Kolejny sukces

Tym razem chodzi o tzw. jednolity patent, czyli nowe europejskie przepisy, które umożliwią wdrożenie jednolitego patentu w państwach należących do UE. Przedsiębiorcy od dawna przestrzegali w tej sprawie rząd Donalda Tuska, wskazując, że wraz z wejściem w życie tego prawa liczba patentów będzie się powiększać u nas każdego roku nawet o 60 tys. i o tyle też wzrastać będzie dla polskich przedsiębiorców skala utrudnień, aby żadnego z nich nie naruszyć.

By pojąć rozmiary problemu, przed którym stajemy, trzeba wiedzieć, koszty dostosowania się do nowych przepisów (m.in. zakupu licencji i spraw sądowych) w ciągu najbliższych 20 lat mogą przekroczyć 50 mld zł. Kto zapłaci? Oczywiście polskie firmy i ich klienci, czyli my wszyscy, a spora część tych pieniędzy przepłynie do znacznie majętniejszych państw UE. Jest jeszcze druga strona medalu, co, oczywiście trzeba przyznać, pamiętając o skali problemu „w „obie strony”. My też skorzystamy, oczywiście. Polskie wynalazki będą miały unijną ochronę. Ale ile tych wynalazków? Biorąc jednak pod uwagę przepaść technologiczną, jaka dzieli nas od zachodu, a więc i ilość patentów, obawiam się, że i tak dopłacimy. Czasem warto nie pchać się przed szereg.

Zastanawiam się, czy w tym wypadku kolejny raz poszło o brak wiedzy naszych negocjatorów, czy – też kolejny raz – o zapomnienie, czyich interesów mają w unijnym galimatiasie pilnować? Zapomnienie spowodowane odurzeniem zbyt dużą dawką tzw. idei europejskiej. I naprawdę nie wiem, która z tych ewentualności jest dla nich bardziej kompromitująca. W każdym razie mylenie ideologicznych frazesów o wspólnym europejskim domu z koniecznością twardego stawania w obronie własnych narodowych interesów, co w UE jest przecież standardem, jest trudne do wybaczenia.

A nieoceniony rząd Donalda Tuska tłumaczy się, że „kwestia zaawansowania prac nad pakietem patentowym była priorytetem Polski w trakcie sprawowania przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie UE”. Czyli, jak rozumiem, do i tak już słonego rachunku za cyrk zwany prezydencją Polski w UE musimy dorzucić jeszcze 50 mld zł. Gratulujemy.
Trochę z innej beczki, choć nie tak znowu odmiennej, chodzi w obu o to, byśmy wyszli na frajerów. Ponad 2 tys. procent podwyżki za użytkowanie wieczyste gruntu w Gdańsku naliczono niektórym firmom, które znajdują się w Letnicy. Powód? Stadion. Oto zdaniem rzeczoznawców tamtejszy stadion bardzo podniósł wartość okolicznych terenów. Podatek rośnie o 2 tys. procent. To "zasługa" stadionu. Użytkownik wieczysty ma 30 dni na oprotestowanie decyzji.

Można iść drogą przewidzianą prawem albo kontestować i ubliżać władzy samorządowej. Demokracja, w końcu. Ależ jesteśmy bogaci!

Premier kosztem Polski realizuje swoje ambicje - dba o swoje notowania w Brukseli, kolekcjonuje klepnięcia w plecy. w tym celu podpisał katastrofalny dla Polski pakiet klimatyczny. Pawlak w imieniu rządu podpisał dyskryminujący Polskę kontrakt gazowy. Ogromne unijne dotacje z funduszu spójności są wydawane na dziesiątki niepotrzebnych wiaduktów, kilometrowych peronów i tuneli na "dworcach" w pipidówkach. W ilości akustycznych ekranów już mamy rekord.

Rząd nie znalazł czasu i możliwości na uratowanie polskich stoczni (Niemcy potrafili), rząd nie potrafił zapobiec przeniesieniu produkcji Pand do Neapolu - prezydent Hollande wiedział, co w takiej sytuacji należy zrobić, teraz FIAT chce zredukować zatrudnienie o 1500 pracowników - czy rząd coś zrobi? Rząd efektywnie potrafi zwiększyć zatrudnienie, ale w administracji - o 100 tysięcy - (to nie przysparza dochodu narodowego, ale przysparza wyborców).

No i teraz trochę wrażej propagandy. W latach rządów PiS-u wzrost PKB wyniósł: 2006 - 6,22%, 2007 - 6,78%,w ciągu tych dwóch lat bezrobocie spadło z ok. 18% do ok. 11%, a następnie poniżej 10% w 2008 roku (to nie zasługa rządów PO, tylko bezwładności procesów ekonomicznych), średni kurs franka wynosił ok. 2,20 PLN, gospodarka pracowała na pełnych obrotach, podatki spadały, a dochody rosły. Donald Tusk alarmował, by uważać na portfele, bo mocna ekipa się koło nich kręci, tych portfeli, znaczy.

No, ale zawsze powtarzam, skoro wiele osób nadal największe zagrożenie widzi w powrocie Jarosława Kaczyńskiego do władzy - ma w pełni to, na co zasługuje: rządy PO, z wszystkiego tego konsekwencjami. 

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.
http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Betti

15-12-2012 [21:02] - Betti | Link:

Może zarobimy, jak ktoś zechce je kupić! Są unikalne i nie powtarzalne,a szczególnie ich ewolucja od liberalnej do komunistycznej.

Obrazek użytkownika JaXY

16-12-2012 [01:23] - JaXY | Link:

Spóźniony nieco..
Betti,- nie zwróciła Pani uwagi na to, że wszyscy przedstawiciele tej władzy są >opatentowani<,
ponieważ są PATENTOWANYMI LENIAMI. Czy znajdziemy na nich nabywce ??? Nooo nie będzie
łatwo i oni chyba o tym wiedzą. Bo na przykład taki pijar/minister Tusk (super patentowany leń)
w ostatnim spocie powiada, że chce abyśmy razem z nim poszli siedzieć (także przy stole) !!!
Nie wiem jak inni, ale ja stanowczo odmawiam; a niby z jakiej racji mam z nim "garować", ja nic
złego nie zrobiłem a jemu od dawna mówię żeby się opamiętał i dobrowolnie poddał karze.

Aby być sumiennym i się nie lenić (nie stać mnie na patent) podaje, na podstawie Słownika
frazeologicznego definicje pojęcia >Leń Patentowany>>>leń śmierdzący, próżniak, nierób, obibok....
Pozdrawiam JaXY

Obrazek użytkownika marekagryppa

15-12-2012 [21:24] - marekagryppa | Link:

Wilku ja mam już dość tych "SUKCESÓW".

Obrazek użytkownika pernille

15-12-2012 [22:48] - pernille | Link:

Seawolfie, czy "Alfabet" już się wydrukował? Obiecałeś na święta.
pzdr. :))

Obrazek użytkownika Obi-Wan Kenobi

16-12-2012 [10:31] - Obi-Wan Kenobi | Link:

"No, ale zawsze powtarzam, skoro wiele osób nadal największe zagrożenie widzi w powrocie Jarosława Kaczyńskiego do władzy - ma w pełni to, na co zasługuje: rządy PO, z wszystkiego tego konsekwencjami."

Niestety w dupę wszyscy dostaniemy .

Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-12-2012 [11:45] - NASZ_HENRY | Link:

Grabić można z POmocą klimatycznego ocieplenia, opłat z tytułu emisji CO2, europejskiego patentu!
Pomysłowość brukselskich biurokratów i finansowych grandziarzy nie ma końca ale ma POczątek ;-)