Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Zmarł Andrzej Owsiński, autor tego bloga, 1 stycznia 2024 r.

Andrzej Owsiński, 04.01.2024
W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem
Ś + P
Andrzej Owsiński
„Rola”
Zmarł 1 stycznia 2024 r.
Msza św. pogrzebowa w środę, 10 stycznia 2024 r., kościół św. Jakuba, Warszawa, Plac Narutowicza, o godz. 12:00
Odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach o 13:30 od VI bramy
 
Urodzony na Wołyniu Ochotniczy uczestnik kampanii wrześniowej, w której przebył szlak bojowy od pruskiej granicy na głębokie Polesie. Podporucznik AK, wyżej awansowany w OAK bez ujawnienia stopnia, odznaczony przez Komendanta Głównego AK gen. Bora Komorowskiego jako jeden z młodszych dowódców, a także za postawę w więzieniach NKWD, Gestapo i UB.
W następstwie w okresie powojennym wysiedlony z Gdańska za wrogi stosunek do PRL.
Doktor nauk rolnych ze specjalnością rybołówstwa morskiego, habilitacja ekonomiczna.
Twórca i realizator programu rozwojowego polskiego rybołówstwa morskiego, uczestnik bezpartyjnej ekipy specjalistów Ministra Darskiego po październiku 1956 roku. Zastępca dyrektora naczelnego Zjednoczenia Gospodarki Rybnej do spraw nauki, techniki i rozwoju. Wykładowca i publicysta w dziedzinie gospodarki morskiej, ekspert FAO z odmową wydania paszportu PRL na obsadę wygranych konkursów na dyrektora programów FAO dla Afryki i Indii.
Działacz polityczny polskiej chrześcijańskiej demokracji, zastępca i następca Władysława Siła Nowickiego na sprawowanym wiele lat stanowisku prezesa ChDSP. Stronnictwo to, wbrew zasadom prawa i demokracji zostało wykreślone z listy stronnictw politycznych w „III RP”. Pozbawiono Go także legalnie zdobytego mandatu poselskiego, potwierdzonego wyrokiem Sądu Najwyższego.
Autor prac specjalistycznych i wielkiej liczby publikacji ekonomicznych, politycznych i historycznych poświęconych dziełu walki o Niepodległą Polskę. Tej sprawie oddał swe ponad stuletnie życie.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 7279
admin

Admin Naszeblogi.pl

04.01.2024 12:07

Bardzo mi przykro słyszeć o śmierci Andrzeja Owsińskiego. Moje najszczersze kondolencje dla rodziny. Dla nas wielka strata. Śp. Andrzej wnosił bardzo wiele swoimi artykułami do naszej blogosfery. Niech odpoczywa w spokoju.
u2

u2

04.01.2024 12:16

Dodane przez admin w odpowiedzi na Bardzo mi przykro słyszeć o

[*] [*] [*]
Pani Anna

Pani Anna

04.01.2024 12:13

Dożył pięknego wieku. Wiele przeszedł,  wiele dokonał.  To już ostatni tacy ludzie odchodzą.  Niech spoczywa w pokoju.
sake3

sake2020

04.01.2024 12:16

Dla NB to rzeczywiście olbrzymia strata.Wspaniały umysł.Jego blogi zawsze rzeczowe,poważne skłaniały do dyskusji.Niech spoczywa w pokoju.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

04.01.2024 12:21

[*] R.I.P.[*]
Edeldreda z Ely

Edeldreda z Ely

04.01.2024 12:36

Świeć, Panie nad Jego duszą.
Będzie tu Pana brakować...
m.youtube.com
Imć Waszeć

Dark Regis

04.01.2024 12:45

Dodane przez Edeldreda z Ely w odpowiedzi na Świeć, Panie nad Jego duszą.

RIP. PS: Odnośnie filmu... a teraz będzie odwrotnie. To Niemcy już przebierają trepami i szykują się nam z "pomocą" w razie czego, czyli tego, że brak realnej pomocy "europejskiego NATO" Ukrainie stworzy wreszcie zagrożenie dla nas w Polsce, z czego skwapliwie skorzystają. USA-447 zaś zachowują się obecnie tak samo jak sojusznicy z Anglii w 1939. Popychają nas na przód zapewniając o wiecznotrwałym poparciu, jednocześnie stawiając na Niemcy jako regulatora ciśnień.
Darek65

Darek

04.01.2024 12:44

Kondolencje dla rodziny. Mam nadzieję, że nie zrezygnuje i poprowadzi bloga po drugiej stronie.
AŁTORYDET

AŁTORYDET

04.01.2024 13:02

Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie.... Najszczersze kondolencje dla rodziny.
spike

spike

04.01.2024 13:30

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE.
SilentiumUniversi

Silentium Universi

04.01.2024 13:36

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
Chatar Leon

chatar Leon

04.01.2024 13:40

Wieczne odpoczywanie...
Bez wątpienia najlepszy autor NB w konkurencjach męskich.
RinoCeronte

RinoCeronte

04.01.2024 13:49

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
Siberian Husky Dog

Siberian Dog Husky

04.01.2024 13:55

“Gdyby śmierci nie było nikt z nas by już nie żył. Przemijamy jak wszystko by w ten sposób przetrwać.” – Jan Twardowski
Trudno zapomnieć kogoś, kto dał nam tak wiele do zapamiętania
Anioł Stróż przyjął Go pod swoje skrzydła. Jest już bezpieczny
Roz Sądek

Roz Sądek

04.01.2024 14:12

Wieczny odpoczynek racz my dać Panie.
angela

angela

04.01.2024 14:25

Niech spoczywa w pokoju wiecznym Amen. 🙏
Kondolencje dla rodziny.
Będzie żył w naszej pamieci.💐❤
Swisspola

Swisspola

04.01.2024 14:40

Do końca walczyłeś o wolną Polskę. Cześć Twojej pamięci. Wstaw się tam za Polską, bo teraz bardzo tego potrzebujemy.
Es

Es

04.01.2024 16:35

Bardzo przykra wiadomość. Wielka strata. Wyrazy współczucia dla rodziny. 
Spoczywaj w spokoju.
paparazzi

paparazzi

04.01.2024 17:09

Będzie Go brakować tu na blogu. Liczba wpisów: 1,181 elementarna lektura do doczytania szczególnie dla polityków . R.I.P.
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

04.01.2024 17:13

@Jeden z nielicznych na NB , którego warto było czytać i komentować. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Kondolencje dla rodziny i bliskich
Jan1797

Jan1797

04.01.2024 17:16

Świeć Panie nad jego duszą, Wielka to tutaj strata.
Rodzinie i bliskim przykazuję wyrazy współczucia.
Chatar Leon

chatar Leon

04.01.2024 18:30

Czy wolno zapytać, ile p. Owsiński lat na tym łez padole przeżył?
Edeldreda z Ely

Edeldreda z Ely

04.01.2024 18:36

Dodane przez Chatar Leon w odpowiedzi na Czy wolno zapytać, ile p.

archiwum.instytutpileckiego.pl
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

04.01.2024 19:32

Sp. Andrzej nobilitowal NB. Zolnierz Niezlomny zostal odwolany na zasluzony odpoczynek wieczny. Czesc Jego Pamieci !
Trzeba wracac do jego ekspertyz, wiec powinny tu zostac zachowane ku przestrodze, i jako depozyt mysli niezaleznej wybitnego patrioty
Kaczysta

Kaczysta

04.01.2024 19:33

Słowa wydają się niewystarczające, aby wyrazić smutek, jaki czuje z powodu śmierci tak znakomitego blogera
Żal
Domyślny avatar

fritz

05.01.2024 09:23

Wielka strata!
Spoczywaj w Bogu!
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

05.01.2024 12:23

Czas upływa, ludzie odchodzą. Brakować nam będzie coraz bardziej opinii i analiz bezpośrednich świadków historii. Ludzi, którzy oprócz solidnej edukacji i wrodzonej inteligencji mieli również mocny kręgosłup moralny. Zabraknie nam wpisów p. Andrzeja, tak jak zabrakło mądrych komentarzy filozofa Krzysztofa Karonia czy błyskotliwych blogów kapitana ż.w. Tomasza "Seawolfa" Mierzwińskiego... Czasem wracam do ich książek, które nie tracą nic na swojej aktualności... R.I.P.
Andrzej Owsiński
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 182
Liczba wyświetleń: 2,987,625
Liczba komentarzy: 5,489

Ostatnie wpisy blogera

  • Po śmierci Andrzeja Owsińskiego
  • Finis Poloniae et Europae
  • Unia - czy niemieckie lokajstwo?

Moje ostatnie komentarze

  • Proszę bardzo, można dokonać przedruku, z zachowaniem wszelkich oczywistych zasad, naturalnie. Pozdrawiam.
  • Po pierwszej wojnie światowej budownictwo okrętowe w Szczecinie upadło całkowicie. Dlatego moje sformułowanie, że nie było przemysłu okrętowego jest prawdziwe, istniały obiekty stoczniowe dawnych…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Przyczyny upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów
  • Nie dajmy się skołować pół, lub ćwierćinteligentom
  • Uwagi na temat wypowiedzi o Tadeuszu Mazowieckim

Ostatnio komentowane

  • mada, Serdeczne kondolencje.
  • Jacek K. Matysiak, Panie Janie, gratuluję pięknego, mądrego Ojca, którego każdy chciałby mieć. Gratuluję też dobrych genów. R.I.P. Panie Andrzeju...
  • sake2020, Ojciec pana Jana byłby zasmucony widząc obecne zakusy likwidacji Instytutu Pileckiego przez ministra Sienkiewicza.Instytutowi zarzuca się ..zaciemnianie prawdy o zbrodniach Polski w czasie wojny.…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności