Komunikat agencji APA – na Śląsku powstanie nowa narodowość !

02.07. Warszawa (APA) - Jak nieoficjalnie dowiaduje się agencja APA,

jest postęp w kwestii zagwarantowania ludności narodowości śląskiej przynależnych jej praw na jej terytorium etnicznym, pozostającym pod administracją polską.

W odpowiedzi na niezapowiedzianą wizytę na Śląsku polskiego polityka Jarosława Kaczyńskiego i w geście dobrej woli, RSŚ (Ruch Separacji Śląska) zrezygnował z żądania uznania przez polską administrację na Śląsku narodowości śląskiej !

RSŚ zgodził się na polubowne załatwienie tej drażliwej kwestii, poprzez nadanie pozostałej , zamieszkującej na Śląsku ludności, statusu  narodowości gorolskiej.

Ludność  narodowości gorolskiej  będzie cieszyła się na Śląsku pełnią praw, włącznie z prawem do wyrażenia swojej przynależności narodowościowej.

W praktyce będzie się to przejawiało noszeniem przez ludność  narodowości gorolskiej  naszywki z literą G na lewej, przedniej stronie odzieży wierzchniej.

Dla wygody dzieci  narodowości gorolskiej,  naszywka może zostać zastąpiona kolorowym znaczkiem odblaskowym w kształcie litery G, noszonym na szyi.

W celu poprawienia komfortu ludności  narodowości gorolskiej,  wprowadzone zostaną odblaskowe kamizelki z wyraźnym znakiem w kształcie litery G na plecach i na lewej przedniej klapie, których noszenie po zmroku przyczyni się do bezbłędnej identyfikacji osób na Śląsku obcych, a zatem narażonych na zabłądzenie.

Zapewnia się, że w związku z szybkim postępem technologicznym, powyższe rozwiązania będą miały charakter tymczasowy, do momentu wprowadzenia powszechnego czipowania ludności  narodowości gorolskiej  czipem w formie gustownego kolczyka , umieszczanego w lewym uchu.

Należy podkreślić, że w pierwszym okresie obowiązywania nowych zasad funkcjonowania ludności  narodowości gorolskiej  na Śląsku, nie przewiduje się żadnych sankcji za nienoszenie oznaczeń identyfikacyjnych w kształcie litery G.

Bogdan Rzetelny (APA)
APA br/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika stanczykblazen

02-07-2011 [15:23] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Tak , tak zaczipować i niech łażą nocami i świecą oczami i tymi "G". Dochodzi do absurdów.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

02-07-2011 [19:48] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

.

Obrazek użytkownika szara_komórka

02-07-2011 [16:38] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

G - jak Germania

Obrazek użytkownika Sobiepan

02-07-2011 [19:06] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

1. Otoz Gorol to juz dawno rdzenny Slazak, bo jego tato przyjechal do kopalni wegiel wydobywac, byl kolega Pstrowskiego i zamieszkal z rodzina w familoku, z ktorego pochodzila jego zona, Slazaczka.
2. Co bede nosic Werbusy, czyli tez juz rdzenne slaskie synki, bo przyjechali do kopaln, zony sobie albo przywiezli, najczesciej jednak wzeniali sie w miejscowe rodziny i ich dzieci juz dobrze " godaja", czyli mowia gwara z terenow przykopalnianych, a z babciami z okolic pochodzenia taty mowia piekna , spiewna polszczyzna!
3. Ta litera G moze na Slasku oznaczac tylko "Glupielok", to kto to dobrowolnie bedzie nosil? Gorzelik?
Panie Fedorowicz! Ta nowa narodowosc to moze beda "Rasiowi"?
Sasiad ma psa i jego wnuk mowi, ze on tez rasiowy.....Tylko literki trzeba byloby nowe.Ale blyszczec i migotac moga!
Pozdrawiam etnologa, ktory powstal z anatoma!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

02-07-2011 [19:54] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

APA nie może ingerować w projekty RSŚ (Ruchu Separacji Sląska), nawet w terminologię proponowaną.

Obrazek użytkownika Warszawiak

02-07-2011 [20:36] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

Nie rozumiem tego artykułu, proszę wybaczyć, ale to jest jakiś żart czy marzenia senne drugiego hitlera, literki dla oznaczenia jakiejś narodowości? a na dupie dwóch aniołków to niełaska wytatuować. Rozumiem w takim razie że jak jest narodowość śląska to musi być mazurska, mazowiecka, kujawska, pomorska czyli też kaszubska.
Rozumiem w takim razie że w zasadzie seperacje powinno najpierw ogłosić Mazowsze bo przecież przez wiele lat to było udzielne księstwo i jako ostatnie było inkorporowane w czasach Zygmunta Augusta, do tego czasu miało własnych władców, rząd. Jaka narodowość śląska, hitlerowcy chcą znowu zrobić rozbiór? marzy im się kawałek naszej ziemi, mendy nawet we własnym języku nie maja pojęcia nazwy Śląsk tylko zrobili sobie kalkę językową tak jak to było z Wrocławiem - Breslau, tak jak to zrobili z Międzyborem - Merserburg, tak jak to zrobili z Kopanicą - Berlin(Bór-rolina lub Bralin - Bral skrócona forma od imienia Bratysław) całe dawne pieprzone NRD to ziemie słowiańskie, nie przypadkowo fajaczarz Soso zaanektował te rejony do Łaby, a dziś te teutońskie wszy wciąż się domagają Śląska jako odwiecznych swoich ziem?!!!!!! Sk.....le byli tu raptem tylko 300lat,o krwawym wyrzynaniu ludności, poprzez przekupstwo i oszustwa, wystarczy nam w POLSCE ras(i)owych psów, może im należałoby nakazać nosić symbole Aushwitz by wyizolować ich jak dżumę i cholerę ze zdrowego społeczeństwa, niech spieprzają na Madakaskar. Tfu.To jest POLSKA i piękne ziemie ŚLĄSKIE, nasze nie niemieckie ŚLĄSK zawsze był jest i będzie PIASTOWSKI, czy się to komuś podoba czy nie i żaden UKRYTY szkop tego nie zmieni, ani kundel ani ras(i)owa wsza.

Obrazek użytkownika cogito

03-07-2011 [10:49] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Idąc tym tokiem historycznego rozumowania można aby mówić,że Paryż należny do Hunów bo tam dotarli.Tak jak Berlin do Jaksy. Jakoś polskiej archeologii trudno udowodnić słowiańskość ziem zachodnich, a wiem co piszę. My drogi Warszawiaku bardziej jednak jako Słowianie jesteśmy zza Buga. Ale mamy takie granice jakie mamy i gadanie o powrocie na ziemie rdzenne etnicznie spowodowałoby następną wędrówkę ludów w Euroazji. A Ruch Autonomii Śląska jest niebezpieczny jak jasna cholera przy tej władzy w Polsce. I jako mieszkaniec śląska też wiem co mówię.

Obrazek użytkownika Sobiepan

03-07-2011 [11:29] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Te integracje z wielkim sukcesem przerobilismy sami, i dobrze! Bo jakby sie nam wladze wtracaly, to moze i wspolnego jezyka nie mielibysmy! A zapedy tych nerwusow, co to juz musza dzielic skore na niedzwiedziu, bo wybory tuz, tuz, drogi cogito, to my znowu przetrwamy! To sie nazywa -Myslenie! Dlatego jestes! Serdecznie pozdrawiam! I wyglada na to, ze agencja APA po naszej stronie plota, co?

Obrazek użytkownika cogito

04-07-2011 [10:56] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Gdybym nie studiował swego czasu archeologii we Wrocławiu to moze bym był pod wrazeniem wykładu Warszawiaka. Ale niestety sam wlasnorecznie i empirycznie usiłowałem udowadniać słowaińskość ziem zachodnich i skutek był faktycznie marny choc pisac musiałem, ze sa one z dawien dawna slowaińskie. Dowodów jakos brak w okresie poprzedzającycm wędrówke ludów. Ale to co w duszy czują ludzie mieszkajacy na Sląsku to inna sprawa. Górny Śląsk po okresie gierkowskim to taki tygiel w ktorym mieszaja się ludzie z calej Polski. Zyja tu i mieszaja sie z rdzennymi Ślązakmi, ktorzy gadaja swoja polsko-niemiecką gwarą, ale to oni w swoim jezyku przechowali zwroty, ktore w nowoczesnej polszczyznie sa nie uzywane od dziesiatek lat. Bo w sercu to maja. Te Polske własnie.A władza postanowia im w tych sercach zamiesać. I tyle. I wymyslono naród slaski. Mało mnie krew nie zalała przy przy ankiecie spisu powszechnego. To była jedyna rzecz jaka państwo chcialo o mnie wiedzieć.Kim się czuja Slązakiem, czy Polakiem i wjakim języku rozmawiam w domu. Masz racje trzeba to przetrwac i dac odpór tym wszystkim zakusom rodem z ZSRR.

Obrazek użytkownika Sobiepan

04-07-2011 [12:39] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

I tez trzeba bylo co nieco naciagnac, choc profesor w koncu dal za wygrana i kazal porownac tylko z jezykiem sasiadow w zza Odry, wiec i pracy bylo jakby mniej! W sumie znam gware kilku regionow Slaska, niemiecki rowniez doskonale i kazda mieszanke na Slasku zrozumiem. I ulokuje terytorialnie. Kiedy sie tu mieszka i zyje na codzien, to mi szkoda, ze jacys POmieszancy wprowadzaja polityke pod strzechy!
Tyle, ze propaganda jest silniejsza, niz pragmatyka! Dlatego musimy pilnowac Polski! Juz dawno sledze Twoje teksty na blogach i wiem, co umiesz! Pozdrawiam! A popoludniowe refleksje z Warszawy , no coz, w niedziele jestem aniolem!

Obrazek użytkownika cogito

04-07-2011 [17:03] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

Też sie staram być miłosierny w niedziele.Ale może dobry Bóg oko przymknie i pozwoli czasem nóżka się odwinąć, bo czasem trudno. Pozdrawiam C.

Obrazek użytkownika Sobiepan

04-07-2011 [18:34] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Intencje sie licza, drogi moj, intencje! Stad moj zaprzyjazniony,prawie swiety,mowi, ze w imie "koniecznosci wyzszej" spontaniczny dobor oreza jest przez Najwyzszego Mieszkanca Nieba oceniany pozytywnie, jako radzenie sobie w potrzebie!Tylko to gwarantuje przetrwanie na ziemi.
A po to dano nam ja, po wypedzeniu z raju. Czyli skrupuly okazuja sie wyrazem laski dla glupca. A zrozumialby tylko "gest" z nozka!
Kocham takie parafrazowanie! Dziekuje i prosze jeszcze!
Pozdrawiam rowniez!

Obrazek użytkownika Warszawiak

03-07-2011 [12:43] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

Masz rację "JAKOŚ" polskiej archeologii i historii stoi na niskim poziomie, wszystko czego uczą w szkołach to to że był sobie Mieszko ochrzcił się i mamy Polskę. Dziś wszystko czego się uczymy możesz wierzyć lub nie to jest dawny kurs zaborców, wciskający kit że polaczki sobie przyszli nie wiadomo skąd po co i kiedy.
Dziś więcej historyków z poza Polski mówi o starożytności Słowian niż sami Polacy bo przecież to nie byłoby poprawnie politycznie. Geremek jaki był taki był i choć go nie lubiłem ale jeden raz w życiu szkopom się postawił i poprosił niemiaszków żeby zaczęli uczyć się histori, dotyczącej tej min.Śląska. Nawet w tej chwili nazywając "ne-metów" szkopami mówię żle bo SZKOP czyli SKOP to oko, symbol Słowian Małopolskich. Jeszcze Bolek Chrobry , który się zwał nie królem Polski ale : Regnum Sklavorum, Gotorum sive Polanorum czyli Królestwo Sklawinów i Gotów zwanych Polanami, dziś byle pierdoła chce mi wmóić że Goci byli teutonami. Zawsze królestwo Polskie opierało sie na ziemiach Śląskich i najcześciej tłukliśmy się po gębach z Czechami i dopiero jak przyszli szwaby krwią i ogniem psia ich mać pokojowo nawracać wszystkich wokół to skończyły się żarty a zaczęły schody.
Prawda jest taka że Słowiańszczyzna jest stara, nie na darmo i historycy i lingwiści mówią że język Słowiański jest jeżeli nie na świecie to na pewno w europie najstarszym językiem.Niemcy pozabierali nam wiele nazw i przerobili je na własne nazwy a nam się wmawia że to my wszystko zapożyczamy od innych. A propos Hunów i Attyly a właściwie ATTILLA.Żle trafiłeś. Attilla to funkcja, status społeczny i w dialektach skandynawskich (ciekawe) a bardziej fińskich znaczy ni mniej ni więcej jak Szlachetnie Urodzony, ciekawe że Attilla miaŁ brata o imieniu BLEDA, BLEDY, BLADA. Takie typowe imiona azjatyckie, to że Hunowie, dotarli do Europy, do Galii i Rzymu to oczywiście nie znaczy że to są ich ziemie,ciekawe jest to że zarówno po jednej jak i drugiej stronie w walkach tych brali udział Słowianie. I jeszcze o słowie Germania. W języku Rzymian miało ono znaczenie mnogości. W odniesieniu do ludzi chodziło o ich wielką ilość tak jak nasienia siemienia, Grecy zaś mówili nomen omen Polensis! Jeżeli germańców naprawdę by było wielu to dziś ta nacja była by rozprzesztrzeniona po całej Europie a tak nie jest. Zresztą proszę popatrzeć na mapy historyczne, jaki zasięg ma słowiańszczyzna teraz a jaki miała, po za drobnymi wyjątkami niczym się nie rózni. Mówiąc o mapach historycznych nie mam na myśli tych ze szkół Polskich które de facto są "szkołą i myślą" rozbiorców. Aha i jeszcze jedno nie zapominajmy o Serbo-Łużyczanach do dzisiaj mieszkających w dawnym NRD,co oni tam robią? Ciekawe.Austriacy w swoim rozbiorze tak się rozpędzili ze zwalczaniem POLSKOŚCI że zaczeli propagować historię o BIAŁEJ CHROBACJI i chwała im, bo Polacy z ich rozbioru mogli sobie poczytać legalnie o potędze państwa słowiańskiego.Polska Polensis Polanie, to tylko nazwa jednego z plemion i tylko przypadek sprawił że Polska się tak dziś nazywa a nie inaczej vide Bolesław Chrobry, dziś mamy w herbie Orła Białego, a mógł to być Wilk lub Gryf.Być może Polska nazywałaby sie dziś Skolotia, Sklawinia, Chrobacja, Lechia, Kurgania, Mazuria a może nawet i ŚLĘZANIA.
I jeszcze tak na koniec, pewien instytut w Szwjacarii parający się badaniami genetycznymi i genotypami oglosił że niemiaszki to; uwaga: 30% odsetek genów skandynawskich, 30% genów żydowskich(rasa panów?)oraz uwaga 30% genów słowiańskich!!! 7% różnych innych i tylko 3% genów czysto teutońskich.Wyniki te oficjalnie poszły w świat.
Wiem że rozpisałem się, mógłbym tak przez wiele godzin. Dla mnie temat niemieckości Śląska jest prosty, to nie ich ziemie i nie będą tak samo jak Prusy(kolejna nazwa zabrana wymordowanym mieszkańcom tych ziem)Ten naród pomału stopniowo wyniszczał inne narody i przywłaszczał sobie wszystko co nie było ich własnością.

I jeszcze pewna ciekawostka o morzu Bałtyckim. Na historycznych mapach arabskich istnieje nazwa Bahr ar Ruswah Saqualiba co znaczy Morze Rusów zwanych Słowianami (Rusów nie mylić z Rosjanami, broń Boże).
I zakończę jeszcze słowami Adama Naruszewicza a propos POLSKICH HISTORYKÓW: "...BODAJBYŚCIE WISIELI NA HAKU ZŁODZIEJE, ŻEŚCIE W WIECZNE SWÓJ NARÓD PODAJĄC POŚMIECHY, POWYRZUCALI Z KRONIK I WENDY I LECHY.."
Z poważaniem moze już w tej chwili nie Warszawiak ale POLAK PATRIOTA I HISTORYK. Szacuneczek
PS.
A Berlin był słowiański przynajmniej do IX wieku dopóki branderburczycy nie wymordowali wszystkich mieszkańców.

Obrazek użytkownika Sobiepan

03-07-2011 [13:34] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

I chociaz to wszystko wiemy(tak mi sie wdawalo!), to kompaktowo brzmi lepiej i naukowo, acz popularnie uczy.
Szkoda, ze rasiowym, pod artykulem na stronie glownej ("Kaczynski w Katowicach"), tego Pan nie zadedykowal! Populizm i niewiedza tam zapanowaly i sens wypowiedzi pana Kaczynskiego poooooszedl! W las teutonski, stanowiacy dzis dumna "Brame Westfalska". Ja wierze, ze te diabelskie schody na Slasku rozkrusza sie, bo to beton komunistyczny, wprawdzie dobrze uzbrojony, ale cement portlandzki tylko z nazwy!
I wrocimy do....normy! Pozdrawiam i dziekuje za nauke na niedziele! Szacunek!

Obrazek użytkownika Warszawiak

03-07-2011 [17:32] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za uznanie, staram się przekazać to co ja wiem i to co przez lata grzebania w róznych materiałach dowiedziałem się. Niestety nie zawsze słowo trafia do celu, jezeli MATOŁ jest uparty a w dodatku ma duszę teutona to nic nie zmieni tego.
W myśl Pana słów zamieściłem swój tekst z kilkoma wypowiedziami na ten temat w odpowiedzi na artykuł "KACZYŃSKI W KATOWICACH". Ma Pan rację mogłem to wcześniej zrobić, ale tyle jest artykłów na Niezależnej.pl że czasem człowiek nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć. Ale najgorsze jest to że juz po przeczytaniu kilku popada się w przygnębienie. Mam tylko nadzieję że naprawdę to się wszystko w miarę na lepsze pozmienia. Pozdrawiam serdecznie. Szacuneczek.

Obrazek użytkownika Sobiepan

03-07-2011 [18:22] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Zeby Pana praca sie oplacila, zebysmy latwiej wygrywali bitwy dyskusyjne i mieli pod reka, napisane, to, co normalnie powinno byc w glowach! Na zmiany na lepsze tez licze i dlatego nie przestaje pisac, pouczac i czasem prowokowac, by obnazyc nieuctwo. Oplaca sie ! A co do modus operandi pana Fedorowicza, jego APA to zdaje sie przewrotnie nazwana "ksiezycowa" agencja, ktora sluzy do sprowokowania tematu i tezy, reszte autor blogu pozostawia nam. I daje nam swobode interpretacji, a posluguje sie czesto gierkami jezykowymi, dodajacymi szczypty dziegciu, co bardzo lubie. Po moim poczatkowym starciu z nim,zdaje sie, ze sie juz zaprzyjaznilismy. Ja w kazdym razie lubie jego teksty, to swoiste wyzwanie.Serdecznie pozdrawiam i milo mi bedzie czesciej z Panem wymieniac listy, takze na innych blogach. Mysle, ze Pan Fedorowicz za te korespondencje nas nie zgani. Wypada mu byc mianowicie goscinnym, po staropolsku! Zgadza sie Panie Ewaryscie?
Wszystkiego dobrego!

Obrazek użytkownika Warszawiak

03-07-2011 [20:26] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

Dzieki za informacje, właśnie przeczytałem parę artykułów Pana Ewarysta i chyba dochodzę do tego samego wniosku, prowokujący ten gość, ale mam nadzieję że w dobrą stronę, bo chyba niezależna.pl nie dopuściłaby do prpagandy antyPOLSKIEJ. Mam nadzieję. Życzę udanego tygodnia.

Obrazek użytkownika Sobiepan

03-07-2011 [20:44] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

I dziekuje za ciekawe popoludnie! Dla Pana rowniez wszystkiego dobrego!

Obrazek użytkownika z Niemiec

03-07-2011 [21:01] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Niezle jak na historyczne fantazjowanie w niedzielne deszczowe popoludnie,
szkoda tylko, ze zapomnial Pan, Panie Warszawiak zapodac odnosniki do materialow
zrodlowych w ktorych Pan wyczytal te rewelacje.

Ps.
Chcialbym przy okazji Pana zapytac, czy Adam i Ewa to byli Slowianie
i czy raj w ktorym zyli to byla Polska kraina?
Pozdrawiam i zycze sukcesow w krzewieniu historycznej wiedzy.

Obrazek użytkownika Warszawiak

03-07-2011 [23:46] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

masz szwabie szczęście że moderator nie przepuścił mojej pierwszej odpowiedzi, czemu sie zresztą dziwię skoro dopuszcza tutaj potomka bandytów do głosu. Ale odpowiem jeszcze raz na twoje mało intyligentne i żałosne To bylo pytanie, odpowiem na twoim poziomie. Adam i Ewa zapewne pracowali w SS sądząc po twoim toku myślenia a tym rajem była III rzesza, chciałem coś głupszego wymyśleć ale nie potrafię. To było raz.
Dwa, wiesz co to znaczy niemiec po słowiańsku? zapewne nie, a więc tłumaczę, niemiec to nie człowiek i jest to adekwatne słowo, patrząc po tym jak twoi rodacy wymordowali 50 milionów ludzi, może jeden z tych morderców był twoim krewnym? Nigdy nic nie wiadomo patrząc po tym ilu z was popierało hitlera.
A teraz trzy, odnośniki, poczytaj twojego rodaka Thietmara z Merseburga wielkiego słowianofoba, tylko nie wiem czy czytasz po staroteutońsku. I nie sil się na jakąś kurtuazję bo was niemców nienawidzę z całej duszy tak jak kacapów i żadna Unia Jewropejska nie zamydli mi oczu.Faszystom i enkawudzistom nie mozna ufać.
Ja w ogóle nie powinienem z tobą rozmawiać w myśl zasady że świniom nie rzuca się pereł pod nogi. A sio do swojej rzeszy i nie przekraczaj granic POLSKI. Bo pamietaj te granicę są i będą istnieć przynajmnie w tym rejonie europy.

Obrazek użytkownika Warszawiak

03-07-2011 [13:03] - Warszawiak (niezweryfikowany) | Link:

Panie Eweryst kim Pan jest, co to jest APA, i jeszcze raz się Pana pytam: Czy to co Pan pisze w swoim artykule jest żartem jakąs kpiną?( a nie jest to śmieszne bo śmierdzi hitleryzmem niemieckim)czy to fakt?
Może mi Pan odpowiedzieć na te pytania? Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Yoko:

03-07-2011 [18:23] - Yoko: (niezweryfikowany) | Link:

zamierzala oznaczac Polakow jak wczesniej
Niemcy moja babcie Litera ,, P ,,. A moze
Slazacy wybuduja tez Obozy Koncentracyjne
dla Polakow oznaczonych ,, G ,, ?
Jesli Slazacy daja sie KIWAC pewnej grupie
ludzi i sa SLEPI to ich sprawa. Czy ktos
WAS Slazacy kiedykolwiek chcial oznaczac
litera ,, S ,, ? NIE. I nikomu taka mysl
nawet nie przyszla do glowy ! SLAZAKOW
zawsze uwazalo sie za POLAKOW.
Chcecie to zmienic ? SPROBOJCIE.