócić uwagę od winnych, odpowiedzialnych za ten stan rzeczy i odpowiedzialnych za nakarmienie dzieciaków. To banda łotrów, nie apelujmy do ich miłosierdzia. Nie ma tego w nich. Mówi "gnój" bo sam szambem cuchnie. Każdy sądzi według siebie - bydlak. Wszystko w tym temacie. A że ręce w pięści się zaciskają - w obronie przed takimi... Też tak mam.

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

12-03-2013 [14:11] - Jolanta Pawelec | Link:

chorzy, nieświadomi też podlegają ocenie moralnej (zarówno chorzy z nienawiści, jak i z upojenia).
Etycznie - bywa różnie. Obecnie moda na sumienie adaptowane - utylitarnie.Imperatywy moralne zawieszone-
- jak cały dorobek ludzkości.

Nie zwalniajmy nikogo z odpowiedzialności etycznej - To komfort

Spodziewam się - mimo wszystko -
że ludzka twarz ma troskliwe oczy

Obrazek użytkownika Daf

12-03-2013 [14:40] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Szejnfelda (piekne polskie nazwisko) i wielu innych o podobnej kulturze osobistej i nteligencji, przeciez ktos wybral !
Takim zachowaniem powinien sie zajac natychmiast prokurator, a wyborcy tych osobnikow powinni protestoac i zadac ich odwolania.
Zyje od wielu lat w Europie Zach. i nie wyobrazam sobie, zeby jakikolwiek polityk tutaj pozwolil sobie na podobne zachowanie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Basia

13-03-2013 [08:50] - Basia | Link:

słowem "bydlak" i "gnój". Za wygłoszenie tej frazy na konto pana Szejnfelda niewątpliwie coś wpłynie. Tenktórynigdynieomijażadnejokazji jest zadowolony! A pan Szjnfeld, nie wiedzieć czemu, jeszcze śpi spokojnie!