Paradoks Kaczyńskiego.

Prezes, jak na ostatniego romantyka w polskiej polityce przystało, na spotkaniu z mieszkańcami warszawskiego Żoliborza, podkreślił, że  

warto być Polakiem.

W tym samym czasie, w każdym prorządowym medium (bez grymasów proszę – innych nie ma), i do tego  krugłyje sutki,  co – jak już kiedyś tłumaczyłem, nie znaczy po rosyjsku to, co Państwo myślicie, ale zwyczajnie -  całą dobę,  Partia (to nie ja - to Ziemkiewicz) wtłacza , Elektoratowi do mózgów – przepraszam, przesadziłem… no dobra: niech będzie – do głów, przekaz inny:

opłaca się być z PO.

Przekaż operujący (to z języka służb) na dwóch poziomach:

1. - opłaca się być z PO  w sensie:  być członkiem PO  i tu możemy wymienić tysiące nazwisk działaczy PO szczebli od gminnego, poprzez powiaty, samorządy miast małych, średnich po te ogromne zupełnie, aż po urzędy centralne i spółki Skarbu Państwa, gdzie kasa sypie się w portfele, z których wystają partyjne legitymacje.

I może szlag trafić stadiony, autostrady, koleje, stocznie ba – giełdę nawet, o rafinerii Lotos nie wspominając, ale właścicielom właściwych legitymacji nic się złego stać nie może:

kasa, jak ma lecieć w (słuszne) portfele – tak leci i lecieć będzie, aż do, pardon - usranej śmierci.

2. - opłaca się być z PO,  w sensie –  trzymać z nimi sztamę,  nie należąc do PO (przynajmniej nie należąc oficjalnie).

I tu z kolei możemy przytoczyć tysiące nazwisk ludzi mediów, kultury, nauki, oświaty z przedszkolną włącznie, a nawet tzw. wymiaru sprawiedliwości, którzy wiedzą,  z której strony jest chleb posmarowany.

Można, jak Monika Ryśkowska, robić sobie na wizji - przepraszam za drobiarski slang – jaja  z niedawnego giermka Długiego Romana, samą będąc w stanie wskazującym na sumienne przygotowanie się do programu, przy pomocy co najmniej setki ajerkoniaku.

Albo, jak Pan Wojewódzki i Pan Materna, wyreżyserować koncert ku czci najważniejszego wydarzenia w Polsce, od czasu wetknięcia przez Pana Wojewódzkiego polskiej flagi w psią kupę, czyli Prezydencji w Unii Europejskiej.

Programu, który miał tak niską oglądalność, że autorzy pomysłu winni wylecieć z TVP na zbitą twarz.

Bo nawet niemiecki (europejski, znaczy) Fakt podał, że oglądalność tego Dzieła  wyniosła  10,26%, co w przełożeniu na liczbę daję sumę ok. 659 tysięcy widzów  (wg AGB Nielsen) .

W tym samym czasie TVP 2 nadawała program, w którym występował średnio śmieszny kabaret RAK. I nawet on przebił ofertę "gwiazdorów TV" zbierając przed odbiornikami blisko 18 proc. widowni.

Albo, jak dr Jacek Kucharczyk  z tzw. Instytutu Spraw Publicznych, który krytykę wystąpienia Tuska w Europarlamencie ze strony Ziobry i Legutki podsumował:

- historie o ograniczeniu demokracji w Polsce to są bajeczki
- europosłowie Legutko i Ziobro nie wiadomo po co są w PE

Ponieważ nadchodzą wybory i w związku z ich jednodniowym trwaniem, utrudnione będzie uzyskanie  prawidłowych wyników  metodą peeselowską, zwaną  płocką, albo  na dosypkę  (ew.  na drugi krzyżyk), kluczową strategicznie kwestią komunikacyjną stanie się precyzja i atrakcyjność komunikatu:

czy taki bardziej ogólny,  wizerunkowy  (jak PiS) – czy taki konkretny, jak to się w reklamie mówi –  sprzedażowy  (jak PO)

posługując się moim ulubionym, a corocznym przykładem, że w domu, w którym mieszkam, na ponad 150 zasiedlonych przez  młodych, wykształconych itd.  lokali, są 3 maja wywieszane 2 flagi, z tego jedna moja, obawiam się, że przekaz Platformy ma nieporównanie większy, jak to się ładnie mówi: appeal.

Ale to może i dobrze, bo wygrać wybory brzmi kusząco, ale rządzić w czasie, kiedy ten cały polski humbug się wywali - bez sensu.

I niech mi ktoś powie, że to nie jest paradoks.

Kaczyńskiego.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gimel

05-07-2011 [23:22] - gimel (niezweryfikowany) | Link:

nie rządzić...

wtedy paradoks znika

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

06-07-2011 [11:43] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

nie da się na bagnecie siedzieć :) Na szczęście !

Obrazek użytkownika dziewanna

04-08-2011 [14:53] - dziewanna (niezweryfikowany) | Link:

Tak jak teraz opłaca się trzymać sztamę z PO, tak jeszcze do niedawna z PZPR - funkcjonuje taki sam mechanizm przyciągania członków do jedynej, słusznej partii, która "z miłością" docenia i wynagradza swoich zwolenników.

Obrazek użytkownika Sobiepan

06-07-2011 [05:48] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Bo nie znize sie, zeby powiedziec"sparszywial, jak zycie"!
Zero ma nagle przydana mu wartosc i samo w to wierzy!
Przestalo byc paradoksem, a stalo sie norma, ze publicznie pouczaja nas glupsi od nas od zarania.
Ze urodzil sie jako czlowiek, a zyje jak , a co mi tam, nie sobie fermentuje w tym szambie. Wolny wybor. Taki czas, ze tylko TO sie wybiera, bo norma jest jej brak!
I ja jestem paradoksem! Telewizor zapomnial, jak sie go wlacza, ignoruje glupcow, co swe "madrosci" glosza,popieram Kaczynskiego.
I ciagle mowie:chce byc Polakiem.

Obrazek użytkownika cogito

06-07-2011 [09:12] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Witam,
Ładnie powiedziane. I choć pochmurno to w sercu jakby jaśniej.
Pozdrawiam serdecznie C.

Obrazek użytkownika Sobiepan

06-07-2011 [17:02] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

a nie jest! Tuska obsmiano w parlamencie europejskim, poddano praniu i suszeniu, Siwiec niby stanal po stronie pryncypala, ale on tez tylko "pala". I co? I ja sie nie potrafie z tego smiac!
Wyc sie chce! Juz i tak wielu moich przyjaciol i znajomych, nie-Polakow, prosi o wyjasnienia, dlaczego taki jeden, co nic nie umie, na trybune sie pcha i probuje innych pouczac? Czyzby on nagle Polske uzdrowil? I mam sie tlumaczyc, dlaczego zostal wybrany...A co, ja Schopenhauer, zeby swiat widziec takim, jaki inni go sobie wyobrazaja?
Nie wiem kto i dlaczego wyjal tego pana z PRL i poslal dalej. Moze mial nie dojsc, jak zablakany list? A skoro doszedl, to w Polsce glow sie nie scina. Inne kary tez malo humanitarne. Trzeby by etyke na chwile zapomniec.
Stad, drogi cogito, w zmiany to ja wierze, ale najpierw ludzi, potem systemow!
Jestes wspanialym optymista, co dzis niezwykle rzadkie! Pozdrawiam bardzo serdecznie i pana Ewarysta rowniez!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

06-07-2011 [11:43] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.... i dlatego pisze Pan tu, a nie na Onecie :)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

06-07-2011 [06:26] - Jacek K.M. (niezweryfikowany) | Link:

PO, PiS i wybory

dasz mafii haracz, pozwolą ci żyć
poprzesz opozycję, nie będziesz miał nic

czas odbudować demokrację!

dosć już afer i polityków plujących jadem
wyłącz telewizor i porozmawiaj z sąsiadem..

kto pozostanie w Polsce?

przeklinając niemoc państwa i biurokrację
wielu wybiera dzis wewnętrzną emigrację...

brak instyktu państwowego

polskiej historii to psikus
przewlekła choroba: homo sovieticus

http://fraszkowanie.salon24.pl/

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

06-07-2011 [11:50] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

:))

Obrazek użytkownika cogito

06-07-2011 [09:10] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

"Ale to może i dobrze, bo wygrać wybory brzmi kusząco, ale rządzić w czasie, kiedy ten cały polski humbug się wywali - bez sensu."
Jeśli PO wygra wybory, to zważywszy argumenty za opłacalnością bycia z tą ... no niech będzie partią, nie ma znaczenia czy się wywali państwo razem z jego obywatelami, czy nie - chodzi przecież o portfele. I one pewnie nie ucierpią, bo na niczym tak się nie zarabia świetnie jak na masie upadłościowej i windykacji. A jak PO przegra, to Kaczyński będzie miał wielki problem i szansa na "triumfalny" powrót do władzy ( czytaj: forsy) wzrośnie. Spór PIS-PO to generalnie spór o to czy ważniejsze jet bardziej być, czy bardziej mieć.Jeśli ludziom wtłacza się do łbów 24 godziny na dobę: kup piaty telewizor, marzysz o luksusowym samochodzie- spełnij swoje marzenie, kup, kup, kup, bądź nowoczesny, bądź europejski. Tylko taki będziesz oglądając Kubę Powiatowego i Monisie co nas wiodła ku Europie.Inaczej jesteś w jednym szeregu z tym czarnym ludem Kaczyńskim, który z krzyżem czołga nas w czarna otchłań wstecznictwo do kurnej chaty. No kto nie chce być nowoczesny i europejski- "w porzo i spoko".Wszelkie obnażanie nagości tej władzy spotyka się z zajadłym atakiem. Proszę zobaczyć wsiekłe wpisy na blogu mec Hambury, który zamieścił fragment posiedzenia, na którym rządowy oficjel tłumaczy, że nie trzeba czytać traktatów przez rząd. Wystarczy opracowanie. A na zewnątrz ma byc polukrowane i słodziutkie. Co zrobi Kaczyński, żeby przekonać ludzi, że nie warto mieć sześciu telefonów komórkowych i telewizora w każdym rogu pokoju i kredytu nie do udźwignięcia na 5 pokoleń, a Kuba nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Myślę, ze ludzie sami powinni wyciągnąć wnioski z oczywistych faktów. Albo będzie tak jak jest. Byle jak. Bo żyjemy w czasach,które zrealizowały zasadę opisaną przez Monteskiusza: " Trzeba zacząć od uczynienia złego obywatela, aby uczynić dobrego niewolnika " a władza lepiej żeby nie słyszała o obywatelu bo bezpieczeństwo jest w nicości.

Obrazek użytkownika Sobiepan

06-07-2011 [11:06] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Jeszcze sie ta kampania paradoksow nie rozpoczela, a juz te ich "wyslannisie" namolnie, ale skutecznie polityczny smar wyborczy stosuja! Posluchaj:" Kaczynski ma diabelska moc", "tu i teraz","to zaszczyt siedziesc w unii obok wielkich tego swiata"(to niejaka Richardson wczoraj!).....Jesli ktos nie dostrzega paradoksu, ktory zawarlby sie w spostrzezeniu"Mowie prawde" wypowiedzianym np.przez Nalecza, czy niesiola, to niewolnictwo intelektualne juz mamy, a socjalne dojdzie, kiedy kredyt bedzie do splaty!
Chyba zaczyna chwiac sie moj optymizm. Musze z nim porozmawiac, zeby mnie nie zostawial.
Jaki poziomtej swiatowosci nam zafundowano- sam widzisz, supermarkety, plastikowe butelki w rowach i pawilony w kazdym ogrodzie. No i obowiazkowo grylowanie! Nazwe spolszczono nawet!
A dobra ksiazke znalezc musze w drugim obiegu, poetow nie wydaje sie prawie wcale.
Ale droga! To juz lepsza byla ta polna, nikt po niej quadem nie jezdzil, a Rymkiewicz byl drukowany.
Pozdrawiam Cie z podziwem!

Obrazek użytkownika cogito

06-07-2011 [12:23] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba wierzyć w możliwość naprawy tego systemu.Choć to trudne wydaje mi się nie niemożliwe. Cywilizacje upadają, gdy brak w nich wartości, tradycji, wiary. Osiągamy właśnie dno i przynajmniej jest się od czego odbić. Mówisz , ze czeka nas niewolnictwo ekonomiczne. My je już mamy. Popatrz na ulice małych, ale i dużych miast. Znikają sklepy, a pojawiają się lombardy na przemian z firmami udzielającymi szybkich kredytów i bankami. A to oznacza, ze ludzie spłacając w dole ulicy pożyczkę idą na jej początek po kredyt i tak over and over. Sklepy stały się świątyniami ducha, miejscem pielgrzymek rodzinnych.Ja oglądam reklamy w tv z ciekawości jak daleko się posuną. I widzę, ze idą na całego. To jest prawdziwa wojna. Wojna nowoczesnej Europy przeciwko jej zwykłym mieszkańcom. Nie trzeba czołgów i armat. Bardzo bym chciał, żeby ludzie zobaczyli rzeczy jakimi one są teraz. Nie są piękne, ale to jedyna możliwość, żeby coś się zmieniło. Nie żyjemy przecież dla rzeczy tylko dla siebie nawzajem.Zawsze się zmieniało to wierze, że i tym razem będzie tak samo.
Pozdrawiam C.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

06-07-2011 [11:41] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Mam inne zdanie w poniższej kwestii:

"Jeśli PO wygra wybory, to zważywszy argumenty za opłacalnością bycia z tą ... no niech będzie partią, nie ma znaczenia czy się wywali państwo razem z jego obywatelami, czy nie - chodzi przecież o portfele. I one pewnie nie ucierpią, bo na niczym tak się nie zarabia świetnie jak na masie upadłościowej i windykacji. "

Żeby tak było, trzeba się jeszcze zabezpieczyć przed (fizycznym) obiciem, które to obicie jest wielce prawdopodobne, a zabezpieczenie przed nim wymagałoby użycia środków najbrutalniejszych.

A najboleśniej biją BYLI, a zawiedzeni zwolennicy :)

Obrazek użytkownika cogito

06-07-2011 [12:02] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się. Tyle, że oni się zabezpieczają przed tym obiciem. Wszystkie działania zmierzające do ograniczenia swobód biją jednakowo w przeciwników jak i zawiedzionych zwolenników. Niewolnik zadłużony po uszy, uzależniony od systemu nie podniesie łba w "nowoczesnej" Polsce z wielu powodów. To nie Grecja. To jest ta nicość o jakiej pisałem. Tusk nie boi się Kowalskich, ale boi się Kiszczków i Szechterów.Oni nie ucierpią i nic nie stracą.
Pozdrawiam C.

Obrazek użytkownika Wiecho2

06-07-2011 [15:35] - Wiecho2 (niezweryfikowany) | Link:

Platformie widzą. Te obrzydliwe komentarze robaczkologa, te chamskie wystąpienia śmierdzikota
(jak pali kota, to pewnie śmierdzi),te bełkotliwe wypowiedzi Tomczykiewicza,Grasia ich przedstawiciela
z mentorskim głosem bredzisława, to rozbiegane oczka Tuska, który w czsie przemowy wygląda
jak złodziejaszek przyłapany w trakcie kradzieży i patrzy, gdzie by tu czmychnąć! Chyba mamy profesorów,
którzy swoje tytuły zdobyli dzięki oficerom prowadzącym a co do niektórych dziennikarzy to można powiedzieć:
nie matura, lecz chęć szczera....Ale nie ma się co dziwić! Indoktrynacja społeczeństwa przez PRL przyniosła
efekty! Jednak przebudzenie dla niektórych będzie szokiem! Obudźcie się! Ja przysłuchiwałem się
Jarosławowi Kaczyńskiemu, choć zbytnio nie przepadam za tego rodzaju "rozrywkami!"
Jeśli jego mowy są bredzeniem "wariata", którego trzeba oddać do przebadania u psychiatry, to w takim razie 99%
dziennikarzy i posłów SLD PSL IPO natychmiast powinno się skierować na leczenie i zamknąć w oddziałach
psychiatrycznych, bo są niebezpieczni dla otoczenia! Albo po prostu zamknąć razem z elektoratem, który
głosował na PO w 99%!!

2011.07.06 15.32