Bahrajn, 20-latka rok za wiersz – Polska, 19-latek 10 miesięcy za napis.

Zupełnie nie rozumiem taktyki Kaczyńskiego, który zarzuca szeroko rozumianemu, polskiemu wymiarowi tzw. sprawiedliwości (sądy, prokuratura, milicja), upodobnienie do swojego odpowiednika na Białorusi.

Takie porównanie, to jest po pierwsze – pójście na łatwiznę, a po drugie – publicystycznie nieatrakcyjne (eufemizm), bo tak , przepraszam, oklepane, że aż nudne.

W  tym kraju,  to Białorusią buzię sobie wyciera byle dziennikarzyna, żeby nie powiedzieć gorzej, a bardziej sobie buzię wytrzeć można już tylko PiSem, jak to dziś rano, ekstowarzysz , a obecny minister, Tomasz Nałęcz uczynił.

Ja nie jestem żaden polityk, ani tym bardziej ekskomunistyczny propagandzista, to i na ciekawsze porównanie mnie stać:

Prorządowy Dziennik Gazeta Prawna (proszę się nie obrażać, to i komplement i fakt – DGP, jest prorządowy, że buzi dać), doniósł właśnie, że

Na rok więzienia skazał w niedzielę 20-letnią kobietę specjalny sąd w Bahrajnie  za recytowanie wierszy  krytykujących władcę królestwa.

I to jest news taki, że Białoruś przy nim, to małe piwko, bo portal niezalezna.pl poinformował kilka dni temu, że

19-letni uczeń technikum został skazany  na 10 miesięcy więzienia  w zawieszeniu na 3 lata  za wymalowanie antyrządowego napisu  na murze szkoły w Dobrzyniu nad Wisłą.

Wniosek z tego porównania płynie, co najmniej jeden, ale za to interesujący:

nie, nie mam zamiaru napisać, że Polska jest, a jeśli jeszcze nie jest, to po wygraniu przez Platformę kolejnych wyborów, stanie się naftowym mocarstwem – w taki idiotyzm, to nawet  Młodzi Wykształceni itd. itp.  nie uwierzą.

Mam natomiast zamiar napisać, że wizyta Lecha Wałęsy w Tunezji i aktywność dyplomatyczna Ministra Sikorskiego, w propagowaniu na Bliskim Wschodzie  polskich doświadczeń w budowie demokracji,  ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia  społeczeństwa obywatelskiego  (zaraz się zakrztuszę), przyniosła pierwsze efekty:

dostała panna rok mamra, a przecież mogli ją odstrzelić, jak to zrobili z - cytuję - co najmniej  30 innymi opozycjonistami.

No tak, ale my mamy tylko jedną Platformę, a u nich, w zatoce, tych platform stoi od groma.

A do tego u nich szefuje najprawdziwszy król a u nas - tylko hrabia, choć bez wątpienia oryginalny.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika leszek hapunik

13-06-2011 [22:17] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

czystej wody. Puenta doskonała. Rozbawiłem się do łez. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Maja

13-06-2011 [22:55] - Maja (niezweryfikowany) | Link:

dołączam sie do tej opinii. Jakże dawno nie rozbawiło mnie nic tak szczerze..jakie to wszystko prawdziwe

Obrazek użytkownika stanczykblazen

14-06-2011 [11:20] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem jak jest na Białorusi , ale wiem z autopsji jak jest w Polsce z sądami, a jest bardzo zle. Trzy razy szukałam sprawiedliwości w sprawach cywilnych , tak oczywistych i błahych i wyszłam zniesmaczona ,żeby nie powiedzieć oszukana. Zostały mi trzy teczki akt na dowód przekrętów sądu ,prokuratury i biegłych sądowych.I nie były to sprawy związane z polityką.

Obrazek użytkownika pietrucha

25-06-2011 [03:17] - pietrucha (niezweryfikowany) | Link:

Walerian Nekanda Trepka mialby w tej sprawie zupelnie odwrotna opinie piszac dzisiaj "Liber chamorum", ze szczegolnym uwzglednieniem chamorum.