Piętak- nowy Krzywonos?

Jarosław Kaczyński ma dość poważną wadę. On po prostu nie potrafi łgać jak z nut. Nawet, jak chce, to mu nie wychodzi. Nawet, jak wie, że musi powiedzieć tylko pół prawdy, to nie zdzierży. Przy czym zaznaczyć należy, że ma to postać niemożność udawania, że coś jest w porządku, skoro nie jest, a on to wie, tylko nie ma jak dowieść. Typowy przykład z Angelą Merkel, co to całe szacowne grono byłych ministrów, a prawie każdy z pseudonimem, a co się będą obcyndalać, dowodziło, że została wybrana kanclerzem przez zupełny przypadek, ot, przechodziła koło Bundestagu, wiatr zawiał i proszę, ku zaskoczeniu wszystkich została kanclerzem. Ma to też swoja nazwę „wiem, ale nie mogę powiedzieć”.
Taki Tusk 13 grudnia leczył kaca po odwiedzinach u kolegi, który dostał bilet do wojska i trzeba było wypić strzemiennego, co wiemy z jego własnych wspomnień, ale zaraz dodaje, że na czele studenciaków wyruszył do Stoczni gdańskiej. Znaczy się, niedziela 13 grudnia, telefony wyłączone, ZOMO i LWP na ulicach, wszystkie rogatki obstawione, przechodnie kontrolowani skrupulatnie, a tu Tusk na czele studenciaków wali Grunwaldzką do Stoczni obstawionej wozami bojowymi LWP. Kto chce, niech wierzy. W każdym razie, nikt tego nie weryfikuje, nikt nie występuje u Moniki Olejnik obśmiewając te fantasmagorie, ba, nawet nikt nie tonuje, że owszem, Tusk też działał, ale, może nie aż tak heroicznie, jak mówi i właściwie, po co mu takie naciąganie rzeczywistości, skoro wiadomo, że był w którymś szeregu opozycji, ale i tak chwała mu za to, bo mógł przecież w ogóle w opozycji nie być, jak wielu.

I jakoś nikt tego nie rewiduje, nie puka się w czoło, nie szuka świadków szturmu Tuska na stocznię, bo też i wszyscy rozumieją, że jak trochę nazmyśla, to nie będzie to ani raz pierwszy, ani ostatni i nie ma, o co się denerwować. Pytać, czemu Tusk nie był internowany też nie ma, po co. Kaczyński, to co innego. Każda interpretacja musi być kanonicznie prawdziwa w 100%.

Oto objawił się, na podobnej zasadzie, jak kiedyś Henryka Krzywonos pan Piętak, działacz w odróżnieniu do Kaczora był jeszcze mniej ważny, bo Kaczor był przez 12 godzin w budynku MO i był przesłuchiwany, a o Piętaku historia milczy. Pan Piętak, wiceminister w rządzie PiS znany jest w historii wyłącznie z tego, że kiedyś nabił na służbowej komórce gigantyczną kwotę 80 tysięcy złotych, z czego spłacił jakieś 15 tysiaków. Po tym go sobie skojarzyłem. "Podejmę także rozmowy z MSWiA, by uregulować jak największą część rachunku. PRZEPRASZAM RAZ JESZCZE WSZYSTKICH W TYM PREMIERA KACZYŃSKIEGO, PREMIERA RZĄDU, W KTÓRYM ZASIADALI SAMI UCZCIWI LUDZIE" No i teraz pełni funkcję termometru opozycyjności, co to się go przykłada i już wiemy, kto kim był 30 lat temu. Przypominam, że Maleszka TW Ketman też był internowany i siedział z Drogim Bronkiem. Razem z nimi siedzieli w Jaworznie jeszcze: Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Stefan Niesiołowski, Bronisław Komorowski, Andrzej Drawicz, Andrzej Szczypiorski, Andrzej Celiński, Aleksander Małachowski, Waldemar Kuczyński, Jerzy Holzer, Henryk Karkosza, Piotr Amsterdamski, Stefan Amsterdamski, Wiktor Woroszylski, Piotr Wierzbicki, Maciej Rayzacher, Jerzy Jedlicki. Ta lista warta jest zapamiętania. Jest to lista herosów opozycji, takich świeckich świętych. Busoli ludzi rozumnych. Zwłaszcza kilka nazwisk z tej listy. Jaworzno jest też odruchowym skojarzeniem z miejscem martyrologii i kaźni ludzi rozumnych.

Jest taka kategoria dziennikarzy i, no, powiedzmy, polityków, którzy funkcjonują w przestrzeni medialnej na nieco innej zasadzie, niż wszyscy. Bardziej na zasadzie eksponowania swych emocji, opinii, lęków, a właściwie nie bardzo wiadomo, czego. Oferowania swych emocji w sposób użytkowy? Pan Piętak poświęcił głównemu powodowi wywiadu- czyli działalności opozycyjnej Kaczyńskiego chyba 5%. Było o wszystkim - czyli o knuciu Ziobry z Kaczmarkiem przeciwko Dornowi, o Kaczyńskim, jako rozdawcy posad (temu chyba też się wydaje, że PIS rządzi), pieniędzy...i jednocześnie - tu sprzeczność: zamiast temu Kaczyńskiemu się podlizywać to ci partyjniacy chcą go zastąpić Macierewiczem, który ma lepszą kartę opozycyjną. O tym, że każdy ma rodzinę, a Kaczyński nie ma nikogo (o kocie nie wspomniał), więc żyje tylko polityką, co jest złe i dla niego i dla Polski. O swoim blogu na Salonie24 i o tym, że jakiś tekst o informatyce dostał tylko 3 komentarze...O nowym rządzie marzeń wg Piętaka - czyli Rokita, jako premier a Dorn w MSW. I tak dalej. Ale to była symbioza, bo i Tusk Vision Network miał swoje paski: Kaczyński jest zmanipulowany, Kaczyński jest pijany władzą, Kaczyński jest uzależniony, Kaczyński jest osamotniony etc. Piętak powiedział też, że Kaczyński jest nikim, ale tego już na pasek nie dali. Coś ich jednak powstrzymało. Może jest nadzieja?

Piętak nie zrobił tego w najmniejszy stopniu ani emocjonalnie ani przypadkowo, ani nieświadomie. Cala akcja była, moim zdaniem dość drobiazgowo zaplanowana przez kogoś mądrzejszego, niż pan Piętak. Jako fragment większej całości. Nie, jako cios śmiertelny, ani ostateczny, ale jako cegła w murze. Ot, element wieloletniej, rutynowej akcji. No, ale o tym piszę od zawsze, więc nie będę już tu ciągnąć.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.
http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

17-12-2012 [16:30] - patologiczny an... | Link:

Z tego co wiem, pan Pietak tym się był zasłużył, że drukował bibułę tak zaciekle, że kiedy w końcu przed sądem najjaśniejszej się pojawił, ten nie dopatrzył się w tym drukowaniu niczego złego... I tym jeszcze, że bohatersko nie przyjął odznaczenia od Lecha Kaczyńskiego. Kolejny steropianowy bohater...
Pozdrawiam:-)

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

17-12-2012 [18:28] - SilentiumUniversi | Link:

Bohun do Krzywonosa zwracał się per "Jurku ..."

Obrazek użytkownika dogard

17-12-2012 [18:59] - dogard | Link:

to maly petak.

Obrazek użytkownika gregoz68

17-12-2012 [19:03] - gregoz68 | Link:

Fajny typek z Ogniem i Mieczem:) A pentak to pentak. Odmiana pętaka, który uwierzył w pentium i tvn. Tzn. Pętlak.

Obrazek użytkownika Basia

17-12-2012 [20:19] - Basia | Link:

to same "fajne" chłopaki siedzieli!Skąd te komuchy wiedzieli jak towarzystwo pousadzać??!!!

Obrazek użytkownika nowytor5

17-12-2012 [20:59] - nowytor5 | Link:

i nie wiem czy się nie pospieszyłem...
Ktoś tu ogonem kręci, Piętak skacze jak żabka.
przeczytajcie zresztą co napisał kiedyś tad9
http://perlyprzedwieprze.salon...

ctr+f "piętak"

Ja go szukałem po necie, bo on mi pasował do odbioru na stan armii felernych F-16 w trójkącie Marcinkiewicz-Sikorski-Piętak. Nie mam raczej nadziei na znalezienie czegoś, jednak co mi szkodzi się pobawić

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

17-12-2012 [22:08] - Obi-Wan Kenobi | Link:

Piętak wypowiadał się również tak:http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...
Absolutnie się z Tobą zgadzam . To taka Henia Tramwajarka - bis

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika 1235813...

18-12-2012 [00:26] - 1235813... | Link:

a ci biedni opozycjoniści (j.w.)z tadziem mazowieckim, borsukiem i władkiem maturzystą na czele, to ładnie się tam ocierpieć na tych wczasach na koszt podatnika musieli, no ale, żeby to wszystko uwiarygodnić, wyrzeczenia były niezbędne. Pogratulować tylko wypada pomysłu, i tylu ludzi w ciula zrobić, toż to Copperfield przy nich wysiada

Obrazek użytkownika Polonus

18-12-2012 [01:47] - Polonus | Link:

...Jest Pan jednym z "Siedmiu Wspanialych"! *W moim rankingu na najlepszych dziennikarzy, blogerow polskich zajmuje Pan, obok Kokosa26 czolowe miejsce, zaraz za Panem Aleksandrem Sciosem!***** Pozdrawiam i Wesolych Swiat Bozego Narodzenia zycze. - Janusz z Toronto. (Markham) Ps.Czy pamieta Pan moja Zone, ktora gotuje doskonale pierogi i flaczki ... I nasze zaprosiny do Markham? (:-))

Obrazek użytkownika _

18-12-2012 [10:51] - _ | Link:

Życzenia zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Szczęśliwego Nowego 2013 Roku
dla Ciebie Drogi Wilku Morski i wszystkich Polaków
którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu...

Dla dokonania pięknej podróży
Okręt, Kapitan, Załoga
W morzu, w potrzebie i walce
Muszą zawsze stanowić jedność potrójną...

"Znaczy Kapitan" Karol Olgierd Borchardt

Życząc Twojemu okrętowi zawsze stopy wody pod kilem..

A pętaki... cóż ...były są i będą - to większa część walki
z niepodległym państwem polskim z mocodawcami poza granicami
kraju...