Odlot

Gdy patrzę na partyjny klip Donalda Tuska, w którym idzie zwyczajnie na całość, w całkowitym oderwaniu od realnego świata, w którym wszystko, ale to wszystko, bez żadnych wahań, wyjątków jest takie super, wszyscy się kochamy, a jak nie, to znaczy jeszcze może nie wszyscy zrozumieli, że jesteśmy razem i mamy tylko siebie nawzajem, że te Święta to ostatnia szansa, by jednak się pojednać, pokochać i w ogóle, to naprawdę mam wrażenie, że żyję w jakimś Matriksie. Czy on tak naprawdę myśli? Nie, na pewno nie. Czy zatem naprawdę myśli, że my tak myślimy? No chyba też nie, bo jeśli tak, to „Houston, mamy problem”. Pilot zwariował i szarpie stery w stronę pasa planetoid. Stery pojazdu, w którym kibel jest pokryty 20 centymetrową warstwą śniegu i lodu, ku uciesze zagranicznej publiczności, bo, niestety ta ściema od dawna działa już tylko na kraj. Lodowy tron Królowej Śniegu, jak to określiło chyba The Sun.

Właśnie mieliśmy wielką uciechę z Dreamlinera, przypomnę, że jest to samolot. Zwykły samolot, tyle, że nowy i drogi. Z przylotu do kraju zrobiono odsiecz wiedeńską i cud nad Wisłą jednocześnie. Pasażerowie opisywali, jak im motyle w brzuchach fruwały, czy jakoś tak, Pani Prezydentowa obeszła cały samolot dookoła, istotnie, nowy i ładny. Ciekawe, czy nowy model Astry, czy telefonu Nokia tez tak obejrzy. Nic w tym złego, ale ten amok był czymś tak absurdalnym i oderwanym od realnego świata, jak właśnie ten nowy partyjny klip Tuska, jak domniemywam, nie zrobiony za darmo, ale za pieniądze. Po co? Żeby kupić trochę czasu?

Mało oglądam telewizję, ale ostatnio miałem okazje trochę się pogapić i zauważyłem, że w odróżnieniu od innych stacji TVN jest pogrążone właśnie w takim jakimś amoku, w meksykańskiej fali entuzjazmu, w tej stacji fakt, że otwarto, na przykład, nowy dworzec jest okazją do wybuchu radości obłędnej, na zasadzie „widzicie? Widzicie, jaki piękny, nowy dworzec, no widzicie, czy nie? No, ale widzicie, tak? Wszyscy widzą?”

Ale, jak mija owa meksykańska fala, zostaje w mediach przekaz koszmarny, katastrofalny, tragiczny dla władzy w głównych wydaniach informacyjnych. Kilka dni temu dał się widzieć w mediach zwiastun katastrofy z kolejami śląskimi. To znaczy, na początku był to zwiastun sukcesu, radosna wiadomość, że oto po kłopotach z kolejami, wszystko jest pod kontrolą, hurra! To, co nastąpiło kilka dni później, było prostą konsekwencją. Jedyne, co się nasuwa, to, „jaka piękna katastrofa” Greka Zorby. Katastrofa tak totalna, że trudno o wiekszą. Marek Worach jeszcze wczoraj zapewniał, że kłopoty Kolei Śląskich są przejściowe i właściwie nie wie, o co chodzi wkurzonym pasażerom, którzy nie mogą dojechać do pracy. Medialne wystąpienia Woracha skończyły się późnym popołudniem, bo postanowił z sukcesem podać się do dymisji. Nie wszyscy wiedzą, że od czerwca 2009 do marca 2010 Worach pełnił klubie piłkarskim GKS Katowice funkcję prezesa. W tym czasie podjął kilka zadziwiających decyzji. Piłkarskie rządy Woracha zakończyły się katastrofą finansową, sportową i wprowadzeniem na ul. Bukową (siedziba GKS) kuratora. Worach, podobnie, jak teraz, w przypadku Kolei Śląskich, złożył dymisję. W kwietniu 2011 roku Marek Worach został prezesem Kolei Śląskich. Na stanowisko - bez konkursu (!) - powołał go należący do PO Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

13-12-2012 [16:16] - dogard | Link:

graniczy z obledem HITLERA, w koncowym stadium wojny; czyzby geny graly jednak rolę decydujaca.

Obrazek użytkownika Denker

13-12-2012 [17:16] - Denker | Link:

" Kiedy dzicy w Luizjanie chcą mieć owoc, ścinają drzewo przy samej ziemi i zrywają owoc. Oto rządy despotyczne."
A nam " pozostały już tylko dwie sprawy: pierwsza- by umieć chorować, druga by umieć umrzeć." Tyle Monteskiusz. Jest jeszcze trzecia opcja, o której tu nie wspomnę bo mi nad ranem ABW wejdzie przez zamknięte drzwi i szelagika mi nie pomoże.
Pozdrawiam i odlatuję D

Obrazek użytkownika amfetamina

14-12-2012 [19:32] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

gdyby silniki GE w tych Dreamlinernach modyfikowal ktorys z talentow od Millera a nie prof Binienda, nie stalo by czasu antenowego dla tych wszystkich expertow od hypkich bolesci; - a teraz wychodzi na to ze beda do wziecia po cenie zlomu jakoze LOT to wlasciwie juz nielot.
pozdrawiam
aquaholic
PS
ale Pan z tym nowym modelem Astry, auto jest wystarczajaco zgrabne i nie potrzebuje kontrastu Pani Prezydentowej aby to udowodnic.

Obrazek użytkownika ALA

13-12-2012 [20:59] - ALA | Link:

Ja juz nie moge wytrzymac tej podlosci . Wlasnie skonczylam pakowac 15-ty karton z pomoca charytatywna dla starszej pani i jej chorej psychicznie corki . Mieszkaja w strasznych warunkach z ostatnim wiadrem wegla i pusta lodowka od tygodnia . Co sie z nami stalo? Tu gdzie mieszkam mowia ... wiesz ze u was w Polsce zamarlo 30 ludzi z powodu mrozow ? No wiem ale co ja mam zrobic? Jak zobaczylam ta parszywa ,klamliwa gebe mowiaca o zgodzie i swietach to wyc mi sie zachcialo . TUSK ty masz obwiazek jako premier dbac o kazdego z nas a w szczegolnosci o tych ktorzy sami nie moga sobie poradzic . Ja nie chce wysluchiwac jego bzdurnych kazan ja chce widziec ze ta kobieta i jej chora corka maja co jesc i czym ogrzac dom .I to jest jego obowiazek zeby o to zadbac . I w ogole nie chce sluchac ze on nie jest w stanie , a rozdac 40 milionow przydupasom to moze?On i cala ta banda musi odejsc to jak najszybciej.

Obrazek użytkownika robo

13-12-2012 [21:05] - robo | Link:

Witam, przeczytaj Ewarysta Fedorowicza "Stan Wojenny". Warto.

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

14-12-2012 [00:36] - Rodak z Kanady | Link:

..."Wszystko jest pod absolutną kontrolą,występują tylko kłopoty przejściowe..."Ta formułka obowiązuje już od 95 lat w Rosji,w Polsce od 67 i trochę.Donald Wypełnia ściśle dyrektywy spływające z Moskwy,jedynie pewien dysonans powstaje po dyrektywach z Berlina.Mogą wowczas wystepowac wspomniane kłopoty przejściowe.Aby przypodobać się Wilkowi,pozostanę w swerze morskich połowów i przypomnę ,ze ten najlepszy na świecie i najbardziej ludzki z ludzkich systemów,nie wypracował, jak na razie, skutecznej metody połowu śledzi, przez co tego dobra,Rosjanom najbardziej od czasów rewolucji brakuje,podobno bardziej, niż wolności;szczególnie w okresie świąt.Tradycyjnie, pozdrawiam za-oceanicznie.