Otrzymane komantarze

Do wpisu: Od słów do czynów
Data Autor
" Niegdyś bardzo krytyczny wobec Polski minister sprawiedliwości Niemiec Haiko Maas, dziś pełniący funkcję szefa MSZ w Berlinie, powiedział w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego: „Wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce”. I dodał, że jego rodacy w polskiej stolicy „dokonali szczególnie okrutnej rzezi niewinnych ludzi”. To ważne słowa, ale chciałbym, aby to samo przesłanie minister spraw zagranicznych RFN lub kanclerz przekazali Niemcom. Bo to oni zasługują na usłyszenie paru – a może więcej słów-prawdy. " ---------------------------------------------------------------- Panie europosle z ramienia partii PiS, szczycisz sie Pan studiowaniem nauk historycznych ( Geschichtswissenschaft an der Philosophisch-Historischen Fakultät der Universität Breslau ), a mimo to wypisujesz Pan bzdury. Spolecznosc niemiecka po zakonczeniu dzialan zbrojnych II-WS w 1945 roku zostala poddana " powszechnemu praniu mozgow ", nazywano ten program: " Umerziehung " albo " Reeducation ". Skutkiem tego procesu jest dzisiejsze kompletne " zlewaczenie " niemieckich elit, a to powoduje postepujaca degeneracje panstwa niemieckiego. Mieszczansko - konserwatywna partia w Niemczech to AfD ( Alternatawa dla Niemiec ). Niestety partia ta jest zwalczana totalnie przez tzw. partie " liberalnego srodka " . ( "lieberane mitte der gesellschaft " ) PiS - partia ktorej jest Pan czlonkiem, lubi sie reklamowac jako partia prawicowo - konserwatywna, wiec pytam sie w tym miejscu dlaczego zachwyca sie Pan wypocinami jakiegos lewaka ( SPD ) z parti, ktora moze jeszcze do jesieni bedzie w koalicji rzadowej. ( aktualnie 12 % wyborcow chce oddac swoj glos na ta partie ) p.s. Poza tym, Pan jako historyk powinien wiedziec, ze pomimo niewatpliwego bohaterstwa powstancow, walka ta byla skazana nie niepowodzenie. Niemcy zas, majac za plecami napierajaca Sowiecka Armie Czerwona nie mogli sobie pozwolic na dodatkowe zagrozenie ze strony polskiej AK, tak wiec byli zmuszeni do stlumienia tego powstania bez wzgledu na straty cywilnej ludnosci Warszawy i zburzenia infrastruktury tego miasta. p.s. 2 W PE potrzebuja glosow PiS-u ( uwidocznilo sie to juz przy wyborze Ursuli von der Leyen ) dlatego tez przywiazywanie wagi do " krokodylich lez " Heiko Maas´a jest po prostu smieszne.  
Do wpisu: Brexit - i polskie interesy
Data Autor
Tomaszek
@Marek ...Ty wiesz o co chodzi ?
Anonymous
SPA... weź!
Tomaszek
@Marek Ty to lepiej się nie odzywaj , jak chcesz takie głupoty wypisywać . Lewackie , tricoloury i Ludomiry to choć swoje bzdety z konspektów wypisują . A Ty z głowy takie cosie wypisujesz ? Post w miarę krótki , a dorobek kononowicza przeskoczyłeś . I weż z takim podyskutuj . Po tym występie zwątpiłem . I jako Polak na wyspach wcale się nie czuję obrażony , półgłówków nie sieją .
PLAN NAPRAWY POLSKI Wstęp I. POZYCJA MIĘDZYNARODOWA II. SYSTEM POLITYCZNY III. SYSTEM PRAWNY IV. BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE V. OCHRONA ŻYCIA I ZDROWIA VI. GOSPODARKA VII. KOŚCIÓŁ Gorszyciele System oświaty  Zakończenie urbietorbi-apokalipsa.net  
Anonymous
Niech Polacy na wyspach pomyślą o Polsce. Wadzenie się z Brytyjczykami o ludzi, którzy w prywatnym interesie pojechali do nich pracować i brać socjal nie może być podstawą relacji międzynarodowych. Na dziesiątym miejscu. Po przecinku, to i owszem. Inaczej to jest rozmienianie na drobne interesu Polaków tu w Polsce i  całego państwa. A Brytyjczycy już mają propozycje intensyfikacji współpracy od Australijczyków. My też musimy myśleć o tym, że nie zawsze będziemy w UE. To chyląca się instytucja. Trzeba myśleć o nowych strukturach na jej gruzach. A póki co w tej ruinie mamy wielu koalicjantów. Sam Pan o tym pisze.
Anonymous
Niech Polacy na wyspach pomyślą o Polsce. Wadzenie się z Brytyjczykami o ludzi, którzy w prywatnym interesie pojechali do nich pracować i brać socjal nie może być podstawą relacji międzynarodowych. Na dziesiątym miejscu. Po przecinku, to i owszem. Inaczej to jest rozmienianie na drobne interesu Polaków tu w Polsce i  całego państwa. A Brytyjczycy już mają propozycje intensyfikacji współpracy od Australijczyków. My też musimy myśleć o tym, że nie zawsze będziemy w UE. To chyląca się instytucja. Trzeba myśleć o nowych strukturach na jej gruzach. A póki co w tej ruinie mamy wielu koalicjantów. Sam Pan o tym pisze.
Do wpisu: Polska ma stałe interesy
Data Autor
tricolour
Zapłacimy 20 miliardów, a w razie zagrożenia, na jeden rozkaz, całe tałatajstwo w 20 minut przeniesiemy do Rammstein.
Jabe
Polska nie ma stałych wrogów ani stałych przyjaciół, ma natomiast stałe interesy. – Czy ta nieortodoksyjna deklaracja została uzgodniona z centralą? Jednak to do nas przyjeżdża prezydent pierwszego mocarstwa globu – Ile zapłacimy za te kilka ciepłych słów?
Do wpisu: Kiedy Bruksela równo potraktuje oba płuca Europy?
Data Autor
Pani Anna
Marek1taki proszę rozwinąć swoja myśl co takiego mianowicie Zaradkiewicz "wygrzmocił" w tym zdaniu? Przeczytałam dwa razy i nie widzę tutaj żadnego "grzmocenia" tylko język prawniczy, całkiem poprawny zresztą. Zwykłe pisma procesowe w najprostszych sprawach są dużo bardziej zawiłe, ten cytat to wzór przejrzystości.
Anonymous
Odkąd nie ma Echo24 nie ma ortodoksyjnych PiSowców i na Salonie 24 muszę się dowiadywać, że Zaradkiewicz wygrzmocił.... takie zdanie: "Najwyższy niepokój budzić może nie tylko ewentualność powstania poważnych zastrzeżeń co do bezstronności Małgorzaty Gersdorf w niniejszym postępowaniu, ale także ewentualność narażenia na zarzut nadużycia uprawnień sędziowskich z powodu działania w istocie we własnej sprawie, z wykorzystaniem kompetencji Pierwszego Prezesa dla wywarcia oddziaływań represyjnych względem niezawisłego sędziego Sądu Najwyższego. Postępowanie Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego w niniejszej sprawie może ponadto wywołać co najmniej wrażenie wpływania na działalność orzeczniczą Sądu Najwyższego oraz podważania konstytucyjnej zasady niezależności Sądu niezawisłości sędziego." Nie mogło mi się nie spodobać.
Do wpisu: "Bez polskich głosów von der Leyen nie będzie wybrana"
Data Autor
NASZ_HENRY
Pośle, Pan taki oczytany a nie wie, że gdzie diabeł nie może to babę pośle ;-)  
@ [09:29] - Trotelreiner Glupcami nie sa politycy tacy jak p. Czarnecki, to sa cwaniaczki, ktorzy maja na uwadze tylko przyrost kasy na koncie bankowym. Glupcami sa wyborcy ( ludzie ) ktory na takich cwaniaczkow swoje glosy oddaja. Dla pocieszenia ( choc marne to pocieszenie ) w moim kraju tez polowa populacji to idioci, dlatego ciagle jeszcze lewactwo trzyma wladze. Jesli znasz jezyk niemiecki to ponizej podaje link pod ktorym znajdziesz wypowiedz wnuka pierwszego kanzlerza Niemiec po II-WS. Wypowiedz dotyczy histerii klimatycznej jaka prowadzi niemiecka partia zielonych na ktora aktualnie chce oddac swoje glosy 25% wyborcow. express.de p.s. O liczbach ktore sa zawarte w wypowiedzi i dotycza skladu atmosfery ziemskiej kazdy z nas juz w szkole podstawowej sie uczyl, niestety dla wielu z nas nauka poszla w las.
Do wpisu: 10 lipca - o roku ów...
Data Autor
Tomaszek
A może tak postawić literę i . Kiedyś byłem piękny i młody , a teraz niestety zostało mi tylko i .
megalampus
Obstawiam "sukcesy dyplomatyczne" Kaczynskiego w Brukseli jako powod tego tutaj historycznego belkotu uzytego jako  " smoke screan" . przez wiernego dworzanina na salonach Brukselskich.... ps. Panie Czarnecki ..my Polacy wiemy kto jest naszym wrogiem i nie potrzebujemy suflerow w tej kwesti. ps 2. Panie Czarnecki niech pan zrobi sobie update swojej podobizny na NB ,bowiem nie reprezentuje ona panskiego obecnego wygladu..Postarzal sie pan od tego czasu  jakies 20 lat i przytyl jakies 40 kg..Po co ludzi wprowadzac w blad ?
Do wpisu: Von der Leyen wygrała dzięki europosłom PiS!
Data Autor
Niby kogo jak nie gnoma z peło wydymali stare komuchy ,dorwali się na starość dzięki niemu do kasy a on wyszedł na głupka -to z prorocza myślą został napisany o nim wierszyk'Idzie grześ przez wieś..."
tricolour
Nic nie pojęła, bo nie jest od pojmowania tylko od ślepego poddaństwa.
Ludomir
A cóż takiego z tych genialnych "posunięć" Wodza pojęła  Niemerkelowa Angela czyli  nasza blogowa Anielcia - hę?  
Ludomir
A cóż takiego z tych genialnych "posunięć" Wodza pojęła  Niemerkelowa Angela czyli  nasza blogowa Anielcia - hę?
megalampus
Nie tyle "zmieni" o ile ukaze nowy "nagi obraz" a ten kolejny i kolejny..:-)) Ile takich "nagich obrazow" przed nami ? :-)) Biedne te Lemingi PIS..ich wiara w nieomylniosc Wodza ..niewzruszona.....Zapewne znane powiedzenie "przemowil dziad do Obrazu..." ich dotyczy :-)0
angela
@maxilamppus, czekaj i przygladaj się pilnie posunięciom Kaczyńskiego,  ale i tak nic z tego nie zrozumiesz. 
Jabe
Co nagi obraz zmieni?
angela
Unijni przywódcy,  Francuzi i Niemcy widzą że,  transformacja Unii będzie się toczyć,  i jest nieunikniona. Beda mieli coraz mniej do powiedzenia.  Bronią się jak mogą,  a  więcej takich posunięć , jak w przypadki p. Beaty Szydło ,  obnarzy prawdziwy obraz eurokolchozu.
Do wpisu: O von der Leyen, komisarzu z Polski, Trumpie i Ukrainie
Data Autor
NASZ_HENRY
Księżycowe geszefty ;-)  
Jabe
Plusem na pewno jest to, że jest ona pragmatyczna, jeśli chodzi o relacje z USA – Powoli zaczyna się klarować, o co chodziło z tym poparciem. otrzymać dla Polaka, Polki...; wybierzemy przewodniczącego, przewodniczącą, pierwszą w historii kobietę...; Polska w swej historii miała trzech komisarzy i dwie z nich to były kobiety. Polska jest wzorem pod tym względem dla reszty Europy. – Jaki postępowy punkt widzenia.