Komunikat agencji APA: raport smoleński - raportem świadomie anonimowym.

29.08. Warszawa (APA) - Jak nieoficjalnie dowiaduje się agencja APA, mający być przedstawionym za niespełna 2 godziny, raport dotyczący katastrofy smoleńskiej, został zanonimizowany świadomie.

W związku z tym, stawianie zarzutu, że raport  „nie zawiera nazwisk”  jest chybione i świadczy o zupełnym niezrozumieniu obowiązującego prawa:

w III RP obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, która ma za zadanie dbać o ochronę prywatności obywateli,  powiedział APA wybitny konstytucjonalista, który także zastrzegł sobie anonimowość.

Z kolei podawanie jakichkolwiek nazwisk obywateli państw obcych, bez uzgodnienia tego z odpowiednimi władzami tych państw, byłoby niedyplomatyczne i świadczyłoby o niezrozumieniu zasad i stylu uprawiana polityki, obwiązujących w Unii Europejskiej.

Także z powyższych przyczyn, jest wysoce prawdopodobnym, że raport nie zostanie przez nikogo podpisany.

Bogdan Rzetelny (APA)
APA br/

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bredzisław Bul_Komoruski

29-07-2011 [09:21] - Bredzisław Bul_... (niezweryfikowany) | Link:

"...wybitny konstytucjonalista, który także zastrzegł sobie anonimowość.."

To mi dopiero kuriozum i jak zwykle chamowa! Kto nim jest GRAŚ..???!
Na bezczela oklamują to głupie społeczeństwo!

To trzeba bylo też "zanonimizować" nazwiska osob, które zginęły pod Smolenskiem i ich rodzin!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

29-07-2011 [13:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pzdr.

Bogdan Rzetelny

Obrazek użytkownika Aneta

29-07-2011 [09:43] - Aneta (niezweryfikowany) | Link:

BEZCZELNYM naduzyciem!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

29-07-2011 [13:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nawet bezczelnym nad wyraz.

Pozdrawiam,

Bogdan Rzetelny

Obrazek użytkownika crom

29-07-2011 [10:55] - crom (niezweryfikowany) | Link:

Pisaly, iz raport zaiwra 150 nazwisk osob winnych katastrofy. Drugi z tabloidow podal liczbe 180.
Wiec to jakby usprawiedliwienie dla poczynan ryzego, kotry swiadomie po otrzymaniu reportu wylaczyl osoby odpowiedzialne za katastrofe. I wreszcie gosciu tak zna sie na prawie jak kura na pieprzu. Urzednik panstwowy jest osoba publiczna. Po drugie nie musimy znac nazwisk wystarczy raport bez nazwisk ale z podaniem funkcji urzednika np min MON czy chocby szef kancelarii premiera.

Obrazek użytkownika J-J

29-07-2011 [11:55] - J-J (niezweryfikowany) | Link:

można go wyrzucić do kosza(niekoniecznie anonimowo).

Obrazek użytkownika crb

29-07-2011 [17:39] - crb (niezweryfikowany) | Link:

szkoda zatem że MAK nie wykazał się tak wielkim taktem i podał nazwisko chociażby gen. Błasika jako sprawcy katastrofy. Pod raportem Millera nikt nie będzie się chciał podpisać. Kłamstwo sygnować własnym podpisem? Ciekawe kto będzie chciał nadstawić karku za wierutne brednie.

agencja JR donosi że czeka na raport NIK-u, a winnych miejmy nadzieje wraz z nim POZNAMY.