Idiotyzm tygodnia - Clinton: USA popierają naród i rząd Grecji.

PAP, jak to PAP – płacone ma za to, żeby każdą, największą nawet głupotę, byleby powiedzianą przez kogoś „ważnego”, przetłumaczyć i zacytować, stąd też i pasztet, jak w tytule.

Stwierdzenie to jest oczywiście  spójnie sprzeczne,  ale przecież my mężczyźni, kochamy kobiety za ten ich uroczy brak logiki i rozkojarzenie (staram się być uprzejmym).

Kiedy jednak zauważyłem to stalowe, zimne spojrzenie,  tę mocno zarysowaną, żeby nie rzec – kwadratową szczękę Hilary, to mi ochota na zastosowanie taryfy ulgowej przeszła.

Bo prawda – jak to prawda, jest nieprzyjemna:

- rząd (grecki) działa w interesie obcych banków – niemieckich, francuskich i próbuje  ocyganić  (tylko bez histerii proszę, to uroczy archaizm) greckich obywateli, żeby wspomniane banki podratować.

- naród (grecki) działa w swoim własnym interesie i próbuje nie dać się rządowi (greckiemu) –  oszwabić  (to dla symetrii, więc proszę też bez wierzgania) .

Bo (naród ) wie, że tyle jego, co w (zaciśniętej) garści, a jak już mu z tej garści choćby jeden palec przemocą odegną, to wtedy – wiuuuuuuu…… i wszystko co naród (grecki) ma – rząd (też grecki) zabierze, jak to się dawniej mówiło –  na przepadłe.

A zatem USA popierając grecki rząd, działają przeciw interesom greckiego narodu, a popierając grecki naród - wbrew interesom greckiego rządu.

Inaczej się nie da :-)

Grecją, o czym kto, jak kto, ale Hilary Clinton wie doskonale, od kilkudziesięciu lat rządzą naprzemiennie dwa klany, choć określenie  rodziny mafijne , a krócej -  gangi  byłoby tu zdecydowanie bardziej na miejscu:

gang Papandreu (kryptonim „lewica”) i gang Karamanlis (kryptonim „prawica”).

Gangi te okradają Grecję regularnie, systematycznie, na skalę, jaką tylko tzw.  transformacja ustrojowa  zna.

A Grecy, jak to Grecy – skoro naczalstwo kradło miliardy, to zwykli ludzie próbowali podwędzić tysiące, setki – no, drobne jakieś w każdym razie.

Ale na szczęście   nie ma tego złego co by na jeszcze gorsze nie wyszło:

Jak się już Polska (solidarnie) wywali, to Hilary Clinton ma ściągawkę gotową i jak amen w pacierzu wyrecytuje:

USA popierają naród i rząd Polski !

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika słuchacz

22-07-2011 [13:12] - słuchacz (niezweryfikowany) | Link:

Powinniście więcej takich tematów wrzucać, zamiast cytować inne media a wszystko jest właśnie z PAP. Pozdrawiam redakcje.

Obrazek użytkownika Teresa

22-07-2011 [13:15] - Teresa (niezweryfikowany) | Link:

Ciekawe dlaczego USA w tej sprawie się wypowiada?Dlaczego Francja i Niemcy tak ratują na przymus Grecję , że ta biedulka jest już bankrutem?Może gdyby ją zostawili w spokoju, to wyszłaby na swoje.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-07-2011 [13:50] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Oczywiście, że wyszliby na swoje:
bankrutując, nie spłaciliby tych niespłacalnych długów, po odrzuceniu euro i dewaluacji drahmy, powoli stanęliby na własnych nogach. A tak - ich wnuki wnuków będą płacić niemieckim spekulantom haracz.

Obrazek użytkownika Viilo

22-07-2011 [16:33] - Viilo (niezweryfikowany) | Link:

Ja rozumiem, ze Hillary jako kobieta nie uznaje zasady wylączonego srodka, ze jest amerykanskim leberalem, oraz na domiar zlego jej malzonkiem jest Bill Clinton.

Siegnijmy jednak do zrodel:
http://iipdigital.usembassy.go...

“We stand by the people and government of Greece as you put your country back on a path to economic stability and prosperity,”
Pozostajemy lojalni wobec ludzi i rzadu Grecji w czasie gdy kraj powraca na droge [prowadzacą] do stabilnosci ekonomicznej i prosperity.

"Stand by" jest blizsze nieruchomosci i brakowi dzialania niz jakiejs akcji.
Wyglada na to, ze matolski tlumacz z PAPy polaczyl dwa zdania w jedno, wybral co szefowi pasowalo i zmontowal "cytat".
Drugi fragment z tej samej konferencji uzyty do zszycia papowskiego "cytatu":

"The United States strongly supports the Papandreou’s government’s determination to make the necessary reforms, to put Greece back on sound financial footing, and to make Greece more competitive economically."

Papowski funkcjonariusz zrobil z tego:
"Mocno popieramy naród i rząd Grecji. USA silnie wspiera determinację rządu premiera Jeorjosa Papandreu dokonania koniecznych reform, aby uzdrowić Grecję i uczynić jej gospodarkę bardziej konkurencyjną"

Co ciekawe, poza tematem, na tej konferencji grecki min. SZ zwraca sie do Clintonowej oficjalnie per Pani Sekretarz (Madam Secretary), a ona do niego po imieniu (Thank you [...], Stavros,). Zupelnie jak mlodszy Bush do Kwasniewskiego.

Tak czy owak, jak nie przepadam za Hillary, tak musze przyznac, ze kobita blyszczy autentycznym intelektem kiedy ma PAP za cale swoje tlo. Czego innego mozna sie spodziewac po instytucji ktorą kilka lat temu zawiadowal Igor Janke?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-07-2011 [16:56] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Aj! Nie wiedziałem, że Igor Janke był szefem PAP !
A ja się dziwię, że wszystkie pisane przeze mnie teksty, sygnowane jako "komunikaty Agencji APA", lądują w salonowej rynnie :))))

Obrazek użytkownika Viilo

23-07-2011 [03:55] - Viilo (niezweryfikowany) | Link:

Na przelomie wiekow. Neonomenklatura.

Obrazek użytkownika Sobiepan

22-07-2011 [17:54] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Poinformowano, ze amerykanskie banki nie chca zrezygnowac z czesci roszczen wobec Grecji (europejskie, glownie niem. i franc. -ok.21 procent "daruja", na razie, gwoli scislosci!). Jak slusznie Pan zauwazyl, lodz ratunkowa podplywa tylko pod sejfy bankowe, stamtad przeladowane euro odplywa do bankow, w ktorych Grecja jest zadluzona.To sie nazywa obrot gotowki!!
Pani Clinton(mniej bezczelna, bardziej taka...bez wyrazu...????)taki obrot popiera!.Pieniadz musi byc w ruchu, tylko kierunek wyznacza ten najlepiej poinformowany. A trick Papandreu z rezygnacja ze stanowiska jakos bardzo zaniepokoil Francje i Niemcy i pospieszyli z dalsza pomoca.Nie wie Pan czasem, dlaczego?
Co bedzie, jak Tusk postraszy dymisja? Tez nam "pomoga"?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-07-2011 [18:01] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę Pana,

gdyby Pana postraszył szef mniejszego znacznie gangu, niż Papandreu, to też by Pan pospieszył z pomocą :-)