Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Obalanie drugiej komuny albo kilka pytań do Jarosława K.

Coryllus, 07.03.2012
Ponieważ od dłuższego już czasu słyszę zapowiedzi nadchodzącej rewolucji, które zmiecie rząd Tuska, a stanie się owa rewolucja tym samym czym była pierwsza Solidarność. Mam w związku z tymi doniesieniami kilka pytań do Jarosława Kaczyńskiego. On na nie nie odpowie, ale to bez znaczenia. My sobie tu pogawędzimy o tych kwestiach.
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Tygodnikowi Solidarność” jest to bardzo dobry wywiad, uczciwie zrobiony. Panowie Kłosiński i Świątek rozumieją na czym polega ich praca i doprawdy czytając ten tekst czułem, że znowu wszystko jest normalnie. Gazeta jest gazetą, a dziennikarz dziennikarzem. Niestety odczuć podobnych nie mam czytając wywiady braci Karnowskich a już o Mazurku i Zalewskim to w ogóle nie ma co wspominać. Co rozumiem przez dobry wywiad? Otóż dobry wywiad to taki wywiad, który mimowolnie i do niechcenia obnaża pewne niedoskonałości  i słabości polityka. I ten wywiad właśnie taki jest ku mojemu, dodam od razu, rozczarowaniu. Jarosław Kaczyński ma rację jeśli chodzi o rząd Donalda Tuska i jego poczynania, tak jak rację mają ci wszyscy, którzy ten rząd krytykują i uważają jego politykę za zgubną dla kraju. Nie potrafię jednak za nic zrozumieć dlaczego Jarosław Kaczyński podaje tak dziwaczne i nieskuteczne recepty na uzdrowienie sytuacji.
Wszyscy zgadzamy się co do tego, że aby cokolwiek zmienić trzeba wygrać wybory i wybory te musi wygrać PiS znaczącą przewagą głosów. Rozsądne byłoby więc doprowadzenie do wcześniejszych wyborów, nawet pod jakimś błahym pretekstem. Ja nie wiem pod jakim, ale od człowieka takiego jak Jarosław Kaczyński oczekiwałbym jednak większego rozeznania w takich sprawach. Na wcześniejsze wybory się jednak nie zanosi. O czym więc mówi Jarosław Kaczyński? O oddolnych inicjatywach i ich roli w kształtowaniu społeczeństwa. Otóż istniejące dziś oddolne inicjatywy skupione, wszystkie jak jedna, wokół Tragedii Smoleńskiej, nie mogą zmienić niczego. Przez prosty fakt, że nie ma tam doktryny politycznej, pomysłu na państwo i programu. To są doraźne lub cykliczne demonstracje służące rozładowaniu emocji. Ja nie wiem doprawdy jak Jarosław Kaczyński może nam mówić, że protest przeciwko ACTA był oddolną inicjatywą. Nagle wszyscy zaczęli nosi maski Guya Fawks'a, wszyscy jak jeden. Takie rzeczy nie świadczą o tym, że inicjatywa jest oddolna ale o tym, że gdzieś jest jakieś centrum, które wydaje polecenia. Jeśli więc Jarosław Kaczyński liczy na takie inicjatywy to ja mogę jedynie rozłożyć ręce i wykrzywić usta w podkówkę. Nic więcej.
Od kilkunastu lat w Polsce trwa dyskusja o tym, że tak zwane obalenie komuny było oszustwem. Cyklicznie powraca sprawa Wałęsy czyli Bolka, prominentna działaczka Solidarności Walczącej mówi na spotkaniu z sympatykami prawicy, że strajki lat 80-tych to prowokacja wojskówki. I co? I nic. My dziś przygotowujemy się do drugiego obalenia komuny za pomocą oddolnych protestów. Na co, drodzy pokojowi rewolucjoniści, liczycie? Że tym razem to już będzie naprawdę? Tak wam się zdaje? Bo teraz nikt nas nie oszuka, tacy jesteśmy silni? Obalimy drugą komunę bez papieża Polaka, bez Księdza Popiełuszki i bez tych wszystkich emocji, które Polakom w tamtym czasie towarzyszyły, a o których tak pięknie piszą starsi wiekiem blogerzy. Na czym mamy się oprzeć? Na zaniechaniach w śledztwie smoleńskim?
Jarosław Kaczyński pisze o tym, że potrzebny jest szeroki front sprzeciwu. I ta myśl najbardziej wszystkich podnieca, bo ludzie widzą już siebie jak idą w pierwszym szeregu na tej wielkiej demonstracji, a później od samego tego spacery zmienia się wszystko z rządem Tuska włącznie. Ci zaś, którzy szli pierwsi, najdzielniejsi z dzielnych zostają dyrektorami departamentów w ministerstwach, z których wyrzuca się niepotrzebnych urzędników. Tak to ma wyglądać?
To jest kpina. Jarosław Kaczyński mówi o tym, że PiS nie włączy się w ten szeroki ruch, żeby nie płoszyć ludzi z PiS nie związanych, a sympatyzujących z prawicą. Ludzi, którzy mogliby pomóc a teraz nie chcą, bo się brzydzą. I to jest chyba najgorsza rzecz jaką powiedział Jarosław Kaczyński kiedykolwiek. Ja bowiem nie miałem żadnego interesu w tym, żeby popierać PiS i Jarosława Kaczyńskiego, a zacząłem to robić przekonany o słuszności linii programowej tej partii. Podejrzewam, że podobnie zrobiło wielu ludzi. I nie było mi wstyd, że popieram Kaczyńskiego, dziś także nie odczuwam z tego powodu żadnego dyskomfortu, ale nie mogę spokojnie słuchać, jak jedyny polityk, który ma ponoć pomysł na Polskę publicznie oświadcza, że przestraszył się mediów. To jest nie do pomyślenia. Ta decyzja nikogo do PiS nie przyciągnie. Przeciwnie odstraszy jeszcze więcej ludzi. No, bo co to jest? Idę na randkę, ale się trochę wstydzę i wysyłam w zastępstwie kolegę? Media i tak nie będą sprzyjać temu ruchowi i rozprawią się z nim już na samym początku. Żeby tak się nie stało Kaczyński musiałby wciągnąć w tę inicjatywę ludzi, którzy się mediom dobrze kojarzą i mają tam po prostu kontakty. Nie ma innego wyjścia. Nie można montować szerokiego ruchu poparcia prawicy i udawać, że to nie jest inicjatywa PiS. To się nie uda, bo jeśli taki ruch, zyska poparcie, PiS nie odzyska tego ruchu, zostanie on przejęty. Jeśli zaś nie zyska poparcia, a spali na panewce, o czym jestem przekonany, to budżet nań przeznaczony zostanie podzielony przez głównych zainteresowanych i wszyscy rozejdą się do domu pozostawiają ludzi w zastygłych w dziwnych pozach na ulicy.
PiS nie może się chować w kącie. A Jarosław Kaczyński nie może opowiadać takich rzeczy, bo to go prowadzi wprost do klęski. Żadne oddolne ruchy nie uratują Polski. PiS musi zająć się napisaniem, a następnie rozpropagowaniem kilku programów edukacyjnych dla swoich sympatyków, które w krótkim czasie podniosą świadomość ludzi w kilkunastu miejscach w Polsce – od razu, programy te muszą być pozbawione mitologii, tak politycznej jak i gospodarczej. Muszą być proste, czytelne i coś ludziom obiecywać, jakąś korzyść. Ich propagowaniem i wdrażaniem powinni zająć się ludzie z lokalnych struktur PiS, z Klubów GP i wszystkich organizacji, które czuję się odpowiedzialne za kraj. Programy te nie mogą mieć charakteru dotychczasowych pogadanek patriotycznych, bo to się zamienia powoli w jakąś terapię grupową, która nie ma żadnych skutków. Uprzedzam pytania i szyderstwa, które jak zwykle pojawią się pod tekstem – kto ma to zrobić? Może profesor Zybertowicz z profesorem Nowakiem? Ja nie wiem kto. Jak mi dadzą budżet to ja mogę to zrobić. Jeśli nie ma chętnych. Za darmo jednak nie pracuję. Uważam, że to jest pierwszy krok. Potem trzeba pomyśleć o krokach dalszych.
I jeszcze jedną zastanawiającą rzecz powiedział Jarosław Kaczyński. Ja ją zacytuję w całości:

Zbliża się druga rocznica katastrofy smoleńskiej. Czy wierzy Pan, że bez demokratyzacji w Rosji można wyjaśnić przyczyny tej katastrofy?
 
Liczę na zmiany w Polsce. Śledztwa muszą być inaczej prowadzone. To, że nie dokonano dziesiątek ekshumacji, jest już kwestią wyłącznie polską, a nie rosyjską. Dlaczego sekcji nie przeprowadzono i zamykano trumny jeszcze na terenie Rosji? To powinno być przedmiotem śledztw i to intensywnych.

Chodzi mi o te ekshumacje. Pisałem o tym i inni też pisali. Że trzeba przeprowadzić ekshumacje. Zostaliśmy wyśmiani. Pamiętacie to? Dziś Jarosław Kaczyński mówi o tym, że brak ekshumacji był zaniedbaniem. Tylko dlaczego on to mówi dziś, a nie mówił tego wtedy? Przecież ci wszyscy ludzie potrzebowali jakiegoś przywódcy, wsparcia, w tym dziele. Zakładam bowiem, że wielu z nich było zainteresowanych tymi ekshumacjami. Dlaczego wtedy Jarosław Kaczyński nie mówił o ekshumacjach i konieczności ich przeprowadzenia? No, dobrze, może nie mógł. W takim razie dlaczego nie wydelegował do tego kogoś z prominentnych członków PiS? Bo bał się mediów? Nawet nie próbujcie nam tego sugerować.
Wszystkich zainteresowanych moimi książkami zapraszam jak zwykle na stronę www.coryllus.pl. Oraz do księgarni Tarabuk na Browarnej w Warszawie, a także do Sklepu FOTO+MAG przy stacji metra Stokłosy.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 11553
Domyślny avatar

HENRY

07.03.2012 10:01

Wie pan, że Ziemkiewicz też tak pisał ;-)
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 12:50

Dodane przez HENRY w odpowiedzi na Słabość PiSu

Doprawdy? I odnosił to do konkretów czy jak zwykle pieprzył o Piłsudskim i Dmowskim oraz swoim dziadku kułaku?
Domyślny avatar

ewa

08.03.2012 01:08

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na Henry

i muszę przyznać, że nie widziałam wiekszego dupka.A jaka wysoka samoocena.Cucurylus
Coryllus

Coryllus

08.03.2012 08:11

Dodane przez ewa w odpowiedzi na Przesledzilam całą dyskusję

A kiedy mnie Pani widziała miła Pani, bo nie mogę skojarzyć?
Domyślny avatar

ewa

08.03.2012 13:28

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na ewa

Jakoś to przeżyję.Cóż ,ja biedna mrówka przy tym fenomenie.
Domyślny avatar

rob

07.03.2012 10:07

Wolność i Niezawisłość,6 komenda, cel-obalenie postkomunizmu,dekomunizacja -przywrócenie konstytucji kwietniowej,1935 rok
Domyślny avatar

Elly

07.03.2012 10:45

do cholery i prowadzić swoją krecią robotę na niezależnej. Spadaj na NE. Jesteś gorszy od Lisa i K-Z razem wziętych w manipulacji. Liczysz na to, że ci, którzy trafią przypadkiem na Twój blog (bo takich, co te wypociny czytają z premedytacją już raczej nie ma), nie trafią na wywiad z J.Kaczyńskim? I nie zobaczą jakie słowa wkładasz w usta prezesa? Chyba liczysz na czytelników na podobnym do Twojego poziomie. Cytat z wywiadu: "- Kaczyński: Liczymy na społeczną ofensywę i CHCEMY JĄ WSPIERAĆ. Nie możemy tego organizować sami. Proszę pamiętać, że PiS jest przedmiotem stałej, bardzo ostrej kampanii negatywnej i spora część społeczeństwa dystansuje się wobec naszej partii." I Ty: "Jarosław Kaczyński mówi o tym, że PiS nie włączy się w ten szeroki ruch" Zainteresowanych odsyłam do wywiadu: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/kaczynski:_tusk_chce_zlamac_polakow_19602
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 12:49

Dodane przez Elly w odpowiedzi na Przestań kłamać

I co? Jak ją będą wspierać to w jaki sposób? Taki, żeby media ich nie zauważyły i nie napisały, że ten ruch to przykrywka PiS. Jesteś tak głupi, że nie mam dla ciebie słów. Nie przychodź tu więcej z tymi swoimi "mundrościami" i nie zaśmiecaj mi bloga. Możesz to dla mnie zrobić?
Domyślny avatar

Elly

07.03.2012 13:59

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na Ellly

chyba, że i Ty coś dla mnie zrobisz; zabierzesz się stąd i przestaniesz zaśmiecać niezalezną. Jestem pewna (Twoja wątpliwa inteligencja nie pozwoliła Ci jeszcze zauważyć mojej płci), że pracujesz dla drugiej strony. Dla kogo Ty właściwie piszesz? Kto tego potrzebuje? Komentarze pod Twoimi wypocinami świadczą dobitnie, ze czas się stąd zwijać. Na 8 komentujących wyprosiłeś dziś 3. Prawda w oczy kole.
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 14:20

Dodane przez Elly w odpowiedzi na Nie mogę, oczywiście,

Niezależna nie jest twoją własnością dzidziusiu i nie będziesz mi się tu rządził. Precz.
Domyślny avatar

henryk

07.03.2012 10:59

Prawda jest też fakt,że działacze lokalni PIS-u są uwikłani w lokalne biznesiki,stanowiska urzędnicze czy w spółkach miejskich i normalnie się boją.Nie potrafią głośno domagać się prawdy, walczyć o ludzi i ich sprawy.W najlepszym razie wstrzymują się od głosowania.Nie widać ich działań jedynie podpinają się pod innych.Najlepiej zaprosić Prezesa lub kogoś odważnego ze swoich partyjnych kolegów np. Pana Macierewicza.Sami od siebie nic.My wyborcy to najlepiej widzimy.Tak się nie zdobędzie głosów.Nie można liczyć tylko na nas sympatyków.I tak robimy więcej niż oni.
Domyślny avatar

stokolesny

07.03.2012 11:16

znowu pomawiasz i obrażasz, co nie ieści się w żadnych zasadach debaty publicznej zaprzestań stokolesny
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 12:47

Dodane przez stokolesny w odpowiedzi na @coś tam

Zabieraj się stąd czym prędzej.
Domyślny avatar

stokolesny

07.03.2012 13:41

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na skoleśny

możesz mi nakukać, a obrazić mnie nie możesz. zaprzestań więc obrażania i pomawiania innych stokolesny
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 14:19

Dodane przez stokolesny w odpowiedzi na @coś tam

Obrażać? Ciebie? A po co?
Domyślny avatar

Gość

07.03.2012 11:47

A niby skąd J. Kaczyński miał wziąć siłę po osobistej tragedii i być przywódcą w tamtym czasie?
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 12:46

Dodane przez Gość w odpowiedzi na A niby skąd J. Kaczyński miał

Kogoś wydelegować. Ta partia ma chyba jakichś członków?
Domyślny avatar

ewa

08.03.2012 00:46

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na mógł

przenajmądrzejszy Curylus nie stanął na czele rewolucyji? Toż to pewne , że lud rozpoznalby w te pędy świetlaną postac wodza ktory powiedzie do zwycięstwa!Ale nic straconego ! Curylus ma bloga, jeżdzi z "dziełami",i już ciagną za nim wielkie rzesze.Wodzu prowadż!
Domyślny avatar

Chris

07.03.2012 12:30

przestraszył się mediów." ? GDZIE, KIEDY I W JAKIEJ SPRAWIE???!!!
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 13:15

Dodane przez Chris w odpowiedzi na Gdzie i kiedy J. Kaczyński "publicznie oświadcz[ył], że

Idż stąd dobrze?
Domyślny avatar

Chris

07.03.2012 13:24

Dodane przez Coryllus w odpowiedzi na Chris

? Jedynie słuszne racje to Twoje bełkoty. Na poważne pytania merytoryczne, nie złośliwe i kulturalne - jak moje - odpowiadasz chamstwem, a właściwie nie odpowiadasz. Ani razu nie widziałem odpowiedzi merytorycznej tylko obelgi opluwania, a teraz wyrzucenie co świadczy o BEZRADNOŚCI MERYTORYCZNEJ!!! OK chętnie z tego CHAMOWA pójdę bo przywilejem dla ciebie było, że tu zaglądałem! Następną książkę zatytułuj "Jedynie słuszne prawdy Coryllusa", z dopiskiem brak akceptacji zagrożony banicją lub 5 latami zsyłki na Sybir.
Coryllus

Coryllus

07.03.2012 14:19

Dodane przez Chris w odpowiedzi na Ta wypowiedź jet SKANDALICZNA !!!! I ty się masz za wolnościowca

Tak właśnie jest - na moim blogu najważniejsze jest to co ja mówię. Jak sobie założycie blogi i będziecie je regularnie prowadzić zdobędziecie takie samo prawo. Póki co - żegnam. Z ulgą.
Domyślny avatar

Gość

07.03.2012 12:44

pytam po raz setny: - gdzie jest PISowska prasa? - gdzie jest PIS owska TV? - gdzie jest PISowska młodzież? - gdzie jest PISowska masowa demonstracja ogólnopolska? - gdzie jest PISowski p r o g r a m uzdrowienia kraju? - gdzie jest PISowska wola zwycięstwa? gdzie?
Domyślny avatar

HiPolit

07.03.2012 23:40

Dodane przez Gość w odpowiedzi na bezstronność

Dokładnie ! Czy PiS wogóle istnieje ? To najlepiej było widać (nie widać) po 10 IV 2010 !
Domyślny avatar

Marta

07.03.2012 13:12

No znowu sie odezwał człowiek o ogromnych dokonaniach, osiagnieciach niespotykanych.On to stworzył partię znacznie wiekszą niz jakis tam PiS wbrew wszelkim atakam wobec niego i jego rodziny całej potężnej machiny większości środków masowego przekazu, oligarchii finansowej i służb specjalnych dawnych i obecnych, znacznie większy i skuteczniejszy ruch społeczny niz jakiś tam Sakiewicz, w postaci śmiesznych Klubów Gazety Polskiej,znacznie lepszy portal, znacznie poczytniejszą gazetę niż GP,napisał znacznie lepsze ksiązki niż Ziemkiewicz, Wildestein,etc. A jaki odporny na krytykę. No człowiek gigant. Wszysytko nie lepiej, zrobił by lepiej. Wogóle jest wielki.A jaki odważny. Stale krytykuje tych, którzy nie podobaja sie władzy. No trochę z innych pozycji. Ale zawsze tych samych. Premiera,rzadu, prezydenta nie . To taki przypadek. Ile już zrobił . Napisał kilka ksiązek, które juz kupiło no może tak 1000 do 2000 ludzi.

Stronicowanie

  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Wszyscy 3
  • Wszyscy 4
  • Następna strona
  • Ostatnia strona

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 820
Liczba wyświetleń: 3,930,954
Liczba komentarzy: 10,268

Ostatnie wpisy blogera

  • Syn pana prefekta dał głos
  • Szlachta i "szlachta"
  • Nasi bohaterowie

Moje ostatnie komentarze

  • wejdziesz na moją stronę. Nie mogę pozwolić na to, żeby mnie gównem obrzucali...przepraszam.
  • Moje komentarze nie były żadnymi prowokacjami, ale odpowiedziami na prowokacje. Niech się pan już tak mocno mną nie martwi, jak będzie pan chciał sobie coś poczytać, zapraszam na stronę www.coryllus.…
  • Tutaj niczego nie uprawiam, bo nie mam żadnej możliwości. Tymi blogami rządzi administracja, autorzy są tylko dodatkiem. A o takich jak ty to w ogóle szkoda mówić.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Bezczelność Ziemkiewicza zwala z nóg
  • Czy Łysiak też kochał Monikę Jaruzelską?
  • Nasi bohaterowie

Ostatnio komentowane

  • , Dzień dobry Przeczytałam całość, niby się zgadzam z opinią o niedocenianiu niektórych Twórców, ale jakieś takie poczucie krzywdy we mnie rośnie. I dlatego piszę, by sprostować to, że niby Rapacki w…
  • , Nie zgodzę się z Pana oceną tej książki. Ale mam do tego prawo. Pan również ma prawo do własnej opinii na jej temat. Uderza mnie jednak to że nie prowadzi Pan rzetelnej krytyki ani polemiki z faktami…
  • , Rzeczywiście - tobie odpisywać nie warto. Więc tylko dla ewentualnych innych - Coryllus sam się stąd wynósł, jak obrażony smarkacz. Napisał o tym wyraźnie na blogu, z którego próbował zrobić…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności