Bo wszyscy sędziowie, to jedna rodzina.

Lubię jeździć pociągami Intercity, bo podróż jest wręcz komfortowa:

pociąg snuje się powoli, zwalniając gdzie tylko może, żeby najmniejszym szarpnięciem nie wyprowadzić pasażerów ze stanu zasłużonego (i sowicie opłaconego) komfortu.

Za oknami sunącego w sposób, który można określić, jako  dystyngowany  pociągu widać, jak buduje się i rozkwita III RP.

Pracujący na budowach, też poruszają się jakby w zwolnionym tempie – zapewne specjalnie na potrzeby podróżujących pociągami Intercity, którzy dzięki temu mogą dokładnie zaobserwować , jak w sposób bezpieczny należy wykonywać  skok cywilizacyjny.

Gdy ktoś, tak jak ja, podróżuje często, unika dzięki temu  szoku poznawczego,  który zapewne byłby jego udziałem, w przypadku obserwowania za każdym przejazdem zmieniającego się za oknami wagonu krajobrazu.

A tak, wszystko odbywa się tempie , które ja określam, jako  przyjazne.

I taka też jest nasza Władza – przyjazna, choć może nieśpieszna.

Wprawdzie w ostatniej reklamówce, sam Pan Premier trochę się sumitował, że  „wiele spraw toczy się wolniej, niż byśmy chcieli",  ja mam nadzieję , że po pierwsze, nie dotyczy to Intercity, a poza wszystkim, sprawa przeciwko antysystemowej opozycji, kwestionującej niekwestionowane dokonania Władzy, odbyła się tak szybko, że nawet pozwani, ani się obejrzeli, a już zostali uznani za winnych.

Bo na szczęście, wszyscy sędziowie, są jak  jedna wielka rodzina:

i ta sędzia, która uznała, że Hofman z Porębą kłamali na oczach milionów ludzi,

i ta sędzia, która uznała, że Pan Wojewódzki, wtykając polskie flagi w psie , pardon – gówna, nie czynił nic złego,

i ten sędzia, który uznał podarcie Biblii przez Pana Nergala za sztukę,

i ten sędzia, który pozostawił na wolności typa, który to typ, korzystając z okazji zabił swoją żonę,

i w końcu ten sędzia ze Strzelec Opolskich, odmawiający posadzenia na 4 miesiące zwyrodnialca, który… dobrowolnie poddał się tej karze.

Ten ostatni przypadek jest ciekawy, bo sędzia uznał, że wspomniany zwyrodnialec, rozwalając metalową rurką głowę psiakowi sąsiadki,  bo był na kacu, a szczekanie go wk..., nie działał ze szczególnym okrucieństwem

Taaak…ci sędziowie są jak jedna wielka rodzina i wcale bym się nie zdziwił, gdyby nosili takie samo nazwisko –  Rozgrzany,  mianowicie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Supertramp

25-08-2011 [22:45] - Supertramp (niezweryfikowany) | Link:

Ja bym chciał w końcu dowiedzieć się czym jest "antysystemowa opozycja", bo brzmi to jak bezobjawowa schizofrenia. Czy już sędziowie, czy kto tam upoważniony, może media, określili jaki mamy w kraju system i czy jest on dobry czy zły? Bo ja biedny nie potrafię, choć się staram, wyrobić sobie opinii czy to dobrze, że PiS jest antysystemowy czy nie.

Obrazek użytkownika Viilo

26-08-2011 [01:36] - Viilo (niezweryfikowany) | Link:

Obawiam sie, ze jest juz o wiele za pozno.

Obrazek użytkownika Roman

26-08-2011 [22:34] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

"Mi się wydaje",że każda opozycją jest ANTY-systemowa z zasady, bowiem partia sprawująca niepodzielną władzę przez okres kilku lat, tworzy swój system jej sprawowania. A zadaniem opozycji jest być anty, czyli na odwyrtkę. W GB opozycyjna Labour Party wypomina obecnie sprawującym władzę,że "nic się nie zmieniło" w kwestii imigrantów, których miało być mniej, a jest o ćwierć miliona więcej.Czy labourzyści są zatem antysystemowi?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-08-2011 [22:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie każda, nie każda! Taka SLD- najoczywiściej NIE JEST . I nawet powiem więcej: taka PO , przed 2007 - też nie była.

A brytyjskie przykłady się do naszej rzeczywistości nijak mają - dziś media podały, że lider szkockich homoseksualistów by szefem pedofilskiej siatki i dostał... dożywocie ! Co za barbaria !

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-08-2011 [22:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pozdrawiam

Obrazek użytkownika kiczkis

26-08-2011 [00:27] - kiczkis (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli można.. dorzucę trzech swoich "faworytów" - cytując fragment mego komentarza spod artykułu w "Wybiórczej" pt."Teraz PO będzie mogła straszyć...". Komentarze po słowach J. Kaczyńskiego":

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
(...)"..Ale odwrotnie niż towarzyszce Kolarskiej-Bobińskiej - i "dziennikarzowi" skąd??? - no jasne :)))) z TVN24. niejakiemu Konradowi Piaseckiemu ("zasłużone" nazwisko rodowe -tfu!) - ten obłędny strach: - "olaboga byleby PiS nie doszedł do władzy" - jest mi obcy i zwyczajnie niezrozumiały..

CO i JAK trzeba zrobić z CAŁYM tzw."Wymiarem Sprawiedliwości" - to nie jest kwestia "na dziś" opozycji..

Faktem jest iż właśnie SĄDOWNICTWO (ale też i prokuratury i środowiska adwokackie -etc.) jest dzisiaj najbardziej zdeprawowaną i zdegenerowaną instytucją państwową w Polsce - która ze wszystkim może mieć wszystko wspólne, tylko nie z SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, BEZSTRONNOŚCIĄ czy UCZCIWOŚCIĄ (nie zapominając o innych przymiotach właściwych temu "Wymiarowi").

- Słynny sędzia Wielkanowski z Torunia.. tzw. "sędzia" Maciej Jabłoński czy równie sławny towarzysz Widacki to tylko "poczet sztandarowy" tego zdeprawowanego I spaczonego środowiska..

- "Jacy "sędziowie".. takie i "wyroki".. - Jacy "prokuratorzy".. - takie i umorzenia" - można rzec sentencjonalnie..

To właśnie w PiSie (jest -dop.mój)) NIE STRACH a NADZIEJA że przywróci NORMALNOŚĆ i wiarę w UCZCIWE sądownictwo..

Zaś "przekonanych" lemmingów i ćwierć mózgów towarzyszka Kolarska-Bobińska i "dziennikarz" skąd??? - no jasne :))) z TVN24. niejaki Konrad Piasecki - "przekonywać" nie muszą..

Oni "łykną" KAŻDE g.wno.. Każde! - Najbardziej nawet absurdalne i groteskowe..

- Przy tym.. absolutnie zgadzam się z "wyrokiem" Sądu Okręgowego w Warszawie :))) - To dzięki kretynizmowi tegoż sądu, wyrażenie "nic się w Polsce nie zmieniło" - jak g.wno do podeszwy, jak "Matoł" do Donalda - na stale "przylepi się" do "PełO" - towarzyszko Kolarska-Bobińska..

- "To" właśnie przylepi się a nie "strach" do PiSu :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obrazek użytkownika sarmata

26-08-2011 [06:58] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Wiem co mówię.

Obrazek użytkownika John z Nowego Jorku

26-08-2011 [07:27] - John z Nowego Jorku (niezweryfikowany) | Link:

A trzeba do tego dorzucić ,że w każdym mieście są tacy sędziowie o nazwiskach ;Rozgrzany, Dyspozycyjny, Sprzedajny.A PiS chciał dobrze , chciał , aby był łatwiejszy dostęp młodych studentów prawa do tego hermetycznie zamkniętego środowiska prawniczego.Pokutuje taka opinia ; nie masz w rodzinie prawnika , nie zostaniesz adwokatem , choćbyś ukończył prawo z najwyższą lokatą , choćbyś był geniuszem.Rodziny prawnicze ciągną się od czasów sprzed drugiej wojny światowej ,nikt więcej nie ma dostępu do tego zawodu.