Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

BŁASZCZYKOWSKI WAŻNIEJSZY NIŻ RODRIGO

Ryszard Czarnecki , 13.06.2023
Czasem klęskę od sukcesu dzieli tak bardzo niewiele. Kotwica Kołobrzeg mogła awansować do I ligi, ale zawaliła ostatni mecz, a w barażach niespodziewanie nie dała rady Motorowi Lublin. Wisła Kraków prowadziła od pierwszych minut z Zagłębiem Sosnowiec i gdyby utrzymała to prowadzenie, awansowałaby do Ekstraklasy po rocznej w niej nieobecności. Ale nie utrzymała, spadła do baraży, a w nich przegrała z Puszczą z Niepołomic, które mają mniej mieszkańców niż było kibiców Wisły w meczu z rywalem spod Krakowa. Gdyby, gdyby, gdyby…
Myśleliście, że będę pisał o finale Ligi Mistrzów? OK, mieliście rację, ale na Champions League świat się nie kończy. Ani w Manchester City ani Interze nie gra żaden Polak, w związku z tym było mi doskonale obojętnie, kto wygra. Dla mnie najważniejsze wydarzyło się przed meczem, czyli decyzja, że będzie go (na szczęście ) sędziował Szymon Marciniak, a nie kto inny. Sprawiedliwości stało się zadość. Polak biegał z gwizdkiem w ręku, dwóch naszych rodaków – sędziów liniowych biegało na linii, a dwóch innych siedziało w wozie VAR. Wszyscy byli zwycięzcami. Swoją drogą może być dumny Michał Listkiewicz, który bodaj jako jedyny sędzia w historii sędziował (na linii) i półfinał i finał na tym tym samym Mundialu. Oto jego syn- Tomasz sędziował, też na linii, dwa najważniejsze finały światowego futbolu w ciągu pół roku (bo przecież MŚ w Katarze były w grudniu!).
W najbliższy piątek odbędzie się pożegnanie z reprezentacją wybitnego piłkarza, naturalnego lidera (także formalnie, bo przez 4 lata był kapitanem reprezentacji) Biało-Czerwonych, czyli Kuby Błaszczykowskiego. Wspiął się on na szczyt niewiele niższy od szczytu Roberta Lewandowskiego, którego zresztą wprowadzał do drużyny Borussii Dortmund. To dobry czas, żeby podziękować Kubie za te 120 występów w reprezentacji. Nie, to nie pomyłka. Oficjalnie podawana jest liczba 108, ale trzeba dodać, że Błaszczykowski zagrał 8 razy dla reprezentacji U-19, 3 razy w Polska U-21 i raz w Polsce „B”. W sumie: 120. Kuba zaczynał karierę w Częstochowie, grał w Wiśle oraz 9 lat w Borussii, 3 lata w Wolfsburgu, a w międzyczasie zdążył strzelić dwa gole w 15 występach w Serie A w barwach Fiorentiny.
Dla mnie Kuba będzie zawsze sto, tysiąc, milion razy ważniejszy niż piłkarz Rodrigo, który strzelił gola Interowi w finale LM na oczach Szymona Marciniaka. Skądinąd Błaszczykowski też grał w finale Ligi Mistrzów w barwach Borussii.Jako nieuleczalny maniak statystyki dodam, że tylko pięciu polskich piłkarzy zaliczyło więcej niż 100 występów w barwach narodowych. Dwóch z nich już nie gra – Grzegorz Lato i Michał Żewłakow, trzeci – Kuba - grać przestaje, a na placu boju zostaje następca Błaszczykowskiego w roli kapitana reprezentacji - Robert Lewandowski i żelazny stoper - Kamil Glik.
Na naszych oczach zamyka się ważny rozdział w polskiej piłce.
*tekst ukazał się w „Polska Times” (12.06.2023)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 229
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 994
Liczba wyświetleń: 8,139,156
Liczba komentarzy: 11,168

Ostatnie wpisy blogera

  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY
  • Zapiski z Łotwy

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • Mrówka, Bez urazy... Ktoś ogląda to żenujące widowisko?
  • u2, "uczestniczy w nim aż 48 państw co stanowi… 25 procent wszystkich państw należących do ONZ" Czyli wielki sukces organizacyjny. Ale dlaczego nie ma na tym Mundialito Polski? Spoczęli na laurach…
  • sake2020, Szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przekonuje ,że Karol Nawrocki stał się burzycielem wszystkich pozytywnych wspólnych osiągnięć. Jakie to te wspólne osiągnięcia? Twierdzi że polski prezydent…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności