Stado jaskółek?

Oto cytaty z dzisiejszej „Rzeczpospolitej”:

Piotr Gabryel:
„Obraz klęski zjednoczonych sił na rzecz oczerniania Prawa i Sprawiedliwości jest tym bardziej wyrazisty, że sejmowa komisja śledcza powołana do wykrycia nacisków na służby specjalne za rządów PiS tak bardzo nie wykryła żadnego nacisku, iż Platforma Obywatelska jest coraz mocniej naciskana – także przez swoich sympatyków – aby jak najszybciej zakończyła jej bezsensowny żywot.”

Witold Orzechowski (reżyser i scenarzysta):
„Premier Donald Tusk w okresie przedwyborczym i zaraz po wyborach, gdy Platforma Obywatelska utworzyła rząd, rozsyłał uśmiechy, ubierał się modnie w dopasowane garniturki – sprawiał wrażenie inteligenta, któremu w naturalny sposób są bliskie sprawy kultury i sztuki, wolnych mediów (no i piłki nożnej, oczywiście). Pewnie dlatego odrzuciliśmy w wyborach okropnych "Kaczorów", ksenofobicznych i kłótliwych, bogoojczyźnianych prowincjuszy, inteligentów z Żoliborza. Nie przyszło nam do głowy, że od tych niezgrabnych i irytujących inteligentów gorszy może być uśmiechnięty półinteligent. I groźniejszy.” I dalej: „Najbardziej zatrważające byłoby, gdyby prawdziwa była teoria Wojciecha Kilara – uważa on, iż politycy nie wspierają ludzi kultury, gdyż nie chcą podniesienia poziomu inteligencji w społeczeństwie. Kultura – mówi Kilar – bywa niebezpieczna dla władzy, bo "podnosi świadomość społeczną – a przez to potrafi utrudniać rządzenie". Jeśli znany kompozytor ma rację, to łatwo rozszyfrować plan polityków Platformy. Wolą oni, aby Polacy zadowolili się oglądaniem głupich telenowel i filmów w telewizji, tańców z gwiazdami i teleturniejów. Bo ogłupiona widownia przestanie analizować rzeczywistość i obiektywnie oceniać ich dokonania.”

Jeśli dodamy do tego informację, że powyższe artykuły, jako bliskie jego poglądom zostały przytoczone przez Igora Janke w porannym programie radia TOK FM (hardcorowej edycji Gazety Wyborczej w sprayu)… Igor Janke co prawda mówił i to bardzo dobitnie powtarzając kilka razy, że nie lubi PiS…

No to jak Państwo myślicie? Jaskółki? Wiosna?

Jedno widać wyraźnie: Tusku Donaldzie! Trudno będzie Ci zostać prezydentem!!!