Gowin – prawy pagon Platformy.

Platforma Obywatelska została jak wiadomo, skonstruowana przez generałów.

Stąd też oczywistym jest jej, że tak to określę, wojskowy fason:
z pagonami.

Pagony, co też oczywiste, muszą być dwa: lewy i prawy.
Za pagon lewy jeszcze niedawno robił pan Palikot. Ale się, jak to czasem z pagonami bywa – urwał.
I odkąd zagroził gwałtem swojej koleżance, nikt się do niego nie chce przyznać.
Ot, taki pagon-sierota.

Teraz za lewy pagon nie robi nikt.

No, może troszkę ten brak stara się uzupełnić mój rówieśnik i kolega z NZSu, co to w sytuacji rozwalającej się gospodarki (nie napisałem – rozwalanej, toteż bez wierzgania proszę), martwi się najbardziej polskim kołtunem.

Pomartwił by się lepiej swoją nieznajomością arytmetyki, historyk jeden.

Jak by umiał procenty liczyć i opanował odejmowanie, to by nie opowiadał bzdur, że „Polska dostała więcej niż 6 lat temu.”

Nie dostała, bo inflacja wyniosła przez ten czas 16% (procenty liczyć! Procenty!), tzw. składka do Unii wzrośnie o 16 miliardów euro (odejmowanie, odejmowanie, Kaszubo miły!) i jak się to wszystko wyliczy, to wychodzi…. mniej.

To znaczy, dla niektórych będzie tak samo albo nawet więcej, ale o tym sza, bo to tajemnica!

Za to za pagon prawy robi pan Gowin, który jest katolik, że tak to ujmę, certyfikowany, co znaczy nie tylko świetnie, ale nawet święcie.

I jest konserwatysta.
To  akurat nie epitet – to przydział służbowy.

Trochę tylko ten śliczny, platformiany fason kolorystyka psuje: 
bo jeden pagon – zielony, jak nie przymierzając trawa na poligonie , a drugi – niebieski.

Ale kto wie, czy kolorystyka się nie ujednolici, bo po dzisiejszej pogróżce mojego rówieśnika (i kolegi z NZSu), że będą dymisje, los pagonu prawego wydaje się niepewny.
To w języku fachowym degradacja się nazywa.

Chyba, że to o taki nowy sznyt chodzi – bezpagonowy.
Wypróbowany już w niezwyciężonej Armii Czerwonej, która bez pagonów – a pół świata zawojowała.

I przy okazji nas wyzwoliła (tak przynajmniej twierdzi prof. Nałęcz, ale on inaczej twierdzić nie może -taka służba).

Tylko bez pagonów, to już nie będzie Platforma, a Płatforma i nie Obywatelska, a Grażdanskaja.

Wot – użas…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zezik

14-02-2013 [19:01] - zezik | Link:

Tylko w czym Palikot jest lewicowy?
Czy w tym że jak Miler de facto wprowadził obniżkę podatków dla przedsiębiorstw to Palikot zajmował się "przyjaznym państwem"?
No dobra tylko Miler jednak podatki obniżył, a Palikot właził przed kamerami na na stosy ustaw które nigdy nie weszły w życie :->

No chyba że ostatnio pojęcie lewicowości uległo przedefiniowaniu i po lewej stronie w Sejmie pozwala się zasiadać tym co świadomie mają robić z siebie błaznów a z innych idiotów??? Tęczowy Rysio czy Senyszyn w tym sensie też się mieszczą w tej definicji ..

Obrazek użytkownika dogard

14-02-2013 [19:21] - dogard | Link:

l e w a k , ostatni męt POlityczny...

Obrazek użytkownika emilian58

15-02-2013 [02:03] - emilian58 | Link:

To taki kiep bez filtra.Niby trzymasz w gebie a w piety parzy.Co do ideologii to kiep ma wszystkie.Ale z tylu i nisko.To POprosty kretyn,ktory lubi.Byc wielkim szwem czy tam szefem i aparatczykiem w urbanskim stylu.Piniendze tez lubi nawet mocno.Kocha tez.Kocha szambo i pluskanie wesolutkie.I co on wielki szew zrobi jak go POkaleczona ferajna z szamba na POwierzchnie wykopie? Nie odnajdzie sie bidok.Na pewno wykopie swoje szambo ale tam juz nie bedzie tak gwarno i wesolutko.A i tyly beda jakby bardziej narazone.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

14-02-2013 [20:43] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

"Za pagon lewy jeszcze niedawno robił pan Palikot." - nie wiem, jaki i w czym JEST - on ROBI.

Był agencji reklamowej, w której pracowałem i moim, jako bezpośrednio obsługującego, klientem w 1998, i wtedy ROBIŁ w biznesie alkoholowym. 

Wyjazd do Moskwy, na zwiedzanie rynków hurtowego handlu alkoholem - niepowtarzalne.

Obrazek użytkownika zezik

15-02-2013 [02:20] - zezik | Link:

Nie no ja rozumiem że Palikot miał robić za pagon (lewy) ale to nie znaczy że bycie pagonem jest tożsame z "byciem lewicą" :-)
To że mieszał alkohole co najwyżej może znaczyć że jego możliwości intelektualne mogą być niższe od średniej w jego wieku. Z drugiej strony jak słucham Senyszyn to zawsze odnoszę wrażenie że nie dość że gada oddychając helem to ten hel jeszcze z oparami marychy musiał być wymieszany.

Tak czy inaczej jeżeli zachowywanie się jak idiota czy robienie z siebie błazna ma być główną cechą lewicowca to pełna zgoda .. Palikot nie tyle robi za lewicowca co stężenie lewicowca w jego osobie jest/musi być bliskie 100% :->

Obrazek użytkownika Denker

14-02-2013 [19:48] - Denker | Link:

Szanowny Wielce Panie Ewaryście,
Choć niektórzy się krzywią na te Pańskie teksty to właściwe zastanawiam się czy nie powinien ich Pan opublikować. Są cudne.Sztuka w sztukę. Dla tych którzy jak diabeł święconej boją się wyzwolenia przez bezogonowych, bo pozostali i tak ni cholery nie kumają.
pozdrawiam serdecznie D.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

14-02-2013 [20:39] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę Pana, opinie tych, którzy nie rozumieją, mnie nie interesują. Nawet, jeśli to dotyczy posłów PIS :-))).

Publikowanie? - tak, coś tam opublikowałem. Ale z reklamy i komunikacji, bo to moja , zawodowa działka .