CZECHY ZA IZRAELEM - BRAWO!

Czesi, pomimo dekapitacji elit w bitwie na Białej Górze w roku 1620, nie stracili politycznego rozsądku. Choć po kontrreformacji stracili swoją podmiotowość w rozgrywkach geopolitycznych (oprócz eksterminacji szlachty, Liga Katolicka zredukowała do ¼ liczbę mieszkańców, zrujnowała ekonomicznie i zlikwidowała niezależność Królestwa Czech), do dziś nasi południowi sąsiedzi podejmują rozsądne decyzje polityczne. Przykładem tego jest jednoznaczne poparcie Izraela na forum ONZ podczas piątkowego głosowania nad podniesieniem statusu Palestyny.

Czesi mają świadomość tego, że bez pomocy jakiegoś mocarstwa nie obronią swoich interesów narodowych. Nie wierzą Niemcom, którzy wysuwają wobec nich pretensje terytorialne i historyczne, nie wierzą Brytyjczykom, którzy zdradzili ich w Monachium. Nie przychodzi im też do głowy idiotyzm, któremu ulega część naszych neoendeków, by w Rosji szukać oparcia dla swoich interesów i „konserwatywnych wartości”. Wiedzą, że jedynie USA mogą realnie i przyjaźnie patrzeć na ich interesy. Ale USA są za oceanem, koncentrują się na Azji południowo-wschodniej i w rozgrywkach z Putinem mogą łatwo poświęcać niezbyt ważnych sojuszników z Europy Środkowej. W jaki więc sposób uczynić siebie ważkim w oczach Ameryki?

Sprytni Czesi nie mają trudności z odpowiedzią na to pytanie. Wiedzą, że w tej części świata kluczowym sojusznikiem USA jest Izrael. USA mogą poświecić w swojej polityce Czechów, Polaków, czy Węgrów, ale nie poświecą Izraela! Co więc zrobili Czesi? Ano postarali się, by Izrael miał interes w lobowaniu za nimi w USA. Z takim wsparciem ich pozycja w Waszyngtonie jest niezagrożona.

Czesi nie popierają Izraela tylko doraźnie, ale od czasów jego powstania w 1948 roku. Już wtedy, nie zważając na embargo ONZ, Czechosłowacja wysłała broń Izraelczykom (23 myśliwce Avia S-199 oraz szkolenie pilotów). W przeciwieństwie do nas, Czesi dobrze rozumieli, że rozbudzanie nastrojów antysemickich po wojnie sześciodniowej roku 1967 jest w interesie komunistycznej Rosji. Po odzyskaniu wpływu na swoją politykę zagraniczną w 1990 roku, wznowili stosunki dyplomatyczne z Izraelem i wspierają go na arenie międzynarodowej.

Jak widać z piątkowego głosowania w ONZ, Izrael nie ma wielu przyjaciół – za jego interesami głosowało tylko 9 państw (w tym USA, Kanada, Czechy), 138 było przeciw (w tym oczywiście Rosja i Chiny), a 41 (w tym Polska i Niemcy) wstrzymało się od głosu. W takiej sytuacji głos Czech jest ważki i z pewnością odnotowany w Jerozolimie. Nic dziwnego, że premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział niedawno:

„Izrael nie ma lepszego przyjaciela w Europie niż Republika Czeska”.

Patrząc na rozkład głosów w ONZ, można wyciągnąć proste, geopolityczne wnioski. Polityka amerykańska napotyka coraz to większe trudności (a w szczególności jej bezwarunkowe poparcie dla Izraela). Prezydent Obama będzie starał się dystansować od Jerozolimy i pozować na bezstronnego arbitra. Izrael będzie więc z czasem coraz bardziej osamotniony. Wsparcie nawet niewielkich Czech będzie mu bardzo na rękę i będzie starał się je utrzymać, z czego Czesi osiągną różnorakie korzyści. Państwa opowiadające się przeciw Izraelowi stawiają się w orbicie geopolitycznych interesów Eurazji. Podział UE na tym tle jest dowodem z jednej strony rosnącego wpływu elektoratu muzułmańskiego w części jej państw, a z drugiej tężejącej osi interesów Berlin-Moskwa-Pekin.

W tym kontekście widać dalekowzroczną mądrość polityki Lecha Kaczyńskiego, który nawiązując do Jagiellonów (a także ostatniego Piasta i I RP) od 2007 roku zapalał w oknach swego pałacu chanukowe świece.

***
 

Stolica Apostolska przyjmuje z zadowoleniem decyzję, na mocy której Palestyna stała się nieczłonkowskim państwem obserwatorem ONZ”

PS
Ludziom o małym rozumku, zaślepionych lewacką propagandą antyizraelską, dedykuję trafne wypowiedzi Józefa Darskiego, gospodarza tego portalu:

"Potencjał jest i już zagospodarowuje go Opara i NE. Gdybym był płk KGB odpowiedzialnym za Priwislanski Kraj, zainwestowałbym mocno w obóz antystołowy-narodowy. Hasła:

- USA naszym wrogiem, bo instrumentem Izraela, który chce 60 mld dolarów i Judeopolonii, a tam morduje dzieci, naszym przyjacielem od czasu Andersa jest Iran

- Wrogiem katolickiej Polski jest zagniwajszczyj Zapad, dlatego Polacy powinni walczyć z libertynizmem, mają w tym pomoc Rusi - ostatniego prawdziwie chrześcijańskiego kraju

- Wrogiem Polski, który nas okrada i wyzyskuje jest UE, z której trzeba wystąpić, precz z UE i germanizacją

- Odwiecznymi wrogami Polaków, mordercami, ludobójcami są Ukraińcy, Litwini chcą tylko zniszczyć Polaków (na Litwie inne hasła dla Polaków i Litwinów) - jakakolwiek współpraca z tymi narodami morderców jest zdradą, najpierw mają ukorzyć się przed Polakami i przepraszać, że żyją.

- Precz z okrągłym stołem i jego twórcą Michnikiem (jednocześnie odwrotne rozkazy dla czerskich - pluć na wszystko co polskie, oskarżyć Polaków o holocaust itp. by sztucznie stworzyć falę antysemityzmu)

- Walka na śmierć i życie z polakożerczymi żydami, którzy gnębią Polskę - tu odpowiednie listy, tak głupie, by trafiły do każdego polskiego idioty

A następnie czekać jak polactwo pod wodzą nowej endecji jak dojrzały owoc samo spadnie w nasze, moskiewskie ręce. Będziemy mieli naszych przeciwników okrągłego stołu i wymienimy zużytą agenturę na świeżutką z poparciem polskich mas jak zawsze." 19.11.2012

"Myślę, że na poważnie zabrano się za hodowanie neoendencji, która znajdzie wspólny język z Rosją ku radości Niemiec. Antyamerykańska kampania połączona z kampanią przeciwko Izraelowi, którego nawet byt państwowy w Palestynie jest przedstawiany jako zagrożenie dla Polski (NE - ŁŁ), ma nas odizolować i uniemożliwić nie tylko racjonalną politykę, ale zniechęcić USA do interwencji z zewnątrz na korzyść Polski.

Owa interwencja z zewnątrz jest jedyną nadzieją dla społeczeństwa zbyt słabego by obalić system samemu, np. korzystając z walk wewnątrz obozu władzy. A zatem czeka nas, z powodu deprawacji i denacjonalizacji społeczeństwa, rok 1956. (…) Niestety, w tej chwili widzę w perspektywie jedynie Polskę wyizolowaną i na trwale przytroczoną do Rosji przez samych Polaków. Nie widzę siły politycznej, która przeciwstawiłaby się kampanii antyżydowskiej ze strony prawicy narodowej, tym bardziej, że potomkowie żydowskich komunistów robią wszystko, by rozpalić antysemityzm i dostarczyć argumentów do takiej kampanii właśnie. Gdyby nie było Wybiórczej, antysemityzm by już dawno w Polsce znikł. A tak sądzę, że okaże się skutecznym narzędziem kompromitowania wolnościowych aspiracji." 30.08.2012

***
  Tradycyjnie zapraszam do siebie na Twittera - oto kilka ostatnich wpisów:

"Perfidia Adama M.: Kaczyński toruje w Polsce drogę putinizmowi, czyli systemowi, w którym można zamykać w kryminale swoich oponentów politycznych."

"Ziemkiewicz pisze o przyjaźni Urbana z Michnikiem. Ale warto też wspomnieć o zażyłości Urbana z Korwinem-Mikke. To jeszcze więcej wyjaśnia..."

"IV Mojż. (Liczb) 13 rozdz. wers 33. Potęga wojny psychologicznej. Ciekawe, jaki ma ona udział w klęskach obozu patriotycznego?Gdzie wyjście?"

"idź POD PRĄD" - jedyne pismo konserwatywnych protestantów:
100

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Seksot Zhopnitskij

03-12-2012 [06:38] - Seksot Zhopnitskij | Link:

Tak sobie mysle, ze geopolitycznie Polska (jak i Czechy) jest w tej samej sytuacji co w koncu lat 30-tych XX wieku. Zmienila sie frazeologia i dekoracja, ale problem serca Europy nie zostal od polowy 18-tego wieku rozwiazany do dzis. Tylko silna Polska moglaby ten problem rozwiazac. Takiej nie ma i nie bedzie, bo nie ma Polakow. Tak wiec zasadnicza jednak roznica na dzisiaj jest to, ze Polska nie jest rzadzona przez polskich patriotow takich jak Beck i inni pulkownicy, tylko jakis chlam, ktory zbolszewizowany narod wybral za obecanego przed wyborami pol litra. Wtedy Beck (jak i Benes czy Hacha) nie mial do wyboru pomiedzy NKWD, Gestapo i Mosadem. Mosadu wtedy nie bylo. Dzisiaj ten wybor jest, i mozna wybrac ogon ktory merda psem. Czesi sie czegos nauczyli i maja reprezentantow ktorzy maja na wzgledzie interes narodowy. W Polsce sytuacja jest odmienna... Ponadto, nawet madre glosowanie w ONZ by Polsce nie przynioslo zadnych korzysci. Polska w obecnej chwili jest posmiewiskiem calego cywilizowanego swiata i zagranicznych politykow i sie po prostu nie liczy jako potencjalny partner. Predzej czy pozniej, tak jak we wrzesniu 1939, Niemcy i Rosja do Polski beda musieli wkroczyc ze wzgledow "sanitarnych", z ta roznica, ze linia demarkacyjna w tajnym protokole do ukladu o przyjazni i wspolpracy bedzie teraz na Wisle.

Jasiu z Hameryki

Obrazek użytkownika stanczykblazen

03-12-2012 [09:27] - stanczykblazen | Link:

Kazde państwo ma swego Brzezińskiego, Czesi maja Madeleine Olbracht.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [12:55] - Paweł Chojecki | Link:

W dużej mierze podzielam Pańską ocenę. Dlatego też podałem przykład Czechów  w szerszym kontekście czasowym. Nie napisałem tez nic na temat polskiego głosowania, bo jak Pan słusznie zauważył, sprawa jest dużo szersza.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Wan_da

03-12-2012 [09:33] - Wan_da | Link:

Patrzac na stanowisko Czech nalezy rozwazyc dwa czynniki. 1. Poprawnosc takiego stanowiska z punktu widzenia tzw prawdy oraz 2. Balans strat i zyskow wynikajacy z przyjecia takiej czy innej pozycji.
Punkt 1 mozna swobodnie pominac, gdyz jest on powszechnie ignorowany przez prawie wszystkich , a szczegolnie przez wielkie mocarstwa. Pozostaje zatem tylko punkt 2. Straty wynikajace z takiego stanowiska to grozba atakow terrorystycznych ze strony Muzulmanow czy Arabow ogolnie, oraz mozliwe pewne straty w handlu z krajami arabskimi. Jakie zatem zyski Czesi mogli miec na uwadze zajmujac mniejszosciowe stanowisko w glosowaniu.Glownie a moze i przedewszystkim uzyskuja sympatie w Izraelu, najpotezniejszym calosciowo kraju swiata, kraju , ktorego wykonawczym ramieniem sa Stany Zjednoczone.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

03-12-2012 [12:19] - stanczykblazen | Link:

My Stanom przypodchlebiamy się od zarania dziejów i co ? NIC, wizy jak były , tak są. Offsetu jak nie było , tak nie ma. Tarczy jak nie było , tak nie ma . A zapewnienia o przyjaźni , jak były , tak są.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [13:23] - Paweł Chojecki | Link:

Spróbuję wiec nieco jaśniej. USA muszą mieć interes w popieraniu Polski. Samo nasze "łaszenie" się niewiele znaczy. Ale dla Izraela nasze poparcie ma dużo większe znaczenie - i tędy właśnie droga do serca Ameryki, by odwzajemniła naszą miłość...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [12:48] - Paweł Chojecki | Link:

Wśród części polskich prawicowców istnieją równolegle dwie sprzeczne tendencje - szukanie ratunku w USA i niechęć do Izraela. Trzeba otrzeźwieć!

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-12-2012 [11:08] - NASZ_HENRY | Link:

w Polsce kształtowany jest przez Gazetę Wyborczą, która żywi się na co dzień antysemityzmem i sama go stwarza.
Działania rządu Tuska są anty amerykańskie a polityka zagraniczna zgodna z polityką Niemiec co
znalazło odbicie w tym głosowaniu. Polityka to jednak nie popieranie w ciemno i gratis. Z Izraelem można pohandlować, zwłaszcza, że oni mają COŚ czego nam brakuje ;-)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [13:19] - Paweł Chojecki | Link:

Amen!!!

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika rob2004

03-12-2012 [14:40] - rob2004 | Link:

Izrael ...

Czy Izrael przetrwa?

W dłuższej perspektywie moim zdaniem czeka go los Królestwa Jerozolimy trwającego prawie 150 lat.

Dlaczego?

Demografia.

Pod naciskiem świata zachodniego Izrael albo skurczy się terytorialnie do enklaw żydowskich albo będzie musiał dać muzułmanom pełnię praw wyborczych.

Cytat z Rzepy:

"Żydzi mniejszością?

Jest to scenariusz, którego wielu Izraelczyków obawia się bardziej niż stworzenia Palestyny. Już obecnie na terenie Izraela obok 5,8 miliona Żydów mieszka 1,6 miliona Arabów. Jeżeli status obywateli otrzymaliby również Palestyńczycy z terytoriów okupowanych (1,7 miliona ze Strefy Gazy i 1,8 miliona z Zachodniego Brzegu Jordanu), stosunek między obydwiema nacjami wynosiłby 5,8 do 5,1.

Biorąc pod uwagę większy przyrost naturalny Arabów, za kilka lat Żydzi mogliby stać się mniejszością we własnym kraju. Wówczas nie byłoby już mowy o utrzymaniu statusu Izraela jako „państwa żydowskiego". Mało tego, Arabowie w wyniku demokratycznych wyborów mogliby przejąć władzę".

Co wówczas pozostanie Żydom, których zwycięży demokracja?

Szukać sobie miejsca gdzie indziej.

Gdzie znaleźli sobie miejsce Krzyżowcy-Krzyżacy po upadku Jerozolimy?

Z pewnością wtedy Ameryka by Polski broniła tylko czy to jeszcze byłaby Polska?

Czy powrót do hasła: "wasze ulice, nasze kamienice" nie śni się Wam Panowie po nocach?

A co jeśli Żydzi wrócą do koncepcji Judeopolonii, czyli kraju pod jurysdykcją niemiecką administrowaną przez Żydów?

Indianie też byli gościnni - zamiast przywitać Kolumba kołczanem strzał pomagali mu zbudować osadę.

Jaka wdzięczność ich za to spotkała?

A jakiej my wdzięczności możemy się spodziewać?

Generalizuję, ale historie z przeszłości mówią jasno - spora część Żydów (nie mówię, że wszyscy) była niechętna Polsce niepodległej i z radością witała Krasną Armię w 1920 roku jak i w 1939.

Od ludu wybranego uchroń Nas Panie.

https://www.youtube.com/watch?...
http://www.gloria.tv/?media=36...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [14:56] - Paweł Chojecki | Link:

Porusza Pan jak zwykle ważkie zagadnienia absorbujące niejedną polską głowę. Gdy Polacy będą jako wspólnota słabi i głupi, grozi nam wiele złych scenariuszy. Pytanie, czy współcześni Żydzi mogą nam jakoś pomóc w zbudowaniu silnej IV RP i kiedy będą mieli w tym interes?

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

PS

Polecam artykuł zalinkowany powyżej

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [14:49] - Paweł Chojecki | Link:

"Odradzanie z popiołów"

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika rob2004

03-12-2012 [16:01] - rob2004 | Link:

Panie Pawle - przeczytałem ten tekst Pana Dawida i muszę powiedzieć, że już na początku stał się on niestrawny.

Dlaczego?

Ja rozumiem, że pochodzenie Pana Dawida do czegoś zobowiązuje - w końcu koszula bliższa ciału i widzi przede wszystkim cierpienie Żydów - ale używać tak haniebnego kłamstwa w stosunku do faktów historycznych jest przerażające.

Fakty:

1. Pan Dawid twierdzi, że Polacy byli mordowani od 1944 roku, Żydzi od 1939 roku.

A jaka prawda?

Już w 1939 roku Niemcy wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków inteligentów, narodowców, elitę.

Obóz w Oświęcimiu zbudowany w 1940 roku jako obóz koncentracyjny dla Polaków.

Obóz w Birkenau - pierwsze transporty Żydów po wybuchu wojny z USA (z poślizgiem) od czerwca 1942 roku.

2. Ilość ofiar - Żydzi - 3 mln

Polacy - najnowsze źródła podają liczbę około 2 mln

Ale te same źródła podają:

Stan demograficzny Polski w 1939 roku - 35 mln
Stan demograficzny Polski w 1946 roku - 23 mln

Spis z 1931 roku.

Ogółem ludności - 31 915 779
polski - 21 933 444
ukraiński - 3 221 975
ruski - 1 219 647
żydowski, hebrajski - 2 732 573
białoruski - 989 852
niemiecki - 740 992
rosyjski - 138 713
litewski - 83 116
czeski - 38 097
tutejszy - 707 088
inny i niepodany -50 282

Z państwa polskiego oprócz Żydów zniknęło jeszcze około 9 mln ludzi innych narodowości. Część z nich wojnę przeżyła dostając się pod "opiekuńcze skrzydła" ZSRR, ale o stracie tych 9 mln obywateli Polski nikt nie chce pamiętać. Czy o części z nich, którzy mieli polskie obywatelstwo ale nie byli Polakami a których spotkał ten sam los co Żydów nie mamy prawa mówić, że byli to polscy obywatele zamordowani przez najeźdźców i to już od 1939 roku a nie jak twierdzi Pan Dawid od roku 1944?

Panie Pawle - przytoczył Pan ten tekst tylko nie wiem czy jako argument czy też jako kontrargument własnych twierdzeń i przyjaźni polsko-żydowskiej?

Biskupów ganię za budowanie zgody z Cyrylem na kłamstwie więc i na takie kłamstwa Pana Dawida zgody być nie może.

http://www.youtube.com/watch?v...!
http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [17:33] - Paweł Chojecki | Link:

Absolutnie nie mam na celu dojście  z Żydami do jednej wersji historii. Ja wskazuję tylko na zrobienie wspólnego interesu. Analogia z Cyrylem jest w tym zakresie nieuzasadniona.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika xena2012

03-12-2012 [17:42] - xena2012 | Link:

pastor mówi? Mamt wspólnie strzelać do palestyńskich dzieci?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [19:50] - Paweł Chojecki | Link:

Oczywiście! Cieszę się, że mogę na Panią liczyć w zakresie właściwego odczytania moich intencji.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

03-12-2012 [16:07] - m. | Link:

Niestety, jesteśmy obezwładnieni stereotypami. O niektórych rozwiązaniach nawet pomyśleć nie wypada.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [18:01] - Paweł Chojecki | Link:

Ma Pan rację. Ale wyjście z naszych stereotypów to w tym monecie sprawa naszego przetrwania.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ma-Dey

03-12-2012 [18:25] - Ma-Dey | Link:

Czesi to nie Polska, a Polska to nie kraj w którym ludzie w sobotę leżą plackiem przed TV, a w niedziele (masowo)  łapią się za mycie samochodów i kopanie ogródka jak jest wiosna.W Polsce mamy "1go Listopada", a w Czechach ok 40 % rodzin nie odbiera swoich bliskich zmarłych w szpitalach...itd..itd...I co że żyjemy biednie?Bądźmy Polską, szanujmy swoją wiolność , religię wiare w Chrystusa, za wszelka cenę  nie pchajmy sie w kolejne miraże i obiecanki "ziemi obiecanej".Ponadto, Pan przytacza rzekomą mądrość Czechów, pisząc , cyt, :
"....  w 1956 roku,Czesi nie popierają Izraela tylko doraźnie, ale od czasów jego powstania w 1948 roku. Już wtedy, nie zważając na embargo ONZ, Czechosłowacja wysłała broń Izraelczykom (23 myśliwce Avia S-199 oraz szkolenie pilotów). W przeciwieństwie do nas, Czesi dobrze rozumieli, że rozbudzanie nastrojów antysemickich po wojnie sześciodniowej roku 1967 jest w interesie komunistycznej Rosji..".
Pan naprawde wierzy w to że Czesi samodzielnie prowadzili polityke "antyrosyjską" w 1967 roku?!!A Polska skolei "niezaleznie" sprzeciwiła się Izraelowi i poparła rosje tak?No to mamy problem, bo z tego co wiem, suwerenność (przynajmniej od Rosji )uzyskaliśmy w 1989 roku-przynajmniej tak mówią!
Dodatkowo-Żydzi zamieszkiwali w Polsce od XI wieku , nie dziwi to Pana że na terenach które zamieszkiwali-głównie zabór rosyjski, było nawiększe dziadostwo (brak dróg, infrastruktury, itd) a pieniążki na ziemie w Palestynie płynęły szeroka struga-skad pytam?Gdzie ta kasa sie podziewała przez te tysiąc prawie lat?Mysli pan że zapomną te 65 mld (o wizach nie wspomne) i tak lekka reka zaczną nam pomagać za frico..?Nie..no oczywiście nic nie ma za darmo, ale mysle że akurat w tym przypadku, cena mogłby byc zbyt wysoka!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [18:49] - Paweł Chojecki | Link:

A więc woli Pan kondominium? Współczuję...

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ma-Dey

03-12-2012 [19:22] - Ma-Dey | Link:

dla mnie kolejność Rzeczy wygląda tak : " Bóg, rodzina, ja sam ,naród i na końcu  państwo". Jeśli tego ostatniego nie mogę osiągnąć bez utrary..zatraty..wyrzeczenia się etc..etc, tych  "pierwszych" ( w takiej tylko kolejności) -  to niech to bedzie nawet "antarktyda"..!Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [19:46] - Paweł Chojecki | Link:

A więc współczuję Panu jeszcze bardziej! Czeka Pana bardzo bolesne zderzenie się z rzeczywistością - bez silnego, własnego państwa, nie ma mowy o poszanowaniu pozostałych wartości (to warunek konieczny, ale niewystarczający).

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ma-Dey

03-12-2012 [20:21] - Ma-Dey | Link:

Pan mi nie musi niczego współczuć, osobiście Baga w sercu mam, rodzinę mam, do siebie samego też mam szacunek, do tego wszystkiego wcale nie było mi potrzebne państwo, zreszta nie tylko mi ale Polakom-Narodowi Polskiemu  żyjacymu stulecie bez własnego Państwa.Pan mnie nie zrozumiał do konca chyba, ja pragne tez Pastwa Polskiego, ale mówiąc krótko " nie za wszelka cenę i nie na każdych warunkach".Polska musi byc Polską, a nie jakąś hybrydą nie wiadomo po co istniejacą i komu potrzebnąPozdrawiam.!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [20:32] - Paweł Chojecki | Link:

Ale dlaczego mi Pan tłumaczy, że "Polska musi byc Polską, a nie jakąś hybrydą nie wiadomo po co istniejacą i komu potrzebną"?

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Ma-Dey

03-12-2012 [20:40] - Ma-Dey | Link:

ja nie osmieliłbym sie Panu niczego tłomaczyć nigdy, ja tylko w naiwności i zuchwalstwie swoim pomyslałem że w tej kwestii chciałby pan poznać rówież mój pogląd.Pozdr.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

03-12-2012 [21:51] - Paweł Chojecki | Link:

Pytanie, jaki to ma związek z tematem? Bo akurat to "oczywista oczywistość".

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Złotnick

03-12-2012 [23:41] - Złotnick | Link:

"W tym kontekście widać dalekowzroczną mądrość polityki Lecha Kaczyńskiego, który nawiązując do Jagiellonów (a także ostatniego Piasta i I RP) od 2007 roku zapalał w oknach swego pałacu chanukowe świece"

dotąd, gdy była mowa o "polityce Lecha Kaczyńskiego", kojarzyła mi się głównie współpraca z państwami środkowoeuropejskimi, z Gruzją - o tym się często słyszało. O Izraelu chyba nie?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

04-12-2012 [00:35] - Paweł Chojecki | Link:

To na prawicy 'trefny temat". Ja też miewałem w tej kwestii różne oceny. Ale teraz tak to widzę. Co do Gruzji, to Izrael jej pomagał także.

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MACIEJ

04-12-2012 [00:50] - MACIEJ | Link:

i nie widze innej przyczyny czeskiej niezależności jak odsunięcie po 1990r. od władzy czy wpływu na nią zdrajców wychowanych przez Moskwę. Czechy nie są jakimś wyjątkiem okazywania czy wręcz demonstrowania swej niezależności wśród mniejszych od nas państw. Można się smiać z siebie nawzajem ( nie tylko my się z nich śmiejemy...ale oni też z nas) ale trzeba sie też umieć uczyć od sąsiada, który chyba trochę lepiej od nas stoi.