Kłamstwo z immunitetem

Senator J.F. Libicki w swoim wpisie na salon24.pl  Czy to jest źródło Gmyza? Dlaczego wycofał się Wróblewski? napisał:

Znany ekspert Zespołu Antoniego Macierewicza, dr Kazimierz Nowaczyk (bo na blogu nie pisze, kto to zrobił), udał się oto do pierwszego lepszego amerykańskiego sklepu chemicznego. Tam - za 174$ - zakupił jakiś podręczny, prosty, chemiczny zestawik, a następnie - może we własnym mieszkaniu (bo pisze, że nie na Uniwersytetach) - dokonał analizy kawałka dostarczonego przez Zagrodzkiego pasa na obecność trotylu. Wygląda więc tak, jakby zrobił to chałupniczo, w domu i przy pomocy preparatu, o którym sprzedawcy z góry mówią, że nie można brać go pod uwagę przy postępowaniu sądowym jako jakiegokolwiek dowodu!

Pisze to Senator RP, który sam przyznaje, że zna treść oświadczenia zamieszczonego na moim blogu:

Nie wykonywałem badań, których wyniki przedstawiłem na swoim blogu. Nie były one wykonane na Uniwersytecie Maryland, jak również na Uniwersytecie w Akron.

W ten sposób Pan Senator zarzuca mi publicznie kłamstwo bez przytoczenia dowodów, bo fakt, że nie podałem kto wykonał tet test nie może stanowić dowodu przed jakimkolwiek sądem!
Wiem, że immunitet chroni przed odpowiedzialnością karną, ale nie chroni jeszcze przed utratą senatorskiej powagi.

P.S.
Należy domniemywać, że Pan Senator Libicki przeczytał tekst jaki zamieściłem na swoim blogu, a nie oparł się na przekazach z drugiej ręki. Dlatego dziwi mnie, że nie dostrzegł tam linku, który prowadzi wprost do zestawu, który został użyty (http://www.explosivedetection.org/), tylko musiał udać się na poszukiwania do Internetu. Senator skomentował także fragment mojego wpisu w języku angielskim, a  dotyczący własności zestawu EXPRAY Explosive Detection Kit / 50:

 udał się oto do pierwszego lepszego amerykańskiego sklepu chemicznego. Tam - za 174$ - zakupił jakiś podręczny, prosty, chemiczny zestawik,

zakładam zatem, że bardzo dobrze zna ten język, dlatego proszę o ponowną, uważną lekturę tego fragmentu:  

For both law enforcement and investigative personnel, Expray is a proven explosive detection devices for increasing the accuracy, efficiency and number of interdictions. For forensic and environmental laboratories, it has proven to reduce the number of samples submitted for testing, saving both time and money.

Na koniec zupełnie bezinteresowna pomoc dla humanisty – czułość metody wynosi 20 nanogramów, czyli 20×10-9 lub inaczej:  0.00000002 grama.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-11-2012 [09:44] - NASZ_HENRY | Link:

aby flanelka Libicki POsprzątał PO sobie ;-)