NOWOCZESNY RUCH NARODOWY

Gdy okazało się, że PiS nie ma pomysłu na sporą cześć młodego elektoratu "oszukanych", rozpoczął się duży ruch w wyścigu, by podpiąć się jakoś pod nowy, perspektywiczny trend. Reaktywował się Roman Giertych, ideologiem nowego ugrupowania ogłosił się Rafał Ziemkiewicz, wigor odzyskali wyleniali "narodowcy" w rodzaju Krzysztofa Bosaka i Artura Zawiszy. Jeśli jednak Ruch Narodowy ma być czymś autentycznym, niemarginalnym i jednocześnie zerwać się z rosyjskiej smyczy na rzecz włączenia się w budowanie Wolnej Polski, jest obecnie tylko jeden człowiek mogący spełnić te nadzieje:

Czym jest nowoczesny Ruch Narodowy?

PS

Zapraszam do siebie na Twittera:

"Była pożyczka moskiewska, teraz kazachska darowizna. Czym skorupka... tym Polska Plus Rosja...http://fakty.interia.pl/polska/news-europa-plus-dostala-5-mln-euro-od-nazarbajewa,nId,944091"

"Parafrazując mędrca lewicy: "Pod względem moralnym Dawkins jest w mniejszym stopniu człowiekiem, niż dorosła świnia" http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/richard-dawkins-plod-jest-w-mniejszym-stopniu-czlo,1,5445212,wiadomosc.html

"Papież podważa katolicką interpretację - Piotr jest Skałą (Mt 16:18). Czy to tylko słowa, czy prawdziwa reformacja?" http://niezalezna.pl/39580-zaskakujaca-homilia-papieza-franciszka-inauguracja-inna-niz-wszystkie

Moje najnowsze kazanie:

"WŁĄCZ WYCIERACZKI I GAZU!"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [11:56] - Paweł Chojecki | Link:

Obrazek użytkownika rzeczpo

19-03-2013 [12:09] - rzeczpo | Link:

Mam wrażenie, że Polska prawica nie potrafi się zjednoczyć. Każdy chce być ponad każdym. Nikt nie chcę nawet być stawiany na równi. Cel jest jeden - być hegemonem wśród ruchów prawicowych.

PS. http://inaczejnizwszyscy.wordp... - Zapraszam na mój autorski blog.

Obrazek użytkownika kolo003

19-03-2013 [13:25] - kolo003 | Link:

Odważna okładka, prawdziwie "pod prąd";)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [14:33] - Paweł Chojecki | Link:

Stało się coś niezwykłego - papież poszedł na emeryturę tj. pokazał, że jest zwykłym człowiekiem. "idź POD PRĄD" nie byłoby sobą, gdyby podobnie jak inne media pominęło ten temat. Szczególnie, że niemiecki papież słusznie wskazał drogę "pod prąd"...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Złotnick

19-03-2013 [14:32] - Złotnick | Link:

Na razie z braku czasu nie obejrzę filmu z panem Marianem. Ale to kazanie - najwyższa jakość :) W Panu, Pastorze, widać po prostu pasję dla Słowa Bożego.

Komputer pomógł mi ;) znaleźć tekst, który mi przyszedł na myśl:

"...z obfitości serca mówią usta.Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy..." Mat. 12:34-35

i to nie, że jakies pochlebstwa, po prostu doceniam.

i serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [17:31] - Paweł Chojecki | Link:

Doceniam więc tym bardziej pochwałę!

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

19-03-2013 [15:01] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

w Polsce powinna powstac nowa partia polityczna, np. wywodzaca sie z ruchu Narodowcow. W Austrii (8 mln. mieszkancow) jest szesc partii politycznych, teraz powstala nowa partia: Piraci. Jak Piraci spelnia okreslone warunki, to moze wejda po wyborach, ktore beda na jesieni, do Parlamentu.

U nas i wszedzie w krajach demokratycznych, na partie polityczne, ktore nie spelnily swoich przedwyborczych obietnic NIKT nie glosuje !
Demokracja, to oddolne organizowanie sie.Demokracja to nie puste przemowienia, nie dbanie o wlasne stolki przez funkcjonariuszy partyjnych, to SLUZBA dla spoleczenstwa.
Rodacy, angazujcie sie i oburzajcie sie, ale bez obrzucania sie blotem i nie dzialajcie anonimowo.

Uwazam, ze w Polsce powinna powstac nowa partia polityczna, przedstawic spoleczenstwu konkretny program i wprowadzic inna kulture i inne metody scislej wspolpracy ze spoleczenstwem.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [17:31] - Paweł Chojecki | Link:

W tym zakresie zazdroszczę mądrym narodom i społeczeństwom. W Polsce jest na opak - im polityk więcej nakłamie i mniej obietnic zrealizuje, ma większe szanse na reelekcję. Ten problem od dłuższego czasu mnie nurtuje - co jest tego przyczyną? Jak to zmienić? Na razie dziarsko kroczymy ku katastrofie...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki
 

Obrazek użytkownika Daf

19-03-2013 [22:11] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Pisze Pan- co jest przyczyna ? Jak to zmienic ? ja mysle, ze Polacy powinni powoli wyzbywac sie swoich wad , ktore nie pozwalaja "patrzec poza brzeg wlasnego talerza". Wczoraj napisalam na NIEPOPRAWNYCH (blog p.szczurabiurowego) m.in." Glowne wady Polakow, to zarozumialstwo, intryganctwo, donosicielstwo, tolerowanie przecietnosci i zwalczanie wszystkiego, co ponad ta przecietnosc wyrasta i obciazanie za wszystko zle "tych innych" - EU, Niemcow, Masonow itp"
No i co ? Od wczoraj trwaja nieprzerwanie niewybredne ataki na mnie ! A ja jestem przekonana, ze Polakom jest potrzebne KATHARSIS ! I wtedy mozna zaczac wszystko od poczatku ! Oby nie bylo za pozno !
A co Pan o tym sadzi ? Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [22:26] - Paweł Chojecki | Link:

Zgadzam się z Panią całkowicie. Polacy jednak nie chcą zmiany, a każdego, kto im wskazuje na prawdziwą przyczynę nieszczęść, traktują jak wroga.

Dziś spacerowałem z Żoną po naszym osiedlu - dzielnica domków jednorodzinych z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Niektóre stoją puste, w innych pali się światełko tylko w jednym pomieszczeniu - Polska wymiera lub wyjeżdża...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

19-03-2013 [15:03] - fritz | Link:

Zawisza i owszem, a nawet gorzej.

Obrazek użytkownika bravor

19-03-2013 [15:29] - bravor | Link:

nie wiadomo jakiego narodu są narodowcami. Tym bardziej że jak widzę, że przywódcą "nowoczesnych" narodowców został Giertych (?) Zbiera się ponownie kółko LPR-u, nowe otwarcie?, raktywacja?, a w sumie rozłamowcy, którzy więcej zrobili złego niż dobrego. Jak dla mnie to są agenci 3 RP, do takich narodowców i Michnik mógłby się zapisać.

Różne indywidua chcą ponownie oszukać młodzież, zagospodarować ich entuzjazm, ile razu tak już było? zawsze młodież została oszukana, przez bezwzględnych politycznych graczy pokroju Michnik, Tusk, Giertych, Palikot. Teraz wracają w nowej kombinacji, przebierają nóżkami do nowego rozdania.

Obrazek użytkownika emilian58

20-03-2013 [02:39] - emilian58 | Link:

Siedzenie na kanapie gapiac sie w tvdajnie i czekanie na prawdziwe wyniki totolotka?

Obrazek użytkownika quijote

19-03-2013 [15:34] - quijote | Link:

Pan Marian działa już od dawna, ale teraz rzeczywiście stał się rozpoznawalny dla szerszego grona społeczeństwa.
dobrze się stało bo to gość co mówi i robi, a nie tylko mówi.

Obrazek użytkownika fritz

19-03-2013 [16:01] - fritz | Link:

Uzywasz pojecia kontr-kultura. Jest oczywiste, co masz na mysli ale sformulowanie nie jest dobre.

Bo kultura jako taka jest dobra.

To co mamy teraz, to nie jest kultura, to jest wlasnie antykulturowe bagno, anty-kultura, anty-cywilizacja, to jest barbarzynstwo.

Celem jest wlasnie powrot do polskiej kulutry, do polskiej cywilizacji.

W tej chwili nie wiem, jak to sformulowac.

W kazdym razie okreslenie kontr-kultura kojarzy sie automatycznie niedobrze.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika pst

19-03-2013 [16:42] - pst | Link:

Państwo polskie =wielka zbiorowość urzędników

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [17:33] - Paweł Chojecki | Link:

A gdzie więc jest naród/wyborcy???

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

19-03-2013 [18:04] - pst | Link:

I czy w ogóle jest. Jeśli tak, oby narodowcy zdołali go obudzić.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [19:25] - Paweł Chojecki | Link:

Jeśli jednak go nie ma, to i narodowcy nic nie wskórają. Tu trzeba regeneracji.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

20-03-2013 [20:50] - pst | Link:

Oby regeneracja narodu dała lepszy skutek niż np. wtryskiwaczy.

Obrazek użytkownika m.

19-03-2013 [19:15] - m. | Link:

... człowiek silny i autentyczny, zza jego słów nie wyziera pustka.

Ważne - 49.30 -50.00.
Polacy mentalnie wciąż czują się petentami we własnym państwie. To bardzo ułatwia sprawę naszym okupantom. Pan Marian w swoich przemówieniach wzywa do zmiany tej postawy na głębokie przekonanie, że jesteśmy u siebie i postępowanie zgodnie z naszą pozycją, a nie z tym, gdzie rządzący chcą nas widzieć.
Podoba mi się połączenie siły i rozsądku - "...odzyskać,przegonić i nie ponosić strat tak długo, jak się da...", działać mądrze i skutecznie.

Odnosząc się do zamieszczonego kazania, oby w RN widzieli jasno, również to, kto jest kim pośród nich, i odważnie zmierzali do deklarowanego celu - "włącz wycieraczki i do przodu" :). Testem dla przywódców może być stosunek do M. Kowalskiego.

Obrazek użytkownika Daf

19-03-2013 [20:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

" Polacy mentalnie wciaz czuja sie petentami we wlasnym panstwie."
------------------
Czy nie sadzi Pan, ze moze chca sie tak czuc ? Bo dlaczego szczytem sukcesu zyciowego jest dla wielu Polakow praca w zagranicznej firmie ?
Dlaczego cudzoziemcow traktuje sie w Polsce ze szczegolna uprzejmoscia ?
Tego nigdzie nie ma.
PS: Pan Marian Kowalski to autentyczny Polak.

Obrazek użytkownika m.

19-03-2013 [21:18] - m. | Link:

Właśnie, to poczucie gorszości...

Ale czy Polacy tego chcą? Czy można czegoś takiego chcieć?! Raczej wpadli w jakiś dziwny rodzaj mentalnej/duchowej niewoli, wydawałoby się obcej naszej kulturze, a bliskiej typowi człowieka sowieckiego.

Proszę nie traktować tego jako usprawiedliwienie. Nie podoba mi się taka postawa. Dlatego za szczególnie cenne uważam to, że P. Kowalski nawołuje do zmiany, budzi poczucie dumy, jaką gospodarz powinien odczuwać, będąc "na swoim".

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [22:04] - Paweł Chojecki | Link:

Na temat mentalnej/duchowej niewoli współczesnych Polaków napisałem siedem lat temu tekst: "Mentalność szarańczy". Niestety jest nadal aktualny...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

19-03-2013 [20:43] - xena2012 | Link:

to znaczy ,że istnieją również inne choć też narodowe.I to właśnie jest źle,bo wszelkie podziały nigdy nie doprowadzą do celu,a niekiedy są tylko fasadą,czy prowokacją,lub przechodza niezauważone.Właściwie nie wiadomo już nic o Solidarnych 2010,na scenę polityczną wypełzają tacy ,,narodowcy'' jak Giertych pragnący ruch narodowy osłabić przez zagospodarowanie i spacyfikowanie.Ruch narodowy musi przekształcić się w partię,jeśli chce brać udział w życiu publicznym,powinien szukac koalicjantów a nie stać zagniewany z boku.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [22:08] - Paweł Chojecki | Link:

Marian Kowalski od lat deklaruje wolę współpracy ze wszystkimi dla dobra Wolnej Polski. To go pozytywnie wyróżnia.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MACIEJ

19-03-2013 [21:18] - MACIEJ | Link:

jak i "Włącz wycieraczki i gazu" P. Chojeckiego dało mi nadzieję na jakieś nowe ukształtowanie polityczne i duchowe w patriotycznie nastawionej części Polaków.
Pozdrawiam szanownych Autorów dziękując za ich nieustanną walkę o ruch narodowy!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-03-2013 [22:09] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za zachętę i pozdrawiam!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

20-03-2013 [09:12] - dogard | Link:

stary zgred , dzialajacy od dawna i nie majacy wynikow, ma byc ratunkiem dla mlodziezy narodowcow--zenada i manipulacja pastorowego lotu.Masz jeszcze innych cwaniaczkow przykrywkowych?

Obrazek użytkownika m.

20-03-2013 [14:40] - m. | Link:

Co Pan rozumie przez "wyniki"?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

20-03-2013 [18:03] - Paweł Chojecki | Link:

"Zakazuje się niepokoić pacjenta!"

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki