Nie tylko Gabriel Narutowicz.

Jakoś tak cichcem, niepostrzeżenie postać Prezydenta Gabriela Narutowicza staje się sztandarem, którym wymachuje lewactwo w Polsce, jako przykładem agresji prawicy, której należy się przeciwstawić siłom i godnościom osobistom. A tymczasem to, że został zabity właśnie on, a nie Marszałek Piłsudski było swego rodzaju zbiegiem okoliczności. Sam Eligiusz Niewiadomski przyznał to na swym procesie. „Szczęściem” Piłsudskiego było oddanie władzy. Zresztą, nie tylko samotni mordercy grozili Marszałkowi. Wiosną 1923 roku szef bolszewickiej rezydentury w Polsce Mieczysław Łoganowski zaproponował zamordowanie marszałka Józefa Piłsudskiego. Zamiar ten zaaprobował Józef Unszlicht, zastępca przewodniczącego OGPU. Do akcji została wyznaczona specjalna bojówka terrorystyczna Komunistycznej Partii Polski. Jedyne informacje o planowanym zamachu pochodzą z pamiętników bolszewickiego dyplomaty Biesiedowskiego, który w tym czasie pracował w poselstwie bolszewickim w Warszawie. Według jego relacji terroryści przebrani za studentów jednej z endeckich korporacji mieli w nocy dokonać napadu na willę marszałka Piłsudskiego w Sulejówku i go zamordować. Akcja ta miała spowodować nie tylko obciążenie odpowiedzialnością prawicy, ale także nieuchronny wobec popularności i kultu postaci PIłsudskiego odwet zwolenników marszałka i doprowadzić do wojny domowej w Polsce. Z niewiadomych przyczyn zamach został odłożony w czasie. OGPU (Objedinionnoje gosudarstwiennoje politiczeskoje uprawlenije) to inaczej Zjednoczony Państwowy Zarząd Polityczny – policja polityczna, zajmująca się również wywiadem i kontrwywiadem, działająca w ZSRR w latach 1922 - 1934. W prostej linii spadkobiercami tej organizacji były potem NKWD, KGB, wojskowe GRU, a teraz FSB.

Za śmierć Narutowicza odpowiada jednak jedna postać, Eligiusz Niewiadomski, jako ciekawostkę można podać, że postać w swojej dziedzinie wybitna. Eligiusz Niewiadomski nie był szaleńcem. Był bardzo wybitnym krytykiem sztuki, człowiekiem ponadprzeciętnie inteligentnym i w pełni świadomym konsekwencji czynu, który popełnił. Nie prosił o ułaskawienie, przyjął karę śmierci, jako sprawiedliwą. Był zdrowy. Szaleniec jest człowiekiem chorym psychicznie, a takiego sąd IIRP by nie skazał. Dlatego Niewiadomski ani na żadną wyrozumiałość nie liczył, ani jej nie chciał. W przeciwieństwie do jakże licznych i nadal czynnych w naszej polityce zbrodniarzy politycznych, którzy nie tylko nie poczuwają się do żadnej winy za swoje zbrodnie, ale odbierają hołdy i oczekują ich. Ba, oczekują i doczekują, ciesząc się opinią Ludzi Honoru.

Narutowicza zabiła nienawiść, ta sama, która zabiła Marka Rosiaka. Miałby rację Michnik, pisząc: "Nie grozi nam w Polsce widmo Hitlera i Holocaustu; niech nam wystarczy pamięć o zastrzelonym prezydencie", gdyby tej pamięci nie traktował instrumentalnie. Gdyby nie było antypisowskiej histerii w mediach głównego nurtu, to Marek Rosiak by żył. Ta śmierć niczego tego środowiska nie nauczyła, szczują dalej. W istocie, tym razem szczucie występuje w warunkach recydywy, bo już bez wątpliwości przekonano się, że takie postępowanie może i wywołało przelew krwi. Oczywiście, dla najbardziej fanatycznych wrogów PiS odpowiedzialność za krew spada na Jarosława Kaczyńskiego, tak, jak odpowiedzialność za wszystko na tym świecie, a pewnie i na innych, alternatywnych.

Nie wiem, jakim odzewem spotkała się akcja „pod Zachętą”, jakoś cicho na ten temat. Ponoć przyszło ze sto osób. Widzę w TV słynnego bojownika o wolność, Leszka Millera. Z pewnością zobaczymy też legendarnego Palikota, bo jakże inaczej. Widzę, że uwijają się tam dokładnie ci, którzy odpowiadają za niesłychana brutalizacje języka politycznego, którzy zrobili wiele, by obedrzeć zmarłego Prezydenta z godności, jeszcze za życia, ale i po , bez krępacji i skrupułów. To uczynili swoją misją i dumą. Strasznie gorzkie jest oglądanie tych postaci w tym kontekście.

Na koniec kolejna ciekawostka, w 1940 r. po zajęciu przez sowieciarzy Kowna, NKWD deportowało na Syberię bratanka śp. Gabriela Narutowicza wraz z rodziną. Łowił tam ryby u ujścia Leny do 1946 r., kiedy wreszcie udało mu się opuścić kraj, gdzie tak wołno dyszit czieławiek. Po przyjeździe do Polski zamieszkał w Poznaniu, gdzie pracował naukowo w Instytucie Krajowych Włókien Naturalnych. No, ale to już inna historia.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

16-12-2012 [16:34] - Basia | Link:

z samych trzewi nienawidzi tego co dobre, prawe,sprawiedliwe.Nic nowego pod słońcem. Udowodnili to miliony razy.

Obrazek użytkownika amfetamina

16-12-2012 [16:54] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

Prezydentem Narutowiczem bo wlasnych meczennikow nie starcza. Co mieli sie powolywac na marcela nowotke, molojca, gen waltera czy innego bandyte zlikwidowanego przez Podziemne Panstwo Polskie?

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

16-12-2012 [20:01] - Obi-Wan Kenobi | Link:

Oczywiście , że śp.Marek Rosiak by żył , gdyby nie przemysł nienawiści nakręcany przez lewą stronę. Jak piszesz o Piłsudskim i planach Jego zgładzenia , po to , żeby wywołać wojnę domową , to przychodzi do głowy dygresja - czy dzisiaj pewnemu środowisku nie chodzi o to samo ?

Pozdrawiam serdecznie !

Obrazek użytkownika Voland

16-12-2012 [21:38] - Voland | Link:

Komuniści wszelkich odcieni w Polsce spod znaku PO, SLD i Palikmiota
uwielbiają epatować wszystkich inteligentnych inaczej zabójstwem
prezydenta Narutowicza popełnionym przez Eligiusza Niewiadomskiego, choć
nawet w tej kwestii kłamią jak najęci, twierdząc, że Niewiadomski
zabił Narutowicza z powodu jego narodowego pochodzenia, czyli dlatego, że
ten był z pochodzenia żydem. Jest to kłamstwo tak prymitywne i obliczone
na takich głupców, że człowiek przeciera oczy ze zdumienia, iż są
jeszcze dziś durnie, którzy tą blagę kupują, gdy na necie można bez
trudu odnaleźć spisane już w więzieniu oświadczenie samego
Niewiadomskiego, że czyn swój popełnił wyłącznie z powodów
politycznych i politycznych przekonań prezydenta Narutowicza, a jego
pochodzenie narodowościowe Niewiadomskiego nie obchodziło zupełnie.
No ale żeby to sprawdzić, to trzeba zadać sobie trochę trudu, aby tego
poszukać, czego młodzi, wykształceni inaczej z wszelkiego rodzaju
lewactwa nigdy
nie zrobią, więc nawet nie należy tego nawet po nich oczekiwać.
Tak jak nadmieniłem na samym początku czerwone bydło uwielbia epatować
w sposób załgany, bo inaczej nie potrafią, tak jak w ogóle niczego nie
potrafią, no może poza kłamaniem, choc w sposób nieudolny i prymitywny
oraz poza masowym mordowaniem, w czym są absolutnymi mistrzami globu,
sprawą śmierci przydenta Narutowicza, ale ANI SŁOWEM NIE ZAJĄKNIE SIĘ
ORAZ NIE ZAJĄKNIE SIĘ NA TEN TEMAT ICH MEINSTREAMOWA PROPAGANDA, na temat
BESTIALSKIEGO MORDU DOKONANEGO W ROKU 1933 PRZEZ IDEOWEGO KOMUNISTĘ,
CZŁONKA KPP, na 33 letnim kapelanie Poznańskich narodowców, księdzu
Stanisławie Streichu, którego w bestialski sposób zastrzelił w trakcie
odprawiania przez księdza Stanisława, Wawrzyniec Nowak, zabijajać
księdza Stanisława z okrzykiem...Niech żyje komunizm!
Nowak zamordował księdza Stanisława, czego nawet nie krył i otwarcie to
oświadczył WYŁĄCZNIE Z POWODÓW NARODOWOŚCIOWYCH ( w przeciwieństwie
do Niewiadomskiego) oraz RELIGIJNYCH, DLATEGO, ŻE KSIĄDZ STANISŁAW
STREICH BYŁ KATOLICKIM KSIĘDZEM ORAZ KAPELANEM POZNAŃSKICH NARODOWCÓW!
Ale o tym nigdy nie usłyszycie w ŻADNYCH REŻIMOWYCH SZCZEKACZKACH!

Obrazek użytkownika Voland

16-12-2012 [21:39] - Voland | Link:

http://www.ksiadz-streich.org/...

Sprawa zabójstwa ks. Stanisława Streicha

w świetle zachowanych tekstów archiwalnych

(ulotek i doniesień prasy wielkopolskiej, cz. 1)

http://www.echolubonia.pl/hist...

Zbrodnia w świątyni

http://www.przewodnik-katolick...

Zabić księdza

http://www.przewodnik-katolick...

http://gazetawarszawska.com/20...

Osobistej urazy Niewiadomski do Narutowicza nie posiadał. Nie znał, nie
widział i nie rozmawiał z nim wcześniej ani on ani jego rodzina. Na sali
sądowej dodał: „Nie żałuję niczego, zrobiłem to, co było moim
obowiązkiem, moim trudnym, ciężkim obowiązkiem. Spełniłem go twardo i
uczciwie. Przez moje ręce przemówiła nie partyjna zaciekłość, tylko
sumienie i zelżona godność narodu. Tak jak ja, czują tysiące, tylko
nie każdy zrobił to, co stało się moim udziałem”.