Bezczelność Ziemkiewicza zwala z nóg

Jestem jedynym chyba autorem, który krytycznie odnosi się do demonstracji ulicznych. Mam nadzieję, że wolności mamy jeszcze tyle w Polsce iż nie spotka się to ze strony czytelników z agresją, ale ze zrozumieniem. W końcu co może jeden przeciwnik demonstracji ulicznych wobec tysięcy ich zwolenników. Nic. Tak więc nie podobają mi się demonstracje uliczne ponieważ uważam, że ich funkcja jest inna niż to się przyjęło uważać.

Przeczytałem właśnie opis wczorajszej demonstracji w obronie wolnych mediów, który umieściła elig. Znalazłem tam zdanie:

Zdołałam tylko zorientować się, że przemawiali poseł Czarnecki i p. Melak, lecz nie wiem co mówili.  Od czasu do czasu wołaliśmy "Hańba !!!", "Zdrajcy !!! lub "Brawo !!!", ale dlaczego - nie wiadomo.  W końcu zniecierpliwieni słuchacze zaczęli krzyczeć "Alleluja i do przodu !!!". 

Był Czarnecki, ale nie wiadomo co mówił, był Melak, ale także nie wiadomo o co mu chodziło. Wznosiliśmy hasła, ale nie wiadomo po co. Ja tu nie szydzę bynajmniej z uczestników, ponieważ wiem, jak bardzo demonstracje uliczne są potrzebne ludziom, którzy siedzą samotni w domach i boją się głośno wyrażać swoje poglądy. Wiem to, ale wiem także, że owo wyrażanie poglądów w taki sposób nie zmieni nic. I myślę także, że wczorajsza demonstracja nie uratuje telewizji „Trwam”. Tym bardziej, że nie została zorganizowana w obronie tej telewizji, ale w obronie „wolnych mediów”. Co uczyniło tę demonstrację mocno dwuznaczną i odcięło jej uczestników od osoby w tym wszystkim najważniejszej czyli od ojca Tadeusza Rydzyka. Uważam bowiem, że demonstrację w obronie telewizji „Trwam” powinien firmować właśnie on, nikt inny. Tego zaś zabrakło i fakt ten świadczy o organizatorach jak najgorzej. Przypomnijmy sobie dawniejsze czasy, kiedy to grupa blogerek organizowała jakieś obchody ku czci Anny Walentynowicz, towarzyszyło temu zamieszanie i sporo nieporozumień. Efekt nie był bynajmniej budujący.

Tak więc wczorajsza demonstracja była demonstracją w obronie ojca Tadeusza Rydzyka. Z taką myślą przyszli na nią ludzie. Jestem tego pewien, bo mój kolega tam był i on właśnie demonstrował w obronie ojca dyrektora. W niesłyszalnych zaś dla większości uczestników przemówieniach lansowali się panowie Czarnecki i Melak. Bo demonstracja to demonstracja, jest szum, jest ruch, można przekazać wiele treści, byle były „po linii”. Myślę, że jednak nie. Myślę, że w takich sprawach jak walka czy polowanie, albo choćby obrona mediów, ważna jest precyzja. To znaczy trzeba trafić w takie miejsce, by przeciwnik zachował się po tym trafieniu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tutaj tymczasem mamy sytuację odwrotną – ludzie zachowują się zgodnie z oczekiwaniami ich przeciwników.

Nie wierzę, by poprzez demonstrację można było uratować telewizję „Trwam”. Nie przez taką demonstrację. Potrzebna jest bowiem inna zupełnie akcja. Jeśli mamy event uliczny pod hasłem – brońmy wolnych mediów – powinni brać w nim udział dziennikarze. I powinni ci dziennikarze wyrażać szczere oburzenie tym, że media wolne nie są. Prędzej jednak doczekamy się reaktywowania królestwa na Węgrzech niż maszerujących ulicami Warszawy pracowników mediów. I żadnym dla mnie argumentem nie jest obecność na wczorajszej manifestacji Rafała Aleksandra Ziemkiewicza. Powiedział on bowiem wczoraj, a przytaczam słowa te za portalem „Wpolityce”, co następuje:

Przyszedłem podziękować ludziom, którzy tu przyszli. Nie po to, by stawać na czele, bo jesteśmy jako dziennikarze od czegoś innego, ale podziękować ludziom za to, że nas wspierają. Nas, czyli dziennikarzy, który starają się odkłamywać propagandę, którzy się starają odkłamywać salon i tę wizję Polski, która jest narzucana Polakom za pomocą mediów  elektronicznych, a która ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co za czasów PRL-u. Żyjemy znów w czasach totalnego zakłamania, i trzeba kruszyć te szczeliny, tę skorupę. I każdy, kto nas w tym wspiera i usiłuje zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że jest ogłupiane systematycznie i okłamywane tak jak za PRL-u, robi coś bardzo ważnego, za co należy się głęboka wdzięczność ze strony dziennikarzy .

I to jest rzecz dla mnie zupełnie zdumiewająca. Ziemkiewicz postrzega siebie i swoich kolegów jako bojowników o wolność mediów. O ja cieeeee....To trzeba mieć tupet. Ziemkiewicz, który normalnie pracuje w mediach i bierze za to pieniądze przyszedł podziękować ludziom za wsparcie. Dobrze, że nie zbierał składek na dalszą działalność, bo przecież mógłby. Zauważmy, że nie przyszedł także po to by stawać na czele, a przecież mógłby. I staż i wiek i dokonania niejako naturalnie go do tego predysponują. On przyszedł po to, by podziękować za wsparcie. I to jest proszę Państwa właśnie clou. Manifestacja w obronie ojca dyrektora nazywana jest manifestacją w obronie wolnych mediów. Media zwące siebie wolnymi, którym nic się nie stanie, bo nie na nie przyszykowano zamach, poprzez swojego przedstawiciela Ziemkiewicza, dziękują ludziom za to, że demonstrują w obronie tych właśnie mediów, choć one akurat tego nie potrzebują, a istota demonstracji jest zupełnie inna.

Czy dociera do Was drodzy Państwo istota tej manipulacji? Chodzi o to, by telewizję „Trwam” postawić w jednym rzędzie z „Uważam Rze”, z portalem braci Karnowskich i innymi tego rodzaju inicjatywami. Kiedy zaś „Trwam” zostanie zamknięta, wyjdzie Ziemkiewicz i powie – zwyciężyliśmy, ale nasz sukces nie jest pełny. Są ofiary. Oto nie ma już pomiędzy nami kolegów z telewizji „Trwam”. Pozostaliśmy jednak my, wolni dziennikarze i my będziemy dalej godnie nieść sztandar wolności. Będziemy poszerzać szczeliny i odkłamywać rzeczywistość, trochę to potrwa zanim odkłamiemy, jak raz do mojej emerytury, ale możecie na nas liczyć.

Tak to właśnie wygląda. I nie zmieni się w najbliższym czasie. Tak się właśnie kradnie ideę i moc. Ja bym uwierzył w tę demonstrację gdybym zobaczył tam ojca Tadeusza Rydzyka lub kogoś z jego telewizji, nie wcześniej. Widok zaś Ziemkiewicza i jego czerwonego nosa, przekonał mnie, że czynię dobrze nie uczestnicząc z takich imprezach.

W demonstracji w obronie wolnych mediów powinni brać udział dziennikarze. Wszyscy, którzy czują zagrożenie dla wolności. Ilu ich było wczoraj? Jeśli nie przyszli to znaczy, że ich wolność nie jest zagrożona. Przyszedł Ziemkiewicz i ze swoim tradycyjnym zaśpiewem najmłodszego w województwie dyrektora pegeeru podziękował ludziom za ofiarność o odwagę. Wolność i zarobki dziennikarzy mediów nie są zagrożone, wyjątkiem jest telewizja „Trwam” i jej załoga i to trzeba wyraźnie powiedzieć i tego trzeba bronić.

Przypominam, że moje książki można już kupić w Warszawie w księgarni Tarabuk przy ulicy Browarnej 6, a także w sklepie Foto-Mag przy Alei KEN 83 lok.U-03, tuż przy wyjściu z metra Stokłosy, naprzeciwko drogerii Rossman. Można je też kupić w księgarni "U Iwony" w Błoniu oraz w księgarniach w Milanówku po obydwu stronach torów kolejowych, a także w tymże Milanówku w galerii "U artystek". Aha i jeszcze w galerii "Dziupla" w Błoniu przy Jana Pawła II 1B czyli w budynku centrum kultury. No i już od dawna, o czym zapomniałem, znajdują się w księgarni Polskiego Ośrodka Społeczno Kulturalnego w Londynie. Cały czas oczywiście są one dostępne na stronie www.coryllus.pl  oraz na stroniehttp://www.ksiazkiprzyherbacie.... Uwaga! Atrapia i Toyah dostępne są jedynie w sklepie Foto-Mag, bo tak i już. Może kiedyś będą także gdzie indziej, ale na razie ich tam nie ma. Książkę Toyaha o liściu można kupić jeszcze w Katowicach w księgarni "Wolne słowo" przy ul. 3 maja. Od dziś książki – w tym Toyah - dostępne są także w księgarni Ojców Karmelitów w Poznaniu przy ul. Działowej 25. Trzeba wejść do tak zwanej furty i tam jest ta księgarnia. O każdym następnym punkcie dystrybucji będę informował na blogu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sarmata

19-02-2012 [09:32] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Coś nie tak z głową?

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:07] - Coryllus | Link:

Z twoją? A skąd mam wiedzieć?

Obrazek użytkownika sarmata

19-02-2012 [11:05] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Wystarczy, że robią to ci z PO i SLD.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [12:52] - Coryllus | Link:

jeszcze mam jakieś problemy rozwiązywać?! Niedoczekanie.

Obrazek użytkownika sarmata

19-02-2012 [12:56] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Z Panem Bogiem.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [13:21] - Coryllus | Link:

Oczywiście, dlatego właśnie prowadzę bloga w niezależnej. To jest świetne miejsce na start ku salonom. Tutaj przychodzi sama salonowa śmietanka i ja się chcę jej przypodobać. Masz rację.

Obrazek użytkownika Gdanszczanin

19-02-2012 [14:11] - Gdanszczanin (niezweryfikowany) | Link:

napij się ciepłego mleka odpocznij spójrz na politykę z większym dystansem. Od dawna lekturze Twojego bloga oddawałem się z przyjemnością ale niestety od dłuższego czasu nie da się Ciebie czytać. Nie mam po prostu ochoty na następną porcję żółci i frustracji. Nie podoba mi się to. Masz wielki potencjał, wiedzę i talent pisarski ale wydaje mi się, że się pogubiłeś.

Obrazek użytkownika polon

19-02-2012 [18:50] - polon (niezweryfikowany) | Link:

pisarski Coryllus to może i ma, ale byłbym bardziej skłonny sadzić, że się nie pogubił - tylko sprzedał.
Spec od kreciej roboty.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [22:03] - Coryllus | Link:

To naprawdę Ty? Nie wierzę. A komu niby się sprzedałem? Tym samym co Ziemkiewicz czy komuś innemu?

Obrazek użytkownika polon

19-02-2012 [23:08] - polon (niezweryfikowany) | Link:

Ilekroć sprawa dotyczy wolności, niepodległości i innych wyższych celów dotyczących nie tylko mediów, ale całego narodu polskiego ,i których powodzenie zależy od jedności; Ty tę jedność rozbijasz swoimi tekstami. Nawet sam to przyznajesz na tym forum:
gość
ja nie chcę jedności. Niech pan mówi za siebie.
Coryllus, ndz., 19/02/2012 - 11:02

A więc sam sobie odpowiedz : na jakim forum piszesz i komu sprzyja to, co piszesz i jak , i co wobec tego można o Tobie sądzić.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [22:02] - Coryllus | Link:

Sam się pogubiłeś. Nie podoba ci się to nie czytaj.

Obrazek użytkownika sarmata

19-02-2012 [14:16] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

Przychodzi salon i czyta bo chce wiedzieć co w trawie piszczy. Więc masz rację, że tutaj można być zauważonym przez salon jako odmieniec. I drzwi się otwierają na szeroko.

Obrazek użytkownika goscXXI

19-02-2012 [17:10] - goscXXI (niezweryfikowany) | Link:

Swoje problemy, Coryllusie, na razie tylko swoje. Tak jak RAZ nie może zyć bez nadredaktora, tak Pan, Coryllusie, nie może bez Ziemkiewicza :)

Obrazek użytkownika James Bond

19-02-2012 [10:48] - James Bond (niezweryfikowany) | Link:

On ciebie oszukuje.Ty nie masz problemu z jaznia na POlszewicka OBLUDE
Ty masz potworny,zaawansowany wstret,zaszczepiony przez POlszewicka,
komunistyczno-Faszystowska(Ribbentrop-Molotow)Partie u wladzy,ktora
jak wroce,z mojej emigracji,pomoge wywieszac na kazdej latarni ~!!!!!!!
Nie pomoga Zdrojewskiemu i innym ZDRAJCOM uklady z moim kuzynem
z lat Solidarnosci, ktorych On kryl!!!!Za moja poniewierke spotka was
ZASLUZONA (samobojcza) KARA!!!!BOJ sie,nie jestes perwszy,GNOJU jeden!!!
Zona tez sie zaopiekuje.Sa we Wroclawiu Ludzie za $ bardzo uczynni!!!!
BOJ sie bo masz czego!!!!
James Bond.NIE DARUJE TWOJEJ ZDRADY !!!

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [10:09] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Ludzie uczestniczący w manifestacji też myślą. Choć nie zawsze.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:19] - Coryllus | Link:

To w końcu myślą czy nie zawsze?

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [10:35] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

co to jest statystyka.
Odpowiedź na swoje pytanie znasz doskonale.

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [10:11] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Sparafrazuję Szekspira:
Coryllusie! Idź do...psychiatry!
PS.Autoreklama [darmowa] na wszystkich dostępnych portalach?

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:19] - Coryllus | Link:

że powinienem dopłacać do prowadzenia swojego bloga? Wtedy będzie pan zadowolony? Ziemkiewicz też dopłaca za to, że umieszcza teksty na różnych portalach?

Obrazek użytkownika szara_komórka

19-02-2012 [10:17] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

Uważam, że nie. I dobrze, że go tam nie było. Już widzę te hieny dziennikarskie, które bez przerwy mówią o wolności mediów. Nareszcie miałyby używanie. Idę o zakład, że nie obyłoby się bez kilku prowokacji, bo w tym oni są mocni. Organizatorzy powinni dokładnie prześledzić w jaki sposób akcja, która w zamyśle miała wspierać TV "Trwam" została poprowadzona pod hasłem obrony „wolnych mediów” i kto imiennie wpadł na ten pomysł. Nie wierzę w takie cuda, że to stało się samo z siebie. Schemat przejęcia przywództwa jest ten sam od lat. Hasła niby te same, a nie takie same. Nie będę się dziwił jeżeli w następnym takim marszu w obronie TV "Trwam" zobaczę faceta ze świńskim ryjem i wibratorem. Chciałbym mieć nadzieję, że ten marsz można jednak zaliczyć do tzw. "rozpoznania bojem" (korzystając z terminologii wojskowej. Ojciec Tadeusz Rydzyk powinien pozostać "w swoim Sulejówku".

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:43] - Coryllus | Link:

Masz rację.

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [10:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Proszę zastanowić się raz jeszcze nad tym co Pan napisał.
Z faktu, że liczba uczestników demonstracji przerosła zakładaną przez organizatorów liczbę i nie do wszystkich docierały przemówienia bo nagłośnienie było za słabe, dezawuuje Pan sposób protestu.
Czy wolność, którą Pan ma, będzie zawsze jeżeli wszyscy odważnie będą wypowiadali swoje zdanie tylko na blogach?
Nie skomentuję Pana złośliwości.
Jarosław Malinowski

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:42] - Coryllus | Link:

Ale mogę dezawuować? czy już nie?

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [10:21] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Kompleksy Coryllusa zwalają z nóg. "W demonstracji w obronie wolnych mediów powinni brać udział dziennikarze. Wszyscy, którzy czują zagrożenie dla wolności. Ilu ich było wczoraj? Jeśli nie przyszli to znaczy, że ich wolność nie jest zagrożona". Dawno nie czytałem większej głupoty.

Obrazek użytkownika szara_komórka

19-02-2012 [10:29] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

No proszę .....

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:41] - Coryllus | Link:

Dawno nie czytałem większej głupoty.

Czas na ponowną lekturę dzieł Ziemkiewicza.

Obrazek użytkownika mama

19-02-2012 [10:22] - mama (niezweryfikowany) | Link:

A Pan, szanowny Panie, jak zwykle chorobliwie krytykancki, oburzony, moralnie wywyższony i dający jedynie słuszne rady. Na litość boską, chłopie, ty tak zawsze?

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:40] - Coryllus | Link:

Ja nie daję rad, ja wypowiadam swoją opinię. Mamy wolność. Chyba. Wczoraj była w tej sprawie jakaś demonstracja. Nie wiem co ustalono, może mi pani przypomnieć? Jest wolność czy nie ma jej w końcu?

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [11:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Coryllus przeczytaj jeszcze raz swój tekst.Ten z PGR-u też wypowiadał swoją opinię, a może jemu nie wolno?. To mamy czy nie mamy wolności.

Obrazek użytkownika krzysztof

19-02-2012 [10:28] - krzysztof (niezweryfikowany) | Link:

Tej wielkosci demonstracja to dla Pana event?????Zaiste.....Ponadto P.Ziemkiewiczowi nawet do pięt nie dorastasz chłopie.Twoj bełkot jest kompletnie nietrafny......

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:39] - Coryllus | Link:

Oczywiście, nie dorastam do pięt, a demonstracja uratowała wczoraj telewizję "Trwam".

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [10:29] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Ponieważ dobre teksty piszesz, masz czujność i węch psa myśliwskiego, biorę się za Ciebie.

Gość z klasą nie reaguje na pierwszą lepszą zaczepkę. Na prowokacje odwołujące się do stanu głowy nie należy odpowiadać.

PS: Każdy pies w psiarni o Twoich zaletach jest na wagę złota. Ostre zęby są potrzebne; co do tego nie ma wątpliwości. Jeżeli jednak ogary zaczynają się żreć między sobą, to nie jest to dla Pana żaden interes.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [10:36] - Coryllus | Link:

Jakiego pana? Ja nie mam żadnego pana? I nie mieszkam w psiarni. Myślę, że powinien pan popracować nad metaforyką. 

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [10:52] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Wszyscy mamy jakiegoś PANA. Jest TEN, CO NAD NAMI.

Jak do tej pory, nie stosowałeś ograniczeń w zakresie metaforyki. Dlaczego ja miałbym je stosować?

Jak już powiedziałem pracuję nad Tobą; dla naszego wspólnego interesu.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [11:04] - Coryllus | Link:

Drogi Bazyli ja nie mam z tobą póki co żadnych wspólnych interesów i mam nadzieję, że stan ten się utrzyma.

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [11:18] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Inaczej wolna, niż dzisisiaj.

NASZYM tutaj problemem jest wciąż:
zbyt niski próg agresji
zbyt małe poczucie humoru
zbyt mała wiedza na ten, czy inny temat.

Pierwszym ważnym krokiem we właściwym kierunku, jest zdać sobie z tego sprawę.

Pozdrowienia. Do następnego felietonu.
BMD

Obrazek użytkownika goscXXI

19-02-2012 [16:50] - goscXXI (niezweryfikowany) | Link:

O żesz ty, Bazyli, ale inteligentnie pojechałeś :)

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [18:40] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

jaki to on inteligentny.

Nie przepadam za "gościami". Kryją się w tłumie. Dzisiaj akurat o manifestacji mowa.

Obrazek użytkownika polon

19-02-2012 [22:16] - polon (niezweryfikowany) | Link:

Drogi BazyliMD obawiam się, że jesteś w błędzie.
Dla faceta o pseudonimie Coryllus sprawa najważniejsza to forsa.
Wolna Polska to nie jego sprawa. Widać to w każdym jego felietonie.
Gdy idzie o wspólną sprawę wielkiej wagi, Coryllus zawsze szuka przysłowiowej dziury w całym i prowokuje. Niczemu więcej nie służy ta jego pisanina, jak tylko rozbijaniu jedności- szczególnie prawicowej.

Obrazek użytkownika BazyliMD

20-02-2012 [17:57] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Ponieważ nie widzę sprzeczności pomiędzy chęcią zysku a postawą patriotyczną, nie mam podstaw krytykować Coryllusa nawet wówczas, jeżeli Twoje teza byłaby prawdziwa.
Ponieważ jestem zwolennikiem indywidualizmu, zdecydowanym wrogiem tzw dyscypliny partyjnej, pojęcie "jedność prawicy" jest dla mnie sytuacją opisującą stan, w którym istnieje spora liczba ( większość ?) podobnie myślących i stan ten jest jedynie przypadkiem, efektem statystycznym obrazującym dużą zgodność w tej, czy innej sprawie. Nic więcej. JEDNOŚĆ jest pojęciem rozbudowanym w kraju rad i kojarzy się ten termin z terrorem raczej niż z wolnością. Zachęcam do głębszych studiów. W tym sensie zupełnie zgadzam się z Coryllusem.

Opinia tłumu jeszcze do niczego mnie nie przekonała. Wyrabianie sobie zdania na jakikolwiek temat jest procesem długotrwałym, który najszybciej postępuje w czterech ścianach.

Nie wiem w czym może przeszkodzić tzw szukanie dziury w całym. Szukaniem dziury w całym zajmują się z reguły najlepsi fachowcy. Dzięki temu samoloty dłużej i bezpieczniej latają.

Obrazek użytkownika polon

20-02-2012 [21:14] - polon (niezweryfikowany) | Link:

Zaskakujesz mnie.
Bądź łaskaw wytłumaczyć zatem: czy jedność w dążeniu do wspólnej sprawy to terror, czy jak piszesz jedynie przypadek, czy jednoczące się dążenia niepodległościowe narodu polskiego to też przypadek. Tylko nie wyjeżdżaj ze skojarzeniami rodem z kraju rad, bo dla nich nasze dążenia narodowościowe rzeczywiście mogą być postrzegane jako terror.
Gratuluję Ci poczucia humoru, mnie akurat temat "wolnej" Polski takim dowcipem nie napawa.

Obrazek użytkownika BazyliMD

20-02-2012 [23:19] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Bądź łaskaw przeczytać i starać się zrozumieć myśl. Tu nie ma miejsca na poczucie humoru i tekst jest jak najbardziej serio. Prosta sprawa: dążenie społeczności jest wypadkową dążenia poszczególnych jednostek.
Jestem przeciwnikiem wywierania presji tzw społeczeńtwa na jednostkę w imię tzw dobra społecznego. To, co robi polszewia jest przykładem takiego własnie podejścia: Przecież oni wszysko robią dla NAS, dla naszego dobra. Dążenia twz narodowościowe w skali narodu mogą się spełnić dzięki poczuciu przynależności do narodu
pojedynczych ludzi; może to być stymulowane odgórnie, lecz nie wymuszane - to zawsze budzi sprzeciw.
Polska ma piękne tradycje w tym kontekscie. Wolna Polska zapewniała wolność wyznania, wolność posługiwania się własnym językiem. Wolna Polska dawała ochronę uciekinierom politycznym i ludziom prześladowanym z powodu wyznania. To była wolna i silna politycznie Polska. Historia.

Obrazek użytkownika Lipa

19-02-2012 [10:37] - Lipa (niezweryfikowany) | Link:

opluwajmy się nawzajem ile wlezie! I, oczywiście wymagajmy od siebie cudotwórstwa!"Powinien tam być Rydzyk. Powinni tam być wszyscy dziennikarze, powinno być tak i tak a nie tak i tak". Najlepiej pod dyktando Coryllusa. Zyskamy sobie tym sposobem sympatie i szcun!Ciesz się, że wogóle ktos d..ę ruszył, baranie!

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [11:03] - Coryllus | Link:

oczywiście, jedność jest najważniejsza. W jedności siła! Zgoda buduje! Znamy, znamy...

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [13:06] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ma Pan rację: jak ognia należy unikać jedności, a zgoda oczywiście rujnuje. Dzielmy się, będzie im łatwiej rządzić.

Obrazek użytkownika GośćAndrzej.pl

19-02-2012 [10:41] - GośćAndrzej.pl (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego musisz komus zawsze czegos zazdroscic p. Ziemkiewicz ma dobre pioro a takze duzo widzi nie wstydzi sie byc Polakiem. Tobie panie C takze tego zycze.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [11:03] - Coryllus | Link:

Zazdroszczę, bo jestem słaby, biedny i nie potrafię pisać tak jak Ziemkiewicz, to chyba jasne.

Obrazek użytkownika mama

19-02-2012 [21:00] - mama (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem czy jest Pan słaby i biedny ale tak jak RAZ zdecydowanie nie potrafi Pan pisać. Nie chodzi o styl, pióro czy jak tam się to mówi. Jest Pan nienormalnie przewrażliwiony na swoim punkcie. Zero dystansu do siebie. Każdą krytykę swojego tekstu przyjmuje Pan osobiście, robiąc jakieś obraźliwe osobiste wycieczki zamiast zbić kogoś sensownym argumentem.

Ma Pan wrażliwość szesnastolatki, która wszystko bierze do siebie i nie daj Boże jej coś powiedzieć to zaraz się obraża i jadem pluje.

Rzadko czytam Pana wpisy, bo jak już przeczytam, to szlag mnie trafia. Zawsze to samo: krytykanctwo, malkontenctwo, "nie ściągacie czapki z głów przed Ojcem Dyrektorem = jesteście be," jestem starszy i mądrzejszy i w ogóle bardziej moralny i moja prawda jest najmojsza, i tak dalej w tym stylu.

Żenada, jak to mówią teraz młodzi.

Raczej nie zajrzę ponownie.

PS A RAZ zdecydowanie bardziej przyczynił się do otwierania oczu lemingom niż Pan. Wnikliwie analizuje rzeczywistość, dosadnie opisuje, w dupie (bez żadnego przeproszenia) ma czy się to komuś podoba czy nie.

Obrazek użytkownika kapell

19-02-2012 [11:14] - kapell (niezweryfikowany) | Link:

Pan Coryllus,jak nie ma co najmniej czegoś z "głową"(może to tylko kompleksy),to co najmniej ma dzielić i różnić środowiska które połączyły się ze sobą w imię wspólnych kłopotów.Często odwraca uwagę aby kłótnie sprowadzały się(bezsensownie)do wewnątrz "wspólnego obozu".Póki co mamy wspólnego wroga i nie warto się tym blogerem zajmować,bo prowokator osiąga swój cel,proste.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [12:50] - Coryllus | Link:

I jeszcze obniżam morale obozu niepodległościowego - zapomniał pan o tym.

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [14:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

10/10

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [10:42] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Myli sie pan/Pani Coryllus

Wolne media w polsce to nie tylko Trwam czy RM. RAZ swymi artykułami dociera do ludzi którzy mediów ojca Rydzyka nie słuchają ani nie oglądają anie są zwolennikami zdrajców nami rządzących, co wiecej teksty RAZ publikowane np w Rzepie wywołują paroksyzmy wścieklości lemingów żyjących na kroplowce TVN 24 bo burzą im poukładany obraz świata.
Teraz opozycji trzeba jednosći bo kryzys daje nam szansę zmiecienia rządzących polską od 45 roku esbeckich i WSIowych elit i każda szabla wsród nich tak sprawna jak RAZA jest na wagę złota

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [11:02] - Coryllus | Link:

ja nie chcę jedności. Niech pan mówi za siebie.

Obrazek użytkownika Chris

19-02-2012 [18:28] - Chris (niezweryfikowany) | Link:

"Gość" piszę o potrzebie jedności (skądinąd rozsądny postulat), a nie o tym, że chce (jako o jego widzimisię). To duża różnica. Czyli riposta nie trafiona, nie na temat.
Znowu krytykanctwo i tylko krytykanctwo taka metoda zaistnienia?

Obrazek użytkownika kontra

19-02-2012 [10:46] - kontra (niezweryfikowany) | Link:

bo jest szczelnie odgrodzony przez europejską propagandę, która cały czas mówi że w Polsce żyje się jeszcze najlepiej i przytacza statystyki. A po drugie, intelektualiści są lewicowi - sympatyzują więc z postkomunistami z PO, a po trzecie zbyt wygodni - żeby umierać za jakąś Polskę. Ich to zwyczajnie nie interesuje. Mają gdzieś. Miejscowi Polacy, mający jakiś dostęp do zachodnich elit, to konformiści i obowiązuje u nich zmowa milczenia. Taki marsz jak ten wczoraj to jedyny sposób żeby pokazać Europie - jakże "sprawiedliwej i przeczulonej na wszelkie nierównosci" - że Polacy mają problem ze swoim rządem.

Obrazek użytkownika goscXXI

19-02-2012 [16:45] - goscXXI (niezweryfikowany) | Link:

Kontra, mądra uwaga.

Obrazek użytkownika ASPAL

19-02-2012 [10:48] - ASPAL (niezweryfikowany) | Link:

Pełna zgoda na to,że telewizja "Trwam" jest sekowana z przestrzeni publicznej (brak miejsca na multipleksie cyfrowym w systemie telewizji naziemnej),że "Krajowa Rada Tego i Owego" jest organem państwowym niegodnym zaufania i mówiąc nieładnie jest instytucją "spsiałą",zależną od obecnego reżimowego rządu,że media ks.Tadeusza Rydzyka potrzebują naszego wsparcia. Ale co do reszty... no cóż,wydaje mi się,że popada Pan w demagogię.Pan Ziemkiewicz nie jest osobą,która uważa,że na niej zaczyna i kończy się dziennikarstwo polskie (co,moim zdaniem,Pan niedwuznacznie sugeruje),jest tylko jednym z wielu publicystów,ani lepszym,ani gorszym od innych kolegów po piórze.Czy jest wyrachowanym cynikiem (co też Pan sugeruje) tego nie wiem.Chciałbym aby tak nie było i wierzę w to,że RAZ nim nie jest.Warto pamiętać i to,że dziś jest na celowniku TV TRWAM,jutro UWAŻAM RZE,pojutrze "Gazeta Polska" i,doprawdy,nie czas i nie pora i nie miejsce na,przepraszam za eufemizm,jątrzenie.Reżimowi obecnemu tylko o to wszak chodzi:divide et impera!Pozdrawiam Pana i czekam na następne Pańskie wpisy,które to czytam z dużym zainteresowaniem.

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [11:02] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Personalny atak na Ziemkiewicza niepotrzebny. Kompozycja tekstu pewnie tego wymagała. Komuś trzeba było przyłożyć.

Uczmy się czytać! Sztuka czytania jest często trudniejsza od sztuki pisania!

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [11:13] - Coryllus | Link:

Odczep się i zachowaj swoje światłe uwagi dla kogoś innego.

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [11:23] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Nie masz monopolu na "światłe uwagi".

Nie martw się! Musisz zrozumieć, że każdą miną można rozbroić. Potrzebny jest tylko dobry saper.

Obrazek użytkownika BazyliMD

19-02-2012 [11:36] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [12:49] - Coryllus | Link:

Nie jesteś dobrym saperem Bazyli, czas spojrzeć prawdzie w oczy.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

19-02-2012 [11:19] - Teresa Bochwic | Link:

Powinni przyjść pracujący w mediach dziennikarze, bo wtedy demonstracje by coś zmieniły, pod warunkiem, że nie będzie to Ziemkiewicz ze swoim czerwonym nosem, bo on pracuje w mediach, tak?
Ksiądz Rydzyk demonstruje samodzielnie w obronie Telewizji Trwam, ale to źle, że inni go wspierają, tak?
Ludzie powinni siedzieć w domach, bo się boją, więc demonstrują, choć to nic nie zmieni. Komentarz mój: poza tym, że będą się trochę mniej bać, prawda?
Ja wiem, wiem, że to nie są dosłowne cytaty (poza czerwonym nosem Ziemkiewicza), że tam są konteksty i niuanse itd., ale logika wywodu jest raczej zachowana.
Ciekawa logika.

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [11:33] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Uwazam ze autor nasikl STALIDEA-lub FAIGIDEA--autor dorabia idee do rzeczywistosci.Dorabia interpretacje wysnute ze swojego zamoczonego w komunizmie muzgu -do odruchu obronnego wyrazonego w czynie .Juz wczesniej postawilem ci djagnoze panie kluzik-rostkowski.Uwiarygadniasz sie -pozujesz na prawicowca-aby pozniej przywalic wczesnym stalinem.Twoj sposob wypowiadania sie pasuje mi do dzialania operacyjnego-zwanego
KOOPERACJA NEGATYWNA.Stosowali ja z powodzeniem -lepper,kluzik-rostkowska,cymanski,brudzinski,ujazdowski-a wszczegolnosci--aktor nocnej zmiany zam on lesiu moczulski.Jak na zarazonych smiercia przystalo -tak oni popierali swoje stronnictwa-az trak ich szlafil.
PS. NIGDY CI NIE UFALEM I WOLALBYM ZEBY CIE CO ZJADLO!

CHODZENIE NA DEMOZTRACJE WYMAGA ODWAGI-A NIE ZAMKNAC SIE W KIBLU-I WYGRAZAC ZDECHLEMU STALINOWI!

Obrazek użytkownika Gość

19-02-2012 [11:38] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Marsz był organizowany w obronie TV Trwam, ponieważ należy protestować wobec haniebnego wykluczenia tego medium z platformy cyfrowej. Ale to, co było właśnie plusem tej demonstracji to wołanie również o wolne media. Bo może się okazać, że takie potraktowanie TV TRWAM to początek zamykania innych, wolnych mediów (Gazeta Polska, Nasz Dziennik, GPC). Inicjatywa marszu wyszła od Solidarnych2010 i Klubu GP w Poznaniu i chwała im za to. Gdyby taki marsz zorganizował O. Rydzyk - cóż to byłaby za wrzawa wśród funkcjonariuszy z głównego nurtu! To słuchacze i widzowie muszą bronić swoich mediów, a O. Rydzyk (jego służby) ma zabezpieczyć właściwy poziom audycji. Skoro piszący powyższy tekst nie usłyszał przemówień powinien rzucić się z solidną darowizną na zakup dobrych urządzeń dla Solidarnych2010. Poza tym przekaz marszu był jednoznaczny i określony w apelu, a więc udział w marszu powinni wziąć ci, którzy rozumieją ideę.

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [12:48] - Coryllus | Link:

Inne media nie zostaną zamknięte. Zamkną tylko telewizję "Trwam". Jeśli tego nie rozumiesz to trudno.

Obrazek użytkownika prosta baba

19-02-2012 [11:51] - prosta baba (niezweryfikowany) | Link:

przyszedł Ziemkiewicz źle?? dziennikarzy nie było ?? ,ale jak Ziemkiewicz dziennikarz przyszedł to be. Cały artykuł to nadinterpretacja, a pan gdzie byłeś?? w domu na kanapie przed TV z czerwonym nosem ??

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [12:47] - Coryllus | Link:

Tak, zwykle siedzę w domu na kanapie. Jestem gruby i stary, ciężko mi się ruszać. Ale nie odmawia mi pani prawa do opinii? czy zjednoczenie prawicy zaszło już tak daleko, że odezwać się nie można?

Obrazek użytkownika prosta baba

19-02-2012 [12:54] - prosta baba (niezweryfikowany) | Link:

należy ,a ja mam prawo to skomentować , z panem redaktorem Ziemkiewiczem czasem się nie zgadzam ,ale chwała mu za to ,że przyszedł pan też tam powinieneś być ,trzeba protestować nic samo się nie zrobi.Pozdrawiam nie bądź pan taki zgryźliwy.Więcej optymizmu !!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Coryllus

19-02-2012 [13:04] - Coryllus | Link:

A co się wczoraj zrobiło? Obronili Rydzyka? Nie zauważyłem.

Strony