Marka Chmaja lans konstytucyjny.

Profesor Marek Chmaj, ma zwyczaj przedstawiać się jako   konstytucjonalista.

Brzmi to niewątpliwie bardziej interesująco, żeby nie powiedzieć nobliwie (prawda, że ładne słowo?) niż jakiś zwykły  cywilista, karnista  czy inny, za przeproszeniem -  prawnik.

Ale ja jestem ostatnią osobą, która powinna Panu Chmajowi wytykać tę chęć dodania sobie powabu (no dobra - zamiłowanie do lansu):

sam przecież przedstawiam się jako reklamiarz, a skończyłem (trwało to 8,5 roku…) studia, po których mógłbym spokojnie żyć z układania paniom z nadwagą diet cud i cud kwadrat.

W każdym razie, konstytucjonalista Profesor Chmaj, miał swoich 5 minut, gdy PiS zakwestionował konstytucyjność przepisów związanych z nową ordynacją wyborczą, w tym zakaz spotów telewizyjnych i bilbordów oraz możliwość dwudniowego głosowania.

Objeżdżał wtedy (bo przecież nie obchodził) media i z kategorycznością typową dla niepewnych siebie i swoich racji, głosił (nie twierdził a głosił właśnie) , że w konstytucji stoi jak byk (skrót myślowy, ale celny), że  głosować można 2 dni.

A poużywał sobie przy okazji na szefie opozycji!

Że  prawnik, a takiej prostej rzeczy nie rozumie,  a nawyzłośliwiał się ad personam – no aż przyjemnie było patrzeć, bo mejnstrimem od Profesora Chmaja zalatywało (to komplement), jak nie przymierzając…a, co tam - nie będziemy przymierzać.

Wyrok w Trybunale zapadł, wyrok zupełnie odwrotny od Profesora Chmaja opinii, ale Pan Chmaj zamiast  skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho  (to nie ja – to Chirac) nie odpuścił i tym razem przyczepił się (to nie jest skrót myślowy – to wierny opis) do reklamiarzy.

„Poza tym jestem przeciwnikiem tych spotów wyborczych, uważam, że jest to ogłupiania społeczeństwa, ogłupianie wyborców. Partie nie przekazują nam żadnych treści, a jedynie grają na naszych emocjach i uczuciach.”

Uuuuu….Panie Profesorze, rączki z daleka od reklamy proszę , a najlepiej - przy sobie.

Powiem tak: ja też jestem przeciwnikiem spotów wyborczych, a dokładnej – marnych spotów, ale te dobre – lubię, cenię i propaguję.

Tym bardziej, że mejnstrimowe programy informacyjne, publicystyczne, koncerty ku czci, a nawet telenowele, są dziś jednym wielkim propagandowym spotem-gniotem.

Ale, jak rozumiem, tego fenomenu Pan Profesor przeciwnikiem nie jest .

Podobnie zresztą jak ze spotami, jest z opiniami konstytucjonalistów:

mądre i trafne szanuję, za to te niechlujne, tendencyjne i w rezultacie chybione – traktuję jak wspomniane  spoty-gnioty.

Może zatem Pan Profesor, zamiast udzielać się w mediach, konstytucję sobie, żeby z wprawy nie wyjść,  poczyta ?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gosia

26-07-2011 [18:09] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

jak z olejnik albo michnika niezależny żurnalista. Czyli jak z koziej dupy trąba.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-07-2011 [19:51] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

:)

Obrazek użytkownika Sobiepan

26-07-2011 [18:16] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Co konstytucja-wiem, co profesor-tez, co reklama-dobrze wiem, co orzekl Trybunal-a,jakze, wiem!
Czy moglby mnie Pan oswiecic i wyjasnic, co sie robi za pomoca Chmaju? I kto robi? Czy to juz spot-gniot wyborczy "naszej wiodacej sily", przepraszam, do panstwowych kas?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-07-2011 [19:53] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

baju baju! (się robi)

Obrazek użytkownika Sobiepan

26-07-2011 [20:37] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Przemawia,(czyli stara bajka!).

Obrazek użytkownika kijuhygt

27-07-2011 [14:18] - kijuhygt (niezweryfikowany) | Link:

Ten Chm...to kawał skurw....- wyrzucił mnie ze szkółki, w której pracowałem, bo nie stawiałem piątek studentom (chodziło mu nie o poziom nauczania, tylko, żeby studiowało jak najwiecej studentów, co sprowadza się do gromadzenia jak największej kasy). Chm...to komunistyczna szmata, skończona kreatura - prawdopodobnie zrobił profesurę (wtedy był doktorem), dzięki Bałandynowiczowi (rektorowi tej szkółki, który często występował w Sprawie dla reportera).