Postawmy sprawę zdjęć z głowy na nogi (dla osób powyżej 18 lat)

Zdjęcia odnalezione i opublikowane ostatnio mogą być oczywiście prowokacją. Możliwe, że mają kogoś do czegoś sprowokować. Nie wiem tylko kogo i do czego.
Bo jeśli są prawdziwe, to są dokumentem wartym uwagi. Ich prawdziwość na razie nie została podważona, ale jeśli zostanie to oczywiście nasze zainteresowanie tymi dokumentami powinno zmaleć do zera.
Czytam głosy potępienia publikatorów. Zarówno z mediów głównego ścieku jak i tych naszych i niczego nie rozumiem. Bo jeśli zdjęcia zostały opublikowane to na jakiej podstawie ściga się sprawcę i to oficjalnymi instytucjami państwa polskiego. Pytania dotyczące działań ABW sformułował na swojej stronie Piotr Waglowski http://prawo.vagla.pl/node/9872
Oto one :
Należałoby zapytać:

  1. Czy zdaniem ABW osoby publikujące zdjęcia popełniają jakieś przestępstwa, a jeśli tak, to jakie? Tu wypadałoby podać konkretne przepisy prawa, których naruszenie ABW wskazuje.
  2. W jakim trybie (formalno-prawnym) zabezpieczono „opublikowane fotografie”?
  3. O czym dokładnie powiadomiono Wojskową Prokuraturę Okręgową?
  4. W jakim trybie i na jakiej formalnej podstawie „ABW skontaktowała się ze służbami krajów, gdzie odnaleziono w Internecie zdjęcia”?
  5. Co to są owe „ograniczenia prawne”, na które powołują się Amerykanie i Niemcy twierdzący, że „nie mogą zablokować stron” wskazanych przez ABW?
  6. Na czym miałoby polegać owo „blokowanie”?
  7. Czy w takie „blokowanie” miałyby być zaangażowane również sądy?
  8. Czy ABW zabiega o blokowanie „drastycznych zdjęć ofiar” również innych katastrof?
  9. Czy w przeszłości ABW zwracała się o takie blokowanie innych (niż dotyczących ofiar katastrof) zdjęć/materiałów do zagranicznych służb, a jeśli tak, to o jakie materiały/zdjęcia chodziło, jaki był efekt tych zabiegów i – podobnie jak wyżej – jaka była wówczas podstawa formalno-prawna takich działań?
  10. Czy kiedykolwiek do ABW zgłosiły się służby z innych państw z prośbą o zablokowanie na serwerach polskich jakichkolwiek zdjęć i innych materiałów? A jeśli tak – jaka była odpowiedź ABW? Jeśli zaś podjęto działania zmierzające do blokowania takich zdjęć i materiałów – na jakiej podstawie prawnej działało wówczas ABW?

Dziś po publikatorach wiemy że rząd w tym jego MSZ oraz prokuratura wojskowa walczą z tą publikacją. (mają jakieś dyrektywy?)
Ale i większość prawicowych publicystów ale także przedstawicieli opozycji zajmuje się kryminalną stroną publikacji.
Jeśli rząd ma jakiś problem to czy ten sam problem powinna mieć opozycja?
Drastyczność
Jestem człowiekiem, jak mi się dotąd zdawało, wrażliwym. Pamiętam film (miałem osiem lat), właściwie relację filmową z Wietnamu, kiedy to w głowę klęczącego człowieka strzela żołnierz. To był fragment komunistycznej propagandy, której oczywiście nie rozumiałem, ale wrył się w moje postrzeganie rzeczywistości.
Znalazłem zdjęcie o podobnym wymiarze, jest ilustracją tego postu.

Tamtego wolę nie szukać, ale sądzę że wielu z czytelników pamięta. Widziałem to jeszcze później kilka razy. Klęczący pada. To nie film. To dokument.
Minęły lata. Zobaczyłem wiele zdjęć, później stron internetowych, także filmów dokumentalnych i … fabularnych. I co się okazało? Że drastyczność została zaakceptowana. Dowiedziałem się że odgrywa ona pewną rolę w polityce. Zgodnie z tezą : „jeśli ktoś jest zły to stać go na zbrodnię okrutną”, wystarczy więc dowód na okrucieństwo wroga by ten okazał się złym.
Wstrząsające były dla mnie zdjęcia z Wołynia. Link do googli https://www.google.pl/search?q...
Zdjęcie przeciętej piłą kobiety to obraz który również zostanie mi w pamięci do końca mojego żywota.

Obraz nieludzkiego okrucieństwa. Czy stanowi to zdjęcie zagrożenie, czy może jest złamaniem prawa, a może ktoś ściga autora lub dystrybutora?
Czy polski MSZ (sprawa dotyczy Polaków) wszczął jakieś postępowanie, może ABW lub prokuratura zajęły się sprawą? Dość!
Wszelkie dywagacje są nie na miejscu. Dokument zbrodni ukraińskiej na polskiej ludności wymaga tego zdjęcia. Bez niego wielu nie zrozumie co się wtedy stało.
A dziś. Z równym wzruszeniem obejrzałem zdjęcia do których jeszcze kilka krajów pozwala dotrzeć.
Widzę masakrę i próbuję zrozumieć.
Próbuję zrozumieć czemu pewne masakry są jawne, a inne, nawet my, staramy się utajnić!
PS. Mimo że link ze zdjęciami jet mi znany, zdjęć nie publikuję. Na singapurskim serwerze znalazłem te zdjęcia. Jeśli nie chcesz, drogi czytelniku widzieć tego co nie jest bardziej okrutne od tych powyżej to nie klikaj. Jeśli chcesz uczestniczyć w dyskusji i jakoś przetrwałeś powyższe to może kliknij Zdjęcia ze smoleńska – nie otwieraj jeśli nie czujesz się zbyt silny

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilek

19-10-2012 [20:10] - emilek | Link:

mysle sobie tak. okazanie tych zdjec nie jest jakby tu powiedziec delikatne.jest naganne.nie ma jednak z drugiej strony tego zlego co by na dobre nie wyszlo. wielu ludzi ( mnustwo ) co te zdjecia widzialo. jesli tylko zechce to moze otworzyc oczy. (mam na mysli lemingow.)pozatym widzac te zdjecia dochodzi sie latwo do wniosku ,ze tak nie wygladaloby to miejsce gdyby samolot tylko spadl. widok na tych zdjeciach potwierdza tylko hipoteze wybuchu.nie wiem jaki byl cel publikacji tych zdjec. ale te ujecia moga sie bardzo przydac komisji parlamentarnej i Panu Macierewiczowi.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-10-2012 [18:38] - Teresa Bochwic | Link:

Trudno z tych zdjęć byłoby wywnioskowac, że po prostu spadli na ziemię i się zabili. Czyli kit, wciskany nam od 2,5 roku.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [07:38] - MarkD | Link:

Mam nadzieję że (jak poniżej pisał Emilek) zdjęcia te staną się dowodem w sprawie.
Dziękuję także za wsparcie.

Obrazek użytkownika Ma-Dey

19-10-2012 [18:45] - Ma-Dey | Link:

Czy MarkD nie naprawdę nie potrafi nie zauważyć i zrozumieć istotnej róznicy jaka dzieli "dwa światy" jakie stara sie porównywać i sprowadzać do wspólnego mianownika, a potem stawiac niezrozumiałe dla mnie pytania (o skolei) niezrozumiałą dla niego reakcje polskich organów na te wydarzenie?Po pierwsze, nie liczą sie "czyny" ale pobudki z jakich wynikają one same.Jesliby "autor-autorka " publikacji tych (po pierwsze nie swoich) fotogragi co udowodniono , zwróciła sie do rodzin i otrzymała akceptacje-agrumenty blogera akurat z tego wzgledu moznaby uzanać za uzasadnione-ale tak przeciez nie jest -czyż nie tak?!! ..Po drugie wynikające z pierwszego-nie znamy prawdziwej intencji , a wszystko wskazuje na to że to jakaś gra kogoś z kimś -nie wnikam-ale samo to juz dyskwalifikuje te publikacje.Po trzecie-pomijam już rodziny bo to oczywiste-ale przecież zdjęcia dotycza osób bardzo znanych, publicznych,często bardzo lubianych - czy MarkowiD tak trudno zrozumieć że jest tysiące i setki ludzi nie tylko w Polsce,( w śród nich ja sam) którzy chcą widzieć ich "bliskich" w takim stanie-chca ich pamietac (przynajmniej jeszcze teraz) takimi jakimi byli-nawet z TV.Czy to tak cięzko Panu zrozumieć?!!Ja miałenm okazję "podejrzeć" te fotografie, ale po chili zastanowienia przekonałem siebie sam, że to byłby tylko zwykła wścibskość i zaspokojenie swojej upiornej ciekawości-nie che, ot co!

Obrazek użytkownika Ma-Dey

19-10-2012 [18:50] - Ma-Dey | Link:

oczywiście  : "...że jest tysiące i setki tysięcy ludzi nie tylko w Polsce (w środ nich i ja sam) którzy NIE !!!  chcą widzieć ich "bliskich" w takim stanie..."

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [07:57] - MarkD | Link:

Świata elit III RP i tego drugiego, naszego, to ja nie sprowadzam do wspólnego mianownika.
Temu pierwszemu życzę rychłego upadku.

Pytań w tekście jest wiele, wśród nich wiele retorycznych. Które z nich są dla Pana niezrozumiałe?

Mam wrażenie, że pisząc o czynach i pobudkach oraz intencjach nie widzi Pan całości sytuacji. Ona nie jest normalna.
To nie jest wypadek w którym wszystko jest jasne. Tu faktycznie odbywa się wielka gra wojenna. Można to porównać do sytuacji w której Niemcy publikowali informację o Katyniu. Podejrzewam, że bez ich odkrycia i pokazaniu światu strasznych przecież zdjęć i relacji nie dowiedzielibyśmy się nigdy co się stało z naszą przedwojenną elitą.
Wśród nich był także mój dziadek. Czy miałbym prawo zabronić publikacji zdjęć z ekschumacji ciał z dołów katyńskich? One, podobnie jak te smoleńskie, zostały opublikowane pierwotnie przez Niemców w ramach wojny propagandowej. Czy mielibyśmy jako Polska domagać się ukarania Niemców za tę publikację?
Tak to dziś wygląda.

PS.Argumenty o prawach autorskich do zdjęć czy wizerunków zupełnie mnie nie przekonują.

Obrazek użytkownika Doman

19-10-2012 [20:34] - Doman | Link:

Uwaga! Za to co Pan zrobił  "patologiczny antykomuch" prawdopodobnie będzie Pana kazał "bić w mordę i ogolić na łyso!"

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

20-10-2012 [00:01] - Emigrant Szkot | Link:

Idz spac, bo zalosne sa Twoje komentarze.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [08:12] - MarkD | Link:

Poczekajmy, może tu zajrzy :)

Obrazek użytkownika fritz

19-10-2012 [21:24] - fritz | Link:

Zadziwijace, co on jeszcze w Polsce robi. Przeciez zachecal do sp... z Polski a sam .. zostaje.

Taka metode stosuja zlodzieje, zeby moc mieszkanie obrabowac.

Obrazek użytkownika wyrko

19-10-2012 [22:02] - wyrko | Link:

Jest zasadnicza roznica, kto publikuje te same zdjecia. Jest czyms wyjatkowo obrzydliwym publikacja tych zdjec przez jakiegos sowieckiego bydlaka, albo ich linkowanie przez Tomasza Parola.
Nie moze byc tak, ze zbrodniarz albo jego kumpel chelpi sie zbrodnią, wyglądem ofiar i bezkarnoscią.

Portal Polski Walczacej, jak mniemam, kierowal sie bardziej szlachetnymi motywami.

Na zdjeciu z Sajgonu poludniowowietnamski general wykonuje legalny wyrok wydany w trybie doraznym na komunistycznym bandycie z Vietcongu, ktory zamordowal policjanta wraz z calą rodziną.
http://www.executedtoday.com/2...
Dokladnie takiego konca zycze calej ekipie PO i calemu obozowi zdrady narodowej.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [09:14] - MarkD | Link:

Pisałem poniżej w odpowiedzi Ma-Dey o Katyniu.

Zastosujmy porównanie dwóch sytuacji

Jest czyms wyjatkowo obrzydliwym publikacja tych zdjec przez jakiegos sowieckiego bydlaka, albo ich linkowanie przez Tomasza Parola.

Jest czymś wyjątkowo obrzydliwym publikacja zdjęć z ekshumacji zwłok z dołów katyńskich wykonana przez Niemców dowodząca zbrodni sowieckiej.

Trudno mi przystać na Pana ocenę, że o publikacji świadczy publikator (jeśli nie publikuje fałszu).

W punkcie drugim mogłoby być zdanie z którym bym się zgodził:

    2. Jest czymś wyjątkowo obrzydliwym publikacja zdjęć z ekshumacji zwłok z dołów katyńskich wykonana przez Sowietów mająca na celu udowodnienie zbrodni Hitlerowcom.

Dlatego zastrzegam w tekście, że zdjęcia te mają wartość dowodową jeśli są prawdziwe. Jednak jeśli są fałszywe to także czegoś dowodzą. Nie zbrodni tym razem, ale może chęci jej tuszowania.

Obrazek użytkownika kokos26

20-10-2012 [00:23] - kokos26 | Link:

Gratukuję odwagi i walki o prawdę

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [08:13] - MarkD | Link:

Dzięki. Byleby nie okazało się, że jestem po prostu naiwny lub głupi ;)

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [16:02] - Szpilka | Link:

"To jest coś nieludzkiego! Te zdjęcia nie powinny być umieszczane w mediach. Nie powinny w ogóle trafić do powszechnego obiegu. Powinny być dostępne tylko prokuraturze, do prac mających na celu ustalenie przyczyn tej katastrofy, a raczej do ustalenia przyczyn tego zamachu".

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [17:15] - MarkD | Link:

Mówi Pani o polskiej prokuraturze? O tej która nie znalazła winnych? O tej która umarza postępowania, opiera się o rosyjskie dowody? O tej która gubi amerykańskie zdjęcia? Gratuluję i zazdroszczę. Zazdroszczę poczucia że żyję w wolnym i demokratycznym kraju. Gratuluję nie Pani, a tym którym się z Panią udało.

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [17:42] - Szpilka | Link:

Przytoczyłam wypowiedź ojca ś.p. Arkadiusza Protasiuka.
Moim zdaniem, w sytuacji, gdy polska prokuratura zawodzi, należy te materiały dać do analizy niezależnym ekspertom. Podkreślam - ekspertom.
Publiczne rozpowszechnianie tych zdjęć tylko przysparza cierpień rodzinom ofiar.
Odarcie z szat i wystawienie na widok publiczny - nie przypomina to Panu czegoś?

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [18:24] - MarkD | Link:

.

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [00:25] - Szpilka | Link:

Nie potrafię sobie wyobrazić cierpienia dziecka, które zobaczyłoby takie zdjęcie swojego rodzica.
I choćby z tego powodu - by nie mnożyć ofiar - jestem przeciwko publikacji.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [08:17] - MarkD | Link:

Jeśli chodzi o wiek - zastrzegłem w tytule. W ten sposób nasza cywilizacja chroni wrażliwość młodocianych.
Jeśli jednak chodzi o pokrewieństwo, to nie mogę się zgodzić z Pani stanowiskiem. Zgodnie z nim nie byłoby możliwości identyfikacji zwłok po wypadku.

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [10:21] - Szpilka | Link:

Dla młodego nastolatka to nie jest żadna przeszkoda i taką ochronę uważam za nieskuteczną. Niestety, nasza cywilizacja jest cywilizacją śmierci.
Młoda, wrażliwa osoba w głębokiej traumie po tragicznej śmierci najbliższej osoby może wejść na taką stronę, nie zdając sobie sprawy ze skutków. I widząc te straszne obrazy, ze świadomością, że wśród tych sponiewieranych ciał jest jej tatuś czy mamusia, przeżyć niewyobrażalny szok. Wcale nie musi rozpoznać zwłok. Młoda wyobraźnia podsuwa różne rzeczy. I co, jeśli tego nie wytrzyma psychicznie? Skwitujemy: "Mogła/mógł nie zaglądać?"
Proszę o więcej odpowiedzialności.
Po każdej katastrofie czy zdarzeniu kryminalnym policyjni fotografowie robią zdjęcia ofiar i jest to materiał dla ekspertów. Nikt jednak nie zamieszcza tego w mediach, nie licząc Daniszewskiej, która kiedyś przekroczyła tę granicę. Nie schodźmy do jej poziomu. Uszanujmy najsłabszych.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [17:19] - MarkD | Link:

Powtórzę. Post był dla osób powyżej lat osiemnastu. To do pierwszych dwóch akapitów.
Co do ostatniego. Jacy eksperci w tej sprawie? Gdzie niezależna policja. Jeśli zdjęć nie otrzymają nasi eksperci to nic z nich nigdy nie wypłynie.

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [17:49] - Szpilka | Link:

I dlatego nikt młodszy nie zajrzy? Dość naiwne podejście.
Można zlecić analizę ekspertom zagranicznym.
Zresztą, chyba już to zrobiono.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [18:23] - MarkD | Link:

Nieopublikowanych wg Pani zaleceń zdjęć?

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [18:52] - MarkD | Link:

.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [19:11] - MarkD | Link:

Nie znalazłem komentarza w podanym przez Panią linku.

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [19:52] - Szpilka | Link:

Pytał mnie Pan na blogu Jana Kalemby i tam odpowiedziałam.
Powtarzam: okazuje się, że zdjęcia dotarły do ZP. W linku, który podałam wyżej, jest wypowiedź posła Macierewicza na ten temat. Zdjęcia przeanalizują niezależni eksperci i epatowanie nimi szerokiej opinii publicznej uważam za zbędne.

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

20-10-2012 [08:15] - Rodak z Kanady | Link:

pomijając intencje tych wrzutek w nasza rzeczywistość ,a w polityce nic nie dzieje się przez przypadek,to cały tragizm tego zdarzenia może pozwoli obudzić się wielu lemingom ze snu obojętności.Oni reagują na obrazki,bo maja wyłączone myślenie,i to może ich jednak rozbudzić.Mamy świadomość ,ze dokonanie eliminacji przywódców naszego Państwa,najwyższych dowódców, dokonało się przy wybitnej i ochoczej pomocy naszych miejscowych bojarów.Od nas samych tylko zależy jak poradzimy sobie z tym tematem.Ilość ofiar będzie rosła,dokąd pozwolimy jako społeczeństwo.Nie czekajmy aż każda rodzina utraci kogoś bliskiego tylko dlatego ,ze był Polakiem i miał czelność upominać się o suwerenność własnego kraju.

Obrazek użytkownika Basia

20-10-2012 [09:53] - Basia | Link:

Nigdy nie miałabym odwagi patrzeć....gdyby nie Pani Bochwic i Pan. Ale trzeba mieć oczy otwarte. Inaczej zginiemy. My, nasze dzieci, dobro...

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [10:58] - Szpilka | Link:

POseł Protasiewicz też zachęca do oglądania...
Ludzie, co się z wami dzieje?!

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [17:20] - MarkD | Link:

Co ma piernik do wiatraka. Że jakiś poseł zachęca. A cały rząd zniechęca. Coś z tego wynika?

Obrazek użytkownika Szpilka

20-10-2012 [17:45] - Szpilka | Link:

Rząd ma to gdzieś. Wiedział wcześniej i nic z tym nie zrobił, nawet nie uprzedził rodzin ofiar.
Teraz się tylko broni.

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [18:22] - MarkD | Link:

Hmm. Racja. Nie zniechęca ale ściga! Na razie wykorzystując ruskie organa i polskie ABW. Niedługo wytoczą sprawy wszystkim którzy podali linki. Czy coś już Pani nie świta?

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [17:23] - MarkD | Link:

Pani komentarz jest dla mnie ważniejszy niż 100 innych. Dziękuję.

Obrazek użytkownika mariusz.jagora

20-10-2012 [17:26] - mariusz.jagora | Link:

Boeing 727 rozbity w Meksyku - http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika MarkD

20-10-2012 [18:54] - MarkD | Link:

Doskonały dokument. Kolejny dowód.
TU-154 nr 102 jest chyba ciągle do kupienia. Dołożyłbym się do składki na jego wykupienie!

Obrazek użytkownika gośćXXI

21-10-2012 [11:18] - gośćXXI | Link:

Zdrowy rozsądek od początku podpowiadał, że tragedia Smoleńska, to niekoniecznie przypadkowa katastrofa lotnicza.Tym bardziej, że wszystkie oficjalnie podjęte działania w celu jej "wyjaśnienia" zmierzały do zamazania prawdy. W każdym człowieku dobrej woli rodziło się więc zwątpienie w oficjalną "prawdę". Jeśli mimo to ktoś od razu uznawał oficjalną wersję, to znaczy, że tak mu było wygodniej. Trudno zatem oczekiwac, że kolejne dowody z miejsca katastrofy zmienią pogląd człowieka , który w sposób rozmyślny, albo przez wściekły upór osoby "mądrzejszej i o szerszych horyzontach" torpeduje wszelkie próby dotarcia do prawdy. Opublikowanie drastycznych zdjęć ,mam wrażenie, nie zmieni tych ludzi, a jedynie staje się prawie że profanacją zwłok- rzuceniem ich na żer ciekawskich oraz doda wiele bólu rodzinom ofiar. Ponadto nagłe ujawnienie (przez kogo? rosyjską blogerkę?) tych zdjęć jest zapewne częścią czyjejś nieczyste gry. Reasumując, zdjęcia te nie powinny byc publikowane.