„Protektorat” niemiecki

Natrafiłem przypadkowo na wypowiedź w sprawie przyszłości Europy ze szczególnym odniesieniem do losów Polski. Wynikało z treści tej enuncjacji, że najlepszym rozwiązaniem niepewnego naszego losu byłby wybór między dwoma „protektoratami” – rosyjskim lub niemieckim – tego ostatniego, a to ze względu na wspaniały dorobek niemieckiej kultury i największe osiągnięcia cywilizacyjne.
Pomijam drobiazg w postaci już istniejącego „protektoratu” niemieckiego dzielonego z woli „protektora”, czyli Niemiec z Rosją.
Podstawowe zadanie dla Polski w chwili obecnej to jak wyzwolić się z tego „protektoratu”, a nie jak go przyjąć. Znajdujemy się bowiem we wstępnej fazie rozwoju naszego uzależnienia od Niemiec, realnym tego stanu wyrazem jest nasz handel zagraniczny, w którym blisko jedna trzecia jest związana z Niemcami.
Ciekawym objawem stosunku do Polski jest małe zainteresowanie inwestowaniem przez Niemców w wysokie technologie w Polsce. W odróżnieniu od Czech gdzie niemieckie inwestowanie poszło właśnie w kierunku rozwoju wyższych technologii.
Przypomina to układ stosunków Niemiec do Czech i Polski z czasów wojny. Czeski protektorat, a raczej Czech i Moraw zezwalał na istnienie czeskiej administracji, a nawet szczątków czeskiej armii, pracujący na terenie Rzeszy Czesi byli traktowani tak jak Niemcy, a represje dotknęły Czechy tylko raz, kiedy to zrzutkowie dokonali zamachu na Heydricha / protektora Czech/, który w Pradze czuł się jak u siebie w domu i jeździł otwartym samochodem bez jakiejkolwiek obstawy i z wykonaniem zamachu nie było żadnych trudności. Natomiast wykonawcy nie mieli gdzie się schronić i zostali skazani na ujęcie przez Gestapo. W odwecie Niemcy spalili i wymordowali wieś Lidice, o której wie cały świat w odróżnieniu od setek i tysięcy wsi polskich czy jugosłowiańskich spalonych i wymordowanych doszczętnie, o których nikt nic nie wie.
Dla Polski przeznaczone było Generalne Gubernatorstwo zarządzane całkowicie przez Niemców i przeznaczone do ostatecznej likwidacji.
Mówienie o „protektoracie” niemieckim stanowi dowód absolutnego niezrozumienia niemieckiej historycznej postawy w stosunku do Polaków. Czesi już od XV wieku stanowili kraj Rzeszy niemieckiej, w stosunku do Polski zaś usiłowano dokonać podboju i likwidacji, a kiedy to się nie udało to opanowania przez obsadzenie tronu polskiego, rozbiorów, „kulturkampfu” i innych przejawów „drang nach osten”.
Nie miejmy złudzeń, niemieckie osiągnięcia w dziedzinie kultury i cywilizacji to nie dla nas, trzymają nas w cuglach obrotami handlowymi, które dla nich to niecałe 3 % a dla nas jedna trzecia. Mogą sobie pozwolić na wstrzymanie handlu z Polską i nawet tego nie odczują, a dla Polski oznacza to krach gospodarczy. Wstrzymują się z inwestowaniem w Polsce szczególnie w wysokie technologie, chętniej inwestują w supermarkety kontrolując polski handel wewnętrzny.
Wszystko to wygląda na działanie skoordynowane i przemyślane, mamy funkcjonować, jako dostawca i usługodawca na możliwie najniższym poziomie. Przypomina to Generalną Gubernię, w której wprawdzie były zagarnięte przez Niemców polskie fabryki zbrojeniowe, ale tylko, jako wykonawcy niemieckich projektów, a główne zadanie to dostarczanie taniej i niezbyt wykwalifikowanej siły roboczej i produkcja najprostszych wyrobów. Pamiętam jak Nowy Kurier Warszawski – gadzinówka wydawana przez Niemców, zwana popularnie „nową k…warszawską” opisywał wystawę wytwórczości GG ze zdjęciem jak to „pan gubernator Frank z zainteresowaniem ogląda wyroby przemysłu powroźniczego”
Współcześnie mamy podobną sytuację, można zadać pytanie gdzie jest polska myśl techniczna, gdzie wysoko wyspecjalizowane biura konstrukcyjne, jaki jest udział w naszej produkcji polskich patentów itd.?
A przy okazji mówienia o kulturze niemieckiej to w stosunku do Polski najbardziej wymowna jest deklaracja Goeringa: … ”kiedy słyszę słowo „kultura” – odbezpieczam rewolwer”.   
„Protektorat” rosyjski przeżyliśmy w wydaniu sowieckim i nie miejmy złudzeń, że w wydaniu putinowskim będzie wiele lepszy, w tym przypadku nawet nie potrzebne są komentarze. Z nowo powstałą Rosją mieliśmy szanse na nawiązanie bliskich i równorzędnych stosunków przez pierwsze chwile rządów Jelcyna, ale to już minęło bezpowrotnie z winy warszawskich rządów.
 
Sytuacja jest podobna do tej z 1934 roku, a którą opisywałem w poprzednich publikacjach, z tą różnicą, że dzisiaj wydaje się łatwiej o znalezienie trzeciego wyjścia.
W podobnej sytuacji, co Polska znajduje się wiele krajów europejskich, tylko że każdy z nich szuka wyjścia w pojedynkę. Pomijam zbankrutowanych, lub znajdujących się w przededniu bankructwa członków eurogangu.
Pozostały jeszcze liczące się kraje wyraźnie deklarujące swoje niezadowolenia z istniejącego stanu UE jak Włochy czy Anglia, a z mniejszych z pewnością niemal wszystkie ze środkowej Europy, dołączyć może też i Francja, której rola przybocznego Niemiec już chyba obrzydła.
Duch odrodzenia Europy już się pojawił nie tylko w działaniach opozycyjnych w stosunku do panujących rządów, ale nawet w próbach przejęcia steru jak na przykład na Węgrzech. Katastrofa euro powinna wstrząsnąć i tymi, którzy zapatrzeni w miraż swego dobrobytu roztaczany przez europropagandę doznali bolesnego rozczarowania.
Dotyczy to też tych, którym Niemcy dość bezceremonialnie odebrali ich zdobycze gospodarcze, a należą do nich i Włochy i Anglia i Francja.
Główny problem polega na tym, że nie znalazł się oprócz Węgier nikt odważny, który ośmieliłby się ujawnić prawdę o rzeczywistym obliczu obecnej Europy unijnej, a i poza unijnej też.
Z historycznego przeznaczenia ta rola przypada Polsce, problem tylko leży w tym, kto w Polsce podejmie się jej, bowiem oczekujący w kolejce na objęcie władzy w Polsce mają w założeniu kontynuację z zacięciem reformatorskim. Taka droga prowadzi ku klęsce, co przecież już się zdarzyło. Na sukces może liczyć tylko ten, kto podejmie się dzieła obalenia obecnego ustroju i rozpocznie budowę państwa niepodległego.
Dla tego celu nie jest potrzebna „kwalifikowana „ większość w parlamencie, wystarczy poparcie narodu, a jest ono w zasięgu ręki wystarczy zacząć mówić otwarcie, do jakiego celu się zmierza.
„Solidarność” przegrała nie dlatego że wystąpiła przeciwko niej siła zbrojna, ale dlatego że sama pozbawiła się walki o cel, który przyświecał milionom jej uczestników – odzyskanie niezawisłości.
Oświadczenia Wałęsy, nawet niepytanego, że nie chce zmiany ustroju w Polsce oznaczały kapitulację jeszcze przed zaczęciem jakiejkolwiek walki. Stąd sukces „stanu wojennego”, czyli wojny wypowiedzianej polskiemu narodowi.
Znajdujemy się w sytuacji podobnej do tej, jaką mieliśmy w przede dniu I Wojny Światowej, najważniejsze jest budzenie świadomości narodowej o naszym położeniu i szukanie drogi wyjścia z niego, jako pierwszy etap działań, w konsekwencji powinna powstać siła zdolna do obalenia istniejącego systemu i utworzenie niezawisłego państwa. Przewidując proces ten obejmie i inne państwa europejskie należy dążyć do stworzenia porozumienia w celu zasadniczej zmiany układu europejskiego.
Cokolwiek się nie powie na temat przyszłości Europy jest to jedyna droga jej ocalenia przed grożącym zalewem obcych sił.
„Protektorat” niemiecki czy rosyjski ani nas ani nikogo w Europie z samymi „protektorami” na czele nie uchroni przed klęską, może to zrobić jedynie odnowiona, chrześcijańska wspólnota europejska.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-05-2013 [08:24] - NASZ_HENRY | Link:

lubią skubać ;-)

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

28-05-2013 [08:37] - BHKaczorowski | Link:

Gdziekolwiek sie nie pojawia tam "pierze" leci ....

Obrazek użytkownika BHKaczorowski

28-05-2013 [08:36] - BHKaczorowski | Link:

Swietny artykul. Bardzo dobra analiza. Jestesmy w przededniu wojny , niestety ...
Jezeli sie nie obudzimy i nie polozymy tamy tym dzialaniom czeka nas "hekatomba".
Lubie Pana czytac , choc nie lubie wnioskow z tego czytania.
Pozdrawiam Serdecznie BHKaczorowski

Obrazek użytkownika DRaj

28-05-2013 [09:33] - DRaj | Link:

Których zreszta nie doceniamy a które powinny przejąć rolę USA w stosunku do Polski. Z Chinami łączy nas rosyjskie sąsiedztwo. W Chinach nas lubią i doceniają. Warto więc na nie bardziej postawić.

Mamy także Turcję, rosnącą w siłę i bogacącą się. Tam też nas lubią i łączą nas więzi przyjaźni mimo różnic religijnych. Turcja to numer 2 naszych politycznych odniesień.

Obrazek użytkownika takijeden

28-05-2013 [12:47] - takijeden | Link:

"Panie Andrzeju, przecież mamy Chiny i Turcję !
Których zreszta nie doceniamy a które powinny przejąć rolę USA w stosunku do Polski"

Jasne , mamy jeszcze Brazylie tam tez nas lubia :

http://czad.blox.pl/resource/2...

http://czad.blox.pl/resource/2...

Zamiast sobie szukac sojusznikow w kosmosie
ktorzy nas i tak kiedys wycyckaja puszcza z torbami moze zastanowic sie nad haslem:

Umiesz liczyc? -> Licz na siebie

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

28-05-2013 [18:34] - Leszek Witkowski | Link:

Absolutna zgoda, ze trzeba liczyc na siebie i przede wszystkim dbac o siebie - mowie o polityce.
Natomiast, sousznikow nie szuka sie w kosmosie, tylko na ziemi.
Teza, ze sojusznikow nalezy unikac, dowodzi braku podstawowej orientacji - nie tylko politycznej.
Prosze spojrzec wstecz i uprzejmie zauwazyc, ze absolutna wiekszosc zwyciestw zawdzieczano sojuszom.
Niemcy i Sowiety zwyciezyly Polske, Anglia wraz z sojusznikami zwyciezyla Niemcy, wymieniajac czasy niezbyt odleglych wydarzen.
W historii znajdzie Pan podobne przyklady - bez liku.
Zarowno Chiny jak i Turcja moga byc w obecnej chwili naszymi sojusznikami.
Dzieki sojuszom z nimi mozemy wiele zyskac.

Obrazek użytkownika fritz

28-05-2013 [09:44] - fritz | Link:

Rowniez bardzo wazne podkreslenie zasadniczej roznicy stosunkow miedzy Niemcami i Czechami a Polakami z drugiej strony.
Czesi w XVIII wieku ulegli prawie germanizacji. To, ze sie czeski odrodzil w XIX wieku bylo prawie cudem, a pierwsza niemiecka uczelnia byla wlasnie w Pradze w 1371.

Celem Niemiec jest likwidacja Polski i exterminacja Polakow przez wynarodowienie.
Najlepiej pokazuje to rowniez obnizenie przez Niemcow poziomu szkol polskich do poziomu szkol dla lekko niedorozwinietych umyslowo.
http://naszeblogi.pl/38608-upa...

Niemcy sa na teraz extramalnyn zagrozeniem dla Polski.

Rosjanie chca kontrolowac i sciagac haracz, np. eneregetyczny.
A to jest biznes.

Celem Niemiec jest unicestwienie Polski i Polakow.
Komory gazowe Niemcy zastapily ekonomicznym Auschwitz.
I edukacyjnym.

Obrazek użytkownika gregoz68

28-05-2013 [10:36] - gregoz68 | Link:

Autorem tego tekstu jest pan Kłopotowski z Salonu24. Wychwala tam Germanów pod niebiosa a wśród najwybitniejszych z ich grona wymienia... Hitlera i... Freuda:)
PS
Już nie pamiętam gdzie to czytałem. Podobno po zamachu na Heydricha spędzono setki tysięcy Czechów na "wiec protestacyjny" w Pradze. Stały te tłumy dobrowolnie z podniesioną ręką w hitlerowskim pozdrowieniu.

Obrazek użytkownika Daf

28-05-2013 [13:42] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Freud byl austriackim Zydem, wojne spedzil w Anglii i tam zmarl.

Obrazek użytkownika MPJ 78

28-05-2013 [13:52] - MPJ 78 | Link:

Istota problemu jest taka, że leżymy miedzy Niemcami a Rosją. Na tą chwilę nie mamy prawie nic. Przemysł w zaniku, edukacja leży i kwiczy, armia bez szeregowych i ze starym sprzętem (np system plot który wykorzystujemy Rosjanie u siebie dawno już zezłomowali), nie mamy bliskich i pewnych sojuszników. Tak wygląda stan otwarcia na dzień dzisiejszy. Żeby coś naprawdę znaczyć nasz kraj potrzebuje jakiś 20 lat rządów mądrych ludzi myślących o Polsce jak o ojczyźnie a nie jak o kawałku płótna do wyszarpania dla siebie. Rosja i Niemcy już coraz mniej współpracują a coraz bardziej walczą o prymat. W tej chwili nie mamy czym się im przeciwstawić musimy więc lawirować między nimi czy wprost z jednym z tych państw współpracować. Wydaje się że w zestawie Niemcy - Rosja to Niemcy są słabsze a wiec będą bardziej potrzebować sojuszników i przy odrobinie szczęścia będą gotowe pozwolić sojusznikowi na większa samodzielność. To nie są oczywiście pewniki ale pewne przypuszczenia poparte logiką. Czasowa współpraca z Niemcami przy bardzo silnej pracy polegającej na budowie własnej pozycji może nam za 20 lat dać okazje do zdobycia silnej samodzielnej pozycji. Współpraca z Rosją na pewno nam tego nie da.

Obrazek użytkownika z Niemiec

28-05-2013 [14:09] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat 1

" Ciekawym objawem stosunku do Polski jest małe zainteresowanie inwestowaniem przez Niemców
w wysokie technologie w Polsce "

-------------------------------------
-------------------------------------
W Polsce brakuje nalezycie wyksztalconych kadr aby obslugiwac wysoko rozwiniete technologie,
prawie kazdy polski inzynier, naukowiec itp. juz dawno wyemigrowal i pracuje w Niemczech,
Anglii, USA czy Francji.
Poza tym dlaczego Niemcy maja to robic? Im tez nic nie dano za darmo.
Moze Pan przeczyta ksiazke Friedricha Georg´a " Unternehmen Patentraub "

http://www.luebeck-kunterbunt....

############################
############################

Cytat 2

" Mówienie o „protektoracie” niemieckim stanowi dowód absolutnego niezrozumienia niemieckiej historycznej postawy w stosunku do Polaków. Czesi już od XV wieku stanowili kraj Rzeszy niemieckiej, w stosunku do Polski zaś usiłowano dokonać podboju i likwidacji, a kiedy to się nie udało to opanowania przez obsadzenie tronu polskiego, rozbiorów, „kulturkampfu” i innych przejawów „drang nach osten”. "

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Moze szanowny Pan autor zainteresuje sie historia Polski z okresu wczesnego sredniowiecza,
a takze i pozniejszych czasow. Prosze sie zainteresowac historia Krakowa czy Lwowa, a takze
setek innych polskich miast zalozonych w tym okresie. O Pojawieniu sie Zakonu Krzyzackiego
tez prosze nie zapomniec. Mysle, ze po przeczytaniu kilku powaznych opracowan historycznych
dotyczacych tego okresu, zweryfikuje Pan gloszone tutaj poglady.

Obrazek użytkownika z Niemiec

28-05-2013 [14:09] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat 3

" Dotyczy to też tych, którym Niemcy dość bezceremonialnie odebrali ich zdobycze gospodarcze,
a należą do nich i Włochy i Anglia i Francja."

-----------------------------------------------
-----------------------------------------------
Ciekaw jestem czy Pan, Panie autorze jest w stanie konkretami uzasadnic swoja teze?

########################################
########################################

Cytat 4

" trzymają nas w cuglach obrotami handlowymi, które dla nich to niecałe 3 % a dla nas jedna trzecia. Mogą sobie pozwolić na wstrzymanie handlu z Polską i nawet tego nie odczują, a dla Polski oznacza to krach gospodarczy."

--------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------
To sa pretensje do " garbatego, ze ma proste dzieci ".
Przeciez Polsce nikt nie zabrania handlowac nawet z calym swiatem,
wystarczy jedynie miec czym, ale o to Polska musi zadbac sama.

Obrazek użytkownika fritz

28-05-2013 [16:40] - fritz | Link:

Niemcy przeprodzaja a wlasciwie juz przeprowadzily deindustrializacja Polski. Wszystko, czego Niemcy sie dotknely, zniszczyly. Dlatego polscy musieli wyjechac. Co nie znaczy, ze nie wroca o ile bedzie odpowiednia mozliwosc.

Ad. 2: Jak widze jestes goracym zwolennikiem hitlerowskie teorii herrenrasse cywilizujacej Polakow. I tak krzyzacy wyrzneli mieszkancow polskiego miasta Gdanska w 1306 roku a kiedy Prusacy (po zniszczeniu krzyzakow przez Polakow, nota bene powinni ich wyrznac, wszystkich) zajmujacy Poznan byli prymitywna barbarzynska banda zajmujaca miasto o nieporownywalnie wyzszym poziomie cywilizacyjnym.

Ad. 3: Niemcy wymuszaja deinstrializacja krajow euro dzieki

a) gigantycznemu oszustwu przy wprowadzeniu euro: wybrali kurs wymiany DM na euro odpowiadajacy 19.5 % dewaluacji DM przez niekonkurencyjny, za drogi niemiecki towar stal sie nagle tani jak barszcz.. co wlasnie spowodowalo zalamanie sie sprzedazy produktow w innych krajach. Agenda 2010 Schrödera pozwolila uporzadkowa wewnetrzne zadluzenie Niemiec, nie miala zadnego wplywu na konkurecyjnosc zbyt drogiego niemieckiego towaru

b) euro bylo decyzja politycz majaca na celu powstanie wspolnego rynku. Niemcy realizujac obledna, szowinistyczna polityke zablokowaly jego powstanie w 2004 chroniac w ten sposob wlasny rynek. W ten sposob Niemcy de facto wystapily z Uni, wypowiedzialy Uni wojne, na razie gospodarcza. Jest tylko kwestia czasu, kiedy przejdzie do nastepnej fazy. Tym razem Niemcy nie bedzie Planu Marshalla.

Ad.4: Jak sie do Niemiec nie sprzedaje to sie gdzie indziej sprzedaje. Polsce w razie koniecznosci oplaca sie rezygnacja z eksportu do Niemiec bo przez odzyska swobode gospodarcza, co przeklada sie na nieporownywalnie wieksze zyski niz rezygnacja z niemieckiego rynku. Autor poza tym nie docenia wrazliowosci Niemcow na gotowke, znaczy utraty gotowki.

Obrazek użytkownika hibaro

28-05-2013 [17:27] - hibaro | Link:

cytat-"Podstawowe zadanie dla Polski w chwili obecnej to jak wyzwolic sie z tego "protektoratu",a nie jak go przyjac"

I to wlasnie jest istota sprawy,zadna inna opcja w gre wchodzic nie moze.

za komentarz:

"Cokolwiek bedzie,cokolwiek sie stanie
Jedno wiem tylko: Sprawiedliwosc bedzie
Jedno wiem tylko: POLSKA ZMARTWYCHWSTANIE".
/Zygmunt Krasinski/

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

28-05-2013 [22:18] - Leszek Witkowski | Link:

Panie Andrzeju.
Bardzo sobie cenie Panskie artykuly i podziwiam Panska wiedze historyczna.
W Panskich wypowiedziach mozna znalezc wiele interesujacych, a przemilczanych przez propagande wydarzen, oraz
ich celna interpretacje.
Dlatego dziekuje i czekam na nasepne.
PS
I pomyslec, ze Szwabom udalo sie wcielic w zycie zamiary Hitlera.
I to bez jednego wystrzalu.
Nauczyli sie od Sowietow poslugiwac agenturami, a nie karabinami.