Królowie nart czyli SS Wiking

5 Dywizja Pancerna SS "Wiking" - jednostka Waffen-SS sformowana w drugiej połowie 1940 roku jako dywizja grenadierów z resztek rozbitego pułku SS-Standarte Germania.

Jej żołnierzami byli Niemcy, do których dodano ochotników z NORWEGII, Szwecji, Danii, Belgii, Holandii, Finlandii i Estonii. Tym samym dywizja ta była jedną z najbardziej "międzynarodowych" dywizji Waffen-SS. Była też najlepszą "obcą" dywizją SS, dorównując doborowym liniowym dywizjom Wehrmachtu.
Historia

W listopadzie 1942 roku, podczas walk na Kaukazie, została przekształcona w dywizję grenadierów pancernych. W październiku 1943 roku stała się dywizją pancerną, cały czas walcząc na froncie wschodnim. W maju 1944 brała udział w operacji "Maigewitter" na terenie Lubelszczyzny - w Bitwie pod Rąblowem (14 maja 1944). Następnie została wycofana do Niemiec w celu przezbrojenia.

Z Niemiec rzucono ją pod Warszawę, gdzie zatrzymała radzieckie natarcie. Niektóre pododdziały dywizji uczestniczyły w tłumieniu powstania warszawskiego. Potem została wysłana na Węgry. Walczyła do końca wojny w okolicach Grazu i Wiednia (Austria).

Tyle historia
Ale mnie nie o to chodzi....
Zauważyłem bowiem ostatnio za każdą informacją dotyczącą sukcesów Justyny Kowalczyk lezą ( proszę wybaczyć ale nie widzę w tej sytuacji innego określenia ) jacyś dziwni osobnicy nazywający się często "ex-polak' itp. Którzy wyśmiewają nie tylko naszą sportsmenkę ale i Polskę jako całość.
Ilość jadu i nienawiści jaka się z ich komentarzy wylewa jest nieprawdopodobna.
Koczują na Onecie
Jako rasowi neofici wychwalają swój nowy kraj, Norwegię a ziemię na której się urodzili i za którą bez wątpienia wielu ich przodków krew przelewało obrzygują taką ilością kalumnii że smród czuć na kilometry całe.
Chcę im przypomnieć że to właśnie Norwegowie mordowali powstańców , ludność cywilną
Chcę im przypomnieć że to legalny Norweski rząd gorliwie współpracował z Hitlerem
Chcę również napisać że to Norweski system wychowywania zrodził Breivka
Ten sam system który dotąd uważany był za idealny
Idealny bo laicki, bez wiary, szacunku dla starszych ludzi, ingerujący genetycznie w płeć nienarodzonych.
Neofityzm uważam zdecydowanie gorszy od fanatyzmu, ponieważ jest ślepy, głupi w swym zachwycie żeby nie napisać kretyński.

Proszę mi wybaczyć za nie najlepszy styl dzisiejszego wpisu
Ale jest on pisany na gorąco pod wpływem emocji.
Jeśli czegoś tu brakuje to proszę dodać coś od siebie

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NSZ-ZJ

07-01-2013 [20:44] - NSZ-ZJ | Link:

dziś Polską osobnikom beznarodowcom lub przybłędom z talmudem pod chałatem (garniturem)
Gdyby nasza zawodniczka chciała liczyć na związek sportowy w obliczu takiego talentu i osiągnięć musiałaby zapisać się do sanhedrynu
Nie pieką na niej swojego pijaru więc pada ofiarą wynajętych przez chałaciarzy troli
JAKI SPORT TAKI RZĄD

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-01-2013 [00:20] - Jęzory Pasiukowski | Link:

wg takich ludzi to o czym Pan pisze było dawno temu (zdaje się, że w 1981 albo w 1920) a trzeba żyć tu i teraz, nie oglądać się ciągle na te wszystkie niezrozumiałe i bezsensowne tragenie narodowe. Trzeba być otwartym na inne kultury (tzn. także szczać na wszystko co polskie) a nie zamykać się w polskim zaścianku. Czy jakiś statystyczny Norweg, Anglik czy Szkot wie co to było Powstanie Warszawskie? Nie wie, a jest przy tym lepszy, fajniejszy, mówi w dodatku po angielsku i więcej zarabia - właśnie dzięki temu, że nic nie wie o tych polskich obsesjach.

Rzuca Pan perły przed wieprze ale zawsze jest nadzieja, że choć jedna świnia podniesie ryj nieco wyżej i zobaczy skrawek nieba.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika patriota

08-01-2013 [09:08] - patriota | Link:

ci fajni wg. ciebie nie mieli czym sie szczyścić,i dlatego sa lepsi ponieważ nie musieli sie uczyc języka rosyjskiego , nie musieli pracować na układ warszawski, na profesoróf po WUML,ale to pikuśśśśś, w porównaniu z twoim komentarzem...... obsesje ty masz kolegooo poniewaz nie wiesz co znaczy praca czytaj brak szacunku do niej, i w tym sie zamyka cała twoja enklawa......
Jednak osiołkowi w żłoby dano!!!!!!!!!!!!!!! dław sie wiec swoja madrością tak, jak to chcesz ja swoja wypowiedzią przelac na ekran..
I zapamietaj sobie raz na całe zycie.......... jestes byłeś i bedziesz polakiem....... co ci juz udowodnili...... nawet jak przyjałeś obywatelstwo norweskie będziesz jako polak zawsze jako drugi w kolejce po norwegu i innych nacjach w kolejce po prace........ A tak wogóle to moze napisz kim sa twoi rodzice , dziadkowie, i co reprezentowali w wolnej demokratycznej komunie............ Ten rok ma byc rokiem gierka wg. komunistów........przemysl to.........

Obrazek użytkownika Jaroxon

08-01-2013 [18:14] - Jaroxon | Link:

Ech.........

Obrazek użytkownika fritz

08-01-2013 [14:49] - fritz | Link:

On pisze o pogladach ex polakow.. nie swoich.

Tak to rozumiem.

Siebie umieszcza po stronie przeciwnej.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-01-2013 [18:42] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Powinienem chyba pisać większymi literkami....
:)

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-01-2013 [22:12] - Jęzory Pasiukowski | Link:

proszę. Jak nie wychodzi to przeczytać jeszcze raz.

Obrazek użytkownika Daf

08-01-2013 [15:21] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

" Czy jakis statystyczny Norweg, Anglik czy Szkot wie, co to bylo Powstanie Warszawskie ? "
-----------------------------
Nie, nie wie. Nie wie tez Niemiec, Austriak itd. W kazdym kraju jest X polskich placowek i roznych przedstawicielstw. To ONI powinni zadbac o wlasciwy wizerunek Polski w tych krajach ! Bo za to tez im polski narod placi !
Jeszcze niedawno, w TV ORF, Austria slyszalam, jak 01.08. mowiono o wybuchu powstania w Ghecie Warszawskim - dlaczego NIKT z "oficjalnej Polski" tego nie prostowal ?
Przed laty slyszalam w radio relacje jakiegos Niemca czy Austriaka z pobytu w Polsce. Mowil m.in. ze polska kuchnia nie istnieje, w Polsce jest kuchnia rosyjska. Obdzwonilam X polskich placowek - ZERO zainteresowania.

Diaspora zydowska na calym swiecie dba o swoje sprawy i WYMUSZA w krajach gdzie sie znajduje RESPEKT i ZAINTERESOWANIE.
Pozdrawiam