DLACZEGO TVN ATAKUJE PRAWORZĄDNOŚĆ?

Dzisiaj TVN dało przykład kolejnych "zbrodniczych zamiarów" obozu patriotycznego. Spece od propagandy wiedzą, że wśród widzów tej stacji dominują ludzie o niezbyt lotnym umyśle, ale za to o silnie rozwiniętych odruchach stadnych i koncentracji na małpowaniu świata celebrytów. Są to też ludzie, którzy wzorem sytych niewolników, cenią sobie przede wszystkim święty spokój - co już kiedyś trafnie opisał mistrz Krasicki w bajce "Pies i wilk".

Nic wiec dziwnego, że słowa Grzegorza Brauna o konieczności rozstrzelania zdrajców ojczyzny są odpowiednim straszakiem do "pluszowych polaków" wsłuchanych w wytyczne TVN. Ale patrząc bezstronnie na deklarację Brauna, trudno nie dostrzec w niej troski o praworządność. Kara śmierci dla zdrajców była (i w poważnych państwach nadal jest) normalnym elementem utrzymywania porządku prawnego i moralnego w społeczeństwie. W rzeczywistości więc Braun nie powiedział nic odkrywczego czy wywrotowego. Przypomniał o filarze funkcjonowania normalnego państwa. Może więc tu należy szukać głębszego pokładu zaniepokojenia TVN?

W "różowo-pluszowej polsce" nie ma zdrajców. Nie mamy też wrogów zewnętrznych, stąd po co nam armia? Gdyby jeszcze jakoś pozbyć się wrednych pisowców i faszystów, to chyba mielibyśmy już raj na ziemi. To w uproszczeniu wizja świata pożądana u "obywateli". Braun swoimi słowami prawdy o normalnym państwie burzy ten konopny sen i dlatego jest tak groźny. Dlatego trzeba zawczasu przedstawiać tego rodzaju poglądy za niedorzeczne, godne pogardy i lekceważenia (wstawka Filara o tym, by zajęli się nim lekarze).

Nie wiem, czy metoda Brauna jest najlepszą w budzeniu ze snu "konopnych puchatków" zamieszkujących Polskę. Może trzeba im jakoś dawkować wiedzę o normalnym świecie i nie konfrontować ich z prawdą zbyt brutalnie. Wiem jednak, że izolowanie społeczeństwa przed prawdą jest głównym zadaniem mediów głównego ścieku. W związku z tym, naszym zadaniem, naszym głównym punktem koncentracji, powinno być opracowywanie skutecznego antidotum i sposobów jego aplikacji.

PS
Poniżej przypomnienie pięknej wypowiedzi Grzegorza Brauna, po którą ponownie sięgnęła TVN.

Zapraszam też do siebie na Twittera - ostatnie wpisy:

"Grzegorz Braun wezwał do przestrzegania prawa - do sprawiedliwego ukarania zdrajców ojczyzny. TVN podnosi wrzask. Wniosek jest prosty..."

"Z UE musi być źle! Nawet maleńka Słowacja olała zalecenia KE przeciwko krzyżom na ornatach Cyryla i Met.Widać, jak ważny przykład Orbana!"

"Napięcie narasta.50 tys. osób na ulicach."Obalimy rząd" - Interia.Niestety nie o nas; to "ciemni" tubylcy w Tajlandii. U nas PO ma 36% rośnie!"

"W.Pawlak planuje ucieczkę z Polski - pierwszy optymistyczny prognostyk o zmianie naszej sytuacji od miesięcy! Czyżby wyczuwał koniec PRL-bis?"

Jutro w kioskach nowy "idź POD PRĄD"!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Basia

25-11-2012 [20:06] - Basia | Link:

dla Grzegorza Brauna!

Obrazek użytkownika m.

25-11-2012 [21:13] - m. | Link:

"Kara śmierci dla zdrajców była (i w poważnych państwach nadal jest) normalnym elementem utrzymywania porządku prawnego i moralnego w społeczeństwie."
Takie czasy u nas nastały, że normalność uchodzi za jakieś dziwowisko, za to traktuje się poważnie największe niedorzeczności, byleby wypowiedziały je właściwe osoby.
To tylko potwierdza uwagę P. Grzegorza o ogromnej winie tych, którzy utrudniają bliźnim wyrozumienie się w otaczającej rzeczywistości.

Obrazek użytkownika MACIEJ

26-11-2012 [00:18] - MACIEJ | Link:

"którzy utrudniają bliźnim wyrozumienie się w otaczającej rzeczywistości" - b. trafne okreslenia zadania sciekowych mediow: głownie dezinformacja i odwracanie uwagi od sedna sprawy...Grzegorz Braun jest jednym z tych przedstawicieli inteligencji polskiej, którzy niestrudzenie od lat walcza o prawdę. I jego filmy są coraz szerzej znane. Ostatnio był w tv zdaje się "Marsz wyzwolicieli". Znajomość jego twórczości to absolutna podstawa dla każdego szanującego się przedstawiciela inteligencji. Mam nadzieję, że wszelkie działania służb w celu zdyskredytowania go w mediach tylko przyczynią się do jeszcze lepszego rozpowszechnienia jego poglądów na uzdrowienia naszego państwa i wreszcie na Normalność dla uczciwych Polaków a wyroki dla zdrajców wysługujących się za pieniadze obcym służbom. Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika KONFESION

26-11-2012 [06:53] - KONFESION | Link:

NA ZLODZIEJU CZAPKA GORE!!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-11-2012 [09:28] - NASZ_HENRY | Link:

"Grzegorz Braun wezwał do przestrzegania prawa - do sprawiedliwego ukarania zdrajców ojczyzny. TVN podnosi wrzask. Wniosek jest prosty..." ... zdrajcy są w TVNie ;-)

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2012 [14:05] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

byla krajem praworzadnym, tzn. gdyby w Polsce wymiar sprawiedliwosci byl tak zorganizowany i tak funkcjonowal jak we wszystkich krajach demokratycznych, to TAKIE FUNKCJONOWANIE TVN-u byloby niemozliwe.
Gdyby tez Polska dbala o wizerunek wlasny, to takie "osobowosci" jakie mozna zobaczyc w TVN (ja w TVNINFO) bylyby trzymane z daleka od takich instytucji. By zarabiali na swoje utrzymanie np. podnoszeniem oczek, reperacja butow, sprzataniem itp.
Co robic ? Przeprowadzic ogolnopolskie referendum pt. " Chcemy, zeby Polska byla krajem praworzadnym i demokratycznym" - udokumentowac szczegolowym opisem, jak wyglada demokracja i praworzadnosc np. w Szwajcarii, Austrii.
Ze to jest niemozliwe ? Wszystko jest mozliwe. Trzeba chciec i sie napracowac. A potem z wynikami tez i do EU, bo EU chce miec silne panstwa, a nie takie, ktore trzeba bedzie ratowac.
To jest lepsze, niz bezcelowe kwekolenie, filozofowanie i wymadrzanie sie roznych komentatorow, ukrytych za nickiem !
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Daf

26-11-2012 [17:13] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

dowiedzialam sie, ze w internecie zorganizowana jest akcja zbierania podpisow w sprawie NAPRAWY WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI: http:// forum-z.cba.pl
Pozdrawiam