"THE WASHINGTON POST" POZDRAWIA TUSKA

Wszystkich zakochanych w premierze Tusku zapraszam do przeczytania notki. Szczególne pozdrowienia przesyła Wam i Waszemu proeuropejskiemu wodzowi "The Washington Post" i "The new York Times"  :)) Nie trzeba się nawet bardzo zagłębiać w wykresy i komentarze - "massive failure" oraz "determined to give disaster a chance" zrozumiałe jest dla każdego :) 

"The Washington Post" cytuje amerykańskiego noblistę, prof ekonomii Paula Krugmana, który zastanawia się, jak to się dzieje, że Polska wydawała się być "zieloną wyspą"? Jako klucz do "polskiego cudu"wskazuje ogromną dewaluację złotego w stosunku do euro w 2007-2012 oraz spowodowaną tym konkurencyjność polskiego eksportu. Napływający do Europy Środkowo-Wschodniej kapitał pomógł polskiej gospodarce - nie był to bynajmniej magiczny dotyk ręki premiera, ani Vincenta.

Dla Krugmana jest to "fair enough" że Polish prime minister chce sobie zacieśniać przyjazne więzy z European neighbors, ale nie rozumie, dlaczego polski rząd, forsując przystąpienie do strefy euro, chce się pozbawić  możliwości kontroli własnej waluty w czasie kryzysu?   

"Jest jeszcze czas by się wycofać, ale wygląda na to, że Warszawa chce przyjąć politykę, która w 2009r spowodowałaby duże problemy" 

Na łamach "The New York Timesa" ten sam ekonomista kolokwialnie radzi każdemu, kto obserwując Hiszpanię, Irlandię i obecnie Cypr, nadal chce wejścia do strefy euro, aby huknął porządnie głową o ścianę :)

"Ilu jeszcze dowodów potrzebujesz, aby przekonać się, że euro to pułapka?" -pyta noblista nie zostawiając suchej  nitki na Poland's leadership.

 

Ach, te amerykańskie nieuki! Dlaczego nie chcą się nabrać na świetlany PR naszego Słońca Peru?!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Noemi

28-03-2013 [07:03] - Noemi | Link:

Trzeba tylko wierzyć, że chwila w której będziemy musieli wejść do strefy euro nigdy nie nadejdzie, a po Tusku pozostaną tylko pomniki w Niemczech, postawione przez Merkel w dowód wdzięczności, za niemiecko- kaszubską duszę i karne wypełnianie rozkazów.

Obrazek użytkownika gralfa00aa11

28-03-2013 [11:59] - gralfa00aa11 | Link:

Tak,zauwazylismy ogromne zmiany razem z D Tusk,oczywiscie w tej dziedzinie. Od razu nastaly,gdy nastal,i jego umiejetnosciom to zawdzieczamy. Az tak do tych ..drzwi mlynarczykow na polit orfanki modla sie w US,jak by raczej innowiercom ,protestantom przystalo - ze odwolam sie do zmian naglych,nastalych z czyjas osoba w US.. Mlynarczyk i orfanka,Spiner PP sotnia,ze Swierkiem o Betlejem walka..Sallciom taty..Spiner Sotnia parzenice,dopiekanie ze zlotowke w mennicy widzicie. Nieprzytomni od agresji,starych wojen,zbyt..ale i jihad cos potrafi..a co dopiero..takie formacje starej grandy jak mobilzacja zaginela polska. Nie wydaje mi sie by Tusk wprowadzil ekonomiczne zmiany,by to w umiejetnosciach lezalo jego.