„Bo ja lubię brutalne kampanie”*, czyli zgodzić się na debatę z Tuskiem...

....w Telewizji TRWAM!

Już wiemy, czym, w dobie walącej się na pysk giełdy, szalejącego franka, i robienia na głowę przez Panią Merkel i Pana Sarkozy tzw.  polskiej prezydencji, zajmował się  think tank  Platformy – ci wszyscy profesorowie, redaktorzy naczelni obiektywnych mediów, autorytety, i im podobni:

szykowaniem pijarowskiej pały na PiS.

I wyszykowali pałę, pod nazwą „debaty”.

Hucpa, może ktoś powiedzieć.
Bzdet, może ktoś poprawić.

Ba, można, jak Tusk, nazwać ten bezczelny trik pijarowy  uczciwą propozycją.

W III RP wszystko można.

Można też, tak jak ja, powiedzieć, że mi się to podoba, bo jak się gra o życie (spokojnie, spokojnie – o  polityczne życie), to się wali bez litości, bez skrupułów i bez dawania przeciwnikowi szansy.

Takie są, chuligańskie, reguły walki politycznej w III RP i albo się do nich stosuje, albo się naiwnie nadstawia drugi policzek.

Problem w tym, że, jak już kiedyś napisałem, jeśli ktoś napadnięty przez chuligana, po oberwaniu w twarz, nadstawia drugi policzek, to się kończy tym, że w rezultacie musi nadstawić, pardon – d…..

Ale pijarowcy Tuska popełnili w tej swojej misternej konstrukcji błąd zupełnie niewyobrażalny w swej głupocie (bo także błąd może być głupi, nawet bardzo).

Otóż, zaproponowali ustami Pana Tuska, żeby debaty odbywały się w  dowolnie wybranej telewizji  :-)

Pewnie już widzieli oczami wyobraźni, obiektywną debatę w TVN24, z Państwem Miecugowem, Durczokiem , Kolendą-Zaleską i Olejnik.

Albo w Polsacie, u Pana Gugały.

A może w, za przeproszeniem, Publicznej, u Pana Brauna?

I ten łomot, jaki pisowcy dostaną - mmmm.....!

Ale spoko - tym razem pijarowcy PO przefajnowali.

Ja mam dla PiS i Pana Poręby w szczególności radę:

jeśli nie chcą, żeby te debaty przekształciły się w  „baty w d…”,  należy podjąć (mimo  obrzydzenia) tę rzuconą przez pijarowców Tuska , lateksową rękawicę, i zaproponować, że tą  „dowolnie wybraną stacją telewizyjną”  będzie Telewizja TRWAM.

Chciałbym zobaczyć minę Tuska i jego, pijarowców :-)

-------------------------

*
http://www.youtube.com/watch?v...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jarecki

20-08-2011 [12:58] - Jarecki (niezweryfikowany) | Link:

Do kroćset, TAK! To swietny pomysł :)
jestem za!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Młody Moher

20-08-2011 [13:20] - Młody Moher (niezweryfikowany) | Link:

pomysł. Przyznaję prywatnego Moherowego Nobla. A ten pomysł podesłać na stronę PIS-u.Serdeczne pozdro...dla autora4

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:35] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

poszuka w spisie telefonów :-)

Obrazek użytkownika uff

20-08-2011 [17:20] - uff (niezweryfikowany) | Link:

Czytam Pana blogi z przyjemnością,czasami mam wątpliwości,czy wszystko właściwie rozumiem,trochę boję się reklamiarzy,by mnie nie ograli.Czekam,kiedy pojawi się Pan przy P.J.Kaczyńskim,wtedy "przyjrzę" się Panu dokładnie,a na blogu wyrażę opinię.Proszę się tak nie targować,lepiej z mądrym stracić niż z głupim znależć.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [19:26] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pozdrawiam,

EF

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:35] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Ukłony :-)

Obrazek użytkownika katamaraz

20-08-2011 [13:24] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Jest tylko problem: diabeł boi się okrutnie "świenconej" wody.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.

Obrazek użytkownika pusia

20-08-2011 [14:02] - pusia (niezweryfikowany) | Link:

na prowadzącego p Brauna a na widownię z POpaprańców strony całą Krajową Radę Rad i Telew

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:32] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Supertramp

20-08-2011 [14:16] - Supertramp (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo dobry pomysł.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:32] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.

Obrazek użytkownika Studentka:

20-08-2011 [14:18] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

Tak bardzo spodobał mi się Pana pomysł.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:31] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

To miłe.

1.Bo mój blog, tak jak i ja, zyskuje przy bliższym poznaniu.
2.Skoro się Pani przeprasza z moim blogiem teraz - to znaczy że sporo Pani straciła :-). Ale może Pani zawsze przeczytać poprzednie teksty.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika mik

20-08-2011 [14:30] - mik (niezweryfikowany) | Link:

To nie takie proste jak się wydaje.Strona POwska odpowie,że nie wszyscy Polacy odbierają "Telewizję Trwam" i nie wszyscy chcą ją oglądać i będzie to zgodne z prawdą.Ja nie mam przekonania do tematu "debata przedwyborcza",a na pewno nie z prezesem Kaczyńskim.Ta ostatnia telewizyjna debata Kaczyński-Tusk nic dobrego stronie PIS nie przyniosła,a wręcz przeciwnie.W sytuacji,gdy zaprzyjaźnione z władzą media i dziennikarze prorządowi pokroju tych,którzy występują w TOKFM,zrobią wszystko,żeby nie dać możliwości swobodnego wypowiedzenia się stronie przeciwnej i zaangażują do tego cyrku własną widownię,nie będzie więc szans na poważną i prawdziwą debatę.A że widzowie /w większości/ myślą to,co im pokazują,tylko i wyłącznie jednostronnie,w TVN czy Polsat,teraz też w publicznej i wierzą w to bez zastanowienia,więc panowie i panie,a szczególnie prezes partii PIS,powinni się długo, poważnie i mądrze zastanowić,czy dać się sprowokować i stracić wiele,czy nie reagować na zaczepki teraz,a potem nie reagować na kampanię oszczerstw,że stchórzyli przed przed debatą /100% pewności,że PO i prorządowe media taką rozpętają/i robić swoje czyli informować Polaków w swój sposób i na własnych warunkach,np.odpowiadając na konferencjach prasowych na pytania dziennikarzy czy posłów rządu.Debatę można prowadzić ze stroną przeciwną,ale nie wtedy,gdy ta strona chce opozycję i jej wyborców zniszczyć,ośmieszyć,pogrążyć,unicestwić i proces ten trwa nieustannie od 2005 roku.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [14:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Już teraz dyżurny Norbert Maliszewski chodzi po mediach i mówi, że PiS odmawiając "wpada w pułapkę". I że będą na ich zebrania przychodziły "śmiesznie przebrane postaci" - jak w USA, do Busha "chicken". A co mnie obchodzi argumentacja PO, co do zasięgu TRWAM - przecież Radio Maryja odbierane jest w całej Polsce, transmisja może być równoległa. Dał Tusk wybór - to niech nie kwęka. NIECH NIE TCHÓRZY, chicken jeden! :-) Przecież TVN24 też nie dociera do ogromnej części Polski. Przecież Tusk się nie zgodzi na takie warunki debaty i o to chodzi :-)

Obrazek użytkownika katamaraz

21-08-2011 [13:02] - katamaraz (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba użyć mądrych argumentów, nie dobrych, ale mądrych. Przecież nawet ślepy widzi, że telewizja jest w rękach PO. Wykasowali tyle programów: Bronisława Wildsteina, Jana Pospieszalskiego, Anity Gargas. Mogą to zrobić tzn. przygotować ludzie kompetentni. To ma być tak: nie zgodzi się-"krrrecha", zgodzi się-przycięte piórka. "Jak się wróblowi piórka przytnie to zaraz potem zamknie pysk"!!!

Obrazek użytkownika krzyh

21-08-2011 [08:20] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

ja nie oglądam. Trwam dostępna jest w całym kraju i zagranicą bo jest na satelicie Astra więc argument o niedostępności upada. Politycy PIS powinni właśnie w Trwam zaproponować debatę, sztaby nie powinny mieć możliwości zapraszania publiczności ani wybierania zadających pytania dziennikarzy - to należy do organizatora czyli o.Rydzyka - wejście tylko po uzyskaniu akredytacji. I ogłosić że "skoro Tusk tą debatę zaproponował to my tam będziemy i mamy nadzieją ze Donald nie stchórzy". Acha, i wejście tylko dla uczestników dyskusji - bez podpowiadaczy, niech wykują frazesy na pamięć.

Obrazek użytkownika Gość

20-08-2011 [15:36] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

pomysl bombowy-gratuluje!!!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [21:03] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.

Obrazek użytkownika leszek hapunik

20-08-2011 [15:43] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

bardzo bym prosił abyś to Ty i Pani Lichocka poprowadzili tę debatę. Niezależnie od telewizji , w której byłaby debata, pod gradem waszych pytań tusku wymięknie

Obrazek użytkownika Idący pod prąd

20-08-2011 [17:19] - Idący pod prąd (niezweryfikowany) | Link:

A to debata polega na gradzie pytań od dziennikarzy? Ja myślałem, że debatuje, jak w USA, dwóch ludzi z dwóch partii.

Obrazek użytkownika cogito

20-08-2011 [19:55] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

A gdzie to Ty drogi Idący chadzasz pod ten prąd? Chyba nie tu w naszym ślicznym Priwislanskim Kraju. Tu tak ona wygląda. A potem inni niż prowadzący dziennikarze powiedzą głupiemu ludowi kto wygrał i jak należny interpretować co mówili uczestnicy tzw. debaty. I ja nawet dziś dałbym się zabić, za to że Kaczyński nie przegrał ŻADNEJ swojej "debaty" , ale opinia salonowa dała narodowi zupełnie inna interpretacje do wierzenia. I uwierzył, a teraz odmraża sobie narodowy tyłek. Ale to nie boli, bo mózg już nie funkcjonuje.
Pozdrawiam- C.

Obrazek użytkownika leszek hapunik

20-08-2011 [15:46] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

Tusku liczy na kolejny numer z pistoletem. Właśnie podczas tamtej debaty, gdy tusk niby mimochodem upublicznił ich prywatne żarty, pojąłem jak nikczemnym i lichym musi być człowiekiem.

Obrazek użytkownika Magdalena

20-08-2011 [19:17] - Magdalena (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo dobry pomysl :)
Nie sadze,aby tusk sie zgodzil..boja sie wszyscy Tv Trwam jak cholera.
Tv Trwam i jej kompetentni dziennikarze przeprowadzajacy wywiady odsloniliby jeszcze bardziej jakze wielka przepasc umyslowa pomiedzy panem Kaczynskim a tym calym tuskiem.
tusk sie na to nie zgodzi bo przegralby na calej lini..on i jemu podobni karmia sie agresywnoscia i chca czuc sie ochraniani jak schodza totalnie z odpowiedzia w "krzaki" a Tv Trwam zadaje pytanie i czeka na kompetentna odpowiedz do konca..bez przerywania i agresywnosci w atakach.
Dlatego zawsze czlowiek wie o co w tym wszystkim chodzi bez poczucia bUlu glowy :)
Pozdrawiam i moze sie uda sie ryzego zdemaskowac..kto wie?

Obrazek użytkownika stanczykblazen

21-08-2011 [07:26] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Jeżeli debata w studio tv , to bez klakierów , a jeśli z klakierami ,to na neutralnym gruncie przed całym narodem. Na debatę wydelegować obowiązkowo PANA MACIEREWICZA. ON swoją inteligencją, wiedzą i elokwencją nie da im nawet zipnąć.ON nie zboczy z tematu , a i im nie da zboczyć z tematu.A jeśli bezczelnie zapytają ile kosztuje kilogram aronii? , to odpowiedziec ;a ile kosztuje metr koniczyny?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-08-2011 [12:37] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

polityków PiS. Wychodzi wygrany z polemik z największą dziennikarską, pardon - mendą.

Obrazek użytkownika emma

20-08-2011 [19:20] - emma (niezweryfikowany) | Link:

jaka by sie wojna rozpetala.pomysl niezly,jestem za.a ich miny juz sobie wyobrazam.

Obrazek użytkownika s.e.

20-08-2011 [20:21] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

ale PR Tuska na to nie pójdzie, przeca nawet reflektory, miejsce, w którym siedzi i na czym pan płemieł jest specjalnie dobrane, poza tym istniałoby niebezpieczeństwo, że jeszcze by sie kilku POgan nawróciło

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-08-2011 [20:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

i będzie po "debatach"

Obrazek użytkownika Szamanka

21-08-2011 [02:21] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

A Pan w tym czasie zrobil swoja kampanie! I przyznam, zgadzam sie z kazda propozycja, by Pan pisal dla Poreby puenty i repliki. Uwierze wtedy, ze swiat pojdzie dalej!
I tylko w TV Trwam, bez dyzurnej klaki dziwnej proweniencji tarasowej. Juz sam fotel bedzie Tuska przypiekal, a Pan, daj Boze, jako pytajacy, moglby stac sie ...gwiazda. Nie chce Pan. To chociaz potwierdzic to dobre, co o Panu sadze?

Obrazek użytkownika Szamanka

21-08-2011 [02:31] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Skoro dzwonil, to znaczy, ze wie, ze nie umie! To pierwszy dobry znak! Prosze oddzwonic. Prosze. Fuszerke Pan wyrowna, poda przyklady frazeologii stosowanej(na uzytek polemiki wygranej ), poduczy w ripostach na refleks. Nie, nie wolno Panu go olac! On musi sie dac wytresowac, inaczej podniesie kazda rzucona ...kosc(rekawice?). I musi nauczyc sie cholernie grzecznego ignorowania mediotow! Drogi Panie Ewaryscie! Robic teraz za Porebe, to spoleczny czyn dla Polski. Czy Pan tego nie pamieta? Sadzenia drzewek w idiotycznych miejscach tej ziemi? A robilismy. To i Porebe Pan wycwiczy. Byle szybko.Prosze oddzwonic!Osmielic, nie zaraz z gory, jak ze mna kiedys. Tylko ja sie nie dalam!Pozdrawiam nocnie, ale takie czasy.

Obrazek użytkownika krzyh

21-08-2011 [08:28] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

z prawicowej strony może wreszcie mięliby możliwość Sakiewicz, Ziemkiewicz czy choćby prof. Nowak, a lewej choćby i przyszedł sam Michnik z Urbanem - bez różnicy - nie mają szans w równej walce.

Obrazek użytkownika ksena

21-08-2011 [09:16] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

czy ta debata miałaby wyglądac tak jak onegdaj u Lisa ? Tam wynajęta przez Lisa zgromadzona młodzież wrzeszczał ,tupała na dany przez niego znak kiedy mówił Kaczyński i żarliwie klaskała podczas wypowiedzi Tuska.Teraz zapewne będzie tak samo.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-08-2011 [12:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

nie zgodzi na taką debatę :-)