Panowie organizatorzy, macie prawie rok.

Felieton opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”. Trochę już drugiej świeżości, bo mamy umowę, by publikować z trzydniowym opóźnieniem. Ale wklejam, po pierwsze, by zamknąć temat na rok, oraz,  także, by uchronić się od opiewania tragedii antycznej „Nie odchodź, Waldek, co ja, kurna teraz zrobię!”

Mija już tydzień od marszu i nieuchronnie tym samym zbliża się przyszłoroczny termin następnej demonstracji. Akurat wyjątkowo łatwo przewidzieć, że za rok wszystko będzie wyglądało dokładnie tak samo. Och, nic wielkiego się nie wydarzy, w 15 minut po rozpoczęciu marszu ( za rok) „grupa agresywnych wyrostków zaatakuje policję, policja odetnie czoło pochodu i odizoluje komitet od pozostałych uczestników”. I tu mamy taką stopklatkę. Identycznie, jak w tym roku. Dostaliśmy prezent, możemy się przygotować. Tyle, że taki prezent dostaliśmy też w roku obecnym, też mogliśmy się przygotować, też bez jakiegoś oszałamiającego efektu. I co? I nic, właściwie. Nie odrobiliśmy zadania domowego. Wakacyjnego.

Zatem dobrze, cóż, Panowie i Panie z komitetu organizacyjnego, zamierzacie zrobić z tym cennym czasem? Bo ja mam sugestię. Po pierwsze, dzwoni mi w uszach rozpaczliwe wołanie kogoś z komitetu organizacyjnego odciętego od reszty pochodu przez policyjny oddział  prewencji. Wyraźnie słyszę, każde słowo. Dobry jest, naprawdę. Żarliwy, pełen ognia. I ma rację. Wystarczyło robić to, co on wołał. Ale też i zadanie ma dość proste. Instrukcje są jasne, stać, nie rzucać, nie podchodzić do policjantów, nie prowokować, śpiewać. Oczywiście, każdy rozumie teraz i rozumiał w niedzielę, że tych kilkudziesięciu idiotów prowokujących zamieszki wykonuje rozkazy, ale bynajmniej nie organizatorów marszu. Pytanie, czyje rozkazy? No, chyba raczej nie rozkazy organizatorów marszu, prawda? Rozumiemy to, prawda?

Zastanawia, przygotowując się przez cały okrągły boży rok do pochodu, naprawdę nie można było rozpisać tego „starcia” na role? Macie w swoim bojowym zestawie takich bohaterów- szalonych „berserków”, co to aż się rwą do bitki? OK, proszę bardzo, niech izolują tych, co to „tak dzielnie stali i celnie rzucali”. Pierwsza linia frontu. Konieczne jest zorganizowanie naprawdę lojalnej, sprawnej służby porządkowej. Z jednym zadaniem- złapać gnoja, unieruchomić, ściągnąć mu kominiarkę z twarzy, oświetlić i sfotografować ową fizys, a jak się który bardziej nieśmiały stawia, to i po owej gębie nałożyć, czyli oklepać. Ale, to już nawet niekoniecznie, naprawdę niekoniecznie, główna sprawa, to właśnie zatrzymać, zabrać owe idiotyczne petardy, które są wyjątkowo irytujące, a przy tym wyjątkowo niegroźne, wyjątkowo łatwe do skonfiskowania. Raca, to jest zimny ogień, chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Zatem, halo, służby porządkowe, do was mówię, macie wyjątkowo łatwe zadanie, nic wielkiego, złapać, sfotografować i , mówię tu krótko i treściwie, oddać w ręce policji. I nawet nie naruszać nietykalności, ot, zrobić zdjęcie. Koniec. Nic więcej. Naprawdę nic więcej. Bo policja ma być nasza. Na razie nie jest, OK. Ale będzie, jak nie w tym roku, to w przyszłym. Albo w następnym. Albo w następnym. Albo… itd…

Problem polega też na tym, że te obiekty trudnej sztuki fotografii są czasem jakoś wyjątkowo nieśmiałe, wyjątkowo mobilne i przy tym uczulone na światło flesza, a wręcz na widok obiektywu rozbiegają się czasem z rozpaczliwym piskiem. Taka fobia. Niechże sobie polscy kibole w dramatycznych , szczerych rozmowach po, albo przed ustawkami odpowiedzą, o co im chodzi.
Czy to jest jakiś dramatyczny problem, by w swoim ścisłym gronie, przy ognisku, niczym za czasów kultowych komiksów z Tytusem, Romkiem i A’tomkiem, starszaki na pewno pamiętają, a jak nie, to sobie poczytają, kultowa scena, zbójnik Kapistran rozważa czy lepiej najpierw on powinien zrobić „RYMS”, czy też raczej Pafnucy zrobić „PAF”? Albo odwrotnie? I nawet jakiegoś tradycyjnego grzańca przy tej okazji można by obalić, z wielka korzyścią dla wszystkich. Mniam!

Kibole znają się nawzajem doskonale, więc, niech mnie więc który objaśni w kwestii fundamentalnej, bo bez tego nie ruszymy w żadna stronę. Ci, co zaatakowali policję, to byli „nasi”, czy też niekoniecznie? Kibole, czy nie? Czyich instrukcji słuchali? Komitetu Organizacyjnego? Czyje polecenia zignorowali? Jeśli to byli „nasi”, to chyba lepiej będzie, jeśli sobie podziękujemy  za rok, bo zwyczajnie szkoda czasu. Poważnie, jak za rok przez godzinę będziemy się zastanawiać, czy te kilkanaście osób, które obrzuca zimnymi ogniami niepokonane i nieustraszone oddziały policji, a te nie potrafią ich ugasić, ani zadeptać, to są siły narodowe, czy też policyjne, to ja wolę, żeby to już była policja. Przynajmniej jest coś, co działa. Nielegalnie, ale zawsze. Naprawdę tak byłoby lepiej.
P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Stefan Szmidt

19-11-2012 [18:44] - Marek Stefan Szmidt | Link:

mam nieodparte wrażenie, iż kolejny Marsz się nie odbędzie, gdyż najpierw nastąpi "praska wiosna"
co piszę ku przestrodze
mocno zasmucony
:-(
MStS

Obrazek użytkownika 1235813...

19-11-2012 [23:38] - 1235813... | Link:

złapać paru "chuliganów", i oprócz obfotografowania i obicia mordy, przypalić ogniem i w obecności kamery wypytać dla kogo robią. Większość będzie śpiewać bez ognia, a jak sie ich zdjęcia opublikuje na jakims pejsbuku, to i z identyfikacją kłopotów nie będzie

Obrazek użytkownika Rafał Goły

20-11-2012 [08:52] - Rafał Goły | Link:

Z chęcią bym Panu Kapitanowi wyjśnił te kilka naprawdę najprostszych spraw - których nikt spoza kibiców i z PiSu nie rozumie...Problem w tym że choć jestem tu zarejestrowany, moje komentarze nie są publikowane...

Obrazek użytkownika Stary Wiarus

20-11-2012 [09:09] - Stary Wiarus | Link:

Kapitanie, niestety taka raca, jak widziane na Marszu albo na meczach, ma bliżej do granatu zapalającego niż do zimnego ognia. Proszę sobie obejrzeć etykietki przy następnym ćwiczebnym alarmie szalupowym. To jest to samo co marine handheld distress flare, tyle że trochę krócej się pali. Pył magnezowy + azotan strontu barwiący płomień na czerwono + spoiwo. Pali się w temperaturze płonącego magnezu, ponad 1500 stopni. Można kogoś poważnie, nawet śmiertelnie poparzyć, zwłaszcza ciskając na oślep w tłum; można zmasakrować komuś twarz albo wypalić oczy. Łatwo podpalić budynek albo pojazd wrzucając przez wybite okno. Trudna do ugaszenia, w niektórych wersjach (z dodatkiem utleniacza) pali się nawet pod wodą, powoduje trudno gojące się rany, jest w stanie podpalić trudnopalne materiały. W wielu krajach niedostępna poza specjalistycznymi sklepami ze sprzętem żeglarskim i ratowniczym. Gdyby nie zastosowania w ratownictwie, nie byłoby w ogóle mowy o wolnej sprzedaży tego artykułu.