Zatrute przeprosiny

I znowu Tusk w swoim charakterystycznym, rozmytym, mylącym stylu zaatakował opozycję w łajdacki sposób. Klasyczna prowokacja, w przypadku odpowiedzi nastąpi cytat ze słowem „przepraszam” i niezrozumiała agresja. On im chlebem, oni mu kamieniem. Tym bardziej cyniczny atak, że skoordynowany i zorkiestrowany z niesłychanie agresywnymi wypowiedziami Niesiołowskiego, który co chwila przesuwa granicę chamstwa, która poprzednio została wyznaczona, również przez niego. Do tego Olszewski, Halicki, wczorajsza wypowiedź Kopacz… Przeprosiny, po czym atak na Jarosława Kaczyńskiego. Bezczelna prośba o zakończenie wojny. Zaduma Halickiego, jak to się wtedy jednoczył, oddawał cześć, a teraz widzi, że przez niektórych polityków jest gorzej, niż wtedy. Pamiętam, Halicki był i jest nieodmiennie wśród najbardziej agresywnych polityków partii rządzącej. Jest żywym dowodem, że właściciel zwierzęcia upodabnia się do swych zwierzaków, a jest Halicki hodowcą dogów niemieckich.

Oczywiście, poszedł wczoraj przeciek, że Tusk się wkurzył na Kopacz. Uch, jak się wkurzył, może i nawet „dał burę?”. Wkurzył się, jak widać, nie za brak empatii, bezczelność, brak przeprosin, ale za to, ze nie siedziała cicho, wzorem samego premiera.

Co było w tych „przeprosinach”? Przyznanie, „no, dobrze, nie bardzo mam, za co, ale biorę wszystko na siebie i przepraszam”. I piszcie dalej na Berdyczów. Coś mi to przypomina, mianowicie podobne przeprosiny Jaruzelskiego za stan wojenny. OK, biorę na siebie odpowiedzialność za wszystkie nieprawidłowości i przepraszam ofiary. I co? I jajco. Na procesy się nie chodzi, jedynie na czas wywiadów w telewizjach założonych przez swoich ludzi zdrowieje i maszeruje sprężystym krokiem, po czym natychmiast ponownie zapada na chroniczną niezdolność do zeznawania. W „Ojcu Chrzestnym’ jest kapitalna charakterystyka chorego mafiosa- „on już dwadzieścia lat umiera na to serce”. Tak mi sie skojarzyło, zapewne bez uzasadnienia. Ale się skojarzyło.

No, ale o Tusku mówimy, nie o Wolskim. Zresztą, zachowajmy proporcję, co innego zbrodniarz i morderca, co innego nieudolny i przerażony słup, który się znalazł w miejscu i sytuacji wielokrotnie go przerastającej. Słup, który nadrabia tupetem wobec słabszych, który rekompensuje swój strach i upokorzenie wobec Putina butą i arogancja wobec Wdów Smoleńskich.

Wyćwiczone gesty, wytrenowane słowa, znany schemat, ten sam od lat. Insynuacje, aluzje, niedopowiedzenia, okraszone owym przepraszaniem, nie wiadomo właściwie, za co, bo przecież urzędnicy zrobili wszystko, co mogli, ba, więcej, niż mogli i niż powinni. No, ale niech tam, przepraszam, jak już tak koniecznie muszę. Za chwile usłyszymy, że właściwie to rodziny powinny przeprosić. Ich.

I właśnie cos takiego usłyszeliśmy, bo oto Niesiołowski mówi, że rodziny powinny zapłacić za ekshumacje, bo w ogóle nie wiadomo, o co im chodzi, po trupach do władzy chcą dojść, łajdacy. I to w tym samym dniu, gdy dowiadujemy się, ze pomylono także zwłoki nie kogo innego, ale Prezydenta Kaczorowskiego?!

Pisałem o granicach podłości, nie wiadomo, gdzie ona właściwie przebiega, bo po każdym publicznym pojawieniu się tego szalonego, nieszczęsnego człowieka widzimy ją gdzie indziej, niż była poprzedniego dnia. I ten człowiek jest ICH „bohaterem”. I ten człowiek był wicemarszałkiem Sejmu.

Przy innej okazji ktoś napisał, było to w XIX wieku, o księciu Konstantym, że Pan Bóg nie mógł bardziej zadrwić z Polaków, może i nie śmiał. Słowa aktualne i dzisiaj.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://wpolityce.pl/autorzy/se...
http://freepl.info/authors/sea...
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

27-09-2012 [22:00] - gregor z wiednia | Link:

Z ch....i nie nalezy sie ukladac!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika 66rys

27-09-2012 [23:19] - 66rys | Link:

Myślę że czas podziękować za troskę i opiekę no i oczywiście profesjonalizm ,pięknym za nadobne.A nieśoł to właśnie oskarżył prokuraturę że nie jest niezależna bo robi to co sobie rodziny wymyśliły a właściwie to miały kaprys taki.Jest jeszcze zdanie;Prokuratura w poszukiwaniu prawdy prowadzi niezależne śledztwo.W jednym zdaniu tyle kłamstw no rarytas.

Obrazek użytkownika ewastankiewicz.pl

28-09-2012 [12:41] - ewastankiewicz.pl | Link:

Jolanta Pawelec
28 WRZ 2012 @ 12:06  
      
Na marginesie felietonu mego ulubionego publicysty:

Hodowcy Dogów Niemieckich upodabniają się do swych pupili:

“przepraszamy ofiary” – za uszkodzenia nie z naszej winy, taki instynkt “rodowodowy”

“chroniczna niezdolność do zeznawania” – specjalizujemy się w ujadaniu, kąsaniu, rozszarpywaniu ofiar….. treser zabronił się tłumaczyć

“chory mafioso “on już dwadzieścia lat choruje” – mizantropia to ciężka paranoja właścicieli naszej sfory

“upokorzenie wobec Putina” – ćwiczymy czołganie na brzuchu po nagrody Naczelnego rasy

“buta i arogancja wobec Wdów Smoleńskich” – w kagańcach potrafimy być “delikatne” wobec ofiar, ale kiedy smycz się poluzuje to ho,ho kaganiec nie zawadzi

“Pan Bóg nie mógł bardziej zadrwić z Polaków – Może i nie śmiał” – Wielki Książę Konstanty królem Polaków? Wtedy osadzony – dzisiaj zaproszony przez hodowców
hartów rosyjskich i innych przyjaciół naszej nieszczęśliwej nacji.

http://ewastankiewicz.wordpres...