„HURRRA!!! WYGRAMY WYBORY”

Oczywiście te następne. Takie opinie pochodzą od zawodowych zwodzicieli sił patriotycznych. Dlaczego tak sadzę? Ponieważ ten sam manewr grany jest z nami od paru lat z niezmiennym sukcesem. Świadczy to o zorganizowanej akcji, a nie przypadkowym wydarzeniu pojedynczym. Dodatkowym smutnym wnioskiem jest kompletny brak odporności naszego środowiska na proste gierki obozu władzy. Oznacza to, że a) mamy bardzo naiwny naród; b) zwodzicielskie lub głupie elity obozu patriotycznego (politycy, eksperci, duchowni, dziennikarze, blogerzy).

W lutym 2011 roku pisałem w tekście „NIE PODNIECAJMY SIĘ” o podobnym zjawisku. Jako, że jest zablokowany przez red. Jankego, zacytuję go w obszernym fragmencie):

"Niebezpiecznie zaczynamy się fascynować sondażami wieszczącymi spadek popularności PO. Niektórzy traktują to nawet jako oznakę przebudzenia Polaków.

W mojej ocenie to tylko gra. Przecież słusznie nie wierzyliśmy dotychczas sondażom – skąd więc dziś zmiana podejścia? (…) Co więc oznaczają nowe wytyczne dla mediów głównego nurtu? Realne są moim zdaniem co najwyżej dwa nowe scenariusze: podmiana pierwszego sekretarza lub podmiana jedynej słusznej partii. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że PO pod wodzą Tuska dalej będzie rządzić po chwilowych obecnych kłopotach. Podmiana pierwszego sekretarza lub jego partii dałaby nam tylko tyle, że obóz moskiewski umocniłby się jeszcze bardziej. Większość liderów PO miała swoje wsparcie w Berlinie, a tylko w wyniku „dziejowych konieczności” przeszła obecnie pod wschodnią kuratelę. Być może Moskwa zechce ich zastąpić bardziej oddanymi towarzyszami – aktywność Belwederu i tworzenie tamtejszego zaplecza może na to wskazywać. (…)
Po 10 kwietnia i zamachu łódzkim nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń, że u nas partia odda władzę pokojowo. Gdyby wyniki wyborów zostały rzeczywiście zagrożone, nie cofnie się przed rozwiązaniami siłowymi. Zamiast więc podniecać się sondażami, skupmy się na pracy u podstaw, której owoce może nie przyjdą szybko, ale będą trwałe.” Luty 2011

Widzicie Państwo, że po prawie dwu latach nie jesteśmy mądrzejsi i nabieramy się na to samo, a obóz rządzący stale umacnia swoją pozycję (np. ustawy Komorowskiego dot. stanu wyjątkowego czy zgromadzeń). Pokazałem też dobitnie (przypomnieniem swojego starego tekstu), że knowania władzy są bardzo czytelne i łatwo je demaskować. Rodzi się więc proste pytanie – dlaczego nasze media i autorytety uczestniczą w tych gierkach i nie informują opinii publicznej o nich? Dlaczego nie uświadamiają mas patriotów, które od dwu lat bezskutecznie manifestują, maszerują i pikietują wierząc w rychłe zwycięstwo, kiedy tymczasem podążamy w kierunku dokładnie przeciwnym?

Część liderów naszego obozu to zaprzańcy i farbowane lisy. Po każdej kolejnej klęsce wyborczej poznajemy nowe nazwiska „wypróbowanych narodowo-katolickich patriotów” na moskiewskim jurgielcie. Ale przecież nie wszyscy. Pozostałych dzielę na dwie grupy.

Pierwsza to cynicy, którzy już dawno stracili wiarę w zwycięstwo, ale z łudzenia prawicowego elektoratu żyją. Podgrzewanie naszych emocji i nadziei to po prostu ich praca zarobkowa.

Druga to stratedzy. Znają naszą słabość i się przeciwnika. Wiedzą, że nie mamy szans w otwartej walce w obecnej pseudodemokratycznej przestrzeni. Ale wierzą w swój spryt. Wchodzą więc świadomie w grę z Moskwą z nadzieją jej przechytrzenia. Przykładem takiej postawy jest na przykład Gospodarz naszychblogów.pl. Oto jak tłumaczy obecną grę PiS-u z Komorowskim na podmianę Tuska:

"Jest to zagranie propagandowe, gra. Tu nie chodzi o zdobycie Pana czy mnie ale rzesz półidiotów. (…) Nie obalimy Donka, jeśli będziemy atakowali Komoruskiego jednocześnie (…).
Myślę, że Kaczyński postanowił wykorzystać walkę Komoruskiego z Donkiem. Oczywiście w ten sposób wzmacnia Komoruskiego, osłabiając Kondonka, ale - jak Pan myśli - czy Kania w 1980 roku zdecydowałby się na stymulowanie ruchu strajkowego gdyby nie był przekonany, że dla systemu jest on bezpieczny i opanuje go dzięki agenturze? (Bolcio, Kolumb i ten trzeci)
Widzę taktykę tak, że dajemy poczucie ludziom kręcącym Komoruskim, że nas ograją, inaczej nie zdecydują się i wierzę w dynamikę społeczną, która nie wyzwoli się sama, konieczna jest jako zapalnik walka wewnątrz agentury.
Bez walki Puławian z Natolinem nie ma dla nas szans, ale przegramy, jeśli będziemy TYLKO narzędziem jednych czy drugich. W tej chwili ruska agentura, raczej wojskowa chce wykończyć zużyte kukiełki, być może służb cywilnych. Czekam na nowe Pomożemy i potępienie okresu błędów i wypaczeń Tuska, ten się broni i oby jak najbardziej zacięcie."

Chwalebne jest, gdy strona patriotyczna chce się posługiwać sprytem, inteligencją i ma za cel ogranie podstępnego, amoralnego przeciwnika. Takiego podejścia z pewnością brak naszemu środowisku. Od razu jednak pojawia mi się czerwona lampka. A cóż to za „sprytny plan”, którego istotę publikuje się na otwartym forum w sieci??? Czy Pan Darski zakłada, że jego wypowiedzi nie są czytane przez stronę przeciwną???

Oczywiste jest, że strona przeciwna doskonale zna z wyprzedzeniem powyższe „tajne” plany naszych strategów i, jak widzimy po sondażach, podjęła z nimi tę grę (świadczy o tym chociażby najnowszy sondaż, który stwierdza, że większość Polaków ma dość Tuska i jednocześnie chwali Komorowskiego).

Wniosek nasuwa się sam – posunięcia PiS-u i naszych mediów (współdziałanie z Komorowskim przeciw Tuskowi i zamiana premiera na prof. Glińskiego) mieszczą się w planach obozu moskiewskiego. Są dla niego korzystne i ma on z pewnością kilka recept, jak zneutralizować dalsze palny przedstawione przez p. Darskiego. Co więcej, taka gra z Komorowskim daje władzy piękne narzędzia do skompromitowania środowiska opozycji, gdy przyjdzie na to czas. Uda się to doskonale w kontekście oderwania rzesz prostych patriotów – na przykład uczestników marszu z 29 września – od taktyki swoich elit. Tu na dole uważa się, że Tusk i Komorowski to tacy sami wrogowie, a PiS to autentyczna, antysystemowa opozycja. Jak więc Polska zareaguje na upublicznienie kolejnych „taśm posłanki Beger” (przypominam, wtedy zbłaźnił się najbliższy (nadal?!) doradca Jarosława Kaczyńskiego)? Że takie są lub będą, nie mam wątpliwości…

Plany naszych strategów skończą się tym, że prof. Gliński odegra podobną rolę jak Mazowiecki w rządzie sterowanym przez Kiszczaka, a PiS, nasze media i rzesze prostodusznych patriotów wystąpią w roli Solidarności…


***

Nawet, gdyby konflikt Komorowski/Tusk był autentyczny, to z logiki walki wynika poparcie słabszej strony, którą bez wątpienia jest rząd. Poparcie silniejszego z walczących niesie zapowiedź własnej zguby – po ewentualnym zwycięstwie jest on potężniejszy, jeszcze mniej nas potrzebuje, a dysponuje możliwościami wykończenia i nas. Patrząc jednak na zachowanie Tuska przed katastrofą nad Smoleńskiem, gdy potulnie ustąpił miejsca Komorowskiemu w walce o prezydenturę, oraz obecne gry sondażowni oraz mediów głównego ścieku, nie ma wątpliwości, że cała władza jest w rękach obozu Komorowskiego. Przyłączenie się PiS-u do tego obozu uznaję za koniec możliwości walki politycznej na poziomie partyjnym. Polskość musi szukać sobie innej metody dojścia do niepodległego państwa. Fundament tej drogi opisałem w aktualnym numerze miesięcznika „idź POD PRĄD”, którego myślą przewodnią jest pytanie z okładki „KTÓRĘDY DO POLSKI?”

Wiem, że przedstawione wnioski są smutne i dla wielu wydadzą się demotywujące. Wychodzę jednak z założenia, że przegrana walka, a nawet totalna klęska naszego obozu, spowodowana ustawicznym budowaniem na piasku, jest tym, co prawdziwie powinno nas przerażać.

Do usłyszenia! (Dla pewności wpis umieszczam także w innych miejscach sieci. Po totalnej blokadzie Jankego nałożonej na moje teksty, jest to szansa na ich ocalenie przed cenzurą)

PS
Informuję, że śruby w kole mojego samochodu były wczoraj poluzowane. Pewnie to przypadek, ale ważny.

ipp 99

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-10-2012 [18:00] - krzysztofjaw | Link:

Niestety jesteśmy skutecznie - jako naród - "rozgrywani" politycznie od 1944 roku. Nic się nie zmieniło, może tylko nasze społeczeństwo doprowadzono do nieodwracalnego ogłupienia. Okrągły Stół i ustalenia Magdalenki trwają przez 23 lata i sądzę, że musimy to wykorzystać. Być może zmiana władzy da imuls do eliminacji politycznej wszystkich zdrajców magdalenkowych...

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:21] - Paweł Chojecki | Link:

"Być może zmiana władzy da impuls" - to zbyt poważna gra, by opierać się na gdybaniu. Dotychczasowe lekcje pokazują stały trend - osłabianie strony patriotycznej i zwiększanie zamordyzmu. Ten ruch też do tego ma doprowadzić. Przy patriotycznej pomocy...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika wicenigga

06-10-2012 [00:11] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

jak na tym blogu, na ten przykład. Takich zatroskańców jest mnóstwo, a czytelnicy z szałem w oczach roztrząsają czy dobrze, że ten Kaczyński z tym Komorowskim, czy lepiej jednak z tym Tuskiem może ?!? To z troski o Polskę, oczywiście! Tak zabełtać we łbach, żeby zgubili prostą oczywistą drogę i jak setki już razy zeszli na manowce, z komentarzem - gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania!

Stary myk jest teraz stosowany po raz nie wiadomo który, niech się zagadają na śmierć, skaczą sobie do oczu, i zamiast razem wygrać rozejdą się skłóceni. I jeno sznur.

A to Kaczor jest numer jeden i tylko on może. Reszta plimka po portalach.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

04-10-2012 [18:04] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Tylko podam link.

naszeblogi.pl/22960

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:21] - Paweł Chojecki | Link:

Link się nie otwiera.

PCh

Obrazek użytkownika dogard

04-10-2012 [18:09] - dogard | Link:

wyborach; faktycznie co moze JKM zaproponowac procz dobrego samopoczucia i kupy dzieciakow.Kolezko nas malo co przeraza, nawet twoja wzorowa chec wsPOmozenia wlasciwego w/g ciebie obozu, ktory nieustannie lansujesz.Niedlugo zuzyjesz sie jak stare gacie PO korwinie tacie.Baj...

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-10-2012 [18:18] - Janko Walski | Link:

Myślę, że pan Darski rówież podpisze się pod pańską opinią, że "przyłączenie się PiS-u do tego obozu (Komorowskiego)" byłoby fatalnym posunięciem.

Jeśli już się chwalimy to i ja przywołam swój komentarz (pod nickiem "dodam") pod cytowanym wyżej pana wpisem na s24. Wciąż boleśnie aktualny:

Paweł Chojecki

"Po 10 kwietnia i zamachu łódzkim nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń, że u nas partia odda władzę pokojowo."

Zgadzam się! Ani na chwilę nie powinniśmy o tym zapominać. Odpowiedzialność za to co już zostało ujawnione nie pozostawi przyszłemu Trybunałowi Stanu i Sądom wyboru. Rządzący nie mają innego wyjścia jeśli nie chcą trafić do więzień. Jeśli otumanianie za pomocą zaWajdanych mediów nie wystarczy, będą fałszerstwa wyborcze jak 1948. A jak fałszerstwa nie wyjdą, będą rozwiązania siłowe.

Do tej pory narracja nienawiści do "wrogów ludu postępowego" i miłości do "Słońc Peru i Ruskiej Budy" okazała się niezwykle skuteczna. Poraziła oprócz młodych wykształconych z wielkich miast również starych wykształconych z wielkich miast i nie tylko z wielkich i nie tylko wykształconych.

Najgłośniejszą grupą są "inteligenci", dla których Polityka wydaje "Niezbędnik inteligenta" (sic!), TVN "Szkło kontaktowe", którym zawiłości świata wyjaśnia TOK FM i GW i którzy rechoczą czytając "Nie" o tym jak zdaniem Kutza skończy Kaczyński.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-10-2012 [18:19] - Janko Walski | Link:

Nic nie stoi na przeszkodzie by do niej powrócić. "Inteligenci" czekają na ciąg dalszy z niecierpliwością, jak narkomani na kolejną działkę. Narastający dyskomfort szoku powodowanego zdarzającymi się od czasu do czasu chwilowymi przerwami w dostawie trucizny zmusza wielu do rozkręcania własnej produkcji jeszcze mocniejszych używek i samootumanienia.

Ponura prawda jest taka, że Polska jest krajem "inteligentów" i żadne fluktuacje sondaży tego nie przysłonią. Potrzeba następnych 20 lat, jeśli przetrwamy jako odrębny byt. Właściwie nie ma innego wyjścia niż praca u podstaw.

Szykujmy się jednak do odzyskania niepodległości tak by nie dać się kolejny raz zrobić na szaro. Róbmy listy tych, którzy teraz przyczyniają się do utrzymywania tej fali masowego ogłupienia, by już żaden nowy Mazowiecki i żaden nowy Michnik nie zablokował odbudowy Polski, gdy pojawi się kolejna szansa.

Będziemy musieli nauczyć się pamiętać też o "rewolucjonistach" ostatniej chwili, którzy widząc, że system sypie się będą przyłączać się do nas. I o spektakularnych zwrotach. Dzisiejsze zachowania "największych autorytetów" z odzysku po stalinizmie, gomułkowszczyźnie i gierkowszczyźnie dowodzą niezbicie trafności spostrzeżenia Orwella, że "raz k. zawsze k." Pamiętajmy o tym by nie oddawać w ręce "zawróconych" niczego.
 
DODAM 3583487 | 01.02.2011 14:17

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2012 [20:37] - fritz | Link:

Chojecki broni agentury niemieckiej rzadzacej Polska.

Przeczytalem komentarze Darskiego.
Sa ok.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-10-2012 [22:17] - Janko Walski | Link:

pan Paweł jest ok, tylko cokolwiek raptus: energia w stanie czystym. Czasem robi dziurę  w Niebie za pomocą wielkiego działa i potrafi się nieźle zapędzić. Każdemu może się przytrafić.

Proszę wybaczyć panie Pawle, ale musiałem stanąć w pana obronie.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:25] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję, ale to zbyteczne. Pan Fritz uprawia tu zwykłe szkalowanie połączone z nieudolnym stręczeniem Putina jako "obrońcy narodu i państwa polskiego". Bez komentarza...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2012 [23:56] - fritz | Link:

Ze zrozumieniem.
To jest szczegolnie wazne.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:23] - Paweł Chojecki | Link:

"Pan nie zrozumiał" - oby tak było!

PCh

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-10-2012 [01:38] - Janko Walski | Link:

nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do tego. Proszę dobrze się wczytać w cytowany przez Pana fragment. Podpisuję się pod nim obiema rękami. Sugerowana rola PiS wobec szykowanej przez ubekistan zamiany kukieł wydaje się w chwili obecnej optymalna.   Tam nie ma nic o "przyłączenie się PiS-u" do Komorowskiego. Chodzi o to, że gdy wezmą się za łby, to nie powinniśmy biernie przyglądać się tylko w odpowiednim momencie przejąć inicjatywę. Stara zasada, gdzie dwóch się bije... Proszę się też nie obawiać, że świadomość, iż możemy zrobić im kuku powstrzyma ich od wzięcia się za łby. To wzięcie się za łby ma swoje powody i już rozpoczęło się. Tego nie da się zatrzymać, bo ten kto pierwszy zatrzyma się wie, że zostanie unicestwiony i drugiej szansy nie będzie. Zgadzam się też z oceną stanu naszego społeczeństwa przez pana Darskiego. Wystarczy zajrzeć na opinie cztelników wp.pl .
Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:28] - Paweł Chojecki | Link:

Ja nie uważam, że  tutaj "odkrywam Amerykę". To rzeczywiście rzeczy elementarne i kilka osób o tym od dawna pisze. Potwierdza to tezę, że "nasze autorytety" świadomie wiodą nas na manowce. Bo chyba nie są głupsi od nas???

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2012 [20:30] - fritz | Link:

Cytat: "Podmiana pierwszego sekretarza lub jego partii dałaby nam tylko tyle, że obóz moskiewski umocniłby się jeszcze bardziej."

*** OCZYWISCIE I dokladnie o to chodzi.

Celem Niemcow jest rozbior Polski. Sa od tego celu juz bardzo niedaleko oddaleni. Praktycznie jest na odleglosc wyciagnietej reki.

Dla Polski nie ma absolutnie zadnego gorszego scenariusza niz rozbior Polski. To jest likwidacja, doslownie i nie w przenosni. Po prost smierc tego kadlubka co by zostal jak i Narodu.

Ze wszystkim damy sobie rade jak dlugo zachowamy ciezar gatunkowy a wiec nie bedzie rozbioru.
Rowniez z kontrola rosjyska.
Wszystko bedzie zalezec wlasnie od swiadomosci politycznej Polakow.

Tak sie "smiesznie" sklada, ze w obecnej sytuacji tylko i wylacznie Rosja jest w stanie nie dopuscic do wykonaniu przez Niemcow wyroku smierci na Polsce przez rozbior Polski poniewaz potrzebny jest podpis prezydenta. Rozbior przez podzial Polski na okregow metropolitarne z olbrzymimi uprawnieniami (to jest jedna ustawa, proponowana przez herr Tuska w 2008) co oznacza likwidacje panstwa centralnego a potem przeksztalcenie tych okregow w regiony europejskie na prawie europejskim (druga ustawa), poza zasiegiem polskiej administracji.

Na przepchniecie tych dwoch ustaw potrzeba okolo 6 miesiecy.

Jeszcze raz: rozbior Polski jest wyrokiem smierci. herr Tusk reprezentujaacy niemiecka administracje na Polske wlasnie ten scenariusz realizuje. Dlatego jego odsuniecie i zablokowanie Niemcow jest absolutnie najwazniejsze.
Bez wzgledu na to, czy to bedzie premier ekspercki czy wlasnie "rosyjski".

Autor wlasnie Niemcy popiera.. postulujac popieranie...rzadu.
Cytat: Nawet, gdyby konflikt Komorowski/Tusk był autentyczny, to z logiki walki wynika poparcie słabszej strony, którą bez wątpienia jest rząd. ...

*** To jest to obledne samobojcze myslenie gwarantujace zniszczenie.

Obrazek użytkownika Sizar

04-10-2012 [21:48] - Sizar | Link:

Pan to tak na poważnie uważa, że Rosja nie chce "rozbioru" Polski? Chyba tylko w wypadku, gdy będzie mogła całą Polskę mieć dla siebie.

I do tego nie trzeba żadnych ustaw. Od strony formalnej możemy nadal być odrębnym Państwem tak jak teraz. Ważne kto będzie tym obszarem faktycznie rządził.

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2012 [23:54] - fritz | Link:

... calosc kontrolowac.

*** Dokladnie tak.

Chodzi dokladnie o to, zeby Polske cala zachowac.. to jest ultymatywna racja stanu.

A z reszta damy sobie rade.
Wlasnie przez inteligentne przejmowanie wladzy.
Jak ten podzial wladzy bedzie wygladal, bedzie zalezec tylko i wylacznie od swiadomosci politycznej Polakow.

Warto sobie przy tym uprzytomnic dwie rzeczy:

1. Po 35 latach wplywow Rosji wedlug danych CIA (tych szpiegow) przemysl polski byl 1980 11-sty na swiecie.
22 lata rzadow Niemcow przymysl polski zostal nieomalze calkowicie zlikwidowany, miejsca pracy przenisione do Niemiec (ostatnia potezna transfer to stocznie) i teraz wlasnie Niemcy przygotowywuja likwidacja ostatniej polskiej grupy przemyslowej, zbrojeniowki. Polacy zostali pozbawieni przez Niemcy daleko idac srodkow ekonomicznych, co jest wlasnie rowniez forma likwidacji narodu. Sa zmuszani do emigracji zarobkowej.

2. Poziom edukacji teraz i wtedy jest nieporownywalny.
Zeby inzynier po obecnej maturze (wplyw Niemiec) konczyl studia na tym samym poziomie co inzynier wtedy, studia musialby trwac okolo 3 lat dluzej. Tyle potrzeba na wyrownanie brakow wiedzy obecnego maturzysty w porownaniu z poprzednim.
No i drobiazg: teraz (Niemcy) Polacy nie maja pojecia o polskiej literaturze i historii, sa wynaradawiani, przekazywanie kodu kulturowego zostalo przerwane.

Wtedy znajomosc historii Polski i polskiej literatury byla b. dobra i Polak, to brzmialo dumnie.

Niemcy oznaczaja rozbior, a to oznacza smierc.
Po prostu inna forma Auschwitzu.

Obrazek użytkownika Sizar

05-10-2012 [15:04] - Sizar | Link:

To ja zapytam tak: Jak pan sądzi, czy łatwiej byłoby Polsce odzyskać niepodległość gdyby zaborca był tylko jeden - Rosja, zamiast trzech?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-10-2012 [22:15] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę mi nie imputować popierania opcji niemieckiej! Albo Pan nie zrozumiał, albo celowo mnie Pan oczernia.
Pańskie teorie o gwarantowaniu spójności państwa przez Putina to czyste rozumowanie targowicy.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2012 [23:37] - fritz | Link:

popieraniem opcji niemieckiej.

Prosze przemyslec calosc.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

05-10-2012 [00:24] - Paweł Chojecki | Link:

"Nawet, gdyby" - czy rozumie Pan znaczenie tej stosunkowo prostej konstrukcji logicznej?

PCh

Obrazek użytkownika m.

04-10-2012 [22:44] - m. | Link:

Jesteśmy obezwładniani w modelowy sposób.