Radka (такой маленький совет) dla "Radka"

@SkowronekJanusz @PawelOlszewski In Vitro to drogi BIZNES a nie leczenie, leczeniem jest np. naprotechnologia...
 
Paweł Olszewski ‏@PawelOlszewski
Paweł Żuchowski ‏@PawelZuchowski
@PawelZuchowski ale głupoty Pan opowiada...
 
1:27 po południu - 5 lip 12 za pomocą Twitter for iPhone · Udostępnij ten tweet
 
Wklejono z <https://twitter.com/PawelOlszewski/status/220826214267486208>
 
To klasyka gatunku. Odzywka godna członka partii miłości. Przynależność do Światłogrodu zobowiązuje. Daje taką moc i potęgę. Pozwala decydować co jest polską racją stanu, a co głupotą. I gwarantuję nieomylność, i wszechwiedzę. Nie tylko się wie wszystko o dotychczasowych i możliwych ewentualnie osiągnięciach w dziedzinie naprotechnologii, ale też się potrafi wskazać światu drogę, jedynie słuszną - wiadomo dobra szkoła Olka Kwaśniewskiego. 
Inny erudyta poznał "po oczach", kłamstwo zawarte w pismach kierowanych do Prokuratora Generalnego, nie wyjaśniając przy tym, czy się z nimi zapoznał.
 
Pan poseł Stefan, obecnie się nazywający na literę N, potrafi powiedzieć "won" i serwować swoim adwersarzom inwektywy typu "powinien się leczyć".  Język parlamentarny w wykonaniu PO RP nabiera nowych barw, może nawet się lekko zarumienił? W uznaniu zasług, początkowo jakby zniesmaczony, jednak po przemyśleniu już doceniający odwagę pana prof. Stefana PDT określa go zaszczytnym mianem "naszego bohatera".
 
Pan Sekuła, ten od komisji hazardowej, poinformował czasu swego o czymś takim jak "podwyższone standardy Platformy". Pokazał je w praktyce przemawiając do pustych krzeseł. Obecnie - zapewne w nagrodę i w uznaniu zasług oraz kompetencji został powołany na zaszczytną funkcję rzecznika dyscypliny finansów publicznych, które to zapewne na tę okoliczność są zdyscyplinowane i  mają się świetnie.
 
Podwyższone standardy Platformy nie omijają też polityki zagranicznej i tzw. "Języka dyplomacji". Minister Spraw Zagranicznych poskarżył się do Watykanu na polskiego obywatela - o. Tadeusza Rydzyka. Treści noty nie znamy, natomiast inne wypowiedzi owszem. Np. z Londynu taką oto
"Sikorski: Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć"
Środa, 27 lipca 2011 (18:27)
 
Wklejono z <http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sikorski-internet-to-kloaka-w-ktorej-rozni-frustraci-wylewaj,nId,351896>
 
 
 
Radek Sikorski ‏@sikorskiradek
@lkwarzecha Rzeczywiście, jest Pan moją największą pomyłką kadrową. Mea culpa.
9:32 rano - 20 lip 12 za pomocą Twitter for BlackBerry® ·
Wklejono z <https://twitter.com/sikorskiradek/status/226202856150163457>
 
 
@lkwarzecha A w Charkowie pewnie pogoda byłaby inna.
 
10:20 po południu - 19 lip 12 za pomocą Twitter for BlackBerry® ·
Wklejono z <https://twitter.com/sikorskiradek/status/226033860805263360>
 
 
Radek Sikorski ‏@sikorskiradek
@lkwarzecha Dlatego tylko doradzałem. Ale Prezydent Kaczyński, uważał tak jak Pan, że nic go nie wiąże. Wiemy jak to się skończyło.
 
9:58 po południu - 19 lip 12 za pomocą Twitter for BlackBerry®
Wklejono z <https://twitter.com/sikorskiradek>
 
Radek Sikorski ‏@sikorskiradek
@lkwarzecha Art. 146 pkt. 9 RM 'sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi.'
 
9:49 po południu - 19 lip 12 za pomocą Twitter for BlackBerry® · Udostępnij ten
 
Wklejono z <https://twitter.com/sikorskiradek/status/226026023899238400>
 
 
Po pkt nie powinno być kropki, brakuje ust. 4. Na Oxfordzie nie nauczyli staranności? Drobiazg. Zastanawia mnie jednak niesłychane buractwo platformerskich wpisów i odzywek. Zero merytoryki w wykonaniu Pawełka. Argumenty ad personam i banowanie Radka. Tu  jednak chodzi o coś więcej. Słyszałem, że był pierwszą osobą w Polsce, która otrzymała informację 10 kwietnia 2010 roku o... Chyba Smoleńsk to dla niego wrażliwy temat i dlatego nie wytrzymał dyskusji z Warzechą. Popuścił, tak na to mówią MWzWM? Ciśnienie wzrosło? Alergia? Uczulenie na Smoleńsk? Bo chyba nie PiSofobia?
 
"Nie podzielę się wiedzą z zespołem Macierewicza"
PAP | dodane 2010-10-08 (18:52)  <http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Pismo-Sikorskiego-do-Macierewicza-nie-podziele-sie-moja-wiedza-z-pana-zespolem,wid,12741543,wiadomosc.html?ticaid=1edb5&_ticrsn=3>
 
CZESŁAW BIELECKI  | 11.08.2011 08:55 |16
notka również w lubczasopismach: Dla Warszawiaków, Forum 2012, Parada Oszustów !, Smoleńsk 10.04.2010
Jak @sikorskiradek na pytania nie odpowiadał
 <http://lubczasopismo.salon24.pl/radek/post/332339,jak-sikorskiradek-na-pytania-nie-odpowiadal>
 
 
 
"Radek" kłamie w sprawie Smoleńska (i mataczy)? <http://piotr.salon24.pl/377223,radek-klamie-w-sprawie-smolenska-i-mataczy>
 
 
Sikorski sabotował wizytę Lecha Kaczyńskiego
 
"Złożyłem w tej sprawie [y, y] pod przysięgą zeznania w prokuraturze i nie mam nic więcej do powiedzenia" - słyszymy wycedzoną odpowiedź ministra na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych <http://vod.gazetapolska.pl/2041-sikorski-sabotowal-wizyte-lecha-kaczynskiego>. Warto też zobaczyć minkę asystującego ministrowi pana G. Schetyny, który po tych słowach kończy posiedzenie komisji.
I który do Smoleńska nie poleciał, chociaż był na liście, podobnie jak inny czołowy PO-wiec Rafał G.
Smoleńsk: tajemnica ocalonych <http://www.gazetapolska.pl/9653-smolensk-tajemnica-ocalonych>
Ujawniamy korespondencję ws. obchodów w Katyniu  (obrazek nr 11) <http://www.wprost.pl/ar/194724...
 
 
Tu  pozwolę sobie zacytować niebywałej urody fragment  tłitu -  "perełkę" wśród udzielnych radek (zdrobnienie takie od rad):
 
"Przestrzegam przed dawaniem wiary urojeniom Antoniego Macierewicza."
 
Wklejono z <https://twitter.com/sikorskiradek/status/101155677757644800>
 
Uważny czytelnik bez trudu zauważy, że radka Radka zawiera sugestię w formie dogmatu, że AM ma urojenia. Wyżej nieprzypadkowo wspomniany pan poseł Stefan również używa tego typu retoryki, jednak w formie mniej wysublimowanej, wiadomo, doświadczenie w dyplomacji i kontakty robią swoje. Oczywiście cytat z Pawełka Olszewskiego pokazujący determinację, przekonanie o nieomylności i de facto chamską bezczelność serwowanego przekazu też zamieściłem celowo.
 
PRZESTRZEGAM
 
Zdumiewa jednak tutaj coś więcej - mianowicie użycie słowa przestrzegam. Czy pan minister nie zna słowa proszę - np. proszę nie ulegać sugestiom posła... "Przestrzegam"  - ma zupełnie inny wydźwięk i nie zrzucałbym tego li tylko na brak dobrego wychowania i kultury osobistej, typowy dla przedstawicieli tej opcji politycznej. "Jakie sumienia taka kultura osobista" - bp Adam Lepa na pogrzebie śp. Marka Rosiaka. To jakby zakamuflowana groźba, czy ostrzeżenie. Coś w rodzaju propozycji nie do odrzucenia. A jak ktoś nie posłucha radki i da wiarę, to co? Co prawda sankcji nie wskazano, ale każdy leming chyba słyszał frazę "dorżniemy watahy". Strach się bać.
 
Reasumując - wydaje się, że to szczyt właśnie owej polityki miłości. Ciekawe, czy lemingi PO takiej radce przeżywają  coś w rodzaju orgazmu, ale to już chyba temat na osobną notkę poprzedzoną badaniami, oczywiście.
 
Mam swoją hipotezę wyjaśniającą zachowanie pana ministra. Póki co jednak obiecana radka, a nawet dwie. Odnośnie języka i oczu, albowiem ponoć PDT potrafi poznać kłamstwo po oczach. Dar ma taki, czy cuś. A różne rzeczy o panu ministrze mówią - np. 30:40 (ostatnia minuta nagrania)
"ja słyszałem o jednym z ministrów. Opowiadał mi pewien duchowny. On był studentem. Pojawił się w Rzymie. I za nim przyjechał Mazowiecki i Gieremek z prośbą niech tu będzie rok czasu... A teraz jest ministrem"
Tragedia w Smoleńsku - pytania i wątpliwości (2/2) prof. Piotr Jaroszyński - YouTube
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7pdEg8J4wqw
 
 
I wypisują tu i tam.
 
Władza oparta na kłamstwie | Hej-kto-Polak!
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=55302
 
Przypadki Radosława Sikorskiego | Hej-kto-Polak!
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=16257
 
Sikorski zwlekał z notą
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1145601
 
"jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tą batalię"  YouTube
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XB3RTMxH1uA
Dbajmy o kulturę języka. Poprawniej byłoby  tę batalię?
batalia - Słownik języka polskiego - Slowniki.gazeta.pl
http://slowniki.gazeta.pl/pl/batalia
 
Jeśli natomiast chodzi o oczy to jak już w 2008 roku zauważył poseł
"Karski: Przyglądajmy się Sikorskiemu. Ma matowe oczy."
http://politbiuro.gazeta.pl/politbiuro/1,85402,5696993,Karski__Przygladajmy_sie_Sikorskiemu__Ma_matowe_oczy_.html
 
Obawy budzić może budzić stan oczu na zdjęciu stanowiącym ilustrację do notki
"Zagadka - na czym gasił pety Radek. - oczywiście po ... - Gasipies - NowyEkran.pl"
http://gasipies.nowyekran.pl/post/19596,zagadka-na-czym-gasil-pety-radek-oczywiscie-po
Że o treści [notki] nie wspomnę.
 
A na czerwone oczy polecam Czosnek - panaceum na wszystko: "Czosnek działa jako środek zmniejszający przekrwienie. " .
"Ząbki czosnku świetnie działają też odkrztuśnie i zmniejszają przekrwienie.  "
Na wampiry nawet, jakby jakieś watahy się nadal jawiły jako zagrożenie, albo co dla pana ministra & Co.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-07-2012 [08:24] - NASZ_HENRY | Link:

to minister Ławrow dla Radka i ambasadorów przywiózł ;-)

Obrazek użytkownika PS

26-07-2012 [11:53] - PS | Link:

chyba przypomnieć, że i pan Rogozin twitty zaczepne wysyłał do Radka adresując, ten jednak skorzystał z okazji, by siedzieć cicho.