Adam Hofman super star.

Mój ulubieniec, a dokładniej ulubieniec od marca 2010, kiedy to wezwał do zawarcia przez PiS sojuszu z SLD, Adam Hofman, urwał właśnie PiSowi parę punktów procentowych w wyborach.

Zarówno wśród elektoratu wiejskiego, jak i wśród tej ogromnej większości Polaków, która się w miastach znalazła migrując ze wsi.

„Z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swych miast, miasteczek, wsi i gospodarstw, trafili do Warszawy i zdziczeli, zbaranieli. To, co oni robią - tańczą, śpiewają, oprócz tego głosują np. za związkami partnerskimi. No przepraszam, chłopi wyjechali ze wsi i zupełnie im odbiło” - mówił w rozmowie z reporterem TVN 24 , Adam Hofman.

Nie podzielam opinii, że ta wypowiedź dyskwalifikuje Pana Hofmana, jako polityka – w najmniejszym stopniu nie.

Ona dyskwalifikuje go, jako rzecznika PiSu, bo politycy mogą mówić rzeczy zupełnie najokropniejsze, pod warunkiem, że przynosi to mówienie pożytek reprezentowanemu przez nich ugrupowaniu politycznemu.

A jego grepsy (przepraszam, ale to nie była  wypowiedź,  a grepsy właśnie), zaszkodziły PiSowi.

Zjechanie komunikacji PSLu można przeprowadzić na kilku płaszczyznach:

strategicznej, egzekucyjnej (o sposób zrealizowania strategii chodzi), tzw. production values (nie tłumaczę na polski, bo akurat tak się w branży mówi, i już), ale z pewnością nie przy pomocy  lengłydżu  używanego przez  tzw. młode pokolenie tzw. polityków.

Prawda, jak to prawda, jest nieprzyjemna:

38 milionowy kraj w środku Europy, największa opozycyjna partia, i rzecznik tej partii używa słownictwa, które może nie razić na zakrapianej imprezie, kiedy wszyscy biesiadnicy są już pod dobrą datą, a i to pod warunkiem, że nikt z balujących nie poczuje się osobiście dotknięty i, jak Pawlak (ten z trylogii o Samych swoich) nie odwinie  bekhendem, ale nie przed kamerami jakiejkolwiek (nawet takiej, jak TVN24) telewizji.

Ale, jak mawiają Rosjanie,   słodkie na koniec:

Poniżej przykład bełkotu, jakim posługuje się rzecznik Adam Hofman , tym razem w wersji pisanej:

ten stek błędów stylistycznych i gramatycznych, o zwykłych literówkach nie wspominając, pochodzi z wpisu na oficjalnym blogu Pana Hofmana.

Dla pragnących dotknąć oryginału, załączam link,

http://adamhofman.salon24.pl/2...

a sam, na wieczną rzeczy pamiątkę, zrobiłem sobie z tego cacka  screen shot  – żeby móc go studentom na zajęciach pokazywać, jako dowód na fakt, że w Polsce, do zostania rzecznikiem wielkiej partii politycznej, matura z polskiego nie jest potrzebna.

A teraz zapraszam do lektury:

„Po spotkaniach z ludźmi z pokolenia „wyżu demograficznego” widać, że młodzi Polacy są przez Donalda Tuska prześladowani. D. Tusk chce z was zrobić przegrane pokolenie.

Czy nie jest prześladowaniem to że ty, młody Polaku, jedździsz po świecie i widzisz, że nie jesteś gorszy od rówieśnikow z Zachodu, że masz niespotykany we wcześniejszych pokoleniach potencjał i wiedzę, która powinna zapewniać Ci rozwój i dostatek a Polskie państwo nie daje Ci możliwość rozwoju? Czy możesz tu zostać lub jak wyjechałeś wracać bez obaw do kraju?

Jak mam nazwać sytuacje, w której Ty nie możesz po studiach znaleźć pracy zgodną z wiedzą i kwalifikacjami? Co drugi z was nie może znaleźć wcale. Bo jak można nazwać sytuacje, w której jak się już ją ma, to jest to praca na czasową umowe, która nie gwarantują bezpieczeństwa? To jest prześladownaie młodego pokolenia.

Dzisiaj "Pokolenie wyżu demograficznego" zadaje pytania, czy wysiłek edukacyjny, który jakże ofiarnie wspierali rodzice nie pójdzie na marne? Dlaczego inwestycja w wiedzę i zdobywanie doświadczenia jakie podjęło to pokolenie jest zmarnotrawiony przez nieodpowiedzialny i niechlujny rząd Donalda Tuska?

Dziś młodzi zadają pytania. Kiedy wynagrodzenia będą zgodne z potrzebami i aspiracjami młodego pokolenia? Kiedy praca będzie nareszcie stabilna? Kiedy Polska da szanse młodym? Kiedy rząd Donalda Tuska wypełni swoje zobowiązania z kampanii wyborczej wobec młodych Polaków?

Porzućcie złudzenia. Donald Tusk nigdy nie miał zamiaru spełniać zobowiązania jakie podjął wobec młodych Polaków, jakie podjął wobec Polski - rząd Donalda Tuska musi odejść.

Jedynym szansą na zatrzymania marnotrawstwo talentów i potencjału młodego pokolenia jest polityczna zmiana. W zmianie tej potrzebne będą wszelkie talenty młodych Polaków, wszystkie wasze talenty. Wszystkich razem i każdego z osobna. Polska potrzebuje każdego. Tych z miast i wsi, głosujących i tych, którzy nigdy nie byli na wyborach.

Głos każdego z Was...każdego z Nas jest bardzo ważny. Nie bójmy się marzyć. Polskę i Nas stać nas na więcej.

Nie możemy się dłużej temu biernie przyglądać.

Musimy przywrócić młodym Polakom wiarę w przyszłość.

Zmieńmy Polskę razem.

Ty jesteś Polską.”

Śliczne, prawda?

PS. Nad pożyczonym hasłem kampanii znęcał się nie będę - niech się ten pisowski think tank  tłumaczy.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pocztax

28-08-2011 [09:57] - pocztax (niezweryfikowany) | Link:

że takie "w bulu i nadzieji" przysparza w Polsce głosów.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [10:49] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

no, nie wiem, czy wśród potencjalnego elektoratu PiS.

Obrazek użytkownika krzyh

28-08-2011 [10:03] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Ja wolę się zastanawiać jak bardzo Tusk zaszkodził ostatnimi wypowiedziami platformie. Pan Adam często bierze udział w komentowaniu w tv wydarzeń politycznych i trzeba przyznać w dyskusjach z platformowcami wygrywa. Zdolny młody człowiek. W pełni go popieram bo to typ walczący a nie statysta.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [10:50] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

i będziemy mieli komplet

Obrazek użytkownika RYSK

28-08-2011 [17:12] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

tyle,ze bez zawiasow, a tobie .stety niestety, nigdy nie beda dostepne; bez odpowiedzi zlamasie!

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

29-08-2011 [10:19] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

Owszem, pan Hofman jest wykształconym młodym człowiekiem ,jeszcze wszystko przed nim.A to że jest odważny i waleczny to tylko plus.W polityce trzeba być twardym i mieć gruby pancerz i to kwestia doświadczenia, wszystko przed panem Hofmanem! W końcu w PiS-ie też są ludzie o ostrych językach i szybko się uczą , biorąc przykład z tej zakłamanej elity.

Obrazek użytkownika Sz.

28-08-2011 [10:27] - Sz. (niezweryfikowany) | Link:

A mnie w niedzielny poranek gniew ogarnia! Nie matura, lecz chec szczera?
Pozwolilam sobie skomentowac oryginal Hofmana, zalosny zreszta!
Po jego bardzo bolesnej lekturze, nie dziwi mnie poziom wzlotu i upadku w TVN! Jedynym usprawiedliwieniem jest przekonanie, ze pan Hofman dostosowal swoj intelekt do marketingowych nosnikow tejze telewizji.
Bezzasadna nadzieja?
A prosilam, by zaczal Pan douczac, bo pouczac, to oni sie ....pozwola!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [10:49] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

to jest to "młode pokolenie polityków", które jeszcze nam (starszym) niejeden numer wywinie. Bo są mocno, jak to się mówi - "podwieszeni".
Oni się w końcu ze sobą ponadpartyjnie dogadają. Przy pomocy wspomnianego "lengłydżu".

Obrazek użytkownika Zbyszek

28-08-2011 [10:34] - Zbyszek (niezweryfikowany) | Link:

nie przebijają się do mediów.
Rola rzecznika przerosła Hofmana, gdyż nie ma on
wrodzonej inteligencji i błyskotliwości.
Wymysły jak targanie folderu PO, brak 100% rzetelności w słowach,
są skrzętnie wyłapywane przez przeciwników.
Dlaczego nudny Hofman robi krecią robotę w PiS?
Przypomnę, że T.Poręba znokautował Kidawę-Błońską
w programie "Rozmowa bardzo polityczne"TVN24.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [10:46] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Ja po prostu twierdzę, że recenzując reklamówkę PSL, w ten sposób, jak to zrobił, Pan Hofman dał ciała.
A nawiązując do przytoczonego przez Pana przykładu z darciem platformiarskiej broszury, powiem tak:

skoro z 99 przykładów na podpisywanie się przez Platformę pod dokonaniami PiS, tylko 4 okazały się nietrafne, to po jak, przepraszam, cholerę, pokazywali Panowie Hofman i Poręba 99 a nie 95 stuprocentowo pewnych ?

Obrazek użytkownika Gość lech63

28-08-2011 [10:38] - Gość lech63 (niezweryfikowany) | Link:

Panu wydaje się , że wszystkie rozumy zjadł .

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [10:52] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.

Obrazek użytkownika ksena

28-08-2011 [11:07] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

po wypowiedzi Hoffmana,policzki komentatorów telewizyjnych pałają świętym oburzeniem ,głosiki radiowców drżą.Gwarantuję,ze gdyby Hoffman nie był z PiS-u wypowiedź przeszłaby niezauważona i nikogo nie uraziła.W końcu nie jesteśmy zgorszeni wypowiedziami Palikota,Kutza,Niesiołowskiego.Przecież moze sięgnąć Pan pamięcią do obrzydliwych,ordynarnych komentarzy na temat wzrostu ,wyglądu i pochodzenia braci Kaczyńskich , ich przywiazania do matki i polskości,czy reakcja choć w części była adekwatna do obecnej ?Hoffman nie wyśmiewa się z chłopów,tylko z tych co ze wsi uciekli,którym sprawy wsi są całkowicie obce,a ludowość mają jedynie w nazwie partii i na potrzeby kampanii.Taneczne popisy pradziadzia Żelichowskiego i sztywnego jakby kij połknął Pawlaka były żenujące,a o nich samych można jedynie powiedzieć ,,ni to pies ni wydra''.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [12:06] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

a Pan Hofman nie umie - i tyle.
Natomiast daruje Pani, ale czynienie punktu odniesienia z chamówy Palikotów, Niesiołowskich czy Kutz-Kuców, jest nieporozumieniem (eufemizm).

Pozdrawiam,

Obrazek użytkownika Gość

28-08-2011 [11:16] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Troche w tym gledzenia i brak blyskotliwosci ale artykul zapowiadal raczej rzeczy wolajace o pomste do Nieba. W kazdym razie tekst p.Hofmana jest dla mnie zrozumialy.
Mam nadzieje, ze p.Fedorowicz nie zalamie sie widzac u mnie brak polskich znakow i nie uzna to za dowod na moj brak matury z polskiego.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [12:11] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Panu Fedorowiczowi nie odpowiada (eufemizm) sytuacja, gdy rzecznik wielkiej partii politycznej, we wpisie na swoim blogu wali błąd gramatyczny za błędem.

Bo to zwyczajny obciach (dla partii, nie dla niego) jest.

A jeżeli Pan "alternatywnej polszczyzny" (znów eufemizm) Pana Hofmana nie zauważył, to, proszę darować - nie mój kłopot.

Obrazek użytkownika Gość

28-08-2011 [12:07] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

polityczna poprawność nie jest rzeczą świętą a de facto przynosi więcej szkody , dlaczego zakłada Pan że rolnicy (chłopi) są dumni ze swoich przedstawicieli za jakich partia PSL jest uważana , gdy ta odchodzi od wartości silnie wrośnietych w tradycje i mentalność polskiej wsi. Czy PiS tez ma tańczyć jak TW Olo czy "rzecznik Gaspromu" Pawlak?
Chłopi zawsze byli ostoją "polskości" i katolicyzmu, to co reprezentuje teraz partia koalicyjna nijak sie ma do tej tradycji - więcej odwagi w głoszeniu rzeczy oczywistych ,uważa Pan że rolą partii która przecież kształtuje postawy rodaków polega na głaskaniu kotka i na wyzbywaniu sie jego szacunku w ten sposób ?
W Polsce jak powietrza brakuje nazywania rzeczy po imieniu. Czy PiS musi brać udział w teatrzyku jaki nam serwują partie "poprawne" (choć same dorzynają watahy i inne kwiatuszki maglowane 1000razy)
Stoi Pan na stanowisku że nie należy zwracać uwagi społeczeństwa na bolączki i niespełnione obietnice współuczestników biegu po władze?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [12:16] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ale wiem, że na nią głosują.

I przykro mi, że nie zauważył Pan,że ja "stoję na stanowisku", że rzecznik wielkiej partii politycznej, ma:

a/ sprawnie posługiwać się polszczyzną
b/ nie podkładać się bezsensownie mediom

Bo "po imieniu", nie znaczy bełkotliwie i bezrozumnie.

Ukłony

Obrazek użytkownika Gość

28-08-2011 [12:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

co do tekstu to szczyt erudycji to nie jest , ale tez trzeba wziąść pod uwagę do kogo sie te słowa kieruje , inteligencja na podstawie programów partyjnych , wcześniejszej działalności partii (po czynach ich poznacie) decyduje się na kogo oddać głos. Blog ma raczej inny "target" , do rolników, czy raczej społeczności wiejskiej tez sie inaczej mówi niż do społeczności akademickiej , kierownictwa dowolnego szczebla i.t.d.
Encykliki papieskie z kolei to szczyt erudycji i kipiące mądrościa "dzieła" ale są kierowane do ludzi którzy potrafia je zrozumieć i wyłożyć wiernym.
Dlatego tą poprzeczkę która Pan słusznie stawia , osobiście postawiłbym Prezesowi , z rzecznikiem uważam jest tak że może sobie pozwolić na luzniejszy tekst czy wypowiedz.

rozumie i doceniam Pańską troskę , wydaje mi sie jednak ze wystarczy "Święte oburzenie" Premiera zestawić z jego bierności przy znacznie! bardzie rynsztokowych wypowiedziach towarzyszy partyjnych i na tej podstawie nawet zyskać.
A co do poparcia PSL uważam że nie mają szans przekroczyć 10% a taktyka uderzenia w coraz bardziej skorelowany obraz tej partii z PO jest słuszna. Nie narzucam swojego punktu widzenia , jedynie polemizuję . Kłaniam się.

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

29-08-2011 [07:28] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

Proszę porównać bełkot pana Hofmana z bełkotem premiera Pawlaka w ostatnim wystąpieniu w tv ,nic nie powiedział , prócz tego że obrażal PiS ,pana Hofmana i pana PREMIERA KACZYŃSKIEGO. To był prawdziwy bełkot, no bo jeśli już , to powinien był powiedzieć ;PSL dla chłopow przez te 4 lata zagwarantowało równe dopłaty , takie jak w całej Unii, załatwiło rynki zbytu w kilku krajach Unii ,obniżylo ceny na paliwa rolnicze itp. Czego dokonał PSL szanowny panie Autorze?

Obrazek użytkownika Jermar

28-08-2011 [12:40] - Jermar (niezweryfikowany) | Link:

Powiedział to, co wszyscy mówią po cichu. Teraz będą mieli odwagę mówić głośno wprost. Takim tekstem pan Hofman zdobył przede wszystkim większe poparcie w wyborach. A czy przez to zyska PiS? Niech wszyzcy wątpiący sobie sami odpowiedzą. Przy okazji pan poseł miał okazję dzisiaj walnąć w Tuska mówiąc o tolerowaniu chamstwa Palikociego przez tyle lat. Zrobił jednak błąd przepraszają tych z PSL, którzy reprezentują interesy wsi. Jasne przecież, że zaden nie reprezentuje, bo PSL podobnie jak PO jest partią prywatnego kolesiowskiego interesu.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-08-2011 [13:02] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

i tylko proszę oszczędnie używać wyrazu "wszyscy", bo to zwyczajnie ( stety albo niestety) nieprawda jest.

Obrazek użytkownika Jermar

28-08-2011 [19:05] - Jermar (niezweryfikowany) | Link:

Bo PSL ma kilkuprocentowy elektorat, ale ze swojej obserwacji wiem, że nawet elektorat PO ma takie same zdanie o PSL jakie wyraził poseł Hofman. A że tworzą koalicję Po-PSL? Zwyczajna konieczność, nic pozatem.

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

29-08-2011 [07:18] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

Ośmielę się zauważyć , że pan premier Tusk zawsze mówił ; "Wszyscy Polacy chcą , wszyscy Polacy życzą sobie...."A ja akurat chciałam inaczej i nabawiłam się nerwicy i przestałam oglądać tv.

Obrazek użytkownika Hanuś

28-08-2011 [13:14] - Hanuś (niezweryfikowany) | Link:

Zupełnie się nie zgadzam z Pańskim tezami. Pan A.Hofman powiedział szczerą prawdę, ponieważ zdziczeniem jest głosowanie za związkami p. i adopcjami przez takowe związki polskich (czy jakichkolwiek) dzieci. Zdziczeniem, zbaranieniem i dużo gorszym stanem niż w.w. Zdziczenie i zbaranienie to delikatnie powiedziane. Posłowie ze wsi, od których oczekiwać należałoby zdrowego rozsądku, tak trudnego do zachowania w mieście, niestety go nie pokazali. Zrozumieć można zdziczenie miastowych ale wiejscy zdroworozsądkowi chłopi, gdy tracą rozum, to już jest tragedia. Bardzo w takim układzie Pan A. Hofman właściwie się wypowiedział i wystarczy zapytać zdrową cześć społeczeństwa co o tym myśli. Oczywiście, larum podniosły środowiska gejowskie i lewackie, wiadoma sprawa.

Obrazek użytkownika krzyh

28-08-2011 [16:04] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Byleby teraz PIS nie wpadł w "kluzicyzm" czyli miękkość względem przeciwników. Zasada numer jeden - przywalić, zasada numer dwa poprawić gdy podniesie się krzyk że kogoś boli - ma boleć. Nigdy nie wycofujemy się bo to jak przyznać przeciwnikowi rację. Czy ktokolwiek zaobserwował aby PO się wycofywało, tłumaczyło i przepraszało? Nigdy tego nie zrobili, nigdy też ich publicyści nie atakowali swoich jak to robią osoby komentujące po prawej stronie barykady. Nie słyszałem aby lis, Żakowski czy Olejnik rozwodzili się nad brutalnością choćby Palikota czy Niesiołowskiego a było nad czym. Zdecydujmy się chcemy zwyciężyć czy tylko udajemy? Jest o co walczyć bo to o kształt naszej demokracji chodzi więc ten artykuł redaktora zupełnie nie na miejscu.

Obrazek użytkownika Supertramp

28-08-2011 [14:02] - Supertramp (niezweryfikowany) | Link:

Czytam i widzę, że gorąco sie tu zrobiło. Prawda jest taka, że najdelikatniej ujmując, pan Hofman popełnił okrutny błąd. Należy bardzo ważyć słowa i wypowiedzi, tym bardziej wiedząc jak nieprzychylne są media i jak chętnie zmanipulują każdą wypowiedź. Tu nie ma miejsca na improwizacje i błyskotliwość. Wszystko musi być przemyślane. Niema znaczenia czy ktoś się z wypowiedzią zgadza, czy nie. Polityka to coś więcej, a w szczególności w tak wrażliwym okresie jak kampania wyborcza. Jestem zdecydowanym zwolennikiem PiS i wiem jaką mamy sytuacje w kraju. Po wypowiedzi Hofmana poprostu szlag mnie trafił. Teraz trzeba pomyśleć jak jego gafę naprawić.

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

29-08-2011 [07:11] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

A najgorzej , gdy większość z nas jest na etapie myślenia konkretnie obrazkowego.Ja zrozumiałam pana Hofmana świetnie ,że mówił o politykach PSL-u , a nie o rolnikach, o których życiu prywatnym mało który polityk cokolwiek wie, natomiast o politykach wiemy wszyscy dużo łącznie z ich życiem prywatnym.Rzeczywiście przez 4 lata PSL bawił się w szermierkę słowną wspierając PO. Na tego staruszka Żelichowskiego to już patrzeć nie można było {podobno jak się kłamie ,to się czarnieje}.

Obrazek użytkownika uff

28-08-2011 [14:07] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Piszą na tym blogu sympatyczni goście i biją się we własnym gronie.By ostudzić emocje,proponuję zająć się tematem poparcia Związku Naucz. Polskiego dla SLD lub,jak kto woli,LSD.Mnie szczęka opadła.Spokojnie,chłopi nie cenią PSL,zagłosują w większości na PiS.Chłopski rozum ma się dobrze,ale nauczyciele-chłopskie dzieci-postarają się być "inteligentniejszymi".Z osią świata,z oświatą nie jest dobrze i Kasia może pokazywać reformy podczas sesji zdjęciowej,a nauczyciele pozwolą sobie na wypełnianie jeszcze więcej papierków.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzyh

28-08-2011 [15:52] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

że lewicowy ZNP popiera SLD? Przecież zawsze tak było. Podobnie lewicowe OPZZ też zawsze popierały komunistów. Od lat tak jest.

Obrazek użytkownika uff

28-08-2011 [16:49] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Ja też to wiem,ale chciałam uwypuklić ten problem.

Obrazek użytkownika Gość

28-08-2011 [14:22] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Kazdy kto uwaza ze ostatnim z wyrzuconych zdrajcow PIS byla luzik-rostkowska jest idjota.PO przegranych wyborach Kaczynski byl zajadle krytykowany i zmuszany do odejscia-przez Hofmana.Ja uwazam ze kaczynski nie zna sie na ludzuiach bo powinien usunac -Hofmana,cymanskiego-ktory w sadazach jedzi po PIsie,ujazdowskiego,litynskiego,brudzinskiego i paru innych-to sa kanalie i doprowadza do przegrania jak luzik!

Obrazek użytkownika retro

28-08-2011 [19:32] - retro (niezweryfikowany) | Link:

Nie dość, źeście troll to jeszcze leming.
Kompromitujecie się równo. TAK TRZYMAĆ.!!!!

Obrazek użytkownika bs

28-08-2011 [15:57] - bs (niezweryfikowany) | Link:

szkoda,że do tego filmu nie wzięli orkiestry, którą wiele lat temu zaprosili do Sejmu. A tak na marginesie. Ludowcy ???(ZSL,PSL itd.) w obecnej Warszawie są po prostu u siebie w domu - ukorzenili się. Rolnicy i chłopi zostali na swoich miejscach. Do tego, co Pan Adam powiedział, dodałabym, że zbaranieli ( i nie tylko ) ponad pięćdziesiąt lat temu.

Obrazek użytkownika amen

28-08-2011 [16:32] - amen (niezweryfikowany) | Link:

Troszkę Pan przegina. Język wpisu Pana Adama może nie jest idealnie gładki , ale nie tragiczny. Po prostu za szybko było i tyle, bo chyba nie posądza Go pan o nieumiejętność poprawnego formowania zdań. Odnośnie samej wypowiedzi, to aż nadto widać w niej kombinacje przy stole montażowym. Za każdym razem brzmi ona inaczej. Nie wiem, czy ma ktoś całość nagrania, ale myślę, że będzie z tego jeszcze awantura. Sens wypowiedzi jest jasny, bo inaczej Pawlak nie dostałby piany. Czy PiS-owi przybyło czy nie, tego nie wie nikt. Łaska wyborców, jak Pan doskonale wie, na pstrym koniu jeździ. Co Hofmanowi można zarzucić? Że się trochę za bardzo rozbrykał. Ale myślę, że Go to nauczy pokory w stosunku do "zawodowców" i Ich "warsztatu". Czas jest gorący i nie zawsze da się uniknąć wpadek. W Związku z tym stawiane jest często pytanie, czy Kaczyński się zna na ludziach? Myślę, że tak. Myślę, że jest to człowiek o gigantycznym intelekcie i stalowych nerwach. A jak mawiał Klasyk, "nawet muchi były czerwone", nie trudno więc o błąd. Za to na konferencji prasowej pięknie z tego obaj wybrnęli. I Kaczyński i Hofman. I mam prośbę, nie siej Pan defetyzmu, bo tak naprawdę nie bardzo wiadomo, czy Pis-owi bardziej ubyło po wypowiedzi Hofmana, czy po Pańskim artykule. Wystarczająco dużo mamy stresów.

Obrazek użytkownika RYSK

28-08-2011 [16:45] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

gon sie ewaryscie do swoich z nocnej zmiany--nic tu po tobie lachu szemrany, podrzutku wrogich PIS miernot tuskomatolow i pawlaczkow--jestes lze lajza i tyle!Gorszy od kluzik !!!

Obrazek użytkownika RYSK

28-08-2011 [16:50] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

to porownaj je dokladnie i siegnij w przeszlosc,kto, co ,kiedy od kogo pozyczyl--juz sie nie bede nad toba znecal, gon sie do pawlaczkowych chlopow.

Obrazek użytkownika Sz.

28-08-2011 [17:59] - Sz. (niezweryfikowany) | Link:

Panie Fedorowicz! Pewnie, ze cierpko brzmi w ustach pana Hofmana sarkazm i puenta. Sam Pan mowi, ze mlody...., ale w TVN nawet swiety traci image!
Za to cala Polska miala znow okazje podelektowac sie racjonalizmem i rzeczowoscia Pana Jaroslawa Kaczynskiego!
Jesli Pan teraz powie, ze to dla Pana nic, to nie jest Pan szczery.
Fazit: pan Kaczynski jest juz werbalnie mistrzem! I nie dopuszczam tu zadnego veto!
I jeszcze ciagle wierze, ze zlozy Pan, komu trzeba, oferte wspolpracy. Ale tylko pod warunkiem wspolmyslenia!
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika szperacz

29-08-2011 [02:50] - szperacz (niezweryfikowany) | Link:

Głosuj Pan na PO... im już nic nie może "zaszkodzić", nawet ten komentarz :-)

Obrazek użytkownika Anna

29-08-2011 [03:50] - Anna (niezweryfikowany) | Link:

po stokroc. Bardzo rzadko wypowiadam sie na tym forum, ale czesto czytam wypowiedzi innych i za kazdym razem szokuje mnie histeryczna reakcja na najmniejsza krytyke partii, ktora chyba wiekszosc zagladajacych na te strone i wypowiadajacych sie na tym forum popiera. Tak czesto tutaj (na forum Niezaleznej) zarzuca sie wyborcom PO ich zaslepienie, bezmyslnosc, niezdolnosc do obiektywnej oceny sytuacji, nazywa sie ich lemingami, a jednoczesnie nie zachowuje sie odrobiny dystansu w przypadku ugrupowania, z ktorym samemu sie sympatyzuje. Tak, jestem wyborca PiS - od lat, ale to zmienia faktu, ze nie podoba mi sie aktualne haslo wyborcze i bardzo nie podobala mi sie wypowiedz p. Hoffmana (trzeba to jasno powiedziec - p. Hoffman chcacy, czy nie - to naprawde nie ma znaczenia - po prostu obraza potencjalnych wyborcow). Nie podobaja mi sie takze jego wpisy, jak ten zacytowany przez Pana Fedorowicza. Pan Hoffman pisze bez polotu i z bledami - kto w ogole czyta jego bloga? I pan Hoffman, nie zapominajmy, jest rzecznikiem swojej partii! Jego stanowisko moze byc i na pewno jest przez wiele osob utozsamiane ze stanowiskiem partii, ktora reprezentuje! Nie ma potrzeby wyciagac tu armat typu "a Palikot to powiedzial" - nie ma znaczenia co Palikot powiedzial, pomyslmy chwile co powiedzial pan Hoffman i jaka bron dal do reki swoim adwersarzom.

Obrazek użytkownika Hanna

29-08-2011 [06:45] - Hanna (niezweryfikowany) | Link:

Anno, bzdury po tysiąckroć ! Jak się nie zgadzasz z Hofmanem, to już dziś oddaj swoje dziecko gejom na wychowanie. Co on złego powiedział ? Szczerą prawdę ! Powiedział i tak zbyt łagodnie. Kto jak nie PSL głosował za narkotykami dla polskich dzieci, za gejami jako rodzicami zastępcznymi dla polskich dzieci, za GMO, kto ????? Puknijcie się w puste łby i jak wam się nie podoba wypowiedz Hofmana szykujcie własne dzieci dla gejów. Od cuszych się odczepcie ! Ktoś to uchwalił i ktoś za tym głosował. I trzeba nazywać sprawy po imieniu !

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

29-08-2011 [07:00] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

Cóż tam pan Hofman ,tylko rzecznik i powiedział o politykach PSL i ja się z nim zgadzam ,że nie dbają o rolników i wieś . A ja pamiętam swój szok , gdy pan premier Tusk w Sejmie powiedział ;"Wyginiecie jak dinozaury" o nas , o całej POLSCE i żadnego halo nie było.

Obrazek użytkownika Gość

29-08-2011 [08:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nie zgadzam się. Dobrze im powiedział. Jasno z tej wypowiedzi wynika, że nie miał na myśli wszystkich rolników tylko konkretnie wypowiadał się o Pawlaku i jego partyjnych kolegach. Bo ci akurat to rzeczywiście dorwali się do koryta, nic nie robią i nie kapnęli się jeszcze, że dawno je już opuścić powinni. PiS dość długo był grzeczny i poprawny, i co im z tego przyszło?! To po nich jeżdżą jak tylko chcą. Może już dość tego!

Obrazek użytkownika tattoo

29-08-2011 [11:04] - tattoo (niezweryfikowany) | Link:

I z pewnoscia, nic dobrego! W mysl slow Stalina: klamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawda. Mamy do czynienia juz nie ze zjawiskiem, a z metoda. Nie zaskoczyl mnie wczoraj fakt, kiedy mlody czlowiek wypowiedzial sie w nastepujacy sposob. Poparcie dla PO wzrasta, a PiS-u maleje. Przeczytalem to na Wirtualnej Polsce i uwazam, ze cos w tym jest.
I jest...jesli po pracy zaglada sie w TVN i "WP", miast szukac niezaleznych zrodel. Oto, jak dziala propaganda PO: klamstwa, klamstwa i jeszcze raz klamstwa, a efekt? Wlasnie wczoraj slyszalem

Obrazek użytkownika Szamanka

29-08-2011 [15:07] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Polemika, jaka wywiazala sie na Pana blogu spowodowala, ze ponownie przeczytalam kilka wczesniejszych Pana wpisow, dotyczacych "niedoskonalosci" ludzi PIS, ale i Pana komentarze pod tekstem Adama Hofmana na S24. pt."Oferta dla mlodych - nie badzcie miesem wyborczym" z dnia 26.03.2011.
Pana komentarz jest krytyczny, ale przeciez pozniej na niezaleznej pisalismy oboje na ten temat. Mialam wrazenie, ze jest Pan gotow sluzyc rada i pomoca. Nawet telefonowano do Pana. Uniosl sie Pan ambicja i nie pomogl, bo "uczen" nie rokowal nadziei na poprawe, a Pan kocha sukces? Proszono zbyt pobieznie? m
Moglo byc za duzo pracy?
I wracam do powyzszego tekstu. Pisze Pan o zdawkowej wypowiedzi Hofmana, niemal w biegu(idiotyczna i nieprofesjonalna forma zadawania pytan, taka telewizyjna pyskowka!), laczy Pan ten epizod ze starym tekstem Hofmana z 12.12.2010., a calosc ma potwierdzic braki oglady, polotu i medialnego profilu Hofmana.
Prowokuje Pan takie komentarze. Nawet ja jezykowa forme starego wpisu Hofmana skrytykowalam.
W calym tym zamieszaniu zgubil mi sie cel panskiego tekstu! Czy zamierzal Pan prowokowac, radzic, czy drwic? Dlaczego w komentarzach nie uzasadnia Pan swego stanowiska, poglebia jedynie zalozenie, ze jest zle, niechlujnie i Pan sie nie zgadza?
Stad moje pytanie, tym uzasadnione, ze czesto sie spieramy, ale nie probujemy siebie prowokowac.Jaki ma Pan cel, piszac tylko negatywnie o politykach PIS, szczegolnie teraz? I co Pan zrobil, by ich image w publicznych wystapieniach poprawic? Wyjmowal Pan kasztany z ognia moimi rekoma, nalezy mi sie wiec rzetelna odpowiedz.Nie lubie parzyc sobie palcow dla cudzych gier. Pan wie, ze stoje murem za PISem, a Pana grymasy zaczynaja mnie draznic. Moze zgadnie Pan, dlaczego?
Pozdrawiam i licze na odpowiedz, a nie na nakaz administracyjny, usuniecia mnie z blogu. Podyskutujmy.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

29-08-2011 [22:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

czy Panią drażnię, czy nie, to jest akurat, przepraszam - nie najistotniejsze.

To miłe, że czytała Pani moje stare teksty, ale skoro tak, to powinna Pani zauważyć, że zwróciłem uwagę na tego młodego człowieka, gdy zaproponował... sojusz z SLD!

A gdyby Pani uważnie przeczytała powyższy wpis, to by Pani zauważyła, że odnosi się on do ataku Pana Hofmana na... reklamówkę.

Pan Hofman zaatakował REKLAMÓWKĘ - ani lepszą, ani gorszą, ani mądrzejszą, ani głupszą, ani lepiej, ani gorzej pomyślaną, niż produkcje sztabów wyborczych wszystkich partii na przestrzeni ostatnich lat.

Rzucanie się na reklamówkę i pod jej pretekstem rzucanie do kamery słów, które pozwalają bez najmniejszego problemu przedstawić PiS w świetle negatywnym, świadczy o NIEZROZUMIENIU mediów.

Pan Hofman nie jest w PiS woźnym (z całym szacunkiem dla woźnych) . Jest rzecznikiem i ma artykułować przekaz:

sensowny,
klarowny,
atrakcyjny (tak!)
błyskotliwy

To jest trudne, wiem, ale za to ma płacone.

A jeśli się zgodzimy, że w tych wyborach nie zadecyduje elektorat twardy (czyli my),ale MIĘKKI - czyli ci ludzie, z których politycznej naiwności się na co dzień podśmiewamy, to wychodzi na to, że Pan Hofman takich ludzi (ze wsi, z miast) skutecznie uraził. I (oby) nie zraził. Do PiS, nie do siebie.

A to, że rzecznik partii tak niechlujnie posługuje się polszczyzną, to nie jest moja wina. I tyle.

Obrazek użytkownika Szamanka

29-08-2011 [23:31] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Wiec albo roznie zrozumielismy reakcje Hofmana na ludzi z PSL, a nie ze wsi, tylko tych przyprowadzonych "ze wsi do miast", by robili polityke , juz nie dla wsi, ale dla siebie, albo mamy rozne granice tolerancji. Napisalam, ze pytanie zadane na korytarzu jest dobre, gdy chodzi np. o pogode. W kazdej innej sytuacji prowokujemy lapidarnosc lub powierzchownosc.Czy urazil? Zastosowal mostek myslowy, , tresc niewypowiedziana pozostawiajac do wyboru. Bywa. Reklamowka tez stosuje takie triki. Wolno i jemu, jesli i Panu wolno!Ale nie to bylo najwazniejsze w mojej wypowiedzi. Wracam znow do oferty pomocy, dopoki mozna jeszcze cos zrobic. Nauczyc mediow! I jezyka tego srodka przekazu, po prostu medialnosci, niezbednej w kazdej sytuacji.
Lubi Pan tak " z gory", stanowczo, merytorycznie, baz marginesu.
Dlaczego mu Pan nie zaproponuje krotkiego kursu kopania mediow? Nie podpowie, jak sie z nimi rozmawia, by nauczyly sie respektu?
O polszczyznie innym razem.
Dzis o Panu.
Komentatorom daje Pan szkole, a potrzebujacym ze sztabu odmawia?
Postawilabym Pana pod sciana, gdybym stala obok, tylko dlatego, ze ceni sie Pan niezwykle i daje Pan to innym odczuc.
To drazni.Mnie.
Jestem z gatunku homo help!.
Pan nie ?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

30-08-2011 [08:38] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę Pani,

Przecież podałem (publiczne, na tym blogu) sposób na natychmiastowe „ucięcię łba” wrzutce pt „debaty”, proponując złapanie Tuska za słowo i zgodę na ich przeprowadzenie „w dowolnie wybranej telewizji”, czyli …Telewizji TRWAM.

Sztab wymyślił debaty w (powstającym !) „Centrum Programowym” i było oczywistym, że skończy się to tym, co teraz mamy (i będziemy mieli dłuuuugo): cyrkiem pod nazwą „PiS tchórzy”.

Żeby taki Sławku Nowaku śmiał wzywać w mediach: „Panie Prezesie, trochę odwagi” ?!

Część „miękkiego elektoratu” to oczywiście (niestety) kupi.

Ale to jest jeszcze pryszcz:

to, że sztab pozwala (tak, pozwala, bo sztab ma obowiązek , jak trzeba ZABRONIĆ !), żeby Prezes był wożony autem 140 km/h, to jest nie błąd, to jest SABOTAŻ.
http://auto.dziennik.pl/artyku...

I nie chodzi już o te „podwójne ciągłe, teren zabudowany itp.”

Chodzi o to, że jak – nie daj Bóg! – w aucie Prezesa przypadkowo lub „przypadkowo” pęknie opona, nawet przy 80km/h i na autostradzie, to wytłumaczenie jest jak znalazł.

Czy ja mam przypominać, w jakim kraju żyjemy? Sztabowcom ?

Tym komentarzem kończę dyskusję na temat pracy sztabu - i pozostawiam Panią z jej rozdrażnieniem.

Obrazek użytkownika Szamanka

30-08-2011 [11:02] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Ale dziekuje, ze me rozdraznienie jednak nie jest Panu obojetne.Ono wynika takze z takich informacji o pedzacym aucie, czy przyglupawych wypowiedzi Nowaka. Niestety.
Zakonczenie Pana odpowiedzi jest znowu pod kreska. Czy reklamiarze nie ucza sie bon - tonu? Biore z humorem, bez rozdraznienia. Jakas kobieta nauczy Pana live! Do nastepnego razu, co oczywiscie zalezy od nas obojga. Zobaczymy.Pozdrawiam.