Otrzymane komantarze

Do wpisu: Tusk szuka 100 mld zł z budżetu RP nie tam gdzie są
Data Autor
Jabe
Miałem na myśli rzeczywistego suwerena.
Alina@Warszawa
Uściślijmy to zdanie: "Tam kryje się wola suwerena." To oczywiste kłamstwo! To wola chanukowej części posłów w polskim sejmie. Ci posłowie są tam tylko dlatego, że ukryli przed polskim Suwerenem swoje pochodzenie i interesy w kampanii wyborczej, przez co wprowadzili wyborców, czyli Suwerena w błąd, czyli OSZUKALI, a więc są posłami wskutek przestępstwa, a więc BEZPRAWNIE.  Mam nadzieję, że znajdzie się grupa - koniecznie ANONIMOWYCH prawników, którzy to potrafią wykazać, udowodnić i doprowadzić do nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Sprawa jest dość oczywista, a pokazanie części chanukowej Sejmu jest bardzo proste. Wystarczy przeanalizować nagrania z akcji G. Brauna z gaszeniem chanuki. A ilość posłów chanukowych jest tu: wydarzenia.interia.pl; - za odebraniem immunitetu było 402 posłów, przeciw 15, wstrzymało się 4... Prawdziwy stosunek Polaków do chanukowców w polskim społeczeństwie jest dokładnie taki sam jak stosunek komentarzy popierających gaszenie chanuki do oburzonych - tak ok. 98:2
Adam66
No cóż, ci wszyscy którzy uprzedzali, że włażenie w dooopę banderowcom do niczego dobrego nie doprowadzi, zostali natychmiast okrzyknięci "ruskimi onucami".  A tymczasem budowa ukropolin idzie pełną parą, najważniejsze resorty siłowe w Polsce są obsadzone banderowcami, nabór tychże na niższe stanowiska też idzie pełną parą.  "Patriotyczny" PIS głosuję rąsia w rąsię z antypolską koalicją firmowaną przez ryżego folksdojcza a "patriotyczne" media nawet słówkiem o tym nie pisną... 
Jabe
Mówiąc krótko: w zamyśle rządu Do­nalda Tuska jest kon­ty­nu­owanie o­kradania Polaków na rzecz u­kraińskich na­chodźców... Należy zwracać uwagę, w jakich kwes­tiach jest zgoda po­nad po­działami. Tam kryje się wola suwerena.
Do wpisu: Sąd Najwyższy - szczepionka mRNA Covida NIE JEST SZCZEPIONKĄ
Data Autor
Alina@Warszawa
Kolejny wpis demaskujący oszustwo covidowo-szczepionkowe: Wyciekły protokoły COVID niemieckiego CDC, ujawniając, że zaszczepieni „cierpią bardziej” niż niezaszczepieni – maski powodowały „niepożądane skutki uboczne”   Fragment wpisu: Dziennikarka Aya Velazquez ujawniła szokujące informacje o ludobójstwie, do którego doszło w wyniku uwolnienia „szczepionek” przeciwko koronawirusowi z Wuhan (COVID-19).  Informator z Instytutu Roberta Kocha, niemieckiego odpowiednika Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), udostępnił Velazquez nieocenzurowane protokoły, które wdrożono podczas „pandemii”, aby zasadniczo zniewolić świat za pomocą eksperymentalnych i niezwykle śmiercionośnych zastrzyków chemicznych. Instytut Roberta Kocha wydał następujące oświadczenia w czasie „pandemii”:  18 stycznia 2021 r.: Brak profesjonalnego uzasadnienia dla nakazu noszenia maseczek. Maski mają niepożądane skutki uboczne.  13 sierpnia 2021 r.: „Szczepionka” zawodzi w 79% przypadków.  17 sierpnia 2021 r.: Dzieci są królikami doświadczalnymi. Osoby zaszczepione przechodzą COVID-19 ciężej niż osoby niezaszczepione.  26 października 2021 r.: Szczepionka przeciw grypie nie zapobiega zakażeniu. Nie mówmy ludziom.  7 grudnia 2022 r.: Osoby niezaszczepione są „zasadniczo odporne” po zakażeniu COVID. Jak możemy to przedstawić graficznie, aby nikt tego nie zauważył?  To dokładne cytaty udostępnione przez dr Simona Goddeka (@goddeketal) na X. Ujawniają one, że rządowi urzędnicy ds. zdrowia wiedzieli od samego początku, zanim wprowadzili globalny faszyzm medyczny, że żaden z wymuszonych protokołów COVID nie pomaga ludziom, ale im szkodzi.(...)  ----------------------- Chciałoby się zakończyć aferę covidową jakimś konkretem np.. publiczną analizą wszystkiego co się zdarzyło. Analiza musiałby być opracowana przez specjalistów, którzy nigdy nie brali grantów od firm farmaceutycznych. Ten jeden warunek może się okazać NIESPEŁNIALNY. Mniejszość lekarzy, którzy decydują się demaskować oszustwo, wręcz zbrodnię ludobójstwa, w takich warunkach nie ma szans. Na razie w Polsce pandemia została zakończona przez Ukraińców uciekających ze wschodniej Ukrainy przed śmiercią z rąk Rosjan.  Ciekawe, czy znajdą się kiedyś odważni politycy, którzy ruszą temat? Tu też odpowiedź realna jest taka: "prędzej te firmy znajdą płatnych morderców". ..
Do wpisu: Jaką Polskę chcemy mieć i co konkretnie trzeba zmienić
Data Autor
Ptr
Sytuacja kojarzy mi się ze scenami towarzyszacymi przemówieiu D. Trumpa w ONZ. Gdy wchodził, z boku krzywiła twarz młoda szwedka, juz nie pamiętam jej imienia. "How dare You!: A delegacja niemiecka wyśmiewała jakby to był kabaret. Przypomina mi się też scena z Warszawy , gdy w obecności amerykańskiego vice niemieckie władze ubolewały i zarzekały się jak bardzo szanuja Polskę i jej straty wojenne. Przypomina się też papież Benedykt XVI w obozie , gdy zszokowany drętwo powiedział , że nigdy juz nie zaatakujemy Polski. 
sake2020
[email protected] tylko jest to tylko ciekawostka polityczna czy raczej niepokojący sygnał? To wkrótce dotknie i nas. 
Alina@Warszawa
Ciekawostka polityczna: "Mieliśmy TEGO Nie SŁYSZEĆ? Wywiad E. MUSK i D. TRUMP! Groźby UE, Hakerzy! Jaki Jest Przekaz TRUMPA?"  
Ptr
Słowa o cenzurze byly inspirowane między innymi tą informacją.  Nie chcę wymyślać ideologii. Trzeba kogoś kto skonkretyzuje pewne zasady , aby były pewne kryteria działania dla milionów osób. Przecież to co się działo to jednak zamęt. 
sake2020
@juur....To szkolna wymówka-nic mnie nie łaczy z PO więc nie będę się wypowiadał.Własnie dopiero porównanie pozwoli zaanalizować co było dobre a co złe w działaniach rządu czy partii.Nie wystarczy do znudzenia powtarzać że PiS jest nieudolny,zmurszały i zły tylko pokazać jak zdolne,dobre i niezmurszałe są inne partie.Chocby po to żebyśmy wszyscy wiedzieli jak powinna wyglądać prawica jutra.Jak ocenia pan propozycje Bosaka czy Marka Jurka które już tu podałam.Może to da więcej do myślenia i wniosków niż jednostajne atakowanie PiS-u? Już przez 8 lat waszych ataków wszyscy to wiemy.Nie szkoda klawiatury? Czy nie czas pomyśleć o obecnych palących problemach? 
u2
***Komisarz UE Thierry Breton nawet zagroził E.Muskowi,że wywiad Z D.Trumpem będzie ocenzurowany z powodu ,,mowy nienawiści''*** Widziałem ten jego przedziwny wpis i napisałem mu po angielsku, że komunistyczna cenzura wiecznie żywa, po czym tego 69-letniego komunistę z Francji zbanowałem. Nie sądzę, aby to do niego dotarło. Byłem dwa razy we Francji na turniejach szachowych i tam rządzi komunizm pełną gębą. Wszystko na wysokim technologicznym poziomie. Jednak ta wiara w komunizm z Rosji była przedziwna. Zapraszali organizatorzy tabuny szachistów z Rosji. Dopiero się opamiętali przed wojną na Ukrainie w 2022 w styczniu, gdy zaprosili już tylko Ukraińców i wygrał młody szachista z Ukrainy niezły turniej szachowy. :-)
sake2020
Wszyscy tutaj chcą tworzyć projekty jutra a nie widzą tego co mają na dziś obok siebie jakie problemy ,jakie wydarzenia.Nawet wołają ,,żadnej bieżaczki''.No to mamy nadęte i pompatyczne komunały nic nie wnoszące.Słowotok jak widać lekarstwem na wszystko.Cenzura jak nas czeka w internecie i nie tylko to wynik unijnej dyrektywy DSA. Komisarz UE Thierry Breton nawet zagroził E.Muskowi,że wywiad Z D.Trumpem będzie ocenzurowany z powodu ,,mowy nienawiści''.Jak wiadomo Polska jest krajem na którym testuje się wszelkie unijne idiotyzmy więc nas czeka cenzura podwójna.Unijna i bodnarowska. Ale czy to kogo na NB obchodzi? Kilka szpalt wyżej napisałam komentarz odnosnie ruchów na prawicy i próby i propozycje tworzenia rządu szerokiej prawicy.Kogoś to zainteresowało? Podobnie jak groźba cenzury żadnego zainteresowania.A kto będzie walił w PiS jak zajmiemy się problemem cenzury albo innymi bieżącymi sprawami?
Alina@Warszawa
No przecież stosuję miłość bliźniego w stosunku do spika - nie żrę go, o co mnie podle posądzasz!
u2
***Np. czy ma być wolnośc słowa, czy ma być cenzura, czy ma być formalnie wolność słowa , a w praktyce cenzura ?*** Poruszyłeś sprawę zasadniczą. Dopóki możemy tutaj na tym komercyjnym prywatnym portalu swobodnie pisać to jest prywatna wolność słowa. Ale jeśli ten komercyjny prywatny portal jest częścią firmy posiadającej TV Republika, której dziennikarze nie są wpuszczani na konferencje premiera Tuska, pod zmyślonami zarzutami, wbrew prawu prasowemu, to oznacza że nie ma już publicznej wolności słowa. To bardzo niebezpieczne i może się skończyć wojenką Niemiec z Polską. Z której jak wszyscy wieszczą Niemcy wyjdą jak Zabłocki na mydle. Żeby nie było że nie ostrzegałem naszych braci i sióstr gatunkowych Homo Sapiens z Niemiec  :-)
Ptr
NIe chodziło mi o zwykły program polityczny pod publiczkę. Chodzi o sformułowanie niejako założeń konstytucyjnych. I nie w sensie formalnym , ale programowym i oficjalnym. Nie indywidualne rozdrobnienie, ale zgodzenie się co do wspólnych potrzeb. Taki program marksistowski już funkcjonuje wśród zachodniej lewicy i centrum. Program alternatywny też funcjonuje na zachodzie, ale w formie rozdrobnionej krytyki, która ukazuje absurdy lewackie, ale już wyśmiewanie tego już męczy. Wyśmiewanie, wyszydzanie, punktowanie, wyjaśnianie, zaorywanie to jest krytyka lewicowego programu. To nie jest życie własnymi wartościami. To jest tylko ustosunkowywanie się do wielkiego trendu, a nie jest tworzeniem własnego trendu. Jeden trend , ale nie działający w pełni publicznie to Kościół. Są też inne środowiska.  Choćby brytyjskie i amerykańskie. Ale nie jest to zdefiniowane dla Polski - mam wrażenie. Chodzi o zrozumienie siebie samych. Stworzenie własnego trendu. Ale to musi obejmować prawo. Nie może być pisane patykiem na wodzie. I musi być realne, a nie na niby - fasadowe. Trzeba rozstrzygnąć wiele spraw. Np. czy ma być wolnośc słowa, czy ma być cenzura, czy ma być formalnie wolność słowa , a w praktyce cenzura ? Jakie mają być zabezpieczenia przed wrogim przejęciem władzy należnej narodowi ? itd 100 pytań.   
u2
***,,Dyskusje'' na NB to przecież w małej skali przekrój dyskursów w społeczeństwie.Wygląda na to żeby było tak jak jest. Tylko z panem Bosakiem w roli głównej.*** Ja do p. Bosaka nic nie mam. Wprowadził z dalszego miejsca żonkę na Wiejską? No to gratulacje, ale wolę aby na Wiejskiej nie było rodzinnych powiązań, bo wtedy nie wiadomo kto szefem, a kto podwładnym. Mężczyźni rządzą światem, a mężczyznami asystentki z branży Biuti & Biust.  Wolałbym aby tam byli fachowcy z doświadczeniem, a nie sportowcy, tancerze i piosenkarze, którzy może są nieźli w sporcie, tańczeniu i śpiewaniu, ale na polityce się nie znają i nic pożytecznego dla ludzi w życiu nie zrobili. :-)
tricolour
@alina Miłości bliźniego, nawet nie rozumiejącego przemian fazowych, w twoich słowach nie ma. A masz kochać bliźniego swego jak siebie samego.
Alina@Warszawa
Ja się żrę ze @spikem? Gdzie? Nie znam tego bytu, który kompromituje się wieloma wpisami. Żreć takie coś? Toż to trucizna... On o fazach CO2 nie ma przecież pojęcia!  
tricolour
@alina Moim zdaniem, gdy się żresz ze Spikiem, który jest - ponoć - z tego samego obozu politycznego, co ty, to nie ja mam ruską optykę, tylko wy właśnie, co "zwycięstwo" nad wyższością skroplonego dwutlenku węgla nad gazowym, uważacie za ważniejsze od wzajemnego szacunku. 😛
Alina@Warszawa
Ruska optyka jest faktycznie inna - z naszego punktu widzenia głupia do kwadratu.
juur
Szanowna Sake3. Ciekawe pytanie: "Jakie pan widzi środowiska patriotyczno-prawicowe niestetryczałe,prężne i aktywne?" no nie widzę i nikt nie widzi bo to są efekty, wieloletnich, starań PIS-u i PO by nic nie było poza ich kontrolą. Jako przykład to marginalizowanie, nawet, własnego koalicjanta SP wszędzie gdzie się dało. A co z takimi zupełnie z zewnątrz. PIS-u. Niby dlaczego tylko PIS ma mieć monopol na patriotyzm i prawicowość? Rozumiem, że drugie pytanie/zarzut to dlaczego wytykam nieudolność i bylejakość PIS-owi a nie PO? Z PO nic mnie łączy. To naturalny wróg z którym się walczy a nie mu pomaga wskazując na błędy i słabe punkty. Mam przekonania prawicowe i chcę wspierać takie ugrupowanie i to nie musi być PIS bo nazwa nie ma nic do rzeczy a to co jest ideą przewodnią i to nie werbalną a rzeczywistą. I tak dla przypomnienia to Maciarewicza wywalili za to, że domagał się by przy okazji zakupów broni niektóre technologi były transferowane do Polski i to się nie podobało bo niby jak to Polska ma mieć coś swojego? Montownie tak, ale nic więcej. B, Szydło wywalili bo dała jasno do zrozumienia, że nie pozwoli by ją "oszukiwać" z czym nie miał najmniejszych problemów jej następca. Szanowna Sake przypomnij sobie opowieść i wróbelku i końskim g..... i proszę pomyśl kto jest wrogiem a kto przyjacielem.  
sake2020
@u2........Nic nigdy sie nie stworzy gadaniem, apelami w stylu ,,trzeba, musimy, powinniśmy się jednoczyć'' jednocześnie tworząc podziały jeszcze głębsze podziały przez nieustanne pastwienie się nad jedną ze stron tej prawicy..,,Dyskusje'' na NB to przecież w małej skali przekrój dyskursów w społeczeństwie.Wygląda na to żeby było tak jak jest. Tylko z panem Bosakiem w roli głównej.
tricolour
@alina Może nie udaję, może rzeczywiście jestem głupi w sprawach, o których myślisz - dopuszczam taką myśl, nawet mnie zbytnio nie uwiera. A może być też tak, że moja optyka nie jest głupia tylko inna.
sake2020
@Alina Warszawa.....Załozyciel Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek uważa że już wkrótce może powstać rząd ,,zgody narodowej''.Jest to możliwe jeżeli szeroko pojęta prawica się skonsoliduje. PSL stoi przed poważnym wyborem.Może wspierać nadal ekstremizm obecnej władzy a nawet usprawiedliwiać inspirowane prze PO ataki na swoje biura.Może też zaryzykować prostym stwierdzeniem-nie po to włączylismy się w ataki zabojcze dla PiS by teraz wejść z PiS-em i Konfederacją w kolejną koalicję bez pewności znaczącego w niej udziału.Natomiast art 158 Konstytucji prosto definiuje procedury zmiany premiera. Wystarczy wniosek 46 posłów i 231 głosów z PSL,PiS i Konfederacji (suma obecna) 240. Inną wersję proponuje Bosak. Chce zorganizować prawybory na prawicy w celu wyłonienia wspolnego kandydata na prezydenta jednak z warunkiem by był nim kandydat wyłacznie z Konfederacji.Bosak nie ukrywa,że chce zawłaszczyć liczniejszy niż jego elektorat PiS-u z jednoczesnym usunięciem liderów PiS-u z powstałej koalicji prawicowej. Kandydatem miałby być Sławomir Mentzen bo jak twierdzi złosliwie Bosak PiS nie ma godnego kandydata.Były wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi J.Kowalski wspiera działania Bosaka,natomiast poseł PiS uważa ,że PiS powinien iść samodzielnie jak od lat do wyborów.     
Alina@Warszawa
No to co udajesz głupiego?