Głosy (prawdy) słyszę.., czyli Kurek na polskie smutki i kłopoty!

Sztab PiS odpalił kampanię wyborczą, nazywaną informacyjną, składającą się z – najogólniej mówiąc –  polskich smutków i kłopotów,  i do tego pod tytułem  "Głosy prawdy".

To znaczy – ze smutków i kłopotów jakichś 30 % Polaków, bo pozostałym albo jest dobrze i wesoło, albo się im tak przynajmniej (i jeszcze) wydaje.

Sama kampania, jak to kampania:

były lepsze, były i gorsze - będą jeszcze gorsze, będą zapewne i lepsze, choć takiego badziewia, jak to z wyborów prezydenckich, kiedy   spinfelczerzy (konsekwentnie będę promował stworzoną przez siebie terminologię) uznali sadzenie dąbka za kwestię spędzającą milionom Polaków sen z powiek, nawet moje (przyszłe) wnuki nie zobaczą.

Pokazywanie smutnych ludzi z trzymanymi na piersiach tabliczkami, jak z filmu kryminalnego, jest zabiegiem  nieambitnym  (eufemizm - stąd to zerżnęli , tylko dlaczego tak marnie ?) , ale przecież nie o ambicje tu (chyba) chodzi.

Ma być kampania – jest kampania i Pan Hofman, mój ulubieniec od czasu, gdy namawiał do wymawiania nazwy partyjnego portalu My PiS  z angielska, może odnotować nie tyle kolejny sukces (to jeszcze, niestety, przed nim), co kolejną , jak to się nazywa – aktywność.

Hasełko  „Panie Tusk, panu już dziękuję”  jest takie, jakby się już je gdzieś i kiedyś usłyszało.

I zapewne w jakichś komentarzach usłyszę, że o to autorom chodziło.

No nic - nie mam ani czasu ani chęci pisać o czymś, co będzie funkcjonowało w mediach raptem przez 8 dni i zostanie zapomniane, jak prognoza pogody sprzed tygodnia.

Tym bardziej, że ostatni weekend przyniósł przykład na to, że możliwe jest stworzenie hasła nie tylko dobrego, czy bardzo dobrego, ale wręcz genialnego. I to bez tych wszystkich sztabów, think tanków i reszty partyjnego zadęcia.

I choć to hasło przemknęło mi przed oczyma podczas wydarzenia sportowego, jest najoczywiściej polityczne:

jakaś pani, trzymała podczas rozgrywanego w zjawiskowej gdańsko-sopockiej hali, meczu siatkarskiej Ligii Światowej Polska-Rosja, kawałek tektury, z wypisanym ręcznie tekstem

Tego Kurka nam nie zakręcicie !

I jak się czymś takim nie zachwycić?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wicenigga

11-07-2011 [18:42] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

ale czy Hoffman powinien zwrócić się do tej pani? Spinfelczerzy widocznie dali z siebie wszystko. Może "Pani" tu zagląda i sama coś podrzuci?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

11-07-2011 [19:02] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Hofman trzyma łapę na komunikacji PiS i nikogo , oprócz swoich kolegów (choćby to był sam Ogilvy) nie dopuści :-)

A ta pani stworzyła hasło po prostu genialne - proste, NA TEMAT, dowcipne, inteligentne - za trudne dla Hofmana :-)

Obrazek użytkownika ksena

11-07-2011 [20:32] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

mądrości i przenikliwości tzw. zwykłych ludzi.Dobre hasła,celne uwagi,fantastycznie dowcipne komentarze królują w internecie ( oczywiscie nie biorę pod uwagę pomyj z Onetu )i dziwne ,że politycy z nich nie korzystają.A swoja drogą nie wiemy czy ABW o 6-tej rano już nie zapukała do tej pani,a prokuratura postawiona w stan najwyższego rozgrzania nie postawila juz zarzutów.