Wyklaskać kard. Nycza, zaprosić ks. Małkowskiego.

Ja wprawdzie kardynała Nycza nie słucham wcale i to od dawna, ale chcąc nie chcąc na kolejny wybryk  Jego Ekstrawagancji  się w mediach natknąłem.

Właśnie się okazało, że Jego Arogancja odmówił  swojej, kosztownej jak mniemam (kosztownej,  nie cennej, to różnica) osoby dla odprawienia w dniu 29 września mszy za Ojczyznę, proponując w zastępstwie któregoś z nieokreślonych z nazwiska  proboszczów.*

Mam nadzieję, że nie była ta odmowa spowodowana faktem, iż zaproszenie przyszło nie ze sfer najwyższych (Patriarcha Cyryl, Prezydent, Premier – kolejność nieprzypadkowa), a od ludu pisowskiego, solidarnościowego i – o zgrozo! – radiomaryjnego, co dla Jego Celebrycji miłym być nie może.

Chciałbym wierzyć, że prawda jest  prozaiczna:  Jego Sybarycja po prostu o swą wygodę dba, podobnie jak o wygodę swoich biskupów pomocniczych.

Hm, może to i lepiej, bo gdyby się taki biskup Jarecki za odprawianie mszy wziął, to trzeba by go było  wyklaskać od pierwszego słowa, które wygłosi, bo to, co wyprawiał na pogrzebie śp. Józefa Szaniawskego o  pomstę do nieba woła  (a ja, najwyraźniej w przeciwieństwie do Jego  Obiekcji wierzę, że niebo jest, a więc i w razie czego zemścić się potrafi).

Martwi mnie natomiast niepomiernie, iż Krajowy Duszpasterz Establishmentu zaniemógł na zdrowiu poważnie i że tak to określę, kompleksowo:

Od dawna już nie widzi i nie słyszy, czego najlepszym (najgorszym ?) przykładem jest niedostrzeganie niszczenia Polski przez ferajnę, która nie dość, że tę abstrakcyjną być może dla Jego Alienacji Polskę niszczy, to jeszcze marnuje życie Polakom, a to dla Kardynała powinna być różnica, bo to oznacza  prześladowanie konkretnych , a powierzonych kardynalskiej opiece, owieczek.

Jego Demencja najwyraźniej nie pamięta, że biskupów, którzy się za Stalina sprzeniewierzyli Polakom, przed gniewem wiernych uchronił wielkodusznie Stefan Kardynał Wyszyński, który biskupom zdradę wybaczył, a ich prośbę o wybaczenie – przyjął.

Ale powtórki, Wasza Abominacjo, może nie być.

Pisowcom zaś, pozwolę sobie, jako praktyk komunikacyjny, radę dać :

zamiast się do Jego Impertynencji  z pomocnikami przymilać i łasić - za przeproszeniem olać  i zaprosić do odprawienia mszy księdza, który jest tego zaszczytu godny, jak mało który -
Stanisława Małkowskiego.

A gdy się kiedyś Jego Hipokryzja odważy jakąś mszę  uroczystą odprawić – to go wyklaskać, tak, żeby się poczuł dowartościowany.

Bo skoro Jego Egocentria tak bardzo na zaszczyty łasy – to niech ma!

---------------------
* http://wiadomosci.dziennik.pl/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

20-09-2012 [14:30] - dogard | Link:

przeciez to zwykla kolej rzeczy, dla zachowania normalnego trybu nalezalo zwrocic sie do Jego Wszetechnosci( czy jak mu tam).Odmawia ,sam sie ujawnia jako antypolak i sprawa zalatwiona.Wiec gon sie z radami POzoranta.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-09-2012 [16:48] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

to, że Pani/Pan nie zrozumiała/zrozumiał  tekstu - nie mój problem.

To, że jest Pani/Pan zwyczajnie niegrzeczna/niegrzeczny - typowe dla anonimów.

Obrazek użytkownika KONFESION

20-09-2012 [15:05] - KONFESION | Link:

ZA niezlomnym KAPLANEM Stanislawem Malkowskim,ktoremu chyba ODEBRANO/o ile sie nie myle/-PRAWO go wyglaszania homilii...Ale i tu NIE widze problemu.HOMILIE-wyglosic moglby Ksiadz Isakowicz Zalewski!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-09-2012 [20:13] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

tak, ks. Małkowski jest przez Nycza szykanowany od dawna.

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

20-09-2012 [17:44] - Wiewiórskiinzynier | Link:

Jak najbardziej popieram.

Obrazek użytkownika 1235813...

20-09-2012 [19:20] - 1235813... | Link:

to by wiele tłumaczyło ... Czas odsiać ziarna od plew, zamykanie oczu nie rozwiąże tego problemu, a jak drzewiej podobnym przebaczył Prymas Wyszyński, tak i My byśmy im, po okazaniu skruchy i przyznaniu się, przebaczyli. Jak dalej będą brnąć w tym g..., niedługo nie przebaczy im nikt

Obrazek użytkownika Barszcz

20-09-2012 [19:42] - Barszcz | Link:

Jest to - o ile się orientuję - stara chińska, religijna (?) tradycja: klaskaniem odpędzają złe duchy. Oj, jak pasuje... Klaszczmy więc.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-09-2012 [20:16] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Klaszczmy !