Trybunał Stanu, jako test lojalności dla Piechocińskiego?

Burzę w szklance wody wywołała rządowa wrzuta o Trybunale Stanu dla przywódców opozycji. Przynajmniej na kilka godzin wszyscy przestaliśmy sie zajmować koszmarną niekompetencją Donalda Tuska i jego kamandy, tragikomicznym Agrobomberem, czy matką nieszczęsnej Madzi.

Chwila spokoju dla Mojżesza Donalda Tuska. Mojżesza, bo tak go nazwał kiedyś halicki, a ten chyba wie, co mówi. No, jakby tak Mojżesz miał walory umysłowe i organizacyjne Donalda Tuska, to by biedni Żydzi zamiast do Ziemi Obiecanej poszli do Cyrenajki, albo Nubii i jeszcze w dodatku się o tym nie dowiedzieli, bo wszystkie papirusy i tabliczki, tudzież przekazy słowne i śpiewane mówiłyby, jak pięknie jest w Kanaanie, wystarczy sie rozejrzeć i odetchnąć świeżym kanaańskim powietrzem,  jak faraon i król Nubii szanują i lubią Mojżesza, a nawet sie go boją i jak to dobrze, że nie rządzi ten okropny Aaron, co o świcie wpadał ze swymi zbirami do szałasów porządnych ludzi, a resztę podsłuchiwał nałogowo, przebrany za kózkę. I pochody z pochodniami urządzał, niczym siepacze faraona, znaczy, tego złego, przed resetem. Ale to taka dygresja.

Ze wszystkich tekstów o tym Trybunale wyziera jedna wielka bezradność, po jaką cholerę Tuskowi taki pasztet? Przecież nie trzeba być Holmesem, by przewidzieć, że  skończy się to koszmarną kompromitacja rządu i demaskacją fikcyjnej opozycji, a konsolidacją prawdziwej opozycji wokół Jarosława Kaczyńskiego. A może to w ogóle nie Tusk wymyślił, tylko ktoś go wpuszcza na minę? No, to, że to nie Tusk podejmuje takie decyzje, że to słup, piszę już od dawna i z dużym uporem, więc łatwo mnie do tego przekonać. Oczywiście, problem polega na tym, że, jak to już było w przeszłości i nie tylko z Tuskiem, bo on niczym wyjątkowym nie jest, takich Mężyków Stanu w przeszłości było na kilogramy, mamy tendencję do przypisywania takim posunięciom strasznie mądrych i pokrętnych intencji, a tymczasem może to być zwykły impuls, kaprys, czy też wynik rzutu monetą, czy w tym tygodniu przykrywamy coś trybunałem, kastracją kiboli, czy sprzedażą Kombinatu Miedziowego inwestorowi z Brunei. Albo z Marsa. Wszystko jedno, to i tak tylko na tydzień. Za tydzień następny rzut monetą.

A może chodzi po prostu o to, żeby sprawdzić lojalność wszystkich uczestników owego gangu Olsena? Bo jest świeży żołnierz, nowy prezes PSL, Piechociński. Po takim numerze, oczywiście, jak w każdej mafii korzyść jest jedna- wszyscy uczestnicy takiego spisku, czy takiego świństwa są związani strachem przed zemstą. Już w „Biesach” Dostojewskiego było to dość dobrze opisane, chodzi o to, by pozostałych zintegrować i umoczyć wspólnym draństwem. Tusk nie ma nic do stracenia, jest na musiku, tam musi być już głównie strach, co się stanie po przegranej. Ma on szansę być pierwszym premierem, który wyląduje w więzieniu. I nie sam. Nawiasem mówiąc, czy Pan Prezydent gra w szachy? Mogliby sobie ulepić figurki szachowe z chleba, szybciej czas zleci. Najwyraźniej główni zagrożeni czują się samotni i usiłują powiększyć grono umoczonych. Ten sam numer zrobiła kiedyś Wyborcza z listą Wildsteina, ukrywając nielicznych umoczonych za plecami milionów przestraszonych. Was też wygarną, zróbcie coś!

Tyle, że akurat PSL od dawna wykazuje w tej sprawie brak zainteresowania. Co by o nich nie mówić, maja w sobie wiele takiego właśnie chłopskiego zdrowego rozsądku. Owszem, sprzedajni do szpiku kości, sprowadzają politykę do tego, by sobie i rodzinie załatwić jaką robotę i kasę, ale do szaleństw nie są skłonni. Bo też i szaleństwa nie sprzyjają interesom. No, a przede wszystkim robienie sobie wroga z PiSu teraz, na przysłowiowe 5 minut przed tym, jak koalicja straci większość i PO kopnie ich w zadek, zapraszając do nowej koalicji Palikota, z życzliwym poparciem SLD, byłoby aktem wyjątkowej głupoty.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info.
http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tagore

22-11-2012 [21:13] - tagore | Link:

Przepchnięcie wniosku i stworzenie takiego frontu jedności narodu
jest realne .W połączeniu z rozprawieniem się środkami "prawnymi"
z opozycją metodą faktów dokonanych, po lekcji Węgierskiej może
być skuteczne,a przy poparciu reszty unii (vide presja na rząd Węgier)
nawet na długi czas.Nie mogą dać czasu opozycji na stworzenie obywatelskich
organizacji wspierających prawicę

tagore

Obrazek użytkownika grzechg

22-11-2012 [22:38] - grzechg | Link:

Liczą swoją władzę na tygodnie, już tylko na tygodnie. Za chwilę naprawdę zabraknie im wrzutek, będą jedynie naturalne: Mikołaj i Boże Narodzenie, czyli dla nich zakupy.

Obrazek użytkownika Basia

22-11-2012 [23:21] - Basia | Link:

kiedy te kundle zostaną tak naprawdę kopnięte w zadki...

Obrazek użytkownika 1235813...

22-11-2012 [23:35] - 1235813... | Link:

także jest pretekstem do TS !!! należy byc ostrożnym, Kapitanie:)
Dziwne, że o tym TS zawsze głośno jak mowa o jakiś ważnych decyzjach w EUrokołchozie ... z kolei Jarosław Kaczyński powiedział, że do TS zgłosi się z przyjemnością, bo będzie mógł zeznawać nieobarczony tajemnicą, co u POniekórych wywołuje migotanie przedsionków

Obrazek użytkownika goral

23-11-2012 [01:14] - goral | Link:

Ze wy tak na tym statku i wodzie potraficie tak doglymbnie myslec..Jo nie potrafiym w tych okolicnosciach tylko rzygom..Ale tutoj w nasych goreckach siadli my razem z Antkiem przy lokowicie i doglymbnie my sie zanurzyli, lo cym tyn matol mysli i lo co mu chodzi?...Kasik po 3-cij flasce (na spyrytusie byla) wyslo nom ze lon (tyn matol) nie mysli...To znacy myslol..Myslol se ze jak bydzie tym bio-sex lodmiyncem i do,co lowiecki majom lod tylu (Makreli i Wlodkowi) w tym samym casie ,To go zrobiom Gowno Bacom w Bruxelce..No i zecywiscie zrobili chlopa ...tylko nie tym co lon chciol...ale milosnikiem zoofili (kon).A wszycko bez tego Kacynskiego i Camerona..Wiadomo im niy mozna podskocyc , bo loni to jak my z Antkiem, trzymomy sie razem ..Musiol tyn Kacynski wytlumacyc Cameronowi ze ta Bruxelka i Gowno Baca dlo matola to za duzo.Wiadomo ze tam w Tej Bruxelce chodzom teraz kolo tego Camerona jak jo kolo Maryski jak cosik lod nij chce...No to aby zostac Gowno Bacom to calo wies musi sie zgodzic..Bez wyjontku jak u nas i szlus...Matolowi juz nic nie zostalo..Jak podpolic salas..Mysli se ze w tym ogniu wszyscy sie spolom...Biydok zapomniol ze my momy rodziny w Chicago i Londynie (na zmywokach)..i przywiezli nom azbestowe kombinezony wyklejone dudkami co zoden logiyn nie spoli..a salas sie lodbuduje..