Wysokość i wszystko inne.

Felieton opublikowany w Warszawskiej Gazecie

To, co się dzieje z wysokością nieszczęsnej pancernej Brzozy, woła o pomstę do nieba. Po ponad 2 latach okazuje się, ze przyjęte wówczas ( skąd?)  wymiary różnią się od rzeczywistych, to znaczy tylko jedno, w ogóle nie badano tej brzozy o absolutnie podstawowym znaczeniu. Nie da się tak bardzo pomylić, jeśli się choć rzuciło okiem na owo drzewo. Chyba, że się mylimy, tak, że podajemy 42 zamiast 43 metra. Ale przy 7 to jest niemożliwe. Przepisano dane z raportu MAK, czyli Anodiny, nie da się podać innego wytłumaczenia. Najpierw podano 770 mm zamiast 5 metrów, teraz zaś szybciutko koryguje się znowu w dół, do owych 7 metrów. "Brzoza została przełamana na wysokości ok. 666 cm, licząc od poziomu podłoża, a nie jak wcześniej podano omyłkowo ok. 770 cm" - podała NPW.

"Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeprasza za błędne podanie danych, będące niezamierzonym efektem oczywistej omyłki rachunkowej. Omyłka ta wynikła z chęci jak najszybszego udzielenia odpowiedzi na pytanie dziennikarza" - napisał rzecznik prasowy NPW płk Zbigniew Rzepa w komunikacie. Dodał, że należy mieć na uwadze, że "drzewo zostało przełamane w sposób nieregularny oraz że rośnie na podłożu, które utrudnia precyzyjny pomiar".

Prokuratura wojskowa podała jednocześnie, że od 17 lutego do 8 marca tego roku prokurator oraz polscy biegli będą uczestniczyć w Moskwie w badaniach fragmentów brzozy, które zostały ścięte i zabezpieczone przez polskich specjalistów w październiku zeszłego roku.

Dla większej pewności teraz podano brakujące wartości, ile zostało po odcięciu kawałków drzewa. No i średnice podano, bo też się różni. OK., no, to teraz przynajmniej z wymiarami będzie spokój, choć warto, by ktoś podał wiarygodne wyjaśnienie tego całego cyrku, a chyba nikt się nie kwapi.

Należy uznać za przejaw dobrej woli, czy raczej rozpoczęcia właściwej pracy to, co robi prokuratura, ale pozostaje pytanie, dlaczego dopiero teraz. Oczywiście, dobrze, że prokuratura zbadała drzewo, dobrze, ze zbadała pozostałości trotylu, dobrze, że robi inne rzeczy, ale minęło już prawie 3 lata. Co zdołają zbadać teraz, po latach, ze szczątków? Dlaczego robi się z tego śledztwa badanie Tutenchamona, albo policyjnych detektywów badających stare znaleziska w akcji?

Całe śledztwo jest prowadzone w ten sam sposób. "Eksperci, z którymi ja byłem w Smoleńsku, niektórzy badali, ale właściwie to były bardziej oględziny niż badanie", tak stwierdził sam Edmund Klich, autor słynnego, „jak walnęło, to i urwało”. Oto głos generała Błasika, zostaje rozpoznany „po uważaniu”, właściwie nie wiadomo, jak i też nie do końca wiadomo, przez kogo. To znaczy, mniej więcej wiemy, ale się sam delikwent czarno na białym nie zgłosił i nie pochwalił. Na tej podstawie rozpętano całą nagonkę na pamięć pilotów i samego generała, dodatkowo przypisując generałowi alkohol. Wszystko trzeba odwoływać.

Nie wiem, jaka jest obecna definicja honoru w polskiej armii, ale chyba nie jest ta poprzeczka ustawiona zbyt wysoko, skoro nie było komu wystąpić w obronie honoru polskiego munduru i generała osobiście. Najwyższym szacunkiem należy przyjąć starania Pani Generałowej, którą właściwie samotnie walczyła o honor męża i pilotów. I najwyższym zdziwieniem przyjąć milczenie polskich oficerów noszących ten sam mundur.

Tak, jak chyba wszystko w tym rzekomo polskim dokumencie, obecność Generała przyjęto, bo tak pisało w raporcie MAK, nie było innej przesłanki.
Nie pisali też w raporcie Anodiny o trotylu, to i w polskiej wersji nic o tym nie było, bo po co. Zbadano ponoć jakieś kilka przedmiotów, jakąś parasolkę, jakiś skrawek i wystarczy. Nic nie stwierdzono. A potem jednak stwierdzono. Dopiero 2 lata potem wykryto wielkie ilości substancji na kadłubie, tylko dlatego, że ktoś postanowił ruszyć niezależne powtórzone śledztwo.
Jedyna nadzieja w tym powtórzonym śledztwie, bo tym, którzy spłodzili raport Millera, korzystając z raportu Anodiny, wierzyć się nie da. Po prostu nie da i nie ma co próbować.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. Jest też już nowa książka, „Alfabet Seawolfa”!

http://multibook.pl/pl/p/Tomas...
http://sklep.radiownet.pl/inde...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

19-02-2013 [16:48] - dogard | Link:

przeciez samolot nwet jej nie musnal, tp wlasnie juz zostalo udowodnione--wiec po cholere ciagnac te brzozke oszustow?Dla mnie brzoza jest bez znaczenia, wiadomo,ze to slepy trop dla frajerow.

Obrazek użytkownika zwykły Polak

19-02-2013 [18:19] - zwykły Polak | Link:

Jego Wysokość 666 Słońce PRu - to że trwa - nie zachodzi- pokazuje niestety naszą małość - stąd jego wysokość.Może jeden z tych co ukradł księżyc pokaże że można wykopnąć w nicość słońce? Futbolówka razem z piłkarzykiem... mecz 10 kwietnia- jadę... i nic mnie nie zatrzyma.

Obrazek użytkownika Celarent

19-02-2013 [19:39] - Celarent | Link:

może świadczyć o lepszej woli prokuratury, ale czy o dobrej...? Tym ludziom nikt normalny juz ufać nie powinien i nie będzie. Ale możliwe, ze coś drgnęło. Dziś w TVP Info słyszę zapowiedź konferencji... czyjej? Byłego prmiera i ciagle prezesa Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Kaczyńskiego. Wow, od dawna nie słyszałam, by ktoś w publicznej przypomniał fakt, że p. Jarosław Kaczyński był premierem. Nie wiem, może  przeoczylismy coś, może ktoś gdzieś popełnił samobójstwo, albo miał mały wypadek. Takie rzeczy i zmiany w Polsce nie są normalne. Normalne są jedynie seryjne samobójstwa.

Obrazek użytkownika amfetamina

19-02-2013 [19:50] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

Ten pierwszy ujawnil ze o winie pilotow zdecydowano SMSem jeszcze kiedy ciala ofiar byly cieple a ten drugi ze szympansy sprowadzaly samolt niebezpiecznie nisko, -ale jakos nie wyszlo im to na zdrowie.
rgds
aquaholic
PS;
co do reszty to moze i dobre chlopaki ale: czy chcialby Pan isc z nimi w morze?

Obrazek użytkownika Oceanside

19-02-2013 [21:08] - Oceanside | Link:

Najwyzszy czas juz skonczyć rozważania na temat brozy. Osobom o wiedzy technicznej zupełnie wystarczą dowody jakie przedstawili profesorowie i praktycy wielu specjalności i to tacy, których dorobek to wiele stron A4 na głowę. Z drugiej strony mamy do czynienia z bandą jakichs pitifull assholes (żałosnych dupków) na świecie określana najdelikatniej - unknown (nieznani).
I o czym tu mówić. Temat brzozy należy zamknąć raz na zawsze niezależnie od tego co najrozmaitsi "eksperci" będą bełkotać a bandy celebrytów opowiadać najrozmaitsze dupersznyty, których za grosz nie rozumieją.
Zajmijmy się poważniejszymi sprawami. Trzeba ułopatologicznić wykłady naszych profesorów i specjalistów o miedzynarodowej sławie i wydać w formie internetowej i nie tylko. Przy okazji młodzież będzie miała okazję poduczyć się fizyki i zapoznać z podstawami awioniki.

Obrazek użytkownika 1235813...

19-02-2013 [23:12] - 1235813... | Link:

będzie stała w muzeum madame Tussauds, obok Władimira Władimirowicza