Pierwszy blogowy konkurs literacki

I to z nagrodą!

Jeszcze nie wiem jaką nagrodą, ale prawdziwą – o ile zwycięzca udzieli mi informacji jak nagrodę przekazać.

Teraz zasady:
1. Poniżej zamieszczony jest fragment książki. Konkurs polega na wskazaniu Autora i tytułu dzieła, z którego tekst pochodzi.
2. Odpowiedzi udzielać należy wpisując je jako komentarz. Wygra autor pierwszej poprawnej odpowiedzi.
3. Przy poszukiwaniu odpowiedzi nie należy korzystać z wyszukiwarek internetowych. To niehonorowe, gdyż nie sprawdza znajomości odpowiedniej literatury, a jedynie umiejętność edycji tekstów. Udzielone odpowiedzi będę uważał za sformułowane metodą bezinternetową. (Jeśli co nie daj Boże wygra ktoś, kto do Internetu zajrzy – niech w sumieniu uważa się za naciągacza)

A oto konkursowy fragment:
"Milcząc o występku, wpędzając go w głąb ciała, aby tylko nie było go widać – my siejemy go i w przyszłości da on jeszcze tysiąckrotne plony. Nie karząc, nawet nie ganiąc złoczyńców, my nie tylko dbamy o spokój ich nędznej starości – ile raczej wyrywamy spod nóg nowych pokoleń wszelkie podstawy sprawiedliwości. Dlatego to młodzi wyrastają na "obojętnych", to nie jest wina "braków w pracy wychowawczej". Młodzi utrwalają sobie w pamięci, że podłość nigdy w świecie nie podlega karze, zawsze natomiast zapewnia dostatek".

Czekam na odpowiedzi.Trzymam kciuki.