Haniebny tekst na czołówce portalu Salon24.pl

Przed chwilą, na będącym własnością Igora Janke blogowisku Salon24.pl został umieszczony na "JEDYNCE" tekst pod haniebnym tytułem: "Godzina W - historia narodowej hańby"

http://pantryjota.salon24.pl/329328,godzina-w-historia-narodowej-hanby

Zastanawiam się, do czego jeszcze, w pogoni za komercyjnym sukcesem, mogą być zdolni dziennikarze, pragnący uchodzić za "obiektywnych", "bezstronnych", "rzetelnych", "przyzwoitych" wreszcie.

Do jakiej niegodziwości (bo to jest niegodziwość) może się jeszcze posunąć medium, oszalałe na punkcie maksymalizowania „klikalności”?

Ja jutro, jak co roku, wywieszam flagę i idę na Powązki.

Pana Igora Janke zostawiam z jego świetnym samopoczuciem i bezwstydem jednocześnie.

To oczywiste, że po tak skandalicznym zachowaniu właścicieli portalu, i to w przeddzień wybuchu Powstania, moje dalsze publikowanie na Salonie24.pl jest niemożliwe.

Ewaryst Fedorowicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Wanda

31-07-2011 [23:51] - Wanda (niezweryfikowany) | Link:

Cieszę się, iz podjął Pan taka decyzję. Dotychczas czesto odwiedzałam Salon 24, czasem komentowałam. Od dziś przestaje tam wchodzić.Z tego samego powodu. To obrzydliwy post. Sa jednak pewner granice.

Obrazek użytkownika Anda

01-08-2011 [07:26] - Anda (niezweryfikowany) | Link:

to się narobiło,wyszło szydło z worka,żegnam salonie.

Obrazek użytkownika allisson

01-08-2011 [08:12] - allisson (niezweryfikowany) | Link:

Wielkie uznanie dla autora,solidaryzuje sie i mam podobne zdanie na temat p.Janke i salonu24.Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika ksena

31-07-2011 [23:54] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

wiekowa kombatantka i uczestniczka Powstania powiedziała,że,, gdyby wróciły znów te czasy zrobiła by to samo i poszła walczyć''.W swej opinii nie była osamotniona.Najbardziej przykre,ze toczy się gra Powstaniem i wróciły czasy,ze o tym zrywie będzie tak jak kiedyś mówiło się źle albo wcale.To Lech Kaczyński walczył o pamięć o Powstaniu Warszawskim,odznaczenia dla powstańców i rangę uroczystości.Podejrzewam,ze wkrótce doczekamy się zamknięcia Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obrazek użytkownika Wart-ownik z Czerniakowa

01-08-2011 [00:29] - Wart-ownik z Cz... (niezweryfikowany) | Link:

Informujemy, iż 1 sierpnia tj. w najbliższy poniedziałek o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W trakcie testu emitowany będzie sygnał ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

Obrazek użytkownika Mycha

01-08-2011 [00:44] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

że najwięksi bohaterowie i najlepsi, najodważniejsi, najwspanialsi ludzie życie swoje za Ojczyznę w wojnie obronnej i Powstaniu Warszawskim oddawali, gdyż obowiązkiem wtedy było zginąć za nią z honorem, czego nawet nie muszę pisać i tłumaczyć, takie ścierwa i padliny, tak, dokładnie tak, z tych określeń się nie wycofuję, takie niektóre pozostałości jakieś, takie niektóre pomioty, po tych co poniektórych, którzy zabici nie zostali, bo w walce udziału nie brali, pamięć bohaterów i ich walki kalają. I takim właśnie oszczercom i kreaturom należy się wieczna hańba. Tak jak bohaterom należy się wieczna cześć, sława i chwała na wieki.
Pozdrowienia dla autora i Wszystkich znajomych.

Obrazek użytkownika TEN OBCY

01-08-2011 [01:05] - TEN OBCY (niezweryfikowany) | Link:

ilu takich kutafonow w polsce ma zdanie o swojej ojczyznie i o gotowosci do jego obrony, dodatkowo podsycajac te destrukcyjne jak wpis na salonie24 nastroje ....
ich marzeniem jest, aby wszyscy bez wyjatku polacy zaczeli pluc na swoj kraj w "nowoczesny sposob", aby patriotyzm kojarzyl sie im z prostactwem i mocherowym beretem aby...? ...pewnego pieknego dnia wkroczyc do tego kraju bez jednego wystrzalu ....
to jest wlasnie sila propagandy, z ktorej wielu de bi li w tym kraju smieje sie poblazliwie, bo jakze to mozliwe aby taki de bil byl w stanie rozpoznac swoj stan? ....

Obrazek użytkownika Iza

01-08-2011 [13:58] - Iza (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję Ci.

Obrazek użytkownika Siwek

01-08-2011 [01:06] - Siwek (niezweryfikowany) | Link:

Osobiście, z Salonem24 nie jestem zaprzyjaźniony.Trafiłem tam ze cztery razy, poprzez linki stąd i na wywiad
z Jarosławem Kaczyńskim, gdzie przejrzałem wtedy wszystkie wpisy. Sam tytuł kojarzy mi się z żydowską "Gazetą Wyborczą".Z samego Jankego bije fałszem, jakiś taki obleśny, co udowadnia przytoczonym powyżej tytułem, którym
"na łeb i szyję" bije wypowiedź Sikorskego.Ten Powstanie Warszawskienazwał "narodową katastrfą".Tak Interia.pl zatytułowała swój artkuł i o tym, że PiS to krytykuje. Przejrzałem wpisy, których na 21:15 było 1306.
Gebelsiki się napracowały. Ok. 1/5- "Sikorskiego nie lubię, ale...zgadzam się z nim...","...że wreszcie ktoś
prawdę powiedział",oczywiście z 1/5 potępiających PiS, reszta się "jak najbardziej się zgadza" z motywem,
podkreślającym 200 tys.ofiar i ogromne zniszczenia. Wpisów potępiających to sformułowanie i to krótkich, bro-
niących samego aktu zerwania się do walki w Powstaniu, zaledwie ok. 20 do 30 ! W tym jeden ~Jarek,z 18:27, dał
trochę szerszy, bardziej rzeczowy.
Szanowny Panie Ewaryście Fedorowiczu grtuluję postawy i moje uznanie. To właśnie tak się robi. Bezwględny
bojkot Igora Jankego, który okazał się głupim, tępym łachudrą. Ciekawe, czy z własnej incjatywy ?
Pozdrawiam i zaraz kasuję Salon24, u siebie, ze spisu.

Obrazek użytkownika Krystyna P.

01-08-2011 [02:48] - Krystyna P. (niezweryfikowany) | Link:

To taka sama kanalia jak syfi-lis, kolenda-zalewska i kilka jeszcze szuj.

Obrazek użytkownika Krystyna P.

01-08-2011 [02:52] - Krystyna P. (niezweryfikowany) | Link:

zdrajców, dotąd najlepsi synowie naszej ojczyzny będą przelewać krew na darmo. Bo będą się wiecznie odradzać takie hydry jak Janke, tuski, kutze, jaruzelskie, którzy czerpią zyski ze swojej podłości i zdrady.

Obrazek użytkownika krzyh

01-08-2011 [07:04] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

powstanie w getcie też uważa za hańbiące dla narodu żydowskiego? Człowiek z gumy.

Obrazek użytkownika piotr

01-08-2011 [07:54] - piotr (niezweryfikowany) | Link:

Cholernie dobre pytanie!Oczywiście-nie doczeka się odpowiedzi,jak tyle innych.

Obrazek użytkownika Awe

01-08-2011 [10:38] - Awe (niezweryfikowany) | Link:

O to samo należy zapytać ministra spraw zagranicznych!!!!

Obrazek użytkownika cogito

01-08-2011 [07:59] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Przeczytałem sobie tekst z Salonu.24. Cóż tu komentować? Podobno takich nie sieją. Może można to leczyć, ale nadziei wielkiej nie ma. Najstraszniejsze są dla mnie komentarze i świadomość, że ludzie mogą tak myśleć. I zajadłość tego jak mu tam pancośtam.

Obrazek użytkownika Basia

01-08-2011 [08:17] - Basia (niezweryfikowany) | Link:

i wstrętna ... nie powiem głośno co !

Obrazek użytkownika Gość

01-08-2011 [08:32] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Zgoda na rzady bandytow z platformy pociaga takie kataklizmy-bo faxcet powinien byc oskarzony o zdrade panstwa!

ps

A dla zmasakrowanych gupota komunistow---PIERWSZY TU PODAJE --TRAGEDJA DEMOKRACJI W WALBRZYCHU!!!

kORUPCJA NA POTEGE--CHODZI O 500.000,-ZAMIESZANI WSZYSCY Z pLATFORMY-jest chlebowski i sa fauszywi kandydaci w wyborach-podaj dalej.To jest potop korupcji platformy--czy jest jeszcze jakis tepak ktory ma watpliwosci????????????

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

01-08-2011 [09:07] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

proszę nie mieć mi za złe, że (inaczej, niż zwykle), nie ustosunkowuję się do Waszych komentarzy, ale opisana przeze mnie sprawa jest tak oczywista, że sama się najlepiej "komentuje".

Żałosne jest natomiast tłumaczenie się Pana Igora Janke "błędem".

Mamy dziś 1 sierpnia - wywieśmy flagi!

A od tej całej "kamandy" (to właściwe określenie), odwróćmy się plecami.
Na nic lepszego nie zasługują.

Pozdrawiam wszystkich,

Ewaryst Fedorowicz

Obrazek użytkownika noktowizor

01-08-2011 [13:34] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Natychmiast zgłosiłem na stronie tego artykułu, nadużycie popełnione przez Redakcję Salonu24 i zażądałem usunięcia całego artykułu wraz z Aneksem. Jako uzasadnienie podałem prowokowanie do czynu zbrojnego w ramach słusznego sprzeciwu wobec pohańbienia pamięci dowódców,żołnierzy i cywilnych ofiar niemieckich siepaczy powstańczej Warszawy. (przypis własny "a nie ofiar Powstania"). Za takie haniebne czyny Redakcja wraz z autorem powinna trafić pod sąd polowy dowódców kolejnego powstania narodowego.
Te prowokacje rodem z Appelbaumów manipulowane są zdradliwymi rąsiami Sikorskiego, który pierwszy zawołał że Powstanie Warszawskie to hańba a jego dowódcy cyt. "z góry zaplanowali jego klęskę).
Dla nie znających historii przypominam, że klęskę Powstania zaplanował Stalin zawierając z Niemcami Pakt Ribbentrop/Mołotow w Moskwie. Do o końca wojny opbowiązywał ten Pakt i w ramach niego Niemcy i Rosjanie ściśle współpracowali w kierunku wspólnego zniszczenia polskiego oporu, polskiego państwa podziemnego i polskiej substancji narodowej.
Ci prowokatorzy muszą doczekać się osądzenia.
Czy postanie w Gettcie było hańbą Żydów tam walczących panie mężu Appelbaum i Panie Janke?
Dzisiaj Komorowski dosłownie żałośnie błąkał się po grobach odfajkowując "wizytę" na cmentarzu na Powązkach.Hańbę należy wszak obchodzić cichcem błąkając się chyłkiem.

Obrazek użytkownika szperacz

01-08-2011 [17:17] - szperacz (niezweryfikowany) | Link:

Uważam, ze nie warto...
Proponuję przemilczeć, bojkotować - ale nie komentować.
Pozdrawiam autora

Obrazek użytkownika Antykomunista

01-08-2011 [17:30] - Antykomunista (niezweryfikowany) | Link:

Proszę więc jego obrońców o wymienienie chociaż JEDNEGO obiektywnie POZYTYWNEGO skutku będącego następstwem powstania warszawskiego.

Obiektywnie pozytywnego, czyli BEZ MARTYROLOGII

Obrazek użytkownika Mycha

01-08-2011 [18:01] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Ty piszesz o świecie realnym a my o świecie wartości. Taka jest między nami różnica.

"W świecie realnym ważne jest kto wygrał, w świecie wartości ważne jest kto miał rację".

Obrazek użytkownika Antykomunista

01-08-2011 [20:40] - Antykomunista (niezweryfikowany) | Link:

Gratuluję faktu, że przed samym sobą przyznajesz, że bujasz w obłokach. Niestety twoje "wartości" (nie wiem szczerze mówiąc jakie) nie zwrócą życia ani żołnierzom, ani cywilom, ani nie odbudują Warszawy.

To co nazywasz "światem wartości" to świat czczych marzeń i chciejstwa, niczego więcej.

Obrazek użytkownika Latarnia

01-08-2011 [19:53] - Latarnia (niezweryfikowany) | Link:

Dla moich pięciu członków rodziny,będącymi żołnierzami Armii Krajowej,honorowo było zginąć w walce z bronią w ręku niż być rozstrzelanym w łapance lub zamęczonymi na Pawiaku.

Obrazek użytkownika Antykomunista

01-08-2011 [20:38] - Antykomunista (niezweryfikowany) | Link:

Żołnierze po prostu walczyli. Wśród szeregowych AKowców faktycznie było miejsce na bohaterstwo, patriotyzm i gotowość do walki za ojczyznę. Ale to jest ZUPEŁNIE INNA SPRAWA. Decyzję o wybuchu powstania podjęli ich dowódcy, a ci na co przepraszam liczyli? Jedyna nadzieję na sukces mogli upratrywać w pomocy armii sowieckiej - czyli równie dobrze mogli oczekiwać, że armia archaniołów zejdzie z nieba by wspomóc powstańców. I podjąć ryzyko na podstawie tej wiary...

Obrazek użytkownika Gość

01-08-2011 [21:56] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Twoje pytanie o pozytywne skutki Powstania Warszawskiego jest też pytaniem o sens wszystkich polskich powstań narodowych.Odpowiadam więc.Gdyby Polacy,w beznadziejnych warunkach niewoli,nie chwytali za broń ,dzisiaj nie byłoby już polskiego narodu.Bylibyśmy teraz potomkami dawno zapomnianej nacji,wcielonej kiedyś siłą w obce mocarstwa.Zapomnianej,bo zniemczonej i zrusyfikowanej.Pamięć Powstania Warszawskiego i Armii Krajowej z kolei,pozwoliła Polakom przetrwać komunizm i spowodować wybuch "Solidarności".Dzięki temu,żyjesz dziś w wolnej Polsce.Czy to jest dla Ciebie pozytywny skutek? A może... wolałbyś jednak Białoruś? Skąd ten "Antykomunista?!

Obrazek użytkownika Jadzka

02-08-2011 [02:33] - Jadzka (niezweryfikowany) | Link:

Bialorus jeszcze wegetuje. Ale mniej wiecej bylibysmy na takich samych albo i gorszych prawach REPUBLIKA RADZIECKA i Zwiazek Radziecki NADAL BY ISTNIAL!. Papieza -Polaka by nie bylo i o NIEPODLEGLOSCI przestalibysmy marzyc!!!! Ale i teraz sytuacja nie jest najlepsza. Aktywne rozowego koloru zgrupowania swoim polaczeniem z masoneria z zachodu wbili do glowy wielu mlodym zasady Miedzynarodowki przelozonej z marksizmu na unijne. A jednoczesnie zabijaja w nich ducha narodu. Niemalze zlikwidowali wszystko, co udalo sie Janowi-Pawlowi II zrobic dla Polski !!! I takie sikorskie, tuski,nie mowiac o zlodziejach typu Bascik rozkradli albo dali rozkrasc to, co bylo fundamentami na przyszlosc. Trzeba z tym walczyc ale bez zacieklosci i niecheci do wszystkiego co z zewnatrz.
Po pierwsze przejac kierownictwo Polski bez zastanawiania sie, czy lepsze centrum czy prawica- a wiec polaczyc sie dla wspolnej idei ocalenia Polski. Po drugie poswiecic czas i checi na zabawe budowie nowoczesnej Polski. A inaczej - zabawic sie w budowanie kraju. To przeciez takie ciekawe klocki! Trzeba znalezc zajecie dla tych co nie dorosli do rzadzenia!
I raczej nawiazac kontakt z Wegrami, Czechami, Rumunami, cala Europa Poludniowa co bardzo pragnal Lech Kaczynski.Trzeba przywrocic kontakty kulturowe z Wegrami.I organizowac imprezy laczace naszych gorali z Bulgarami i Rumunami. Nie mamy innego wyjscia. A i ropa ma tamtedy plynac. A moze rowniez uda sie polaczyc handlowo Skandynawie z poludniem Europy przez Polske Dajmy im propozycje ciekawsze niz Niemcy! To nie bedzie latwe, ale to jest mozliwe, chociazby z tego powodu, ze jest w Skandynawii wiele Polonii.Nie trzeba o nich zapominac.

Obrazek użytkownika Dana

01-08-2011 [17:41] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

albo płatnym zdrajcą. I zabraniam mu z czym kolwiek zwracać się do polskich dzieci i młodzieży.
On wykonuje prikazy, aby zabić w Polakach poczucie wartości; nie udało się przez tyle lat, więc takie kanalie na usługach wrogów Polski, próbują w dalszym ciągu. Niedoczekanie ich.

Obrazek użytkownika Dana

01-08-2011 [17:50] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

"A od tej całej "kamandy" (to właściwe określenie), odwróćmy się plecami. Na nic lepszego nie zasługują."
Moja biało-czerwona na balkonie dumna z polskich Bohaterów.

Obrazek użytkownika t

01-08-2011 [20:44] - t (niezweryfikowany) | Link:

Ktoś, kto nie ma swojego zdania, a wyrażane zmienia zależnie z której strony POwieje, nie zasługuje na szacunek. Nie słucham, nie czytam, nie oglądam. Mam go w d...

Obrazek użytkownika Szamanka

01-08-2011 [22:01] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Skladam Panu wyrazy szacunku, od ludzi bez honoru nalezy sie odwracac. Ale i wytykac glosno ich przypadkowa obecnosc wsrod nas. Nie pozwolic, by sie zadomowili.
Wprawdzie rozpieraja sie w fotelach, ale to spadek po komunie i peerelu! Takie byle co z czasow hanby w Ludowej Pezetpeerowskiej! I "spadek", i "byle co" dotyczy holoty, ktora tylko czytac sie nauczyla. O zrozumieniu w tych kacapskich szkolach mowy nie bylo.

Obrazek użytkownika Pepik

03-08-2011 [23:15] - Pepik (niezweryfikowany) | Link:

Ten Janke jest zrobiony na miętko, taki trzęsiportek.