Wipleryzm i Polska

 
Wipler się poświęca. Rozprowadzi prawe skrzydło rozpadającej się PO, zawrze sojusz z Gowinem, no i Kaczyński będzie miał wolnorynkowe zaplecze polityczne, tak trochę z boku, ale za to wykształceni z młodych miast idąc za Wiplerem, pójdą tak naprawdę za PiS- em. Genialne posunięcie Prezesa, na pewno je ustalił z Przemysławem. Może być i tak, że to zdrajca, człowiek z chorymi ambicjami politycznymi, że ma nawet plan obalenia JK. A przecież Kaczyńskiego nie da się obalić, dopóki żyje. To akurat prawda. No i jest jeszcze podskórnie podawana wersja, że to ktoś w rodzaju agenta wpływu, który się teraz właśnie ujawnił, bo PiS zagraża Układowi. Nie, nie dam się wciągnąć w wipleryzm, bo nawet nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi, nie bywam na prawicowych spędach towarzyskich i programowych, więc nie wiem, dlaczego wczoraj powstał wipleryzm.
Co to jest wipleryzm? To nadmiar dyskusji na prawicy nad zdarzeniem na to nie zasługującym. W końcu sam bohater opublikował swój manifest, powiedział, o co mu chodzi. Swoją drogą, niejeden bloger może sobie każdego dnia napisać taki manifest, ale co dalej? Dziwi mnie w tekście posła Wiplera, między innymi, taki mały fragment:
„Polska polityka jest u progu wielkich zmian. Po wielu spotkaniach z Polakami w całym kraju zostałem przekonany, że powinienem wziąć istotny udział w tych zmianach.”
 
Przepraszam bardzo, ale co poseł Przemysław Wipler robił do tej pory w PiS, w Fundacji Republikańskiej? Gdzie on był, na Wyspach Hula - Gula? Co to za dziwne pokolenie młodych polityków wyrosło nam, i po prawej, i po lewej stronie. Wchodząc do Sejmu, będąc jednym z liderów PiS-u, z natury rzeczy bierze udział w różnych – dużych i małych zmianach, jeśli oczywiście chce. Ale, jak rozumiem te słowa, to dla niego już za mało, jest mu za ciasno. Po spotkaniach z Polakami uznaje, że teraz musi wziąć w końcu sprawy w swoje ręce. I wychodzi z PiS. Jaki jest sens tych słów? Chyba taki: w PiS nie ma atmosfery do realizacji takich wielkich zmian, w PiS człowiek się dusi, jak twierdzi Dorn. Krótko mówiąc, istotny udział w wielkich zmianach jakie nadchodzą, możliwy jest już tylko poza PiS –em. To szalenie ciekawy koncept. Ale nic z niego nie wynika. Nie znamy nawet choć pięciu ludzi wielkiego przełomu Wiplera, a on chce dokonać przełomu.
 
Oczywiście, pewnie cały PiS zgodziłby się z przesłaniem manifestu, bo diagnoza stanu państwa jest w nim poprawna, ale znowu dziwi tu jedno: ani razu nie pada nazwa partii rządzącej. Przypadek? Być może. Nie mowy o głównym i jedynym winowajcy fatalnej kondycji finansów publicznych, emigracji młodych zdolnych ludzi za granicę czy sprawcy dramatu w służbie zdrowia i edukacji. Nie ma ani razu z nazwy mowy o PO!
 
Nie zgadzam się na wipleryzm, bo niczego nie wnosi do naszej dyskusji o Polsce. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Jarosław Kaczyński jest zbyt mało liberalny, bo to bzdura w świetle rządów Zyty Gilowskiej w MF. To wszystko bujda z chrzanem. A tak poza tym, to może zatrzymajmy się na chwilę i zapytajmy, o co teraz chodzi nam u schyłku rządów Platformy i Tuska? Czy o całkowity demontaż III RP, jej wszechogarniającego systemu i budowę nowego demokratycznego państwa od podstaw, czy też tylko o samo zwycięstwo wyborcze? O co chodzi Wiplerowi? PiS potrzebuje paliwa politycznego i programowego, by przyciągnąć do siebie część rozczarowanego elektoratu PO i ludzi w ogóle dotąd nie chodzących na wybory. Żeby tak się stało, muszą uwierzyć w to, że będzie to nowa, uczciwa Polska, a nie kolejna mutacja III RP. Pójdę dalej, jak wyślemy na emigrację albo za kraty pasożytniczą klasę panującą obecnie w Polsce i pokażemy, że to jest dobre miejsce na ziemi, to być może milion Polaków wróci z powrotem do Ojczyzny. Nie wipleryzm, tylko rozprawa z III RP. W III RP nie da się już nic zbudować. Nie buduje się domu na bagnie. A totalne Wipler, bagno zaczęło się 21 lat temu, 4 czerwca 1992 roku.        

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marco.kon

04-06-2013 [07:53] - marco.kon | Link:

"jeden na jeden" Rymanowskiego. Wipler mimo że był bardzo naciskany - w żaden sposób nie zaatakował Kaczyńskiego, wręcz go bronił.
Prawdopodobnie zbliżają się przedterminowe wybory. PiS może osiągnąć max 35 % a to zbyt mało na samodzielne rządzenie z większością konstytucyjną. Takie są realia. Ja oczywiście nadal będę popierał PiS tak jak to od lat czynię dość często pisząc na onecie. Z moich doświadczeń w zmaganiach onetowych ze zwolennikami PO/SLD/RP wynika to co napisałem o górnej granicy poparcia dla PiS. Proszę zauważyć zjawisko że notowania PO maleją ale pis,owi mało przybywa. Przybywa natomiast tych dotychczasowych zwolenników PO którzy mówią że nie mają na kogo głosować. I dla nich znajdzie się miejsce w Ruchu Narodowym. Moim zdaniem, w dniu wyborów mogą uzyskać nawet 10 a może 15 %. I wtedy zawrą koalicję z PiS,em. A to może dać upragnione 50 % i szansę na sanację Polski. Bardzo dobrze że Wipler jest konserwatystą a PiS może zyskać dotychczasowych wyborców SLD i części PO, o ile nie będzie przed wyborami kładł nacisku na sprawy światopoglądowe. Proponuję, póki co, pakt o nieagresji. Różnijmy się pięknie co do szczegółów dążąc do wspólnego celu.

Obrazek użytkownika MPJ 78

04-06-2013 [08:58] - MPJ 78 | Link:

A gdyby tak poszukać innych możliwych wariantów?
1) Nowa partia JKM miała w jednym z ostatnich sondaży 5%
http://www.fakt.pl/Janusz-Korw...
Wipler mógł który swoją przygodę z polityka zaczynał w takich klimatach i mógł uznać, że teraz już bez PiS i jego dyscypliny da się wejść do sejmu. Z jednej strony takie działanie może się wydawać nielogiczne bo jeden sondaż wiosny nie czyni ale liberalizm promuje ryzyko. Zyski z ryzykownych decyzji mogą być bardzo duże choć straty bywają też niemałe.

2) PiS w kolejnych sondażach zaczyna uciekać PO. Platformerskie media usiłowały rozpętać histerię że może przyjść IV RP ale bez skutku. Jedyną nadzieją na powstrzymanie wzrostu poparcia PiS może być uruchomienie histerii pod hasłem "PiS się rozpada". W takim przypadku wysługujące się PO służby tajne jawne i dwupłciowe mogły zastosować szantaż jeśli miały coś na Wiplera. To mogło by tłumaczyć zarówno wystąpienie Wiplera z PiS jak i jego wstrzemięźliwość w obwinianiu partii rządzącej.

Obrazek użytkownika Kamila

04-06-2013 [09:26] - Kamila | Link:

Bez zbudowania od nowa najważniejszych instytucji w Polsce, przywrocenia normalnych standardów normalnego państwa, normalnej administracji, przywrócenia normalnego wymiaru sprawiedliwości, normalnych mediów, nie ma mozliwości zbudowania niczego , żadne reformy niczego nie zmienią. Mozna ludziom odebrać emerytury, wszelkie zasiłki , zlikwidować służbe zdrowia czyli calkowicie znieść wszystkie swiadczenia socjalne i tak wszystko zostanie zmarnotrawione, rozkradzione, prztrensfrowane za granicę.
Fundamenty.

Obrazek użytkownika grzechg

04-06-2013 [16:49] - grzechg | Link:

Tu już nie ma na czym budować. A ciągle ktoś się pojawia, kto mówi: przytulić sie do III RP, przejąć władzę i będzie dobrze. Nic nie będzie tutaj dobrze, jak III RP nie zniknie raz na zawsze.

Dziękuje i pozdrawiam

Obrazek użytkownika gorylisko

04-06-2013 [10:09] - gorylisko | Link:

dla mnie fakt iż PiS jeste penetrowany przez agenturę jest oczywisty...kwetia nie polega czy jest penetrowany, pytanie brzmi ilu jeszcze  róznych śpiochów jest w PiS i gdzie są rozlokowani...  z punktu widzenia człowieka uczciwego...ruch wiplera jest niezrozumiały... gadki o tym jak jest duszno w PiS to miedzy bajki można włożyć...bo pewnikiem w po to jest duuuuużo świezego powietrza ;-) rodem z bagna słóżb różnych...
wipler dostał polecenie i po prostu wystąpił...w jego kwestii, pytanie brzmi czy jest agentem ochotnikiem jak człek honoru kiszczak na ten przykład czy po prostu wipler ma jakieś nieładne elementy przeszłości swojej...  taka wolta w takiej sytuacji...zresztą pan kolega autor ma rację...

Obrazek użytkownika grzechg

04-06-2013 [16:48] - grzechg | Link:

ale z chęcią przybijam...:)

Cudów nie ma, przypadków też nie. Mowa o polityce. Tu był liderem frakcji liberalnej w dużej partii politycznej. Sądziłem, że prawica da ju z spokój, bo wipleryzm jest szkodliwy to jakieś natręctwo. W sukurs poszły rządowe media - i mamy festiwal wiplerowski. On w ogóle jest miałki. Dobrze o nim napisał tu inny bloger. No kombinują, kombinują....

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika fritz

04-06-2013 [13:07] - fritz | Link:

[Juz to raz napisalem, ale pasuje idealnie do Twojego tekstu.
pozdrawiam ]

Operacja "Wipler" to proba III RP zastapienia wypalonego Tuska.

To jest bardzo powazna proba, nieporownywalna z dotychczasowymi.

Wipler odszedl jak herr Tusk z UW, grzecznie i spokojnie.

Duzo Pozniej gen. Czempinski ze sluzb z duma poinformowal o udanej operacji zastapienie wypalonej UW i SLD wlasnie herr Tuskiem i PO.

Schemat tworzenia alterantywy zostal jest przedstawiony. Wipler zwrocil sie do Platformy Oburzonych. Jak widac byla czescia skladanki, ktora teraz mozemy podziwiac.

Platforma Oburzonych to spacyfikowana przez III RP Solidarnosc przy pomocy Dudy i zagorzaly poplecznik herr Tuska i Niemiec, a wiec spiewajaca patriotyczne piosenki 5.kolumna antypolska: Kukiz.

Do tego Gowin ma dojsc, co daje AWS bis!

AWS bis, Wipler, Kukiz, Duda chca calkowicie obezwladnic narod wprowadzajac JOWy.

JOWy w obecnej Polsce to zrobienie z narodu niewolnikow nie majacych najmniejszej szansy na uwolnienie sie z pod wladzy antypolskiej mafii likwidujacej Polske i Polakow. Ludzie, nie dajcie sie ponownie jak naiwniaki ostatnie nabrac.

Lisiewicz swietnie przypomnial schemat postepowania:
http://niezalezna.pl/41628-wsz...

Ciekawe, kiedy jakis general opowie o nieudanej operacji "Wipler"?

Obrazek użytkownika ogrodnik

30-06-2013 [23:54] - ogrodnik | Link:

Już dzisiaj widać że operacja Wipler nie wypali. Za dużo grzybów w jeden barszcz. Ale to ich nie martwi. Będą próbowali tego samego dalej. Bo sprawdzone i działa. Bo już tyle razy zadziałało.