NORMALNY KSIĄDZ I CHORE PAŃSTWO

Ksiądz powiedział bardzo normalne kazanie. Tak właśnie powinni mówić wszyscy duchowni uważający się za polskich pasterzy. Szkoda, że normalnie nie przemawiają zbyt często biskupi, tylko młody wikary, ale dobre i to. Ciekawa jest rekcja organów ścigania III RP - odwiedziły jego przełożonego, a od wikarego zażądały, "by podczas kolejnego nabożeństwa odwołał treść homilii." Na pierwszy rzut oka może dziwić  przesadna reakcja organów w stosunku do zagrożenia. Organy jednak właściwie rozpoznały niebezpieczeństwo dla ustroju i władzy ludowej.

Nie przypadkowo pierwsza wolna gazeta bloku komunistycznego została oddana w ręce Adama Michnika. Wszyscy mogliśmy się przekonać, jak słuszna i dalekowzroczna była to decyzja. Telewizja nigdy praktycznie nie przestała być reżimowa, więc od momentu powstania dzielnie wypełnia swoją misję. Pozostała jeszcze kwestia ambony - Polacy tradycyjnie uważali kościół katolicki za strażnika polskich interesów. Wiedzieli, że telewizja kłamie, ale kościół mówi prawdę.

Reakcja organów nie jest w tym kontekście niczym dziwnym. To poważne zagrożenie, które, gdyby nie zdusić go w zarodku, mogłoby zmienić bieg historii. Ciekawy jestem reakcji biskupa odpowiedzialnego za parafię w Sadownem. Czy będzie taka sama, jak po kazaniu ks. płk. Sławomira Żarskiego, który powiedział normalne kazanie w twarz Bronisławowi Komorowskiemu? Tamtego normalnego księdza nękają do dziś...

Dla przykładu przypomnę, jak Polacy powinni mówić o pasterzach, będących zaprzeczeniem normalności w powyższym znaczeniu.

PS

Zapraszam do siebie na Twittera, oto ostatnie wpisy:

"Zdrowy" kościec społeczeństwa PObywatelskiego uważa prześladowanie zwolenników PiS za podstawowy obowiązek policji..."

"Fronda: "rzecznik ONR-u (Marian Kowalski) uratował Marsz". Powstaje pytanie, gdzie byli jego szefowie? Czy to nie oni powinni działać???"

"Gdy w 2007 miałem rewizję w red "idź POD PRĄD" i poinformowałem Magdalenę Bajer (SDP, ówczesna szefowa REM) - nawet nie raczyła opowiedzieć na list. To jej standardy."

"Dzisiejsi chrześcijanie patrzą na życie przez różowe okulary - nie wierzą w spiski i złą wolę polityków. Inaczej wyglądało to w I wieku.
Ap. Paweł często był ofiarą nieudanych spisków - Dz.Ap. 9:23;23,12. Szpiedzy śledzili kościół - Gal. 2:4 Czy dziś jest inaczej? Dlaczego?
"

Jedyne konserwatywne pismo biblijnych chrześcijan w Polsce:
i

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika m.

15-11-2012 [18:19] - m. | Link:

...i normalny ksiądz. Nienormalne jest jednak to, że stanowi on rzadki wyjątek.

Obrazek użytkownika xena2012

15-11-2012 [20:09] - xena2012 | Link:

ale władza postara się i naciskając na biskupa przeniesie młodego wikarego do odległej parafii..

Obrazek użytkownika stokolesny

16-11-2012 [00:21] - stokolesny | Link:

Fakty mówią za siebie, a są okrutne i bezlitosne i nikt nie powinien milczeć, a milczy tak wielu.

Msze za OJCZYZNĘ powinny być odprawiane każdego dnia we wszystkich parafiach w RP i tam powinno się mówić całą prawdę i wymieniać myśli, a także w każdej parafi powinny być organizowane marsze NIEPODLEGŁOŚCI co najmniej raz w miesiącu i powinien im przewodzić Normalny Ksiądz przypomnijmy bestialsko zamordowanego Normalnego Księdza Jerzego Popiełuszkę by zastraszyć tych, którzy chcieliby Go naśladować

z wrazami szacunku
stokolesny

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

16-11-2012 [10:14] - Paweł Chojecki | Link:

I wtedy żylibyśmy w innej Polsce...

pozdrawiam,

Paweł Chojecki