PRAWDZIWI I FAŁSZYWI PASTERZE

Apostoł Paweł dał bardzo prosty sposób odróżniania głosu fałszywych nauczycieli. Nie trzeba tu wielkiej filozofii, by być skutecznym w rozróżnieniu autentycznych przywódców duchowych od pozerów. Gdyby Polacy znali Biblię, nie dawaliby tak łatwo sobą manipulować.

A gdyby trąba wydała głos niewyraźny, któż by się gotował do boju? Tak i wy, jeśli językiem zrozumiale nie przemówicie, jakże kto zrozumie, co się mówi? Na wiatr bowiem mówić będziecie. 1 Kor. 14:8-9

Obowiązkiem pasterzy jest dawanie powierzonym ich opiece ludziom WYRAŹNYCH wskazań. Ludzie nie mogą być zdani na domysły w rodzaju, "co autor chciał przez to powiedzieć?". Oni muszą usłyszeń wyraźny przekaz - to jest złe a tamto dobre, trzeba zrobić to a nie wolno pójść w tamtym kierunku. Jeśli pasterz tego nie potrafi albo boi się wziąć odpowiedzialność za konkretny wybór i woli chować się za nic nie znaczącymi ogólnikami czy pobożnymi frazesami, to czego nie został np. hydraulikiem? Robiłby przynajmniej coś pożytecznego.

Pokażę, jak to działa na przykładzie wyborów. W niedzielę 4 listopada Robert Jeffress, pastor Pierwszego Kościoła Baptystów w Dallas (Teksas) powiedział podczas kazania:

past

"Absolutnie nie twierdzę, że prezydent Obama jest Antychrystem. Jednym z powodów, że nim nie jest, są sondaże - Antychryst, gdy przyjdzie, będzie miał o wiele lepsze notowania. Prezydent Obama nie jest Antychrystem. Nie twierdzę też, że prezydent Obama nie jest chrześcijaninem - nigdy nie poważę się na taki osąd. Nie mam możliwości wejrzenia w jego serce, tak jak on nie ma w moje. Nie twierdzę też, że prezydent Obama nie proponuje pewnych dobrych rozwiązań, ani nie twierdzę, że nie zasługuje na nasz szacunek czy nasze modlitwy. Jednakże stanowczo twierdzę, że kierunek, który wybrał dla naszego narodu, jest przygotowaniem drogi na przyszłe panowanie Antychrysta.

Antychryst, gdy przyjdzie, nie dokona nagłego przewrotu, by objąć wadzę i wprowadzić rewolucyjne zmiany. Nie odbierze nam w sposób nagły wolności słowa, religii czy handlu. Taka polityka spowodowałaby bunt, który udaremniłby jego panowanie na ziemi. W Księdze Objawienia rozdział 6 widzimy, jak Antychryst obejmuje władzę niejako automatycznie - wjedzie na koniu, z łukiem bez strzał, a jego podbój świata nie będzie wymagał żadnego wysiłku. Jak do tego może dojść? Jedyną drogą do tego jest stopniowa, rozciągnięta w czasie, erozja Bożych praw i naszych obywatelskich wolności. Właśnie to stopniowe oddalanie się od moralności, od przywiązania do Bożych praw, ta postępująca erozja naszych osobistych wolności, sprawią, że Antychryst stosunkowo łatwo, bez żadnego oporu, obejmie władzę.

Dlatego, Panie i Panowie, jestem głęboko przekonany, że dla Chrześcijan nadszedł czas, byśmy powstali i czynnie przeciwstawili się złu, które podbija nasz naród. Musimy powstać i zmusić do odwrotu te siły, które przygotowują przyjście światowego dyktatora czasów ostatecznych. Najlepszym sposobem, by dać odpór nieprawości, jest udanie się do urny wyborczej. W nadchodzący wtorek staniemy przed decyzją wyboru nie pomiędzy republikanami a demokratami, ale decyzją wyboru pomiędzy sprawiedliwością a bezprawiem." (w podanym na górze linku można też wysłuchać tego kazania, by zobaczyć reakcję członków kościoła).

Takich kazań Amerykanie usłyszeli tysiące i tłumnie zagłosowali przeciw złu. Kilka dni temu pisałem, że Ameryka byłaby inna, gdyby nadal pozostała krajem biblijnych chrześcijan.Niestety protestanci są  już tam w mniejszości i stąd sukces Obamy.

Wróćmy jednak  na nasze podwórko. Pojawia się proste pytanie - Gdybyśmy w Polsce mieli większość wiernych Bogu biskupów, to gdzie dziś byłby Komorowski i Tusk? To właśnie tu leży klucz do zrozumienia naszego podłego losu...

PS
Oczywiście nie wystarczy tylko mówić wyraźnie - to proste kryterium do rozpoznania fałszywych pasterzy. Pozostaje jeszcze pytanie, jak rozpoznać pośród tych, którzy wytyczają jasny kierunek, pasterzy prawdziwych? Ap. Paweł daje nam sposób i na to:

Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody, nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą. Przeto czuwajcie, pamiętając, ze przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami napominać każdego z was. A teraz poruczam was Panu i słowu łaski jego, które ma moc zbudować i dać wam dziedzictwo między wszystkimi uświęconymi. Dz.Ap. 20:29-32

Zachęcam teraz Państwa do przeprowadzenia pewnego eksperymentu. Zacytuję słowa jednego z czołowych pasterzy "głównego ścieku" - proszę samodzielnie spróbować, czy uda się Państwu ocenić jego głos - choć wyraźny i zdecydowany - czy jest z prawdy czy z fałszu? Po tym prostym ćwiczeniu mam nadzieję, że z większą wiarą we własne możliwości intelektualne i duchowe będziecie Państwo oceniali, co płynie z ambony:

"Cała ta legenda o zamachu w Smoleńsku, o morderstwie, jest po prostu śmieszna. No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się z tego tylko śmiać. Była katastrofa i koniec."


***

Tradycyjnie zapraszam do siebie na Twittera i do papierowego wydania miesięcznika "idź POD PRĄD" - jedynego konserwatywnego pisma biblijnych chrześcijan w Polsce.

Oto moje ostatnie wpisy na Twitterze:

"Pan życia Żydów w Damaszku wylądował z nosem w piasku. Zanim powstał Paweł, Saul przeżył upokorzenie. Do czego było potrzebne? Dz 9:1-20"

"Obama, jako prezydent USA,obrał kurs, który skazuje nasz naród na rządy Antychrysta w przyszłości(...)Idźcie więc i głosujcie w wyborach"1/2

"R.Jeffress, pastor baptystów Dallas,kazanie w przededniu wyborów w USA. Gdybyśmy w Polsce mieli wiernych Bogu biskupów, to gdzie dziś byłby Komorowski? 2/2

ipp

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

13-11-2012 [16:04] - dogard | Link:

okazalo sie ,ze kupe z nich glosowalo na obamke--to potwierdza moja poprzednia opinie; wyznawane religie w demosach juz nie sa decydujacymi w wyborze lewactwa czy prawicy.Inne obszary zycia ludzi sa determinantami dokonywanych wyborow.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [16:15] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę podać statystyki, wtedy rozmowa wejdzie na poziom merytoryczny. Co do katolików są np. w Naszym Dzienniku.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [16:23] - Paweł Chojecki | Link:

Za Romneyem głosowało 78% białych, ewangelikalnych chrześcijan. Co jest z nimi nie tak?

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

13-11-2012 [16:35] - dogard | Link:

sam jednak tu podales,ze jednak 22% nie glosowalo na romneya to 1/5 ,wcale nie malo.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [17:32] - Paweł Chojecki | Link:

Przepraszam, że Pana fatyguję. Nawet jak Pan się nadmie i wysili, to nic mądrego z tego nie wychodzi. Szkoda Pańskiego i mojego czasu.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

13-11-2012 [19:33] - dogard | Link:

na tym portalu wystarczy nabzdyczony pastor, jak normalny ruski tawariszcz kaczalkin--wsio umiejem, sluchajta mienia rebiata.Zalosny gosc.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2012 [00:10] - Paweł Chojecki | Link:

Musisz, musisz! Oto powód:

"Roztropny robi wszystko rozważnie, lecz głupiec popisuje się głupotą" Przyp. 13:16

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika ed89998

13-11-2012 [17:18] - ed89998 | Link:

Szanowny Panie, po raz kolejny zabawa w statystyke. Pieklil sie Pan, ze Latino-katolicy zdecydowali o wyborze Obamy. A to z Panskiego linka wlasnie wynika, ze 48% katolikow glosowalo na Romney'ego i ze katolicy to tylko 25% elektoratu. A Latino nie chca miec takiej sytuacji prawnej jak w Arizonie, gdzie dominuja republikanie, oni nie glosowali za religia, tylko za liberalnym prawem dla imigrantow. na marginesie, Obama swietnie rozgrywal sprawy nielegalnych imigrantow.

"Romney's gains among Catholics — at 48 percent, up from 45 percent for McCain in 2008 — were offset by the fact that Catholics made up 25 percent of the electorate, the lowest share since exit polls began 40 years ago."

Co innego obecnie niz religia decyduje o wyborach. Na Romney'go glosowalo 73% ewangelikalnych chrzescijan, 26% elektoratu, nie dlatego ze Romney ewangelikalny chrzescijanin, bo przecie mormon, ale dlatego ze republikanin i do tego konserwatywny.

Ale - 93% Blacks glosowalo na Obame, w przewazajacej wiekszosci protestanci roznych denominacji.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [17:29] - Paweł Chojecki | Link:

"Pieklil sie Pan, ze Latino-katolicy zdecydowali o wyborze Obamy" - gdzie tak napisałem? To oczywiste przekłamanie, tzw. półprawda.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

13-11-2012 [17:44] - m. | Link:

"Gdybyśmy w Polsce mieli większość wiernych Bogu biskupów, to gdzie dziś byłby Komorowski i Tusk?"
Co kilka lat - przy okazji kolejnych wyborów, również tzw. samorządowych - zadaję sobie pytanie, dlaczego z ambon nie płynie jasny przekaz. Ponieważ sytuacja się powtarza, to nie może być niedopatrzenie, więc wniosek nasuwa się sam.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

13-11-2012 [18:00] - Paweł Chojecki | Link:

Nie możemy się tak ciągle zgadzać - jeszcze ktoś pomyśli, że Pan to ja...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

13-11-2012 [18:54] - m. | Link:

A z czym się tu można nie zgodzić? Przecież to opis naszej rzeczywistości.
Dodam tylko, że rzecz nie dotyczy tylko biskupów, ale i prostych księży. Na moim podwórku też zmiana we władzach, choć mocno skompromitowane, jakoś nie może nastąpić, a głos z ambony wiele by zdziałał.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika MACIEJ

14-11-2012 [00:38] - MACIEJ | Link:

"Jedyną drogą do tego jest stopniowa, rozciągnięta w czasie, erozja Bożych praw i naszych obywatelskich wolności."

To bardzo ważne wskazanie związku między wolnością obywatelską a prawem, którego Autorem jest Bóg. Jeśli nie ma obrony i umacniania tego prawa w narodzie w tym pokoleniu, następne pokolenie zapłaci krwią...Tę zasadę ćwiczymy od wieków i my i inne narody.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-11-2012 [15:45] - Paweł Chojecki | Link:

Co gorsza w tych walkach idzie nam coraz gorzej...

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki